Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam: "Kan niet anders"

600 stemmen
Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam:

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang met duels tegen Noord-Macedonië en Wales. Uitkijken dus naar wie bondscoach Rudi Garcia zal oproepen voor dit tweeluik. Analist Filip Joos tipt alvast een kersverse debutant.

Puur wat dat resultaten betreft, kan Garcia tevreden zijn over zijn eerste interland-break als bondscoach. Het doel was namelijk om het behoud in de A-divisie van de Nations League te vrijwaren. Daar slaagden de Belgen uiteindelijk ook in door over twee wedstrijden af te rekenen met Oekraïne.

Op sportief vlak blijft er dan weer ruimte voor verbetering. De return tegen de Oekraïners was weliswaar goed, zeker die tweede helft is hoopgevend naar de nabije toekomst. Maar men mag niet blind blijven voor het belabberde niveau van in de heenmatch. Daaruit moeten toch verschillende lessen getrokken worden.

LEES OOK: 'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Nieuwe spits in selectie?

In juni moeten dus verdere stappen gezet worden. En het wordt uitkijken met welke groep Garcia dat zal trachten te doen. Ten opzichte van zijn eerste interlands recupereert hij alvast enkele spelers. Anderen zullen hun plek dan weer moeten afstaan. En mogelijk worden opnieuw enkele nieuwe gezichten verwelkomd in de selectie.

Joos liet bij Extra Time alvast de naam van Lucas Stassin vallen. "Hij wordt toch opgeroepen in juni? Dat kan niet anders", klonk het. "Hij speelt ook in het land van de bondscoach. Dat maakt geen groot verschil, maar Garcia kent die competitie wel erg goed. Michy Batshuayi (bankzitter bij Frankfurt) is ook weggevallen. Hij zal Lukaku niet uit de ploeg spelen, maar is een interessant profiel om erbij te zijn."

Beresterk seizoen

Met 12 goals en 5 assists in 27 competitiematchen is Stassin, afgelopen weekend nog de meest besproken figuur in de derby tegen Olympique Lyon, dan ook bezig aan een puik eerste seizoen bij AS Saint-Etienne. Zijn bijdrage zorgt ervoor dat Les Verts nog kans maken op het behoud. Bovendien zat hij in maart al in de ruime voorselectie van Garcia. Afwachten dus of hij dat dit keer kan verzilveren met een definitieve selectie. "Garcia is er nog maar pas en heeft keuzes gemaakt voor de eerste twee wedstrijden, we zullen zien wat er volgt. In juni gaat hij mogelijk enkele details aanpassen, dus we zullen zien hoe zijn selectie er dan zal uitzien", zei de spits onlangs nog bij La Dernière Heure.

Stassin moet in juni opgeroepen worden ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

106
106
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

56
56
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

93
93
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

194
194
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

84
84
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

179
179
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

476
476
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

111
111
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

552
552
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

309
309
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

656
656
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

170
170
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

415
415
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

187
187
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

123
123
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

118
118
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

305
305
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

322
322
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

460
460
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

498
498
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

520
520
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

187
187
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

90
90

Meer sportnieuws