'Hoogspanning bij Real Madrid: kleedkamer viseert één man'

door
'Hoogspanning bij Real Madrid: kleedkamer viseert één man'

Real Madrid werd woensdagavond uit de Champions League geknikkerd na een erg matige prestatie tegen Arsenal FC. Die uitschakeling heeft schijnbaar diepe wonden geslagen bij de Koninklijke. Zo wordt de grond plots erg heet onder de voeten van coach Carlo Ancelotti.

De Koninklijke had vorig seizoen beslag gelegd op de dubbel landstitel-Champions League. En in de zomer werd de selectie van een extra kwaliteitsimpuls voorzien met onder meer de komst van Kylian Mbappé en Endrick. Er werd dan ook verwacht dat Real opnieuw meerdere prijzen in de wacht zou slepen. Maar sinds de jaarwissel is de motor aan het sputteren geslagen.

Zo moest Real duidelijk zijn meerdere erkennen in aartsrivaal FC Barcelona tijdens de finale van de Spaanse Supercopa (2-5). De Catalanen hadden eerder dit seizoen ook al de competitiematch in Madrid gewonnen met 0-4. De belooft voor het onderlinge duel in de finale van de Copa del Rey eind deze maand. Ondertussen heeft Barça ook de leiding genomen in La Liga en telt het vier punten meer.

LEES OOK: Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Spelers klampen Pérez aan

Daar kwam woensdag dus ook de uitschakeling in de Champions League bovenop na twee zwakke prestaties tegen Arsenal. De resultaten vallen momenteel dus behoorlijk tegen. Maar dat is niet het enige verwijt dat Ancelotti krijgt. Zo wordt ook zijn tactische aanpak in vraag gesteld. De Italiaan wordt al langer verweten dat hij te veel rekent op de klasse-flitsen van zijn sterspeler en geen plan-B heeft voor als het minder loopt.

Zolang de resultaten naar behoren waren, stond Ancelotti evenwel sterk in zijn schoenen. Nu wordt zijn positie echter serieus in twijfel getrokken. En blijkbaar niet alleen door de buitenwereld. Zo meldt het doorgaans goed geïnformeerde Relevo dat ook d e kleedkamer niet langer achter de trainer staat. Een zwaargewichten zou hun bekommernissen zelfs persoonlijk hebben overgemaakt aan voorzitter Florentino Pérez.

Afscheid in de maak

Na de terugmatch tegen Arsenal werden ook vanuit de kleedkamer grote zorgen geuit over de tactische aanpak. Verdere richtlijnen dan 'meer intensiteit' en 'meer toewijding' zouden de spelers niet gekregen hebben. Dat zou niet langer voldoende zijn tegen de echte topclubs, die inmiddels maar al te goed weten hoe ze het Real van Ancelotti moeten aanpakken.

Daarnaast zou er ook steeds meer verdeeldheid binnen de spelersgroep zijn ontstaan. Hoewel Ancelotti binnen de club erg geapprecieerd wordt als persoon en het diepste respect geniet voor zijn verdiensten, lijkt het dan ook stilaan over en uit ondanks een lopend contract tot medio 2026. Er wordt zelfs al gespeculeerd over een ontslag tijdens het huidige seizoen.

Real heeft te lang vastgehouden aan Ancelotti als hoofdcoach ...

Meest recent

Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

20
20
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

22
22
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

16
16
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

30
30
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

103
103
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

120
120
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

250
250
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

190
190
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

37
37
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

94
94
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

159
159
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

39
39
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

55
55
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

38
38
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

145
145
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

267
267
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

77
77
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

43
43
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

174
174
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

253
253
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

199
199
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

351
351
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

607
607
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

223
223

Meer sportnieuws