RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Als er één team verdiende te winnen, dan was het Paars-Wit. De fans waren echter zeer teleurgesteld na de match. Ze richten hun vizier op Wouter Vandenhaute en dit keer klonk het best luid. Wat betekent dit?
Crisis duurt voort bij Anderlecht
Na de match tegen Union SG riep een klein deeltje ‘Wouter buiten’, tijdens de tweede helft tegen Antwerp toen Anderlecht het even kwijt was, ging de spionkop het ook een beetje aanhalen. Na de match was het alle hens aan dek. Na de teleurstellende 0-0 riepen duizenden fans om het ontslag van de voorzitter. Dat gebeurde via de harde kern in de hoek van het stadion en achter de goal.
Het is al van de tijd na het vertrek van Vincent Kompany dat dit zo luid klonk. Voordien kwam het ook aan bod, maar niet zo luidkeels. Er werd ook een spandoek getoond met ‘Wouter buiten’, niet voor het eerst. De druk neemt dus toe op de voorzitter, die Anderlecht maar niet op de rails krijgt. De Brusselaars zijn begonnen met een 1 op 12 in de Play-Offs. De fans zijn vooral ontevreden over de duiventil die Anderlecht is geworden sinds Vandenhaute de voorzitter is.
Vandenhaute weer onder vuur
Het komen en gaan van spelers, trainers, sportieve directeurs en mensen op Neerpede zijn een doorn in het oog van de fans. Zeker als de resultaten niet volgen. Al hoorden we bij het buitengaan van het stadion ook fans zeggen dat “het niet Wouter zijn schuld is”. Er is dus nog wat tweedracht, bepaalde fans willen ook stabiliteit en een nieuwe voorzitter zou een zoveelste nieuwe project zijn. Daar hebben ze geen zin meer in. De honger naar succes is enorm groot. Dat de voorzitter kritiek krijgt is logisch, want het is de laatste jaren simpelweg niet stabiel genoeg geweest inzake visie. Dat is de taak van een voorzitter. Ook Steven Defour was onlangs kritisch voor het beleid in Brussel.
De fans van Anderlecht zijn de afgelopen jaren best mild geweest. De sociale media is geen waardemeter voor het gevoel wat in een stadion en bij de trouwe aanhang leeft. De afgelopen jaren werden naast Vandenhaute enkel Felice Mazzu en Brian Riemer naar de uitgang geschreeuwd. Vincent Kompany, Peter Verbeke, Jesper Fredberg, David Hubert, of nu Besnik Hasi en Olivier Renard. Niemand van hen kreeg spreekkoren te horen. Renard krijgt in de zomer zeker nog een kans, ondanks een verdwaald spandoek bij zijn aankomst.
Bij RSCA staat er ondertussen héél veel druk op de match van woensdag tegen AA Gent. Dan speelt Anderlecht in het eigen Lotto Park. Winnen is een must. Anders dreigt het een zeer woelige avond te worden in Brussel en zullen de fans verbaal nog meer op de voorzitter gaan roepen.
De crisis blijft duren bij de ooit zo fiere topclub. Voor Vandenhaute & co wordt het winnen van de bekerfinale héél belangrijk. Dat is het enige wat de onvrede van de fans kan laten wegebben en de druk op Vandenhaute laten afnemen.