'Transfer Tzolis krijgt vorm: topploeg contacteert Club'

door
'Transfer Tzolis krijgt vorm: topploeg contacteert Club'

Club Brugge zal komende zomer verschillende spelers laten gaan, maar wil zeker niet al zijn sterkhouders zien vertrekken. Zo lijkt het bijvoorbeeld de bedoeling om Christos Tzolis nog minstens een jaartje te houden. Maar dat zal niet evident worden.

De Griekse international stond al een ruime tijd op de Brugse verlanglijst. Maar hij maakte in de voorbije seizoenen telkens andere transferkeuzes. Zijn piste werd echter warm gehouden door Dévy Rigaux, sinds het voorjaar de 'director of football' en eindverantwoordelijke voor het transferbeleid bij Club.

De twee hielden jarenlang op regelmatige basis contact en zo bleef Tzolis in beeld bij de Belgische kampioen. Vorig seizoen ontplofte de Griekse aanvaller echter helemaal. Namens Fortuna Düsseldorf was hij goed voor 24 doelpunten en 10 assists in 37 wedstrijden.

LEES OOK: 'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Schot in de roos

Rigaux en co besloten dan ook om door te pakken. Zo werd een slordige 6 miljoen euro neergeteld om de international binnen te halen. Dat bleek vrijwel meteen echter een geslaagde investering. Zo groeide Tzolis in een mum van tijd uit tot één van de smaakmakers bij Blauw-Zwart.

De 23-jarige is niet meer weg te denken uit de basiself van coach Nicky Hayen en maakte ook op Champions League-niveau indruk. In 48 matchen was hij bovendien al goed voor 15 goals en 11 assists. En ondertussen liet hij ook nog eens mooie dingen zien bij de Griekse nationale ploeg. Die goede prestaties zijn uiteraard niet onopgemerkt gebleven.

Milan legt contact

Tzolis werd de voorbije weken immers gelinkt aan een overstap naar AC Milan. En die interesse blijkt concreet. Volgens Europacalcio, weliswaar niet het meest hoogstaande medium, namen de Milanezen inmiddels contact op met Club Brugge om de voorwaarden voor een eventuele transfer te polsen. Daarbij zou duidelijk zijn geworden dat Club pas aan de onderhandelingstafel zal plaatsnemen bij een bod van minstens 25 miljoen euro.

En zelfs dat zal allicht niet volstaan. Een mogelijke doorbraak is dan veraf. Bovendien staat de aanvaller zelf niet bepaald te trappelen om nu al te vertrekken. "Er is een grote kans dat ik blijf, maar in voetbal weet je het nooit", zei hij dit vorige week nog nog bij Het Nieuwsblad.

Tzolis blijft in de zomer bij Club ...

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

14
14
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

19
19
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

166
166
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

52
52
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

148
148
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

148
148
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

58
58
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

157
157
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

503
503
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

109
109
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

61
61
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

565
565
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

380
380
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

70
70
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

94
94
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

536
536
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

431
431
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

152
152
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

47
47
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

124
124
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

125
125
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

406
406
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

303
303
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

392
392

Meer sportnieuws