'Hoogspanning bij Real Madrid: kleedkamer viseert één man'

1426 stemmen
'Hoogspanning bij Real Madrid: kleedkamer viseert één man'

Real Madrid werd woensdagavond uit de Champions League geknikkerd na een erg matige prestatie tegen Arsenal FC. Die uitschakeling heeft schijnbaar diepe wonden geslagen bij de Koninklijke. Zo wordt de grond plots erg heet onder de voeten van coach Carlo Ancelotti.

De Koninklijke had vorig seizoen beslag gelegd op de dubbel landstitel-Champions League. En in de zomer werd de selectie van een extra kwaliteitsimpuls voorzien met onder meer de komst van Kylian Mbappé en Endrick. Er werd dan ook verwacht dat Real opnieuw meerdere prijzen in de wacht zou slepen. Maar sinds de jaarwissel is de motor aan het sputteren geslagen.

Zo moest Real duidelijk zijn meerdere erkennen in aartsrivaal FC Barcelona tijdens de finale van de Spaanse Supercopa (2-5). De Catalanen hadden eerder dit seizoen ook al de competitiematch in Madrid gewonnen met 0-4. De belooft voor het onderlinge duel in de finale van de Copa del Rey eind deze maand. Ondertussen heeft Barça ook de leiding genomen in La Liga en telt het vier punten meer.

LEES OOK: Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Spelers klampen Pérez aan

Daar kwam woensdag dus ook de uitschakeling in de Champions League bovenop na twee zwakke prestaties tegen Arsenal. De resultaten vallen momenteel dus behoorlijk tegen. Maar dat is niet het enige verwijt dat Ancelotti krijgt. Zo wordt ook zijn tactische aanpak in vraag gesteld. De Italiaan wordt al langer verweten dat hij te veel rekent op de klasse-flitsen van zijn sterspeler en geen plan-B heeft voor als het minder loopt.

Zolang de resultaten naar behoren waren, stond Ancelotti evenwel sterk in zijn schoenen. Nu wordt zijn positie echter serieus in twijfel getrokken. En blijkbaar niet alleen door de buitenwereld. Zo meldt het doorgaans goed geïnformeerde Relevo dat ook d e kleedkamer niet langer achter de trainer staat. Een zwaargewichten zou hun bekommernissen zelfs persoonlijk hebben overgemaakt aan voorzitter Florentino Pérez.

Afscheid in de maak

Na de terugmatch tegen Arsenal werden ook vanuit de kleedkamer grote zorgen geuit over de tactische aanpak. Verdere richtlijnen dan 'meer intensiteit' en 'meer toewijding' zouden de spelers niet gekregen hebben. Dat zou niet langer voldoende zijn tegen de echte topclubs, die inmiddels maar al te goed weten hoe ze het Real van Ancelotti moeten aanpakken.

Daarnaast zou er ook steeds meer verdeeldheid binnen de spelersgroep zijn ontstaan. Hoewel Ancelotti binnen de club erg geapprecieerd wordt als persoon en het diepste respect geniet voor zijn verdiensten, lijkt het dan ook stilaan over en uit ondanks een lopend contract tot medio 2026. Er wordt zelfs al gespeculeerd over een ontslag tijdens het huidige seizoen.

Real heeft te lang vastgehouden aan Ancelotti als hoofdcoach ...

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

16
16
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

16
16
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

16
16
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

62
62
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

51
51
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

65
65
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

53
53
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

78
78
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

26
26
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

81
81
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

138
138
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

214
214
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

491
491
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

170
170
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

427
427
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

841
841
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

120
120
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

354
354
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

173
173
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

685
685
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

589
589
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

176
176
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

370
370

Meer sportnieuws