Smaakmakers terug bij Genk, opvallende wissel in basiself Union

door
Smaakmakers terug bij Genk, opvallende wissel in basiself Union

Zondagnamiddag staat opnieuw een cruciaal duel in de Belgische titelstrijd op het programma. Zo kruist leider KRC Genk op eigen veld de degens met Union SG, de huidige nummer drie in het klassement. Scheidsrechter Jasper Vergoote fluit de clash in de Cegeka Arena om 16u op gang.

Genk was goed aan de PO's begonnen, maar maakte vorige week een dure slipper. Er werd met 1-0 verloren van eerste achtervolger Club Brugge. Blauw-Zwart naderde zo tot één puntje en ook Union telt er nog maar drie minder. Maar Racing kan zich wel optrekken aan het laatste duel van de reguliere competitie. Toen kwam Union ook op bezoek in Genk en won de thuisploeg op overtuigende wijze.

Coach Fink sleutelt alvast aan zijn basiself ten opzichte van de ploeg die een week eerder tegen Club begon. Zoals verwacht keert Karetsas terug in de ploeg en neemt hij de plek van Hrosovsky in. Daarnaast is Steuckers voldoende hersteld om terug te starten. Zoals verwacht moet Adedeji-Sternberg zijn plaatsje bij de elf starters afstaan.

LEES OOK: “Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

Aït El-Hadj op de bank

Union op zijn beurt, kan voorlopig een perfect rapport voorleggen in de Champions' Play-Offs. De Brusselaars wisten hun eerste drie wedstrijden telkens te winnen en heeft zich zo weer volledig in de titelstrijd geknokt. Maar een nederlaag in de Cegeka Arena zou de titelkansen opnieuw een stevige knauw geven. Minstens een punt behalen is dan ook het doel.

Voor het bezoek aan zijn ex-club besluit coach Pocognoli alvast om niet te veel aan zijn basisploeg te sleutelen. Achterin neemt Machida wel zijn vaste plek naast Burgess en MacAllister in. Daarnaast maakt Vanhoutte zijn langverwachte rentree in de basiself op het middenveld. Opvallend, het is niet Van de Perre maar Aït El-Hadj die plaats moet ruimen. De spelmaker zit nochtans in vorm, maar moet tegen zijn ex-club vrede nemen met een rol als joker.

Wie wint?

Meest recent

Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

6
6
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

127
127
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

84
84
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

257
257
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

214
214
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

325
325
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

122
122
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

211
211
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

235
235
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

163
163
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

66
66
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

183
183
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

174
174
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

49
49
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

606
606
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

99
99
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

540
540
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

222
222
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

339
339
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

199
199
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

147
147
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

742
742
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

125
125
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

100
100

Meer sportnieuws