'Hoogspanning bij Real Madrid: kleedkamer viseert één man'

1426
'Hoogspanning bij Real Madrid: kleedkamer viseert één man'

Real Madrid werd woensdagavond uit de Champions League geknikkerd na een erg matige prestatie tegen Arsenal FC. Die uitschakeling heeft schijnbaar diepe wonden geslagen bij de Koninklijke. Zo wordt de grond plots erg heet onder de voeten van coach Carlo Ancelotti.

De Koninklijke had vorig seizoen beslag gelegd op de dubbel landstitel-Champions League. En in de zomer werd de selectie van een extra kwaliteitsimpuls voorzien met onder meer de komst van Kylian Mbappé en Endrick. Er werd dan ook verwacht dat Real opnieuw meerdere prijzen in de wacht zou slepen. Maar sinds de jaarwissel is de motor aan het sputteren geslagen.

Zo moest Real duidelijk zijn meerdere erkennen in aartsrivaal FC Barcelona tijdens de finale van de Spaanse Supercopa (2-5). De Catalanen hadden eerder dit seizoen ook al de competitiematch in Madrid gewonnen met 0-4. De belooft voor het onderlinge duel in de finale van de Copa del Rey eind deze maand. Ondertussen heeft Barça ook de leiding genomen in La Liga en telt het vier punten meer.

LEES OOK: Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Spelers klampen Pérez aan

Daar kwam woensdag dus ook de uitschakeling in de Champions League bovenop na twee zwakke prestaties tegen Arsenal. De resultaten vallen momenteel dus behoorlijk tegen. Maar dat is niet het enige verwijt dat Ancelotti krijgt. Zo wordt ook zijn tactische aanpak in vraag gesteld. De Italiaan wordt al langer verweten dat hij te veel rekent op de klasse-flitsen van zijn sterspeler en geen plan-B heeft voor als het minder loopt.

Zolang de resultaten naar behoren waren, stond Ancelotti evenwel sterk in zijn schoenen. Nu wordt zijn positie echter serieus in twijfel getrokken. En blijkbaar niet alleen door de buitenwereld. Zo meldt het doorgaans goed geïnformeerde Relevo dat ook d e kleedkamer niet langer achter de trainer staat. Een zwaargewichten zou hun bekommernissen zelfs persoonlijk hebben overgemaakt aan voorzitter Florentino Pérez.

Afscheid in de maak

Na de terugmatch tegen Arsenal werden ook vanuit de kleedkamer grote zorgen geuit over de tactische aanpak. Verdere richtlijnen dan 'meer intensiteit' en 'meer toewijding' zouden de spelers niet gekregen hebben. Dat zou niet langer voldoende zijn tegen de echte topclubs, die inmiddels maar al te goed weten hoe ze het Real van Ancelotti moeten aanpakken.

Daarnaast zou er ook steeds meer verdeeldheid binnen de spelersgroep zijn ontstaan. Hoewel Ancelotti binnen de club erg geapprecieerd wordt als persoon en het diepste respect geniet voor zijn verdiensten, lijkt het dan ook stilaan over en uit ondanks een lopend contract tot medio 2026. Er wordt zelfs al gespeculeerd over een ontslag tijdens het huidige seizoen.

Real heeft te lang vastgehouden aan Ancelotti als hoofdcoach ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

72
72
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

73
73
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

48
48
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

72
72
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

170
170
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

150
150
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

324
324
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

293
293
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

124
124
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

129
129
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

228
228
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

191
191
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

258
258
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

319
319
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

220
220
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

229
229
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

260
260
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

249
249
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

1005
1005

Meer sportnieuws