Kampioenenmaker Vossen emotioneel: "Had maar één groot doel"

209 stemmen
Kampioenenmaker Vossen emotioneel:

De Challenger Pro League heeft vrijdagavond een zinderende ontknoping van de reguliere competitie gekregen. Tot in de slotminuten kwamen nog drie ploegen in aanmerking voor de titel. Uiteindelijk was het Zulte Waregem dat aan het langste einde trok.

Bij het ingaan van de laatste speeldag konden nog drie clubs kampioen spelen: leider RWDM, eerste achtervolger Zulte Waregem en nummer drie La Louvière. Die eerste twee clubs namen het echter tegen mekaar op. Daar zou La Lou van kunnen profiteren indien het zelf won van Lommel SK. En dat deden Henegouwers uiteindelijk ook met 1-2.

LEES OOK: Met of zonder De Bruyne? Analisten zijn verdeeld

Vossen grote held

Alle ogen waren dan ook op de Elindus Arena gericht. Bij een gelijkspel tussen Zulte Waregem en RWDM, zou La Louvière immers kampioen worden. Zelf moesten de twee ploegen dus winnen om de titel te pakken. Essevee deelde voor rust een eerste tik uit, maar na de pauze kwamen de Brusselaars weer langszij. Tot Jelle Vossen zijn ploeg in de 86ste minuut alsnog naar de zege trapte.

Op zijn 36ste was de spits dus rechtstreeks verantwoordelijk voor de titel van Zulte Waregem. "Dit is echt ongelofelijk. Na die degradatie twee jaar geleden ben ik de club trouw gebleven en had ik één groot doel: Zulte Waregem terug naar eerste klasse brengen. Dat had ik ook aan mijn dochters en vrouw beloofd", reageerde hij bij Sporza. "Ik ben zo dankbaar dat ik dit op mijn 36e nog kan meemaken."

Aflopend contract.

Aan de Gaverbeek liepen de emoties dan ook hoog op. Enerzijds bij RWDM, dat naast de titel ook naast rechtstreekse promotie greep. Maar uiteraard ook in het winnende kamp. Vossen, die doorheen de jaren toch één en ander heeft meegemaakt, noemde het zelfs de kers op de taart van zijn carrière. "Ik denk dat ik weinig zal slapen vanavond. Dit heeft me 2 jaar van mijn leven gekost."

De vraag is echter of Vossen die kers ook zal verzilveren met een nieuw avontuur in de Jupiler Pro League. In principe loopt zijn contract immers af na het seizoen. "Ik wil eerst genieten. Er zal dit weekend wel duidelijkheid over komen. Ik wil eerst feesten en dan zien we wel", schoof hij zijn toekomstplannen op de langere termijn.

🚀

Zulte Waregem heeft zijn plek op het hoogste niveau ...

Meest recent

‘Géén Valencia: Meunier verbaast met nieuwe club’

Thomas Meunier leek lange tijd op weg naar het Spaanse Valencia. De rechtsback is einde contract bij ...

14
14
TRANSFERUURTJE: ‘Club pakt uit én vreest, Genk gaat hard’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

161
161
Van Gucht krijgt waarschuwing: "Alles naar Eddy Snelders..."

Terwijl Ruben Van Gucht volop de halve finales van het WK aan elkaar praat voor Sporza, staat er ...

43
43
Na Courtois ook geen Lukaku en KDB op Nations League?

Het WK voor de Rode Duivels zit erop na de uitschakeling in de kwartfinale tegen Spanje. Thibaut ...

77
77
SK Beveren verrast met statement over verkoop

SK Beveren kende een topseizoen in de Challenger Pro League. De club werd ongeslagen kampioen en zal ...

35
35
Deschamps gooit olie op het vuur voor Frankrijk-Spanje

De halve finale tussen Frankrijk en Spanje staat op het programma. Didier Deschamps gaf een ...

59
59
Onrust bij Rode Duivels door Courtois? “Zoals bij Tedesco”

Thibaut Courtois kende een sterk WK en was weer belangrijk voor de Rode Duivels. De doelman van Real ...

197
197
‘Tielemans wees deze clubs af: Aston Villa perplex’

Youri Tielemans is op weg naar Manchester United. The Mancunians zijn bereid de afkoopsom van 41 ...

297
297
Laastse duwtje Arsenal? 'Nieuwe club duikt op in dossier-Tzolis'

Hoewel hij inmiddels weer aan het trainen is bij Club Brugge, blijft het de bedoeling dat Christos ...

315
315
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

125
125
'Van WK naar toptransfer: Diego Moreira vindt akkoord'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

114
114
Grove borstel Sibierski: deze spelers mogen/moeten nog weg

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie ...

922
922
'Extra aanvaller Genk: Zuid-Amerikaanse parel in vizier'

KRC Genk hoopt zo snel mogelijk zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Ondertussen blijven de ...

198
198
'Kompany schrikt zich rot: transfergesprekken Harry Kane'

Harry Kane is momenteel op een missie om Engeland naar de tweede wereldtitel uit zijn geschiedenis ...

250
250
Club Brugge stunt: internationale topper tekent tot 2029

Club Brugge heeft voor een serieuze stunt gezorgd op de transfermarkt. Als opvolger van Simon ...

334
334
Bizar: Gianni Infantino publiceert dankwoord voor Belgen

Gianni Infantino heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij voetbalminnend België. De ...

275
275
Ontknoping WK 2026: één halve finalist aanzienlijk benadeeld

Dinsdagavond is het zover, dan worden de halve finales op het WK 2026 op gang getrapt. Bij de vier ...

182
182
Courtois speelt hard: Mannaert moet buigen of breken

Thibaut Courtois leek bij zijn terugkeer naar de Rode Duivels één duidelijke afspraak ...

488
488
'Club krijgt het heet: Tresoldi al rond met nieuwe ploeg'

Club Brugge zal deze zomer cashen op verschillende sterkhouders, maar is niet van plan om al zijn ...

428
428
'Stunttransfer Youri Tielemans: één laatste struikelblok'

Youri Tielemans is nog maar net terug na een zwaar wereldkampioenschap met de Rode Duivels. Maar de ...

205
205
Witte rook rond Trossard, makelaar Lukaku haalt uit

Nu hun WK erop zit kunnen de Rode Duivels niet enkel met een welverdiende vakantie, een aantal van ...

161
161
Courtois vs. Garcia: insider Rode Duivels doet boekje open

Wat als ... Thibaut Courtois toch gewoon was blijven staan tegen Spanje? Na het foutje van zijn ...

1127
1127
'Club laat miljoenen rollen: opvolger Tresoldi onderweg'

Club Brugge schakelt stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt. Vorige week werd met Cheveyo ...

369
369
'AA Gent vangt jackpot: sterkhouder richting exit'

Na een matig seizoen gaat AA Gent met de grove borstel door de kleedkamer. Nadat de Buffalo's reeds ...

404
404
'Witte rook: absolute grootmacht shopt bij Club Brugge'

Lang viel er weinig nieuws te rapen bij Club Brugge, maar zoals verwacht bleek dat slechts stilte ...

562
562

Meer sportnieuws