Genk-speler beleeft catastrofe vlak voor titelclash

313 stemmen
Genk-speler beleeft catastrofe vlak voor titelclash

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een cruciale thuiswedstrijd. De leider krijgt immers het bezoek van Union SG, dat zich inmiddels heeft opgeworpen als een heuse uitdager voor de landstitel. Bij Ken Nkuba werd de aanloop naar die clash echter grondig verstoord.

Racing heeft voorlopig een goed seizoen achter de rug onder de vleugels van coach Thorsten Fink. Zo wisten de Limburgers de reguliere competitie in de Jupiler Pro League te winnen. Hierdoor konden ze ook vanuit pole-positie aan de titelstrijd in de Champions' Play-Offs beginnen.

LEES OOK: 'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Cruciaal thuisduel

De start van de nacompetitie mocht eveneens gezien worden. Tegen AA Gent en RSC Anderlecht ging Genk telkens met de volle buit aan de haal. Maar vorige week werd een erg dure nederlaag geleden. Zo werd met 1-0 verloren op het veld van eerste achtervolger Club Brugge.

Hierdoor konden de Bruggelingen inmiddels weer naderen tot op één punt. En ondertussen is Union ook nog slechts drie puntjes achter. Bij een gelijk puntenaantal is Racing weliswaar in het voordeel. Toch doet het er goed aan om zondag de drie punten thuis te houden tegen de Brusselaars.

Brutale inbraak

Voor Ken Nkuba werd de voorbereiding op die partij echter grondig verstoord. De 23-jarige vleugelback, die dit seizoen meermaals zijn meerwaarde bewees als reserve-kracht, en zijn gezin werden immers het slachtoffer van een brutale inbraak. Dat laat Nkuba zelf weten via zijn Instagram-verhaal.

Wat de daders exact buit hebben gemaakt, is niet bekend. Maar ze lieten wel een enorme ravage achter. "Ons huis werd overhoop gehaald van A tot Z, van boven naar onderen, tot in het allerkleinste detail. We hadden nooit verwacht dat dit hier zou gebeuren. Ik voel me naakt. Verraden. De wereld is kwaadaardig. Laat justitie nu zijn werk doen, de daders moeten gestraft worden", aldus Nkuba.

Welke ploeg heeft de sterkste kern in de breedte?

Meest recent

Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

2
2
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

10
10
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

51
51
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

244
244
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

79
79
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

334
334
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

265
265
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

184
184
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

139
139
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

100
100
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

234
234
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

384
384
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

635
635
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

490
490
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

422
422
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

105
105
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

882
882
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

84
84
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

346
346
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

72
72
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

149
149
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

469
469
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

124
124
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

78
78

Meer sportnieuws