Stassin eist hoofdrol in derby die helemaal ontspoort

229 stemmen
Stassin eist hoofdrol in derby die helemaal ontspoort

In de Ligue 1 heeft Saint-Etienne zondagavond nog een cruciale zege geboekt in de strijd om het behoud. Het trok aan het langste eind in de derby tegen Lyon, na een wedstrijd die helemaal uit de hand liep. Lucas Stassin vertolkte daarbij een absolute hoofdrol.

Onze jonge landgenoot scoort in 2025 aan de lopende band en demonstreerde tegen Lyon nogmaals zijn bloedvorm. Na amper tien minuten stond Stassin alweer aan het kanon: hij stond op de juiste plaats om een voorzet binnen te knikken.

LEES OOK: 'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Stassin scoort en krijgt bijna rood

Maar na 25 minuten leek zijn wedstrijd er alweer op te zitten. De spits kwam in een duel hard terecht op de enkel van Tolisso, die met een draagberrie afgevoerd moest worden, en kreeg meteen een rode kaart onder de neus. Maar de VAR redde Stassin nog en draaide de beslissing terug. Hij kwam uiteindelijk weg met slechts een gele kaart.

Kort voor rust liep de wedstrijd vervolgens helemaal uit de hand. Bij een ingooi voor Lyon werd de lijnrechter geraakt door een projectiel vanuit het publiek. De scheidsrechter stuurde de spelers naar binnen en de match zou uiteindelijk 45 minuten stilliggen.

Tweede goal bezorgt Saint-Etienne gouden zege

Daarna werd er echter weer gevoetbald en in de tweede helft zou Stassin opnieuw zijn plaats in de schijnwerpers opeisen. Halfweg verdubbelde hij immers de score door na balverlies van Lyon vanop een meter of 20 heerlijk binnen te knallen.

Tessmann zou een kwartier voor tijd wel nog milderen, maar verder dan die 2-1 kwam Lyon niet meer. Daardoor doet Saint-Etienne een geweldige zaak in de strijd om het behoud. Het blijft wel op de voorlaatste plaats, maar staat nu op gelijke hoogte van nummer zestien Le Havre en heeft slechts drie punten achterstand op de veilige vijftiende plaats.

Zullen Stassin en Saint-Etienne zich nog redden?

Meest recent

Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

5
5
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

4
4
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

8
8
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

57
57
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

135
135
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

150
150
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

567
567
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

452
452
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

336
336
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

190
190
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

233
233
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

92
92
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

59
59
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

220
220
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

88
88
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

70
70
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

396
396
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

206
206
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

238
238
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

473
473
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

117
117
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

262
262
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

447
447
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

213
213

Meer sportnieuws