STVV bestolen? Ex-ref ziet Kanaries 3 keer benadeeld

door
STVV bestolen? Ex-ref ziet Kanaries 3 keer benadeeld

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League heeft zaterdagavond nog maar eens een nieuwe wending gekregen. Cercle Brugge haalde het immers met 3-1 van STVV en speelt daardoor weer haasje-over met de Kanaries.

Die laatsten zullen verweesd achterblijven. Ze moeten hun veilige plaats weer afstaan en laten bovendien de kans liggen om afstand te nemen van de voorlaatste plaats na de verrassende nederlaag van KV Kortrijk in Beerschot.

LEES OOK: Lardot ontleedt strafschopfases Antwerp-Club Brugge

Onterechte rode kaart voor STVV?

Het kantelpunt in de wedstrijd was misschien wel de rode kaart voor Rihito Yamamoto in de eerste helft. De Japanse middenvelder pakte twee gele kaarten op amper drie minuten tijd en mocht na 36 minuten al gaan douchen.

Maar volgens Serge Gumienny had dat niet gemoeten. "Wat mij betreft was zijn tweede geel absoluut niet terecht", oordeelt de ex-scheidsrechter immers in Het Belang van Limburg. "Hij tackelde duidelijk op de bal en tikte dan wel even zijn tegenstander aan, maar wel met een gebogen been. Als ik zie waar anderen telkens weer mee wegkomen, dan was dit wel een heel goedkope rode kaart."

"Rampzalige match van Laforge"

Het was volgens Gumienny overigens niet de enige keer dat STVV benadeeld werd. Hij vond dat ze in de tweede helft een strafschop hadden moeten krijgen toen Diakité in een spurtduel met Bertaccini met zijn hand naar de bal sloeg.

De penalty die Cercle wél kreeg in de slotminuut, vond hij dan weer onterecht. "Sorry, maar de aanvaller van Cercle glijdt hier gewoon uit. Een lachertje van een strafschop dus. Achteraf kunnen we alleen maar concluderen dat Laforge een rampzalige wedstrijd heeft gefloten. Niet voor de eerste keer in deze play-offs trouwens", haalt Gumienny hard uit.

Was de penalty voor Cercle terecht?

Meest recent

Wils verschaft update uit bomvolle ziekenboeg Antwerp

Antwerp spoelde de schamele twee op 21 door met een deugddoende kwalificatie voor de achtste finale ...

2
2
Hayen glundert: gigantische opsteker voor Club Brugge

In de 1/16 finale van de Croky Cup deed Club Brugge wat het moest doen tegen derdenationaler ...

76
76
Van Gucht vliegt uit de bocht: 'Rechtbank vernietigend'

Sportanker Ruben Van Gucht kwam deze week opnieuw in het nieuws, maar niet omwille van een ...

92
92
Croky Cup: speeldata achtste finales bekendgemaakt

De afgelopen dagen werden de 1/16 finale van de Croky Cup afgerond, waarna meteen ook de loting voor ...

43
43
Conflict met DAZN escaleert: Pro League in alle staten

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 13 op het programma. Voorlopig zijn de ...

155
155
Marc Coucke in complete shock: Keiharde uithaal zindert na

Marc Coucke, de kleurrijke ondernemer en eigenaar van RSC Anderlecht, beleeft momenteel een periode ...

177
177
Lammens gaat viraal: “Toekomstige Man Utd-legende!”

Senne Lammens is op korte tijd uitgegroeid tot een fenomeen bij Manchester United. Bij zijn transfer ...

44
44
Deschacht maakt korte metten met Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen. Paars-Wit kreeg het hard te verduren ...

119
119
Stijn Stijnen haalt ongezien uit: “Slangen in het voetbal”

Stijn Stijnen was in het verleden de doelman van Club Brugge en de Belgische nationale ploeg, maar ...

99
99
Fink met luxeprobleem bij KRC Genk: wie van de twee?

KRC Genk neemt het zondag op tegen Westerlo. Thorsten Fink gaf een persconferentie en sprak onder ...

135
135
Drama onthuld: DAZN duwt Telenet diep in de put

De oorlog tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders blijft voortduren. Er is nog steeds geen ...

827
827
Besnik Hasi snoeihard voor één Anderlecht-speler

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen in de Jupiler Pro League. Besnik Hasi ...

203
203
Union komt met geweldig nieuws én flinke waarschuwing

Union blijft maar verbazen. Het veroverde vorig seizoen de titel, staat dit seizoen na twaalf ...

57
57
'Alsnog knaltransfer voor Stassin in januari'

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over het invullen van de spitspositie bij de Rode ...

63
63
Hand overspeeld? 'Club ziet grootmacht afhaken'

Club Brugge realiseerde in de zomer weer de nodige lucratieve uitgaande transfers. Maxim De Cuyper, ...

328
328
Hasi komt met verrassende reactie op keiharde kritiek

Anderlecht krijgt zaterdag het bezoek van KV Mechelen en dat wordt een zeer belangrijke match. Het ...

165
165
Nieuwe kans? Leko speelt open kaart over Vanzeir

AA Gent plaatste zich donderdagavond vlotjes voor de achtste finales van de beker. De Buffalo's ...

129
129
Flinke domper Anderlecht: titularis weken out

Anderlecht krijgt zaterdag het bezoek van KV Mechelen en voor die wedstrijd staat er alweer heel wat ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Strijd tussen Club en Anderlecht, vertrekkers in de maak'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

208
208
Lammens in shock bij Man Utd: “Nog nooit meegemaakt”

Senne Lammens maakte afgelopen zomer op de valreep de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester ...

154
154
Lokeren mee in woelige storm: spijt van Nainggolan?

Radja Nainggolan kende een illustere carrière bij clubs als Internazionale, AS Roma en ...

82
82
Messi zat bijna bij Ronaldo: “Hij werd resoluut afgewezen”

De rivalenstrijd tussen Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld de geschiedenisboeken ...

44
44
‘Anderlecht-beleid zwaar onder druk: Renard de dupe’

RSC Anderlecht zit weer in de penarie. De supporters waren niet tevreden over de prestatie in de ...

293
293
Westerlo-voorzitter maakt eigen spelers compleet af

Er was één grote verrassing in de Croky Cup: tweedeklasser Beerschot won in eigen huis ...

106
106
'D-Day DAZN en Pro League: Belgische clubs in zak en as'

De perikelen rond DAZN, de telecomproviders en de Pro League blijven voortduren. Er is nog steeds ...

714
714

Meer sportnieuws