Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam: "Kan niet anders"

600 stemmen
Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam:

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang met duels tegen Noord-Macedonië en Wales. Uitkijken dus naar wie bondscoach Rudi Garcia zal oproepen voor dit tweeluik. Analist Filip Joos tipt alvast een kersverse debutant.

Puur wat dat resultaten betreft, kan Garcia tevreden zijn over zijn eerste interland-break als bondscoach. Het doel was namelijk om het behoud in de A-divisie van de Nations League te vrijwaren. Daar slaagden de Belgen uiteindelijk ook in door over twee wedstrijden af te rekenen met Oekraïne.

Op sportief vlak blijft er dan weer ruimte voor verbetering. De return tegen de Oekraïners was weliswaar goed, zeker die tweede helft is hoopgevend naar de nabije toekomst. Maar men mag niet blind blijven voor het belabberde niveau van in de heenmatch. Daaruit moeten toch verschillende lessen getrokken worden.

LEES OOK: 'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

Nieuwe spits in selectie?

In juni moeten dus verdere stappen gezet worden. En het wordt uitkijken met welke groep Garcia dat zal trachten te doen. Ten opzichte van zijn eerste interlands recupereert hij alvast enkele spelers. Anderen zullen hun plek dan weer moeten afstaan. En mogelijk worden opnieuw enkele nieuwe gezichten verwelkomd in de selectie.

Joos liet bij Extra Time alvast de naam van Lucas Stassin vallen. "Hij wordt toch opgeroepen in juni? Dat kan niet anders", klonk het. "Hij speelt ook in het land van de bondscoach. Dat maakt geen groot verschil, maar Garcia kent die competitie wel erg goed. Michy Batshuayi (bankzitter bij Frankfurt) is ook weggevallen. Hij zal Lukaku niet uit de ploeg spelen, maar is een interessant profiel om erbij te zijn."

Beresterk seizoen

Met 12 goals en 5 assists in 27 competitiematchen is Stassin, afgelopen weekend nog de meest besproken figuur in de derby tegen Olympique Lyon, dan ook bezig aan een puik eerste seizoen bij AS Saint-Etienne. Zijn bijdrage zorgt ervoor dat Les Verts nog kans maken op het behoud. Bovendien zat hij in maart al in de ruime voorselectie van Garcia. Afwachten dus of hij dat dit keer kan verzilveren met een definitieve selectie. "Garcia is er nog maar pas en heeft keuzes gemaakt voor de eerste twee wedstrijden, we zullen zien wat er volgt. In juni gaat hij mogelijk enkele details aanpassen, dus we zullen zien hoe zijn selectie er dan zal uitzien", zei de spits onlangs nog bij La Dernière Heure.

Stassin moet in juni opgeroepen worden ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

59
59
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

6
6
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

47
47
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

14
14
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

43
43
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

63
63
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

41
41
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

66
66
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

52
52
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

331
331
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

778
778
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

359
359
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

345
345
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

314
314
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

38
38
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

236
236
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

242
242
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

35
35
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

41
41
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

93
93
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

144
144
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

203
203
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

901
901
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

212
212

Meer sportnieuws