Na de spreekkoren: hoe denken fans écht over Vandenhaute?

442
Na de spreekkoren: hoe denken fans écht over Vandenhaute?

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Als er één team verdiende te winnen, dan was het Paars-Wit. De fans waren echter zeer teleurgesteld na de match. Ze richten hun vizier op Wouter Vandenhaute en dit keer klonk het best luid. Wat betekent dit? 

LEES OOK: Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Crisis duurt voort bij Anderlecht

Na de match tegen Union SG riep een klein deeltje ‘Wouter buiten’, tijdens de tweede helft tegen Antwerp toen Anderlecht het even kwijt was, ging de spionkop het ook een beetje aanhalen. Na de match was het alle hens aan dek. Na de teleurstellende 0-0 riepen duizenden fans om het ontslag van de voorzitter. Dat gebeurde via de harde kern in de hoek van het stadion en achter de goal.

Het is al van de tijd na het vertrek van Vincent Kompany dat dit zo luid klonk. Voordien kwam het ook aan bod, maar niet zo luidkeels. Er werd ook een spandoek getoond met ‘Wouter buiten’, niet voor het eerst. De druk neemt dus toe op de voorzitter, die Anderlecht maar niet op de rails krijgt. De Brusselaars zijn begonnen met een 1 op 12 in de Play-Offs. De fans zijn vooral ontevreden over de duiventil die Anderlecht is geworden sinds Vandenhaute de voorzitter is.

Vandenhaute weer onder vuur

Het komen en gaan van spelers, trainers, sportieve directeurs en mensen op Neerpede zijn een doorn in het oog van de fans. Zeker als de resultaten niet volgen. Al hoorden we bij het buitengaan van het stadion ook fans zeggen dat “het niet Wouter zijn schuld is”. Er is dus nog wat tweedracht, bepaalde fans willen ook stabiliteit en een nieuwe voorzitter zou een zoveelste nieuwe project zijn. Daar hebben ze geen zin meer in. De honger naar succes is enorm groot. Dat de voorzitter kritiek krijgt is logisch, want het is de laatste jaren simpelweg niet stabiel genoeg geweest inzake visie. Dat is de taak van een voorzitter. Ook Steven Defour was onlangs kritisch voor het beleid in Brussel.

De fans van Anderlecht zijn de afgelopen jaren best mild geweest. De sociale media is geen waardemeter voor het gevoel wat in een stadion en bij de trouwe aanhang leeft. De afgelopen jaren werden naast Vandenhaute enkel Felice Mazzu en Brian Riemer naar de uitgang geschreeuwd. Vincent Kompany, Peter Verbeke, Jesper Fredberg, David Hubert, of nu Besnik Hasi en Olivier Renard. Niemand van hen kreeg spreekkoren te horen. Renard krijgt in de zomer zeker nog een kans, ondanks een verdwaald spandoek bij zijn aankomst. 

Bij RSCA staat er ondertussen héél veel druk op de match van woensdag tegen AA Gent. Dan speelt Anderlecht in het eigen Lotto Park. Winnen is een must. Anders dreigt het een zeer woelige avond te worden in Brussel en zullen de fans verbaal nog meer op de voorzitter gaan roepen. 

De crisis blijft duren bij de ooit zo fiere topclub. Voor Vandenhaute & co wordt het winnen van de bekerfinale héél belangrijk. Dat is het enige wat de onvrede van de fans kan laten wegebben en de druk op Vandenhaute laten afnemen.

Zullen de fans nog meer gaan roepen omtrent Vandenhaute?

Meest recent

Thorup geeft speler eindelijk een kans: "Exact wat ik wou"

KRC Genk won verdiend met 3-0 van een bijzonder pover KV Kortrijk, dat toch een vogel voor de kat ...

13
13
Derde keer, goede keer? "Weigerde Anderlecht twee keer"

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

51
51
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

149
149
Standard ontdekt smaakmaker: "6 miljoen? Ik wil meer"

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

34
34
Leko streng: "Niet denken dat je Lionel Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

89
89
Twee pionnen bewijzen ongelijk van Sibierski

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

148
148
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

43
43
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

28
28
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

89
89
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

58
58
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

70
70
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

43
43
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

205
205
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

171
171
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

137
137
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

225
225
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

108
108
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

39
39
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

55
55
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

87
87
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

62
62
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

537
537
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

105
105
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

101
101
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

191
191

Meer sportnieuws