Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam: "Kan niet anders"

door
Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam:

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang met duels tegen Noord-Macedonië en Wales. Uitkijken dus naar wie bondscoach Rudi Garcia zal oproepen voor dit tweeluik. Analist Filip Joos tipt alvast een kersverse debutant.

Puur wat dat resultaten betreft, kan Garcia tevreden zijn over zijn eerste interland-break als bondscoach. Het doel was namelijk om het behoud in de A-divisie van de Nations League te vrijwaren. Daar slaagden de Belgen uiteindelijk ook in door over twee wedstrijden af te rekenen met Oekraïne.

Op sportief vlak blijft er dan weer ruimte voor verbetering. De return tegen de Oekraïners was weliswaar goed, zeker die tweede helft is hoopgevend naar de nabije toekomst. Maar men mag niet blind blijven voor het belabberde niveau van in de heenmatch. Daaruit moeten toch verschillende lessen getrokken worden.

LEES OOK: Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Nieuwe spits in selectie?

In juni moeten dus verdere stappen gezet worden. En het wordt uitkijken met welke groep Garcia dat zal trachten te doen. Ten opzichte van zijn eerste interlands recupereert hij alvast enkele spelers. Anderen zullen hun plek dan weer moeten afstaan. En mogelijk worden opnieuw enkele nieuwe gezichten verwelkomd in de selectie.

Joos liet bij Extra Time alvast de naam van Lucas Stassin vallen. "Hij wordt toch opgeroepen in juni? Dat kan niet anders", klonk het. "Hij speelt ook in het land van de bondscoach. Dat maakt geen groot verschil, maar Garcia kent die competitie wel erg goed. Michy Batshuayi (bankzitter bij Frankfurt) is ook weggevallen. Hij zal Lukaku niet uit de ploeg spelen, maar is een interessant profiel om erbij te zijn."

Beresterk seizoen

Met 12 goals en 5 assists in 27 competitiematchen is Stassin, afgelopen weekend nog de meest besproken figuur in de derby tegen Olympique Lyon, dan ook bezig aan een puik eerste seizoen bij AS Saint-Etienne. Zijn bijdrage zorgt ervoor dat Les Verts nog kans maken op het behoud. Bovendien zat hij in maart al in de ruime voorselectie van Garcia. Afwachten dus of hij dat dit keer kan verzilveren met een definitieve selectie. "Garcia is er nog maar pas en heeft keuzes gemaakt voor de eerste twee wedstrijden, we zullen zien wat er volgt. In juni gaat hij mogelijk enkele details aanpassen, dus we zullen zien hoe zijn selectie er dan zal uitzien", zei de spits onlangs nog bij La Dernière Heure.

Stassin moet in juni opgeroepen worden ...

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

49
49
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

67
67
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

38
38
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

221
221
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

367
367
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

283
283
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

176
176
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

136
136
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

87
87
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

541
541
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

326
326
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

329
329
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

385
385
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

213
213
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

346
346
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

805
805
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

274
274
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

217
217
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

298
298
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws