Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam: "Kan niet anders"

600 stemmen
Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam:

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang met duels tegen Noord-Macedonië en Wales. Uitkijken dus naar wie bondscoach Rudi Garcia zal oproepen voor dit tweeluik. Analist Filip Joos tipt alvast een kersverse debutant.

Puur wat dat resultaten betreft, kan Garcia tevreden zijn over zijn eerste interland-break als bondscoach. Het doel was namelijk om het behoud in de A-divisie van de Nations League te vrijwaren. Daar slaagden de Belgen uiteindelijk ook in door over twee wedstrijden af te rekenen met Oekraïne.

Op sportief vlak blijft er dan weer ruimte voor verbetering. De return tegen de Oekraïners was weliswaar goed, zeker die tweede helft is hoopgevend naar de nabije toekomst. Maar men mag niet blind blijven voor het belabberde niveau van in de heenmatch. Daaruit moeten toch verschillende lessen getrokken worden.

LEES OOK: Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Nieuwe spits in selectie?

In juni moeten dus verdere stappen gezet worden. En het wordt uitkijken met welke groep Garcia dat zal trachten te doen. Ten opzichte van zijn eerste interlands recupereert hij alvast enkele spelers. Anderen zullen hun plek dan weer moeten afstaan. En mogelijk worden opnieuw enkele nieuwe gezichten verwelkomd in de selectie.

Joos liet bij Extra Time alvast de naam van Lucas Stassin vallen. "Hij wordt toch opgeroepen in juni? Dat kan niet anders", klonk het. "Hij speelt ook in het land van de bondscoach. Dat maakt geen groot verschil, maar Garcia kent die competitie wel erg goed. Michy Batshuayi (bankzitter bij Frankfurt) is ook weggevallen. Hij zal Lukaku niet uit de ploeg spelen, maar is een interessant profiel om erbij te zijn."

Beresterk seizoen

Met 12 goals en 5 assists in 27 competitiematchen is Stassin, afgelopen weekend nog de meest besproken figuur in de derby tegen Olympique Lyon, dan ook bezig aan een puik eerste seizoen bij AS Saint-Etienne. Zijn bijdrage zorgt ervoor dat Les Verts nog kans maken op het behoud. Bovendien zat hij in maart al in de ruime voorselectie van Garcia. Afwachten dus of hij dat dit keer kan verzilveren met een definitieve selectie. "Garcia is er nog maar pas en heeft keuzes gemaakt voor de eerste twee wedstrijden, we zullen zien wat er volgt. In juni gaat hij mogelijk enkele details aanpassen, dus we zullen zien hoe zijn selectie er dan zal uitzien", zei de spits onlangs nog bij La Dernière Heure.

Stassin moet in juni opgeroepen worden ...

Meest recent

'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

56
56
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

30
30
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

84
84
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

277
277
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

254
254
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

274
274
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

399
399
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

751
751
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

155
155
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

324
324
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

101
101
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

162
162
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

426
426
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

58
58
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

452
452
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

310
310
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

224
224
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

430
430
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

342
342
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

876
876
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

638
638
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

537
537
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

374
374
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

161
161

Meer sportnieuws