Smaakmakers terug bij Genk, opvallende wissel in basiself Union

49 stemmen
Smaakmakers terug bij Genk, opvallende wissel in basiself Union

Zondagnamiddag staat opnieuw een cruciaal duel in de Belgische titelstrijd op het programma. Zo kruist leider KRC Genk op eigen veld de degens met Union SG, de huidige nummer drie in het klassement. Scheidsrechter Jasper Vergoote fluit de clash in de Cegeka Arena om 16u op gang.

Genk was goed aan de PO's begonnen, maar maakte vorige week een dure slipper. Er werd met 1-0 verloren van eerste achtervolger Club Brugge. Blauw-Zwart naderde zo tot één puntje en ook Union telt er nog maar drie minder. Maar Racing kan zich wel optrekken aan het laatste duel van de reguliere competitie. Toen kwam Union ook op bezoek in Genk en won de thuisploeg op overtuigende wijze.

Coach Fink sleutelt alvast aan zijn basiself ten opzichte van de ploeg die een week eerder tegen Club begon. Zoals verwacht keert Karetsas terug in de ploeg en neemt hij de plek van Hrosovsky in. Daarnaast is Steuckers voldoende hersteld om terug te starten. Zoals verwacht moet Adedeji-Sternberg zijn plaatsje bij de elf starters afstaan.

LEES OOK: ‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

Aït El-Hadj op de bank

Union op zijn beurt, kan voorlopig een perfect rapport voorleggen in de Champions' Play-Offs. De Brusselaars wisten hun eerste drie wedstrijden telkens te winnen en heeft zich zo weer volledig in de titelstrijd geknokt. Maar een nederlaag in de Cegeka Arena zou de titelkansen opnieuw een stevige knauw geven. Minstens een punt behalen is dan ook het doel.

Voor het bezoek aan zijn ex-club besluit coach Pocognoli alvast om niet te veel aan zijn basisploeg te sleutelen. Achterin neemt Machida wel zijn vaste plek naast Burgess en MacAllister in. Daarnaast maakt Vanhoutte zijn langverwachte rentree in de basiself op het middenveld. Opvallend, het is niet Van de Perre maar Aït El-Hadj die plaats moet ruimen. De spelmaker zit nochtans in vorm, maar moet tegen zijn ex-club vrede nemen met een rol als joker.

Wie wint?

Meest recent

Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

4
4
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

11
11
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

36
36
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

65
65
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

67
67
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

71
71
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

291
291
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

345
345
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

558
558
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

183
183
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

166
166
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

431
431
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

157
157
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

268
268
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

821
821
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

245
245
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

154
154
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

553
553
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

290
290
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

416
416
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

406
406
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

294
294
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

491
491
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

114
114
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

938
938

Meer sportnieuws