'Renard houdt woord: Anderlecht legt goudhaantje vast'

door
'Renard houdt woord: Anderlecht legt goudhaantje vast'

Anderlecht vertolkt in de Champions' Play-Offs voorlopig slechts een bijrol, en dus is het zoeken naar een lichtpunt in de duisternis. Zoals wel vaker in het Lotto Park vestigen de fans hun hoop dan vooral op een product van eigen kweek. In dit geval Nathan De Cat.

Na een korte invalbeurt tegen KRC Genk mocht de pas 16-jarige middenvelder afgelopen zondag tegen Union een halfuurtje opdraven. Hoewel hij hier en daar logischerwijze ook nog wel eens een steekje liet vallen wist De Cat onder andere dankzij een aantal knappe lange ballen ondanks de moeilijke omstandigheden in het Dudenpark direct te bekoren.

LEES OOK: Fans Anderlecht viseren Renard en Hasi: "Topbeleid…"

Basisplaats voor De Cat?

Het Nieuwsblad denkt dat ook dat de aanvoerder van de RSCA Futures straks tegen Antwerp al in aanmerking komt voor een basisplaats. Al tempert Besnik Hasi wel de nu reeds torenhoge verwachtingen. "Hij heeft op korte tijd al heel veel progressie gemaakt. Maar we mogen niet te veel druk bij hem leggen. Hij blijft zestien", klonk het op zijn persbabbel.

"Al zal hij zeker nog minuten maken deze play-offs. Of hij zondag start? Dat hou ik voor mezelf", sloot de coach evenwel ook niks uit. Nog volgens de krant is men er in Neerpede dan ook van overtuigd dat De Cat in de nabije toekomst al de leider wordt op het middenveld, waar komende zomer alleszins heel wat inkomend én uitgaand verkeer op til staat.

Renard versus Fredberg

Om het vertrek van Leander Dendoncker op te vangen legde Olivier Renard al Cedric Hatenboer vast, maar daarnaast gaan Théo Leoni, Mario Stroeykens, Yari Verschaeren én Mats Rits hun laatste contractjaar in. Wat dat eerste trio betreft verweet de sportief directeur zijn voorganger Jesper Fredberg al eens dat hij zulke dossiers te lang liet aanslepen.

En dus neemt Renard nu wél het heft in handen. "Hij verlengde in september nog maar zijn contract tot 2027, maar Anderlecht is al bezig om hem deze zomer voor nog een extra jaartje vast te leggen. Gezien zijn jonge leeftijd mag De Cat immers nog geen langetermijncontracten tekenen", aldus Het Nieuwsblad, volgens wie dat slechts een formaliteit lijkt.

Contract bij Anderlecht

Hoewel hij met zijn profiel al heel wat (buitenlandse) interesse opwekte wimpelde De Cat, die net als zijn entourage rustig en nuchter zou blijven, die gegadigden immers steevast resoluut af. Zijn droom is om door te breken bij Anderlecht, waar er een uitgekiend sportief plan voor hem klaarligt. "Een vertrek was dan ook nooit aan de orde", besluit de krant.

Denkt u dat De Cat zijn contract snel zal verlengen?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

23
23
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

41
41
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

22
22
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

172
172
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

269
269
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

34
34
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

134
134
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

318
318
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

368
368
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

186
186
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

616
616
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

412
412
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

94
94
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

198
198
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

131
131
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

119
119
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

443
443
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

683
683
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

188
188
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

557
557
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

550
550

Meer sportnieuws