Na de spreekkoren: hoe denken fans écht over Vandenhaute?

442
Na de spreekkoren: hoe denken fans écht over Vandenhaute?

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Als er één team verdiende te winnen, dan was het Paars-Wit. De fans waren echter zeer teleurgesteld na de match. Ze richten hun vizier op Wouter Vandenhaute en dit keer klonk het best luid. Wat betekent dit? 

LEES OOK: "Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Crisis duurt voort bij Anderlecht

Na de match tegen Union SG riep een klein deeltje ‘Wouter buiten’, tijdens de tweede helft tegen Antwerp toen Anderlecht het even kwijt was, ging de spionkop het ook een beetje aanhalen. Na de match was het alle hens aan dek. Na de teleurstellende 0-0 riepen duizenden fans om het ontslag van de voorzitter. Dat gebeurde via de harde kern in de hoek van het stadion en achter de goal.

Het is al van de tijd na het vertrek van Vincent Kompany dat dit zo luid klonk. Voordien kwam het ook aan bod, maar niet zo luidkeels. Er werd ook een spandoek getoond met ‘Wouter buiten’, niet voor het eerst. De druk neemt dus toe op de voorzitter, die Anderlecht maar niet op de rails krijgt. De Brusselaars zijn begonnen met een 1 op 12 in de Play-Offs. De fans zijn vooral ontevreden over de duiventil die Anderlecht is geworden sinds Vandenhaute de voorzitter is.

Vandenhaute weer onder vuur

Het komen en gaan van spelers, trainers, sportieve directeurs en mensen op Neerpede zijn een doorn in het oog van de fans. Zeker als de resultaten niet volgen. Al hoorden we bij het buitengaan van het stadion ook fans zeggen dat “het niet Wouter zijn schuld is”. Er is dus nog wat tweedracht, bepaalde fans willen ook stabiliteit en een nieuwe voorzitter zou een zoveelste nieuwe project zijn. Daar hebben ze geen zin meer in. De honger naar succes is enorm groot. Dat de voorzitter kritiek krijgt is logisch, want het is de laatste jaren simpelweg niet stabiel genoeg geweest inzake visie. Dat is de taak van een voorzitter. Ook Steven Defour was onlangs kritisch voor het beleid in Brussel.

De fans van Anderlecht zijn de afgelopen jaren best mild geweest. De sociale media is geen waardemeter voor het gevoel wat in een stadion en bij de trouwe aanhang leeft. De afgelopen jaren werden naast Vandenhaute enkel Felice Mazzu en Brian Riemer naar de uitgang geschreeuwd. Vincent Kompany, Peter Verbeke, Jesper Fredberg, David Hubert, of nu Besnik Hasi en Olivier Renard. Niemand van hen kreeg spreekkoren te horen. Renard krijgt in de zomer zeker nog een kans, ondanks een verdwaald spandoek bij zijn aankomst. 

Bij RSCA staat er ondertussen héél veel druk op de match van woensdag tegen AA Gent. Dan speelt Anderlecht in het eigen Lotto Park. Winnen is een must. Anders dreigt het een zeer woelige avond te worden in Brussel en zullen de fans verbaal nog meer op de voorzitter gaan roepen. 

De crisis blijft duren bij de ooit zo fiere topclub. Voor Vandenhaute & co wordt het winnen van de bekerfinale héél belangrijk. Dat is het enige wat de onvrede van de fans kan laten wegebben en de druk op Vandenhaute laten afnemen.

Zullen de fans nog meer gaan roepen omtrent Vandenhaute?

Meest recent

Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

21
21
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

40
40
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

15
15
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

13
13
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

94
94
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

8
8
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

23
23
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

203
203
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

58
58
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

112
112
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

55
55
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

51
51
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

249
249
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

119
119
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

346
346
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

23
23
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

531
531
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

272
272
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

397
397
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

397
397
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

470
470
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

618
618
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

503
503
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

494
494
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

80
80

Meer sportnieuws