‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

door
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van KV Kortrijk. De 26-jarige Fransman geldt als een sterke, controlerende middenvelder met ervaring in de Jupiler Pro League. Sissako wordt omschreven als een "krijger op het middenveld" en zou al contact hebben gehad met Club. Ook buitenlandse clubs tonen interesse. Met mogelijke vertrekkers zoals Raphael Onyedika en Hugo Vetlesen bereidt Club zich duidelijk voor op een drukke zomermercato.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Krijger op het middenveld

Club Brugge ziet Ardon Jashari en/of Raphael Onyedika mogelijk vertrekken op het einde van dit seizoen. Ook Hugo Vetlesen en Casper Nielsen kunnen in de zomermercato een transfer maken. Daarom houdt Dévy Rigaux de markt in de gaten op zoek naar versterking op het middenveld.

Abdoulaye Sissako (26, KV Kortrijk) zou alvast op de lijst staan van de Director of Football. Club zou zelfs al contact hebben opgenomen met Sissako en zijn entourage om een mogelijke overstap te bespreken. Ook Leeds United en Le Havre hebben de 26-jarige Fransman in het vizier.

Sissako is van nature een centrale, controlerende middenvelder, maar speelt dit seizoen – uit noodzaak – vaak centraal achterin bij Kortrijk, goed voor zo’n 33% van zijn speelminuten. “Iedereen weet dat ik een middenvelder ben,” zei Sissako eerder.

Hij is ondertussen al twee seizoenen een belangrijke figuur bij KV Kortrijk. De balvaste middenvelder wordt door Het Nieuwsblad omschreven als “een krijger op het middenveld.” Vlak voor de defensie controleert hij het spel en combineert vlot met de offensieve krachten.

Toch sluipen er soms foutjes in zijn spel, zoals slechte passes of concentratieverlies. “Hij is consistent, maar maakte elke match wel één grote fout – gelukkig zonder echt grote gevolgen,” stelde Krant van West-Vlaanderen vast.

Gevoelige transfer: van Essevee naar Veekaa

Na de degradatie van Zulte Waregem twee jaar geleden wilde Abdoulaye Sissako absoluut in de Jupiler Pro League blijven, en daarom tekende hij bij streekrivaal KV Kortrijk. Het was een transfer die leefde in de streek.

“Ik heb vier prachtige jaren gekend aan de Gaverbeek, maar het was tijd voor iets nieuws. Ik denk dat de Essevee-fans dat ook wel begrijpen,” zei Sissako in augustus 2023.

Het seizoen in Kortrijk verliep nog moeizamer dan aan de Gaverbeek, en de Fransman met Malinese roots zal zich vaak afgevraagd hebben waar hij aan begonnen was.

Sinds de komst van Freyr Alexandersson veranderde echter alles voor hem. Hij bekleedt nu een leidersrol als defensieve middenvelder, al is hij dat niet meteen naast het veld. De breker op het middenveld is de onbetwiste nummer zes in het Guldensporenstadion.

Krachtig, recupererend en een dribbelaar

In de zomer van 2019 werd de toen 21-jarige Abdoulaye Sissako binnengehaald door Zulte Waregem. De verdedigende middenvelder maakte indruk op de scoutingcel van Essevee met zijn balrecuperatie en voetballend vermogen.

Sissako, een voormalig jeugdinternational bij de Franse U18 en U19, ging bij Châteauroux zijn laatste contractjaar in en wilde niet bijtekenen.

Zijn verhaal bij Zulte Waregem kende ups en downs. Een basisspeler was hij niet meteen, maar hij toonde wel vaak zijn talent. Bovendien viel Sissako nooit uit de toon tijdens zijn speelkansen. “Krachtig, recupererend en een dribbelaar.” Zo omschreef de middenvelder zichzelf als speler.

Toenmalig coach Francky Dury noemde Sissako een ‘facteur’ – een speler die de bal bijna tot in de voeten van een ploegmaat komt brengen. Sissako moest meer vooruit voetballen, dat was Dury’s duidelijke opdracht.

“Dat noem ik met persoonlijkheid spelen. Ik vind dat hij te vaak achteruit voetbalt, maar hij kan dat, anders haalde ik hem niet,” zei Dury. “Abdoulaye is een goede speler, hé. Maar hij moet meer lef tonen, niet altijd kiezen voor de zekerheid achter hem, maar durven. Hij heeft kwaliteit, gestalte, is goed in het duel,” aldus Dury.

Sissako zou een waardevolle toevoeging voor Club Brugge zijn

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

38
38
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

20
20
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

22
22
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

29
29
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

89
89
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

59
59
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

16
16
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

155
155
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

191
191
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

47
47
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

113
113
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

352
352
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

261
261
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

213
213
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

83
83
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

76
76
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

208
208
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

105
105
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

134
134
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

409
409
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws