'Renard houdt woord: Anderlecht legt goudhaantje vast'

479 stemmen
'Renard houdt woord: Anderlecht legt goudhaantje vast'

Anderlecht vertolkt in de Champions' Play-Offs voorlopig slechts een bijrol, en dus is het zoeken naar een lichtpunt in de duisternis. Zoals wel vaker in het Lotto Park vestigen de fans hun hoop dan vooral op een product van eigen kweek. In dit geval Nathan De Cat.

Na een korte invalbeurt tegen KRC Genk mocht de pas 16-jarige middenvelder afgelopen zondag tegen Union een halfuurtje opdraven. Hoewel hij hier en daar logischerwijze ook nog wel eens een steekje liet vallen wist De Cat onder andere dankzij een aantal knappe lange ballen ondanks de moeilijke omstandigheden in het Dudenpark direct te bekoren.

LEES OOK: Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Basisplaats voor De Cat?

Het Nieuwsblad denkt dat ook dat de aanvoerder van de RSCA Futures straks tegen Antwerp al in aanmerking komt voor een basisplaats. Al tempert Besnik Hasi wel de nu reeds torenhoge verwachtingen. "Hij heeft op korte tijd al heel veel progressie gemaakt. Maar we mogen niet te veel druk bij hem leggen. Hij blijft zestien", klonk het op zijn persbabbel.

"Al zal hij zeker nog minuten maken deze play-offs. Of hij zondag start? Dat hou ik voor mezelf", sloot de coach evenwel ook niks uit. Nog volgens de krant is men er in Neerpede dan ook van overtuigd dat De Cat in de nabije toekomst al de leider wordt op het middenveld, waar komende zomer alleszins heel wat inkomend én uitgaand verkeer op til staat.

Renard versus Fredberg

Om het vertrek van Leander Dendoncker op te vangen legde Olivier Renard al Cedric Hatenboer vast, maar daarnaast gaan Théo Leoni, Mario Stroeykens, Yari Verschaeren én Mats Rits hun laatste contractjaar in. Wat dat eerste trio betreft verweet de sportief directeur zijn voorganger Jesper Fredberg al eens dat hij zulke dossiers te lang liet aanslepen.

En dus neemt Renard nu wél het heft in handen. "Hij verlengde in september nog maar zijn contract tot 2027, maar Anderlecht is al bezig om hem deze zomer voor nog een extra jaartje vast te leggen. Gezien zijn jonge leeftijd mag De Cat immers nog geen langetermijncontracten tekenen", aldus Het Nieuwsblad, volgens wie dat slechts een formaliteit lijkt.

Contract bij Anderlecht

Hoewel hij met zijn profiel al heel wat (buitenlandse) interesse opwekte wimpelde De Cat, die net als zijn entourage rustig en nuchter zou blijven, die gegadigden immers steevast resoluut af. Zijn droom is om door te breken bij Anderlecht, waar er een uitgekiend sportief plan voor hem klaarligt. "Een vertrek was dan ook nooit aan de orde", besluit de krant.

Denkt u dat De Cat zijn contract snel zal verlengen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Bliksemaftocht Jashari, Genk wil international'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

34
34
KRC Genk-smaakmaker hint naar enorme transferwending

KRC Genk moet nog Europees voetbal over de streep zien te trekken tegen KAA Gent. De Limburgers ...

37
37
KAA Gent-fans clashen met speler: “Dat gaat te ver”

KAA Gent speelt een levensbelangrijke barragewedstrijd tegen KRC Genk. De Buffalo’s kunnen nog ...

35
35
Toby Alderweireld roept grote schande na CL-finale

Paris Saint-Germain heeft voor het tweede jaar op rij de Champions League gewonnen. Arsenal kwam op ...

62
62
El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

De Rode Duivels zagen de afgelopen maanden heel wat spelers voor een ander land kiezen. De keuze van ...

95
95
Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

79
79
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

245
245
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

274
274
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

178
178
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

154
154
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

263
263
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

307
307
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

1020
1020
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

281
281
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

549
549
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

423
423
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

93
93
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

52
52
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

59
59
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

265
265
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

76
76
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

350
350
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

52
52
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

117
117
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

121
121

Meer sportnieuws