'Real Madrid drukt door: nieuwe coach vóór WK clubteams'

152
'Real Madrid drukt door: nieuwe coach vóór WK clubteams'

De pijnlijke uitschakeling in de Champions League heeft diepe wonden geslagen bij Real Madrid. Zo hangt de job van coach Carlo Ancelotti aan een zijden draadje. Volgens Marca zou de clubleiding zelfs nog voor het WK voor clubteams een nieuwe toptrainer willen aanstellen.

Ancelotti is momenteel bezig aan zijn tweede ambtstermijn in het Estadio Santiago Bernabeu. Tijdens zijn eerste passage leidde hij de Koninklijke al naar onder meer de Copa del Rey, de Champions League en het WK voor clubteams. In 2021 maakte hij zijn grote comeback aan het roer bij Real en ook dat leverde inmiddels de nodige prijzen op.

Met Ancelotti aan het roer verzekerd Real zich in 2022 en 2024 van de landstitel én de Champions League. Ook verschillende bekers en supercups werden naar de Spaanse hoofdstad gehaald. De resultaten spraken dus voor zich. Desondanks kwam er toch behoorlijk wat kritiek op de Italiaanse trainer.

LEES OOK: Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Ancelotti naar uitgang

Zo wordt zijn tactische aanpak al een tijdje in vraag gesteld. De Italiaan wordt al langer verweten dat hij te veel rekent op de klasse-flitsen van zijn sterspelers en geen plan-B heeft voor als het minder loopt. Zolang de resultaten naar behoren waren, stond Ancelotti evenwel sterk in zijn schoenen. Nu wordt zijn positie echter serieus in twijfel getrokken.

Ook intern zou steeds meer getwijfeld worden of hij nog de juiste man is. Verschillende bronnen zij het er dan ook over eens dat Ancelotti zijn contract tot medio 2026 niet zal uitdoen en weldra wordt bedankt voor bewezen diensten. Volgens Marca wil Real zelfs al met een nieuwe trainer het WK voor clubs, dat begint op 15 juni, aanvatten.

Alle pijlen op Alonso

Die nieuwe trainer zou Xabi Alonso moeten worden. De kampioenenmaker van Bayer Leverkusen, die als speler een verleden heeft bij Real Madrid, geldt al een tijdje als topfavoriet. En nu zou de clubleiding dus willen doordrukken. De vraag is evenwel of hij vlak voor zo'n toernooi, met amper voorbereidingstijd, wil instappen bij een nieuwe club. Anderzijds krijgt hij zo ook de kans om zijn avontuur met een grote prijs te starten. Al zal Real eerst een akkoord op clubniveau moeten vinden. Volgens Sky Sports mikt Leverkusen alvast op zo'n 15 à 20 miljoen euro om het contract van Alonso af te kopen. Lukt het niet om de overgang tijdig rond te krijgen, zou Real het WK afwerken met een tussenpaus als coach in afwachting van Alonso.

Ancelotti verdient meer krediet ...

Meest recent

Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

3
3
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

15
15
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

42
42
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

40
40
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

115
115
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

41
41
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

117
117
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

18
18
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

72
72
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

665
665
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

45
45
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

125
125
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

568
568
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

43
43
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

22
22
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

136
136
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

123
123
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

269
269
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

98
98
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

144
144
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

128
128
Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

203
203
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

37
37
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

57
57
Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

46
46

Meer sportnieuws