Smaakmakers terug bij Genk, opvallende wissel in basiself Union

door
Smaakmakers terug bij Genk, opvallende wissel in basiself Union

Zondagnamiddag staat opnieuw een cruciaal duel in de Belgische titelstrijd op het programma. Zo kruist leider KRC Genk op eigen veld de degens met Union SG, de huidige nummer drie in het klassement. Scheidsrechter Jasper Vergoote fluit de clash in de Cegeka Arena om 16u op gang.

Genk was goed aan de PO's begonnen, maar maakte vorige week een dure slipper. Er werd met 1-0 verloren van eerste achtervolger Club Brugge. Blauw-Zwart naderde zo tot één puntje en ook Union telt er nog maar drie minder. Maar Racing kan zich wel optrekken aan het laatste duel van de reguliere competitie. Toen kwam Union ook op bezoek in Genk en won de thuisploeg op overtuigende wijze.

Coach Fink sleutelt alvast aan zijn basiself ten opzichte van de ploeg die een week eerder tegen Club begon. Zoals verwacht keert Karetsas terug in de ploeg en neemt hij de plek van Hrosovsky in. Daarnaast is Steuckers voldoende hersteld om terug te starten. Zoals verwacht moet Adedeji-Sternberg zijn plaatsje bij de elf starters afstaan.

LEES OOK: Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

Aït El-Hadj op de bank

Union op zijn beurt, kan voorlopig een perfect rapport voorleggen in de Champions' Play-Offs. De Brusselaars wisten hun eerste drie wedstrijden telkens te winnen en heeft zich zo weer volledig in de titelstrijd geknokt. Maar een nederlaag in de Cegeka Arena zou de titelkansen opnieuw een stevige knauw geven. Minstens een punt behalen is dan ook het doel.

Voor het bezoek aan zijn ex-club besluit coach Pocognoli alvast om niet te veel aan zijn basisploeg te sleutelen. Achterin neemt Machida wel zijn vaste plek naast Burgess en MacAllister in. Daarnaast maakt Vanhoutte zijn langverwachte rentree in de basiself op het middenveld. Opvallend, het is niet Van de Perre maar Aït El-Hadj die plaats moet ruimen. De spelmaker zit nochtans in vorm, maar moet tegen zijn ex-club vrede nemen met een rol als joker.

Wie wint?

Meest recent

Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

20
20
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

37
37
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

14
14
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

54
54
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

186
186
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

83
83
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

172
172
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

47
47
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

175
175
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

81
81
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

27
27
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

129
129
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

81
81
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

331
331
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

224
224
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

313
313
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

297
297
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

429
429
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

207
207
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

64
64
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

360
360
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

68
68
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

264
264
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

187
187

Meer sportnieuws