Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam: "Kan niet anders"

600 stemmen
Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam:

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang met duels tegen Noord-Macedonië en Wales. Uitkijken dus naar wie bondscoach Rudi Garcia zal oproepen voor dit tweeluik. Analist Filip Joos tipt alvast een kersverse debutant.

Puur wat dat resultaten betreft, kan Garcia tevreden zijn over zijn eerste interland-break als bondscoach. Het doel was namelijk om het behoud in de A-divisie van de Nations League te vrijwaren. Daar slaagden de Belgen uiteindelijk ook in door over twee wedstrijden af te rekenen met Oekraïne.

Op sportief vlak blijft er dan weer ruimte voor verbetering. De return tegen de Oekraïners was weliswaar goed, zeker die tweede helft is hoopgevend naar de nabije toekomst. Maar men mag niet blind blijven voor het belabberde niveau van in de heenmatch. Daaruit moeten toch verschillende lessen getrokken worden.

LEES OOK: 'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Nieuwe spits in selectie?

In juni moeten dus verdere stappen gezet worden. En het wordt uitkijken met welke groep Garcia dat zal trachten te doen. Ten opzichte van zijn eerste interlands recupereert hij alvast enkele spelers. Anderen zullen hun plek dan weer moeten afstaan. En mogelijk worden opnieuw enkele nieuwe gezichten verwelkomd in de selectie.

Joos liet bij Extra Time alvast de naam van Lucas Stassin vallen. "Hij wordt toch opgeroepen in juni? Dat kan niet anders", klonk het. "Hij speelt ook in het land van de bondscoach. Dat maakt geen groot verschil, maar Garcia kent die competitie wel erg goed. Michy Batshuayi (bankzitter bij Frankfurt) is ook weggevallen. Hij zal Lukaku niet uit de ploeg spelen, maar is een interessant profiel om erbij te zijn."

Beresterk seizoen

Met 12 goals en 5 assists in 27 competitiematchen is Stassin, afgelopen weekend nog de meest besproken figuur in de derby tegen Olympique Lyon, dan ook bezig aan een puik eerste seizoen bij AS Saint-Etienne. Zijn bijdrage zorgt ervoor dat Les Verts nog kans maken op het behoud. Bovendien zat hij in maart al in de ruime voorselectie van Garcia. Afwachten dus of hij dat dit keer kan verzilveren met een definitieve selectie. "Garcia is er nog maar pas en heeft keuzes gemaakt voor de eerste twee wedstrijden, we zullen zien wat er volgt. In juni gaat hij mogelijk enkele details aanpassen, dus we zullen zien hoe zijn selectie er dan zal uitzien", zei de spits onlangs nog bij La Dernière Heure.

Stassin moet in juni opgeroepen worden ...

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

21
21
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

121
121
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

91
91
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

88
88
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

277
277
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

158
158
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

157
157
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

349
349
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

612
612
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

307
307
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3439
3439
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

64
64
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

75
75
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

58
58
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

206
206
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

224
224
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

202
202
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

123
123
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

128
128

Meer sportnieuws