'Renard houdt woord: Anderlecht legt goudhaantje vast'

door
'Renard houdt woord: Anderlecht legt goudhaantje vast'

Anderlecht vertolkt in de Champions' Play-Offs voorlopig slechts een bijrol, en dus is het zoeken naar een lichtpunt in de duisternis. Zoals wel vaker in het Lotto Park vestigen de fans hun hoop dan vooral op een product van eigen kweek. In dit geval Nathan De Cat.

Na een korte invalbeurt tegen KRC Genk mocht de pas 16-jarige middenvelder afgelopen zondag tegen Union een halfuurtje opdraven. Hoewel hij hier en daar logischerwijze ook nog wel eens een steekje liet vallen wist De Cat onder andere dankzij een aantal knappe lange ballen ondanks de moeilijke omstandigheden in het Dudenpark direct te bekoren.

LEES OOK: Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Basisplaats voor De Cat?

Het Nieuwsblad denkt dat ook dat de aanvoerder van de RSCA Futures straks tegen Antwerp al in aanmerking komt voor een basisplaats. Al tempert Besnik Hasi wel de nu reeds torenhoge verwachtingen. "Hij heeft op korte tijd al heel veel progressie gemaakt. Maar we mogen niet te veel druk bij hem leggen. Hij blijft zestien", klonk het op zijn persbabbel.

"Al zal hij zeker nog minuten maken deze play-offs. Of hij zondag start? Dat hou ik voor mezelf", sloot de coach evenwel ook niks uit. Nog volgens de krant is men er in Neerpede dan ook van overtuigd dat De Cat in de nabije toekomst al de leider wordt op het middenveld, waar komende zomer alleszins heel wat inkomend én uitgaand verkeer op til staat.

Renard versus Fredberg

Om het vertrek van Leander Dendoncker op te vangen legde Olivier Renard al Cedric Hatenboer vast, maar daarnaast gaan Théo Leoni, Mario Stroeykens, Yari Verschaeren én Mats Rits hun laatste contractjaar in. Wat dat eerste trio betreft verweet de sportief directeur zijn voorganger Jesper Fredberg al eens dat hij zulke dossiers te lang liet aanslepen.

En dus neemt Renard nu wél het heft in handen. "Hij verlengde in september nog maar zijn contract tot 2027, maar Anderlecht is al bezig om hem deze zomer voor nog een extra jaartje vast te leggen. Gezien zijn jonge leeftijd mag De Cat immers nog geen langetermijncontracten tekenen", aldus Het Nieuwsblad, volgens wie dat slechts een formaliteit lijkt.

Contract bij Anderlecht

Hoewel hij met zijn profiel al heel wat (buitenlandse) interesse opwekte wimpelde De Cat, die net als zijn entourage rustig en nuchter zou blijven, die gegadigden immers steevast resoluut af. Zijn droom is om door te breken bij Anderlecht, waar er een uitgekiend sportief plan voor hem klaarligt. "Een vertrek was dan ook nooit aan de orde", besluit de krant.

Denkt u dat De Cat zijn contract snel zal verlengen?

Meest recent

Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

25
25
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

86
86
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

234
234
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

182
182
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

74
74
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

75
75
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

343
343
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

309
309
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

456
456
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

510
510
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

226
226
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

794
794
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

460
460
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

127
127
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

194
194
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

137
137
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

117
117
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

275
275
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

172
172
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

626
626
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

313
313
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

99
99
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

509
509
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

130
130

Meer sportnieuws