Kampioenenmaker Vossen emotioneel: "Had maar één groot doel"

209
Kampioenenmaker Vossen emotioneel:

De Challenger Pro League heeft vrijdagavond een zinderende ontknoping van de reguliere competitie gekregen. Tot in de slotminuten kwamen nog drie ploegen in aanmerking voor de titel. Uiteindelijk was het Zulte Waregem dat aan het langste einde trok.

Bij het ingaan van de laatste speeldag konden nog drie clubs kampioen spelen: leider RWDM, eerste achtervolger Zulte Waregem en nummer drie La Louvière. Die eerste twee clubs namen het echter tegen mekaar op. Daar zou La Lou van kunnen profiteren indien het zelf won van Lommel SK. En dat deden Henegouwers uiteindelijk ook met 1-2.

LEES OOK: Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Vossen grote held

Alle ogen waren dan ook op de Elindus Arena gericht. Bij een gelijkspel tussen Zulte Waregem en RWDM, zou La Louvière immers kampioen worden. Zelf moesten de twee ploegen dus winnen om de titel te pakken. Essevee deelde voor rust een eerste tik uit, maar na de pauze kwamen de Brusselaars weer langszij. Tot Jelle Vossen zijn ploeg in de 86ste minuut alsnog naar de zege trapte.

Op zijn 36ste was de spits dus rechtstreeks verantwoordelijk voor de titel van Zulte Waregem. "Dit is echt ongelofelijk. Na die degradatie twee jaar geleden ben ik de club trouw gebleven en had ik één groot doel: Zulte Waregem terug naar eerste klasse brengen. Dat had ik ook aan mijn dochters en vrouw beloofd", reageerde hij bij Sporza. "Ik ben zo dankbaar dat ik dit op mijn 36e nog kan meemaken."

Aflopend contract.

Aan de Gaverbeek liepen de emoties dan ook hoog op. Enerzijds bij RWDM, dat naast de titel ook naast rechtstreekse promotie greep. Maar uiteraard ook in het winnende kamp. Vossen, die doorheen de jaren toch één en ander heeft meegemaakt, noemde het zelfs de kers op de taart van zijn carrière. "Ik denk dat ik weinig zal slapen vanavond. Dit heeft me 2 jaar van mijn leven gekost."

De vraag is echter of Vossen die kers ook zal verzilveren met een nieuw avontuur in de Jupiler Pro League. In principe loopt zijn contract immers af na het seizoen. "Ik wil eerst genieten. Er zal dit weekend wel duidelijkheid over komen. Ik wil eerst feesten en dan zien we wel", schoof hij zijn toekomstplannen op de langere termijn.

🚀

Zulte Waregem heeft zijn plek op het hoogste niveau ...

Meest recent

Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

27
27
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

207
207
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

51
51
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

52
52
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

345
345
CPL: Vreven vloert Mazzu, promovendus stunt opnieuw

Enigszins verrassend, maar allesbehalve onverdiend, staan Lokeren en Virton voorlopig aan kop in de ...

62
62
Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

214
214
Barça heeft groot Tresoldi-plan: krankzinnige transfersom

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge in het slot van de transferperiode geen sterkhouders meer ...

635
635
Union kondigt weer vertrekker aan; Beveren shopt in Duitsland

De derde speeldag van de Jupiler Pro League is aangebroken, maar de eersteklassers blijven uiterst ...

61
61
"Duel Monster" - Arsenal dokt zwaar voor nieuwe topaanwinst

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

161
161
‘Anderlecht kiest nieuwe maestro: toptransfer op de 10’

Anderlecht wil deze zomer nog uitpakken met een nieuwe creatieve maestro op het middenveld. ...

971
971
Vlak voor Serie A-start: De Bruyne slaat Allegri met verstomming

Verschillende Europese topcompetities trekken zich dit weekend weer op gang, daarbij ook de Serie A. ...

236
236
STVV op weg naar straffe stunt: strijdplan voor Cyprus

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

204
204
'Transferwaanzin in Londen: doorbraak Marmoush nabij'

Vrijdagavond gaat het nieuwe seizoen in de Premier League van start. Maar de Engelse clubs zijn ...

99
99
'Cashbom bij Antwerp: waanzinnig prijskaartje bekend'

Met een zes op zes heeft Antwerp zijn start niet gemist. Om die lijn door te trekken zal Marvin ...

405
405
'Done deal: Club Brugge rondt transferhuiswerk af'

Club Brugge laat het geld deze zomer weer stevig rollen. Tot dusver gaf het al ruim 40 miljoen uit ...

745
745
Standard zorgt voor bom in Mechelen: 'Vrouwen werden betast'

Bij Standard is er niet alleen commotie ontstaan over de wedstrijd tegen KV Mechelen, ook over het ...

165
165
Witte rook in Anderlecht: zesde zomeraanwinst voorgesteld

Tot dusvers haalde RSC Anderlecht al vijf nieuwkomers in huis, maar daarmee blijkt de honger van ...

310
310
Vanhaezebrouck vs Van Gucht: Harde boodschap zindert na

Ruben Van Gucht krijgt vanuit een wel heel onverwachte hoek een duidelijke boodschap. De populaire ...

110
110
'Leegloop in Anderlecht: volledig elftal richting exit'

Nu het de League Phase van de Europa League kan ruiken, wordt het vizier bij RSC Anderlecht weer op ...

813
813
Leko spreekt klare taal over transferplannen Club Brugge

Met een zes op zes schoot Club Brugge vlot uit de startblokken, een lijn die Ivan Leko zondag tegen ...

782
782
'Soap rond Saliba escaleert: Anderlecht keert kar'

Dankzij de 0-3 zege tegen Kairat Almaty staat RSC Anderlecht met anderhalf been in de League Phase ...

646
646
‘Anderlecht-jeugdproduct gewild: terugkeer JPL lonkt’

RSC Anderlecht produceert jaarlijks veel talenten, maar een handvol breken door in de A-kern van ...

121
121
Nieuwe details oorlog Guiagon – Charleroi onthuld

Parfait Guiagon ligt in de clinch met Sporting Charleroi. Vooral een zware ruzie met Mehdi Bayat ...

124
124
'Toch nog kassa Club Brugge? Hernieuwde interesse Ordonez'

Vertrekt Joel Ordonez deze zomermercato nog? De centrale verdediger ligt in de lappenmand, maar ...

484
484

Meer sportnieuws