'Renard houdt woord: Anderlecht legt goudhaantje vast'

479 stemmen
'Renard houdt woord: Anderlecht legt goudhaantje vast'

Anderlecht vertolkt in de Champions' Play-Offs voorlopig slechts een bijrol, en dus is het zoeken naar een lichtpunt in de duisternis. Zoals wel vaker in het Lotto Park vestigen de fans hun hoop dan vooral op een product van eigen kweek. In dit geval Nathan De Cat.

Na een korte invalbeurt tegen KRC Genk mocht de pas 16-jarige middenvelder afgelopen zondag tegen Union een halfuurtje opdraven. Hoewel hij hier en daar logischerwijze ook nog wel eens een steekje liet vallen wist De Cat onder andere dankzij een aantal knappe lange ballen ondanks de moeilijke omstandigheden in het Dudenpark direct te bekoren.

LEES OOK: Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Basisplaats voor De Cat?

Het Nieuwsblad denkt dat ook dat de aanvoerder van de RSCA Futures straks tegen Antwerp al in aanmerking komt voor een basisplaats. Al tempert Besnik Hasi wel de nu reeds torenhoge verwachtingen. "Hij heeft op korte tijd al heel veel progressie gemaakt. Maar we mogen niet te veel druk bij hem leggen. Hij blijft zestien", klonk het op zijn persbabbel.

"Al zal hij zeker nog minuten maken deze play-offs. Of hij zondag start? Dat hou ik voor mezelf", sloot de coach evenwel ook niks uit. Nog volgens de krant is men er in Neerpede dan ook van overtuigd dat De Cat in de nabije toekomst al de leider wordt op het middenveld, waar komende zomer alleszins heel wat inkomend én uitgaand verkeer op til staat.

Renard versus Fredberg

Om het vertrek van Leander Dendoncker op te vangen legde Olivier Renard al Cedric Hatenboer vast, maar daarnaast gaan Théo Leoni, Mario Stroeykens, Yari Verschaeren én Mats Rits hun laatste contractjaar in. Wat dat eerste trio betreft verweet de sportief directeur zijn voorganger Jesper Fredberg al eens dat hij zulke dossiers te lang liet aanslepen.

En dus neemt Renard nu wél het heft in handen. "Hij verlengde in september nog maar zijn contract tot 2027, maar Anderlecht is al bezig om hem deze zomer voor nog een extra jaartje vast te leggen. Gezien zijn jonge leeftijd mag De Cat immers nog geen langetermijncontracten tekenen", aldus Het Nieuwsblad, volgens wie dat slechts een formaliteit lijkt.

Contract bij Anderlecht

Hoewel hij met zijn profiel al heel wat (buitenlandse) interesse opwekte wimpelde De Cat, die net als zijn entourage rustig en nuchter zou blijven, die gegadigden immers steevast resoluut af. Zijn droom is om door te breken bij Anderlecht, waar er een uitgekiend sportief plan voor hem klaarligt. "Een vertrek was dan ook nooit aan de orde", besluit de krant.

Denkt u dat De Cat zijn contract snel zal verlengen?

Meest recent

'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

13
13
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

73
73
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

76
76
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

41
41
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

76
76
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

281
281
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

461
461
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

73
73
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

221
221
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

406
406
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

235
235
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

147
147
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

345
345
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

378
378
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

159
159
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

427
427
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

99
99
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

338
338
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

374
374
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

525
525
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

169
169
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

269
269
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

191
191
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

974
974
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

223
223

Meer sportnieuws