Na de spreekkoren: hoe denken fans écht over Vandenhaute?

door
Na de spreekkoren: hoe denken fans écht over Vandenhaute?

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Als er één team verdiende te winnen, dan was het Paars-Wit. De fans waren echter zeer teleurgesteld na de match. Ze richten hun vizier op Wouter Vandenhaute en dit keer klonk het best luid. Wat betekent dit? 

LEES OOK: Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

Crisis duurt voort bij Anderlecht

Na de match tegen Union SG riep een klein deeltje ‘Wouter buiten’, tijdens de tweede helft tegen Antwerp toen Anderlecht het even kwijt was, ging de spionkop het ook een beetje aanhalen. Na de match was het alle hens aan dek. Na de teleurstellende 0-0 riepen duizenden fans om het ontslag van de voorzitter. Dat gebeurde via de harde kern in de hoek van het stadion en achter de goal.

Het is al van de tijd na het vertrek van Vincent Kompany dat dit zo luid klonk. Voordien kwam het ook aan bod, maar niet zo luidkeels. Er werd ook een spandoek getoond met ‘Wouter buiten’, niet voor het eerst. De druk neemt dus toe op de voorzitter, die Anderlecht maar niet op de rails krijgt. De Brusselaars zijn begonnen met een 1 op 12 in de Play-Offs. De fans zijn vooral ontevreden over de duiventil die Anderlecht is geworden sinds Vandenhaute de voorzitter is.

Vandenhaute weer onder vuur

Het komen en gaan van spelers, trainers, sportieve directeurs en mensen op Neerpede zijn een doorn in het oog van de fans. Zeker als de resultaten niet volgen. Al hoorden we bij het buitengaan van het stadion ook fans zeggen dat “het niet Wouter zijn schuld is”. Er is dus nog wat tweedracht, bepaalde fans willen ook stabiliteit en een nieuwe voorzitter zou een zoveelste nieuwe project zijn. Daar hebben ze geen zin meer in. De honger naar succes is enorm groot. Dat de voorzitter kritiek krijgt is logisch, want het is de laatste jaren simpelweg niet stabiel genoeg geweest inzake visie. Dat is de taak van een voorzitter. Ook Steven Defour was onlangs kritisch voor het beleid in Brussel.

De fans van Anderlecht zijn de afgelopen jaren best mild geweest. De sociale media is geen waardemeter voor het gevoel wat in een stadion en bij de trouwe aanhang leeft. De afgelopen jaren werden naast Vandenhaute enkel Felice Mazzu en Brian Riemer naar de uitgang geschreeuwd. Vincent Kompany, Peter Verbeke, Jesper Fredberg, David Hubert, of nu Besnik Hasi en Olivier Renard. Niemand van hen kreeg spreekkoren te horen. Renard krijgt in de zomer zeker nog een kans, ondanks een verdwaald spandoek bij zijn aankomst. 

Bij RSCA staat er ondertussen héél veel druk op de match van woensdag tegen AA Gent. Dan speelt Anderlecht in het eigen Lotto Park. Winnen is een must. Anders dreigt het een zeer woelige avond te worden in Brussel en zullen de fans verbaal nog meer op de voorzitter gaan roepen. 

De crisis blijft duren bij de ooit zo fiere topclub. Voor Vandenhaute & co wordt het winnen van de bekerfinale héél belangrijk. Dat is het enige wat de onvrede van de fans kan laten wegebben en de druk op Vandenhaute laten afnemen.

Zullen de fans nog meer gaan roepen omtrent Vandenhaute?

Meest recent

Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

32
32
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

136
136
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

32
32
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

471
471
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

115
115
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

321
321
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

284
284
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

261
261
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

451
451
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

691
691
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

350
350
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

492
492
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

368
368
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

904
904
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

409
409
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

399
399
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

436
436
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1106
1106
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

29
29
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

243
243
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

426
426
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

226
226
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

86
86
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

363
363
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

132
132

Meer sportnieuws