Stassin eist hoofdrol in derby die helemaal ontspoort

229
Stassin eist hoofdrol in derby die helemaal ontspoort

In de Ligue 1 heeft Saint-Etienne zondagavond nog een cruciale zege geboekt in de strijd om het behoud. Het trok aan het langste eind in de derby tegen Lyon, na een wedstrijd die helemaal uit de hand liep. Lucas Stassin vertolkte daarbij een absolute hoofdrol.

Onze jonge landgenoot scoort in 2025 aan de lopende band en demonstreerde tegen Lyon nogmaals zijn bloedvorm. Na amper tien minuten stond Stassin alweer aan het kanon: hij stond op de juiste plaats om een voorzet binnen te knikken.

LEES OOK: Stassin heeft op de valreep knaltransfer nog beet

Stassin scoort en krijgt bijna rood

Maar na 25 minuten leek zijn wedstrijd er alweer op te zitten. De spits kwam in een duel hard terecht op de enkel van Tolisso, die met een draagberrie afgevoerd moest worden, en kreeg meteen een rode kaart onder de neus. Maar de VAR redde Stassin nog en draaide de beslissing terug. Hij kwam uiteindelijk weg met slechts een gele kaart.

Kort voor rust liep de wedstrijd vervolgens helemaal uit de hand. Bij een ingooi voor Lyon werd de lijnrechter geraakt door een projectiel vanuit het publiek. De scheidsrechter stuurde de spelers naar binnen en de match zou uiteindelijk 45 minuten stilliggen.

Tweede goal bezorgt Saint-Etienne gouden zege

Daarna werd er echter weer gevoetbald en in de tweede helft zou Stassin opnieuw zijn plaats in de schijnwerpers opeisen. Halfweg verdubbelde hij immers de score door na balverlies van Lyon vanop een meter of 20 heerlijk binnen te knallen.

Tessmann zou een kwartier voor tijd wel nog milderen, maar verder dan die 2-1 kwam Lyon niet meer. Daardoor doet Saint-Etienne een geweldige zaak in de strijd om het behoud. Het blijft wel op de voorlaatste plaats, maar staat nu op gelijke hoogte van nummer zestien Le Havre en heeft slechts drie punten achterstand op de veilige vijftiende plaats.

Zullen Stassin en Saint-Etienne zich nog redden?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

46
46
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

65
65
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

38
38
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

97
97
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

54
54
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

135
135
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

168
168
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

57
57
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

21
21
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

105
105
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

132
132
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

364
364
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

363
363
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

269
269
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

220
220
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

60
60
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

34
34
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

27
27
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

49
49
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

99
99
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

171
171
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

111
111
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws