'Hoogspanning bij Real Madrid: kleedkamer viseert één man'

1426 stemmen
'Hoogspanning bij Real Madrid: kleedkamer viseert één man'

Real Madrid werd woensdagavond uit de Champions League geknikkerd na een erg matige prestatie tegen Arsenal FC. Die uitschakeling heeft schijnbaar diepe wonden geslagen bij de Koninklijke. Zo wordt de grond plots erg heet onder de voeten van coach Carlo Ancelotti.

De Koninklijke had vorig seizoen beslag gelegd op de dubbel landstitel-Champions League. En in de zomer werd de selectie van een extra kwaliteitsimpuls voorzien met onder meer de komst van Kylian Mbappé en Endrick. Er werd dan ook verwacht dat Real opnieuw meerdere prijzen in de wacht zou slepen. Maar sinds de jaarwissel is de motor aan het sputteren geslagen.

Zo moest Real duidelijk zijn meerdere erkennen in aartsrivaal FC Barcelona tijdens de finale van de Spaanse Supercopa (2-5). De Catalanen hadden eerder dit seizoen ook al de competitiematch in Madrid gewonnen met 0-4. De belooft voor het onderlinge duel in de finale van de Copa del Rey eind deze maand. Ondertussen heeft Barça ook de leiding genomen in La Liga en telt het vier punten meer.

LEES OOK: Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Spelers klampen Pérez aan

Daar kwam woensdag dus ook de uitschakeling in de Champions League bovenop na twee zwakke prestaties tegen Arsenal. De resultaten vallen momenteel dus behoorlijk tegen. Maar dat is niet het enige verwijt dat Ancelotti krijgt. Zo wordt ook zijn tactische aanpak in vraag gesteld. De Italiaan wordt al langer verweten dat hij te veel rekent op de klasse-flitsen van zijn sterspeler en geen plan-B heeft voor als het minder loopt.

Zolang de resultaten naar behoren waren, stond Ancelotti evenwel sterk in zijn schoenen. Nu wordt zijn positie echter serieus in twijfel getrokken. En blijkbaar niet alleen door de buitenwereld. Zo meldt het doorgaans goed geïnformeerde Relevo dat ook d e kleedkamer niet langer achter de trainer staat. Een zwaargewichten zou hun bekommernissen zelfs persoonlijk hebben overgemaakt aan voorzitter Florentino Pérez.

Afscheid in de maak

Na de terugmatch tegen Arsenal werden ook vanuit de kleedkamer grote zorgen geuit over de tactische aanpak. Verdere richtlijnen dan 'meer intensiteit' en 'meer toewijding' zouden de spelers niet gekregen hebben. Dat zou niet langer voldoende zijn tegen de echte topclubs, die inmiddels maar al te goed weten hoe ze het Real van Ancelotti moeten aanpakken.

Daarnaast zou er ook steeds meer verdeeldheid binnen de spelersgroep zijn ontstaan. Hoewel Ancelotti binnen de club erg geapprecieerd wordt als persoon en het diepste respect geniet voor zijn verdiensten, lijkt het dan ook stilaan over en uit ondanks een lopend contract tot medio 2026. Er wordt zelfs al gespeculeerd over een ontslag tijdens het huidige seizoen.

Real heeft te lang vastgehouden aan Ancelotti als hoofdcoach ...

Meest recent

Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

56
56
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

21
21
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

42
42
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

82
82
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

317
317
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

273
273
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

487
487
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

161
161
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

30
30
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

261
261
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

96
96
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

70
70
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

52
52
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

411
411
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

212
212
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

259
259
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

126
126
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

165
165
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

448
448
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

297
297
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

265
265
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

232
232
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

312
312
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

246
246
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

100
100

Meer sportnieuws