'Grote kuis op Old Trafford: grote namen naar uitgang'

door
'Grote kuis op Old Trafford: grote namen naar uitgang'

Manchester United kan dit seizoen de Europa League nog winnen, maar in eigen land presteert de recordkampioen ronduit ondermaats. Dat blijft niet zonder gevolgen op de transfermarkt. Zo wordt wordt een erg drukke zomermercato op Old Trafford verwacht.

De 20-voudige kampioen van Engeland vatte het seizoen aan met Erik ten Hag als hoofdcoach. Ondanks de tegenvallende resultaten van in de voorbije jaargang had de Nederlander in de zomer nog een contractverlenging gekregen. Maar dat bleek uiteindelijk geen goede zet van de clubleiding.

In het najaar werd Ten Hag uiteindelijk toch bedankt voor bewezen diensten. Om het op te volgen viel de keuze op de 40-jarige Portugees Ruben Amorim. Die maakte de voorbije seizoen flink indruk bij Sporting CP en stond omschreven als één van de meest veelbelovende trainers in Europa.

LEES OOK: Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

Versterking broodnodig

Tot dusver is de aanstelling van Amorim echter ook een teleurstelling. De halve finale in de UEL mag weliswaar gezien worden, in de Engelse bekercompetities sneuvelde United vroegtijdig. En de huidige 14de plaats in de Premier League is ronduit pijnlijk. United verloor na 33 speeldagen als 15 (!) competitieduels.

Versterking is dan ook welgekomen, maar tijdens de vorige wintermercato werd enkel vleugelback Patrick Dorgu aangetrokken. United spaarde op die manier zijn voor de zomerse transferperiode. Dan wil de club uitpakken met de nodige versterking. Maar daarvoor zullen ook verschillende spelers verkocht moeten worden.

Amorim geeft groen licht

Door de tegenvallende prestaties is de financiële situatie immers allesbehalve rooskleurig en dus moeten extra middelen vergaard worden door spelers te verkopen. Daarnaast wil men zo ook ruimte maken binnen het salarishuis. Volgens The Mirror heeft Amorim inmiddels groen licht gegeven voor het vertrek van een zestal spelers. Zo rekent hij niet op de diensten van Jadon Sancho, Tyrell Malacia, Antony en Marcus Rashford, die komende zomer terugkeren na hun respectievelijke huurbeurt. Vanuit de huidige selectie zouden Casemiro en Alejandro Garnacho dan weer mogen beschikken.

United moet voor komend seizoen een andere coach aanduiden ...

Meest recent

"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

3
3
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

13
13
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

24
24
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

17
17
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

41
41
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

18
18
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

96
96
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

86
86
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

83
83
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

42
42
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

625
625
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

22
22
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

43
43
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

79
79
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

178
178
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

102
102
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

67
67
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

33
33
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

38
38
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

128
128
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

120
120
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

173
173
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

348
348
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

349
349

Meer sportnieuws