Kampioenenmaker Vossen emotioneel: "Had maar één groot doel"

209 stemmen
Kampioenenmaker Vossen emotioneel:

De Challenger Pro League heeft vrijdagavond een zinderende ontknoping van de reguliere competitie gekregen. Tot in de slotminuten kwamen nog drie ploegen in aanmerking voor de titel. Uiteindelijk was het Zulte Waregem dat aan het langste einde trok.

Bij het ingaan van de laatste speeldag konden nog drie clubs kampioen spelen: leider RWDM, eerste achtervolger Zulte Waregem en nummer drie La Louvière. Die eerste twee clubs namen het echter tegen mekaar op. Daar zou La Lou van kunnen profiteren indien het zelf won van Lommel SK. En dat deden Henegouwers uiteindelijk ook met 1-2.

LEES OOK: Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Vossen grote held

Alle ogen waren dan ook op de Elindus Arena gericht. Bij een gelijkspel tussen Zulte Waregem en RWDM, zou La Louvière immers kampioen worden. Zelf moesten de twee ploegen dus winnen om de titel te pakken. Essevee deelde voor rust een eerste tik uit, maar na de pauze kwamen de Brusselaars weer langszij. Tot Jelle Vossen zijn ploeg in de 86ste minuut alsnog naar de zege trapte.

Op zijn 36ste was de spits dus rechtstreeks verantwoordelijk voor de titel van Zulte Waregem. "Dit is echt ongelofelijk. Na die degradatie twee jaar geleden ben ik de club trouw gebleven en had ik één groot doel: Zulte Waregem terug naar eerste klasse brengen. Dat had ik ook aan mijn dochters en vrouw beloofd", reageerde hij bij Sporza. "Ik ben zo dankbaar dat ik dit op mijn 36e nog kan meemaken."

Aflopend contract.

Aan de Gaverbeek liepen de emoties dan ook hoog op. Enerzijds bij RWDM, dat naast de titel ook naast rechtstreekse promotie greep. Maar uiteraard ook in het winnende kamp. Vossen, die doorheen de jaren toch één en ander heeft meegemaakt, noemde het zelfs de kers op de taart van zijn carrière. "Ik denk dat ik weinig zal slapen vanavond. Dit heeft me 2 jaar van mijn leven gekost."

De vraag is echter of Vossen die kers ook zal verzilveren met een nieuw avontuur in de Jupiler Pro League. In principe loopt zijn contract immers af na het seizoen. "Ik wil eerst genieten. Er zal dit weekend wel duidelijkheid over komen. Ik wil eerst feesten en dan zien we wel", schoof hij zijn toekomstplannen op de langere termijn.

🚀

Zulte Waregem heeft zijn plek op het hoogste niveau ...

Meest recent

'Mourinho ramt op tafel: verloren zoon terug naar Real'

Verschillende bronnen bevestigen inmiddels het nieuws: José Mourinho heeft een driejarig ...

9
9
‘Dit gaat vuurwerk geven: Club droomt van gewaagde stunt’

Club Brugge zoekt versterking op de flank en komt naar verluidt uit bij een opvallende ...

278
278
'Sibierski maakt haast: nieuwe trainer Anderlecht onderweg'

Antoine Sibierski staat voor een bijzonder woelige eerste transferperiode al sportieve baas bij RSC ...

128
128
Club Brugge en Feyenoord sluiten volgend akkoord

Club Brugge en Feyenoord vonden een akkoord over de transfer van Dévy Rigaux. Hij ruilde ...

154
154
Wilmots ziet pijnpunt dat Rode Duivels kan nekken

De Rode Duivels bereiden zich al stilaan voor op het WK. Daar hopen ze nog eens een echt positief ...

99
99
'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Carl Hoefkens en NAC Breda maakten deze week bekend dat ze ook in de Nederlandse tweede klasse samen ...

83
83
Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

62
62
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

107
107
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

15
15
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

164
164
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

170
170
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

340
340
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

182
182
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

55
55
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

280
280
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

173
173
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

108
108
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

150
150
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

148
148
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

150
150
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

372
372
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

694
694
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

726
726
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

301
301
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

358
358

Meer sportnieuws