'Grote kuis op Old Trafford: grote namen naar uitgang'

413
'Grote kuis op Old Trafford: grote namen naar uitgang'

Manchester United kan dit seizoen de Europa League nog winnen, maar in eigen land presteert de recordkampioen ronduit ondermaats. Dat blijft niet zonder gevolgen op de transfermarkt. Zo wordt wordt een erg drukke zomermercato op Old Trafford verwacht.

De 20-voudige kampioen van Engeland vatte het seizoen aan met Erik ten Hag als hoofdcoach. Ondanks de tegenvallende resultaten van in de voorbije jaargang had de Nederlander in de zomer nog een contractverlenging gekregen. Maar dat bleek uiteindelijk geen goede zet van de clubleiding.

In het najaar werd Ten Hag uiteindelijk toch bedankt voor bewezen diensten. Om het op te volgen viel de keuze op de 40-jarige Portugees Ruben Amorim. Die maakte de voorbije seizoen flink indruk bij Sporting CP en stond omschreven als één van de meest veelbelovende trainers in Europa.

LEES OOK: Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Versterking broodnodig

Tot dusver is de aanstelling van Amorim echter ook een teleurstelling. De halve finale in de UEL mag weliswaar gezien worden, in de Engelse bekercompetities sneuvelde United vroegtijdig. En de huidige 14de plaats in de Premier League is ronduit pijnlijk. United verloor na 33 speeldagen als 15 (!) competitieduels.

Versterking is dan ook welgekomen, maar tijdens de vorige wintermercato werd enkel vleugelback Patrick Dorgu aangetrokken. United spaarde op die manier zijn voor de zomerse transferperiode. Dan wil de club uitpakken met de nodige versterking. Maar daarvoor zullen ook verschillende spelers verkocht moeten worden.

Amorim geeft groen licht

Door de tegenvallende prestaties is de financiële situatie immers allesbehalve rooskleurig en dus moeten extra middelen vergaard worden door spelers te verkopen. Daarnaast wil men zo ook ruimte maken binnen het salarishuis. Volgens The Mirror heeft Amorim inmiddels groen licht gegeven voor het vertrek van een zestal spelers. Zo rekent hij niet op de diensten van Jadon Sancho, Tyrell Malacia, Antony en Marcus Rashford, die komende zomer terugkeren na hun respectievelijke huurbeurt. Vanuit de huidige selectie zouden Casemiro en Alejandro Garnacho dan weer mogen beschikken.

United moet voor komend seizoen een andere coach aanduiden ...

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

37
37
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

21
21
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

17
17
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

45
45
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

168
168
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

41
41
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

100
100
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

55
55
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

191
191
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

63
63
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

178
178
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

29
29
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

84
84
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

933
933
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

167
167
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

925
925
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

154
154
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

302
302
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws