Kampioenenmaker Vossen emotioneel: "Had maar één groot doel"

door
Kampioenenmaker Vossen emotioneel:

De Challenger Pro League heeft vrijdagavond een zinderende ontknoping van de reguliere competitie gekregen. Tot in de slotminuten kwamen nog drie ploegen in aanmerking voor de titel. Uiteindelijk was het Zulte Waregem dat aan het langste einde trok.

Bij het ingaan van de laatste speeldag konden nog drie clubs kampioen spelen: leider RWDM, eerste achtervolger Zulte Waregem en nummer drie La Louvière. Die eerste twee clubs namen het echter tegen mekaar op. Daar zou La Lou van kunnen profiteren indien het zelf won van Lommel SK. En dat deden Henegouwers uiteindelijk ook met 1-2.

LEES OOK: Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Vossen grote held

Alle ogen waren dan ook op de Elindus Arena gericht. Bij een gelijkspel tussen Zulte Waregem en RWDM, zou La Louvière immers kampioen worden. Zelf moesten de twee ploegen dus winnen om de titel te pakken. Essevee deelde voor rust een eerste tik uit, maar na de pauze kwamen de Brusselaars weer langszij. Tot Jelle Vossen zijn ploeg in de 86ste minuut alsnog naar de zege trapte.

Op zijn 36ste was de spits dus rechtstreeks verantwoordelijk voor de titel van Zulte Waregem. "Dit is echt ongelofelijk. Na die degradatie twee jaar geleden ben ik de club trouw gebleven en had ik één groot doel: Zulte Waregem terug naar eerste klasse brengen. Dat had ik ook aan mijn dochters en vrouw beloofd", reageerde hij bij Sporza. "Ik ben zo dankbaar dat ik dit op mijn 36e nog kan meemaken."

Aflopend contract.

Aan de Gaverbeek liepen de emoties dan ook hoog op. Enerzijds bij RWDM, dat naast de titel ook naast rechtstreekse promotie greep. Maar uiteraard ook in het winnende kamp. Vossen, die doorheen de jaren toch één en ander heeft meegemaakt, noemde het zelfs de kers op de taart van zijn carrière. "Ik denk dat ik weinig zal slapen vanavond. Dit heeft me 2 jaar van mijn leven gekost."

De vraag is echter of Vossen die kers ook zal verzilveren met een nieuw avontuur in de Jupiler Pro League. In principe loopt zijn contract immers af na het seizoen. "Ik wil eerst genieten. Er zal dit weekend wel duidelijkheid over komen. Ik wil eerst feesten en dan zien we wel", schoof hij zijn toekomstplannen op de langere termijn.

Zulte Waregem heeft zijn plek op het hoogste niveau ...

Meest recent

'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

57
57
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

64
64
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

26
26
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

87
87
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

94
94
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

163
163
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

928
928
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

62
62
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

210
210
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

266
266
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

63
63
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

176
176
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

319
319
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

75
75
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

184
184
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

95
95
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

596
596
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

369
369
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

293
293
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

322
322
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

612
612
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

278
278
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

69
69
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

189
189
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

102
102

Meer sportnieuws