Anderlecht heeft nieuwe parel: "Zelden zo'n speler gezien"

935
Anderlecht heeft nieuwe parel:

Na een wederom tegenvallend seizoen, wordt komende transferzomer een grote metamorfose verwacht bij RSC Anderlecht. Verschillende spelers zullen vertrekken, waarna ook de nodige versterkingen zullen volgen. Daarnaast rekent men op de ontbolstering van een nieuw goudhaantje.

De eigen jeugdopleiding blijft van cruciaal belang bij Paars-Wit, maar ook op Neerpede is de stabiliteit al even zoek. Sinds het vertrek van de legendarische jeugd-coördinator Jean Kindermans naar Antwerp FC, is het op Neerpede een komen en gaan. Mikkel Hemmersam, aangesteld door Jesper Fredberg als directeur van de academie, nam bijvoorbeeld zelf ontslag. Onlangs koos ook 'Head of Football' Henk Mariman eieren voor zijn geld.

LEES OOK: Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Geloof in De Cat

Desondanks blijft Paars-Wit de nodige talenten produceren. Momenteel wordt bijvoorbeeld heel wat verwacht van Nathan De Cat. De controlerende middenvelder is nog altijd maar 16 jaar, maar maakte inmiddels al zijn debuut voor de eerste ploeg. En bij de RSCA Futures heeft De Cat bezig een erg sterk seizoen achter de rug.

De verwachting is dan ook dat hij weldra de definitieve overstap naar de A-kern zal maken en het niet lang duurt alvorens hij er definitief doorbreekt. Intern is het geloof alvast groot. Zo weet Het Nieuwsblad dat de club komende zomer zal trachten om zijn contract met een jaartje te verlengen. Momenteel loopt zijn overeenkomst tot medio 2027.

Unieke kwaliteiten

Paars-Wit wil dan ook sterk in zijn schoenen staan als De Cat helemaal doorbreekt en zich in de kijker van buitenlandse ploegen speelt. Daarvoor moet de jongeling uiteraard nog stappen zetten. Zeker wat zijn fysieke ontwikkeling betreft. Maar hij beschikt over enkele kwaliteiten die hem op termijn een mooie, Europese carrière kunnen opleveren.

Zijn ex-coach Marink Reedijk kan dat enkel beamen. "Hij heeft kwaliteiten die je niet vaak ziet. Hij heeft een goede lange bal in de voeten, kan het spel verleggen en voelt goed aan wanneer hij zélf in de ruimte moet komen of wanneer hij de bal daar moet spelen. Op die leeftijd, op dat niveau, is dat toch speciaal", klinkt het bij HNB.

Ballen à la Alderweireld

Bob Browaeys, bondscoach bij de U17, is dan weer diep onder de indruk van zijn lange ballen, waarmee hij het spel kan verdelen vanuit een lagere positie. "Ik heb zelden een speler gezien met zo’n goede, zuivere lange bal. Vanuit stilstand kan hij een bal vanop vijftig meter echt op een presenteerblaadje klaarleggen. Je kan ze vergelijken met de lange ballen van Toby Alderweireld. Alleen zijn die vanuit het middenveld nóg gevaarlijker."

De Cat moet nu al een basisplaats krijgen ...

Meest recent

Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

6
6
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

10
10
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

101
101
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

21
21
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

36
36
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

18
18
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

51
51
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

54
54
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

42
42
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

131
131
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

225
225
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

85
85
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

303
303
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

180
180
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

151
151
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

62
62
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

62
62
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

144
144
Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

231
231
Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

341
341
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

78
78
'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

674
674
Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

191
191
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

568
568

Meer sportnieuws