'Renard houdt woord: Anderlecht legt goudhaantje vast'

479 stemmen
'Renard houdt woord: Anderlecht legt goudhaantje vast'

Anderlecht vertolkt in de Champions' Play-Offs voorlopig slechts een bijrol, en dus is het zoeken naar een lichtpunt in de duisternis. Zoals wel vaker in het Lotto Park vestigen de fans hun hoop dan vooral op een product van eigen kweek. In dit geval Nathan De Cat.

Na een korte invalbeurt tegen KRC Genk mocht de pas 16-jarige middenvelder afgelopen zondag tegen Union een halfuurtje opdraven. Hoewel hij hier en daar logischerwijze ook nog wel eens een steekje liet vallen wist De Cat onder andere dankzij een aantal knappe lange ballen ondanks de moeilijke omstandigheden in het Dudenpark direct te bekoren.

LEES OOK: Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Basisplaats voor De Cat?

Het Nieuwsblad denkt dat ook dat de aanvoerder van de RSCA Futures straks tegen Antwerp al in aanmerking komt voor een basisplaats. Al tempert Besnik Hasi wel de nu reeds torenhoge verwachtingen. "Hij heeft op korte tijd al heel veel progressie gemaakt. Maar we mogen niet te veel druk bij hem leggen. Hij blijft zestien", klonk het op zijn persbabbel.

"Al zal hij zeker nog minuten maken deze play-offs. Of hij zondag start? Dat hou ik voor mezelf", sloot de coach evenwel ook niks uit. Nog volgens de krant is men er in Neerpede dan ook van overtuigd dat De Cat in de nabije toekomst al de leider wordt op het middenveld, waar komende zomer alleszins heel wat inkomend én uitgaand verkeer op til staat.

Renard versus Fredberg

Om het vertrek van Leander Dendoncker op te vangen legde Olivier Renard al Cedric Hatenboer vast, maar daarnaast gaan Théo Leoni, Mario Stroeykens, Yari Verschaeren én Mats Rits hun laatste contractjaar in. Wat dat eerste trio betreft verweet de sportief directeur zijn voorganger Jesper Fredberg al eens dat hij zulke dossiers te lang liet aanslepen.

En dus neemt Renard nu wél het heft in handen. "Hij verlengde in september nog maar zijn contract tot 2027, maar Anderlecht is al bezig om hem deze zomer voor nog een extra jaartje vast te leggen. Gezien zijn jonge leeftijd mag De Cat immers nog geen langetermijncontracten tekenen", aldus Het Nieuwsblad, volgens wie dat slechts een formaliteit lijkt.

Contract bij Anderlecht

Hoewel hij met zijn profiel al heel wat (buitenlandse) interesse opwekte wimpelde De Cat, die net als zijn entourage rustig en nuchter zou blijven, die gegadigden immers steevast resoluut af. Zijn droom is om door te breken bij Anderlecht, waar er een uitgekiend sportief plan voor hem klaarligt. "Een vertrek was dan ook nooit aan de orde", besluit de krant.

Denkt u dat De Cat zijn contract snel zal verlengen?

Meest recent

Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

5
5
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

93
93
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

64
64
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

69
69
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

161
161
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

108
108
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

249
249
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

146
146
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

125
125
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

375
375
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

111
111
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

295
295
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

121
121
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

268
268
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

227
227
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

305
305
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

123
123
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

242
242
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1224
1224
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

537
537
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

269
269
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

276
276
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

461
461
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

355
355

Meer sportnieuws