Na de spreekkoren: hoe denken fans écht over Vandenhaute?

442 stemmen
Na de spreekkoren: hoe denken fans écht over Vandenhaute?

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Als er één team verdiende te winnen, dan was het Paars-Wit. De fans waren echter zeer teleurgesteld na de match. Ze richten hun vizier op Wouter Vandenhaute en dit keer klonk het best luid. Wat betekent dit? 

LEES OOK: Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Crisis duurt voort bij Anderlecht

Na de match tegen Union SG riep een klein deeltje ‘Wouter buiten’, tijdens de tweede helft tegen Antwerp toen Anderlecht het even kwijt was, ging de spionkop het ook een beetje aanhalen. Na de match was het alle hens aan dek. Na de teleurstellende 0-0 riepen duizenden fans om het ontslag van de voorzitter. Dat gebeurde via de harde kern in de hoek van het stadion en achter de goal.

Het is al van de tijd na het vertrek van Vincent Kompany dat dit zo luid klonk. Voordien kwam het ook aan bod, maar niet zo luidkeels. Er werd ook een spandoek getoond met ‘Wouter buiten’, niet voor het eerst. De druk neemt dus toe op de voorzitter, die Anderlecht maar niet op de rails krijgt. De Brusselaars zijn begonnen met een 1 op 12 in de Play-Offs. De fans zijn vooral ontevreden over de duiventil die Anderlecht is geworden sinds Vandenhaute de voorzitter is.

Vandenhaute weer onder vuur

Het komen en gaan van spelers, trainers, sportieve directeurs en mensen op Neerpede zijn een doorn in het oog van de fans. Zeker als de resultaten niet volgen. Al hoorden we bij het buitengaan van het stadion ook fans zeggen dat “het niet Wouter zijn schuld is”. Er is dus nog wat tweedracht, bepaalde fans willen ook stabiliteit en een nieuwe voorzitter zou een zoveelste nieuwe project zijn. Daar hebben ze geen zin meer in. De honger naar succes is enorm groot. Dat de voorzitter kritiek krijgt is logisch, want het is de laatste jaren simpelweg niet stabiel genoeg geweest inzake visie. Dat is de taak van een voorzitter. Ook Steven Defour was onlangs kritisch voor het beleid in Brussel.

De fans van Anderlecht zijn de afgelopen jaren best mild geweest. De sociale media is geen waardemeter voor het gevoel wat in een stadion en bij de trouwe aanhang leeft. De afgelopen jaren werden naast Vandenhaute enkel Felice Mazzu en Brian Riemer naar de uitgang geschreeuwd. Vincent Kompany, Peter Verbeke, Jesper Fredberg, David Hubert, of nu Besnik Hasi en Olivier Renard. Niemand van hen kreeg spreekkoren te horen. Renard krijgt in de zomer zeker nog een kans, ondanks een verdwaald spandoek bij zijn aankomst. 

Bij RSCA staat er ondertussen héél veel druk op de match van woensdag tegen AA Gent. Dan speelt Anderlecht in het eigen Lotto Park. Winnen is een must. Anders dreigt het een zeer woelige avond te worden in Brussel en zullen de fans verbaal nog meer op de voorzitter gaan roepen. 

De crisis blijft duren bij de ooit zo fiere topclub. Voor Vandenhaute & co wordt het winnen van de bekerfinale héél belangrijk. Dat is het enige wat de onvrede van de fans kan laten wegebben en de druk op Vandenhaute laten afnemen.

Zullen de fans nog meer gaan roepen omtrent Vandenhaute?

Meest recent

Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

5
5
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

77
77
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

84
84
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

64
64
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

225
225
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

39
39
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

57
57
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

31
31
'STVV strijkt miljoenen op dankzij PSG'

STVV is financieel een zeer gezonde club. De Kanaries verkochten deze mercato al voor een zevental ...

133
133
'Stassin kan transfer versieren naar de Serie A'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil niet langer in de Ligue 2 ...

33
33
Leko niet zeker van mercato: "Kan nog veel gebeuren"

Club Brugge speelde een degelijk partij tegen KV Kortrijk. Het werd 3-0 in het Jan Breydelstadion. ...

337
337
Union SG legt volgende aanwinst officieel vast

Union SG heeft nog een transfer weten af te ronden. De Brusselaars hebben een buitenlandse speler ...

43
43
'Vader Lionel Messi overleden op 68-jarige leeftijd'

Jorge Messi, de vader van voetbalster Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat melden ...

0
0
'KRC Genk verrast met komst JPL-smaakmaker'

KRC Genk staat op het punt om zijn derde ingaande transfer af te ronden. De Limburgers zouden ...

362
362
PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

44
44
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

30
30
Simons ontdekt ‘nieuwe smaakmaker’ bij OHL

OH Leuven wordt naar jaarlijkse traditie door de ‘experts’ naar voren geschoven als een ...

124
124
'Nieuwe twist Lukaku: topclub knoopt gesprekken aan'

Van Romelu Lukaku was deze week geen spoor te bekennen op het trainingskamp van SSC Napoli. Een ...

195
195
Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

RSC Anderlecht is deze zomer begonnen aan een gloednieuw sportief project. Maar ook daarin zal de ...

404
404
Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

1126
1126
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

179
179
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

496
496
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

489
489
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

524
524
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

198
198

Meer sportnieuws