Kampioenenmaker Vossen emotioneel: "Had maar één groot doel"

209
Kampioenenmaker Vossen emotioneel:

De Challenger Pro League heeft vrijdagavond een zinderende ontknoping van de reguliere competitie gekregen. Tot in de slotminuten kwamen nog drie ploegen in aanmerking voor de titel. Uiteindelijk was het Zulte Waregem dat aan het langste einde trok.

Bij het ingaan van de laatste speeldag konden nog drie clubs kampioen spelen: leider RWDM, eerste achtervolger Zulte Waregem en nummer drie La Louvière. Die eerste twee clubs namen het echter tegen mekaar op. Daar zou La Lou van kunnen profiteren indien het zelf won van Lommel SK. En dat deden Henegouwers uiteindelijk ook met 1-2.

LEES OOK: Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Vossen grote held

Alle ogen waren dan ook op de Elindus Arena gericht. Bij een gelijkspel tussen Zulte Waregem en RWDM, zou La Louvière immers kampioen worden. Zelf moesten de twee ploegen dus winnen om de titel te pakken. Essevee deelde voor rust een eerste tik uit, maar na de pauze kwamen de Brusselaars weer langszij. Tot Jelle Vossen zijn ploeg in de 86ste minuut alsnog naar de zege trapte.

Op zijn 36ste was de spits dus rechtstreeks verantwoordelijk voor de titel van Zulte Waregem. "Dit is echt ongelofelijk. Na die degradatie twee jaar geleden ben ik de club trouw gebleven en had ik één groot doel: Zulte Waregem terug naar eerste klasse brengen. Dat had ik ook aan mijn dochters en vrouw beloofd", reageerde hij bij Sporza. "Ik ben zo dankbaar dat ik dit op mijn 36e nog kan meemaken."

Aflopend contract.

Aan de Gaverbeek liepen de emoties dan ook hoog op. Enerzijds bij RWDM, dat naast de titel ook naast rechtstreekse promotie greep. Maar uiteraard ook in het winnende kamp. Vossen, die doorheen de jaren toch één en ander heeft meegemaakt, noemde het zelfs de kers op de taart van zijn carrière. "Ik denk dat ik weinig zal slapen vanavond. Dit heeft me 2 jaar van mijn leven gekost."

De vraag is echter of Vossen die kers ook zal verzilveren met een nieuw avontuur in de Jupiler Pro League. In principe loopt zijn contract immers af na het seizoen. "Ik wil eerst genieten. Er zal dit weekend wel duidelijkheid over komen. Ik wil eerst feesten en dan zien we wel", schoof hij zijn toekomstplannen op de langere termijn.

Zulte Waregem heeft zijn plek op het hoogste niveau ...

Meest recent

Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

16
16
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

21
21
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

127
127
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

10
10
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

58
58
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

177
177
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

135
135
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

55
55
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

50
50
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

91
91
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

270
270
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

81
81
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

1046
1046
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

154
154
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

263
263
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

245
245
Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

52
52
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

135
135
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

359
359
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

66
66
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

32
32
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

46
46
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

146
146
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

321
321
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

160
160

Meer sportnieuws