Anderlecht heeft nieuwe parel: "Zelden zo'n speler gezien"

stemmen
Anderlecht heeft nieuwe parel:

Na een wederom tegenvallend seizoen, wordt komende transferzomer een grote metamorfose verwacht bij RSC Anderlecht. Verschillende spelers zullen vertrekken, waarna ook de nodige versterkingen zullen volgen. Daarnaast rekent men op de ontbolstering van een nieuw goudhaantje.

De eigen jeugdopleiding blijft van cruciaal belang bij Paars-Wit, maar ook op Neerpede is de stabiliteit al even zoek. Sinds het vertrek van de legendarische jeugd-coördinator Jean Kindermans naar Antwerp FC, is het op Neerpede een komen en gaan. Mikkel Hemmersam, aangesteld door Jesper Fredberg als directeur van de academie, nam bijvoorbeeld zelf ontslag. Onlangs koos ook 'Head of Football' Henk Mariman eieren voor zijn geld.

LEES OOK: Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Geloof in De Cat

Desondanks blijft Paars-Wit de nodige talenten produceren. Momenteel wordt bijvoorbeeld heel wat verwacht van Nathan De Cat. De controlerende middenvelder is nog altijd maar 16 jaar, maar maakte inmiddels al zijn debuut voor de eerste ploeg. En bij de RSCA Futures heeft De Cat bezig een erg sterk seizoen achter de rug.

De verwachting is dan ook dat hij weldra de definitieve overstap naar de A-kern zal maken en het niet lang duurt alvorens hij er definitief doorbreekt. Intern is het geloof alvast groot. Zo weet Het Nieuwsblad dat de club komende zomer zal trachten om zijn contract met een jaartje te verlengen. Momenteel loopt zijn overeenkomst tot medio 2027.

Unieke kwaliteiten

Paars-Wit wil dan ook sterk in zijn schoenen staan als De Cat helemaal doorbreekt en zich in de kijker van buitenlandse ploegen speelt. Daarvoor moet de jongeling uiteraard nog stappen zetten. Zeker wat zijn fysieke ontwikkeling betreft. Maar hij beschikt over enkele kwaliteiten die hem op termijn een mooie, Europese carrière kunnen opleveren.

Zijn ex-coach Marink Reedijk kan dat enkel beamen. "Hij heeft kwaliteiten die je niet vaak ziet. Hij heeft een goede lange bal in de voeten, kan het spel verleggen en voelt goed aan wanneer hij zélf in de ruimte moet komen of wanneer hij de bal daar moet spelen. Op die leeftijd, op dat niveau, is dat toch speciaal", klinkt het bij HNB.

Ballen à la Alderweireld

Bob Browaeys, bondscoach bij de U17, is dan weer diep onder de indruk van zijn lange ballen, waarmee hij het spel kan verdelen vanuit een lagere positie. "Ik heb zelden een speler gezien met zo’n goede, zuivere lange bal. Vanuit stilstand kan hij een bal vanop vijftig meter echt op een presenteerblaadje klaarleggen. Je kan ze vergelijken met de lange ballen van Toby Alderweireld. Alleen zijn die vanuit het middenveld nóg gevaarlijker."

De Cat moet nu al een basisplaats krijgen ...

Meest recent

Garcia kiest WK-elftal: basisploeg Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

16
16
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

336
336
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

64
64
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

368
368
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

26
26
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

340
340
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

194
194
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

211
211
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

109
109
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1137
1137
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

93
93
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

289
289
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

186
186
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

235
235
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

178
178
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

204
204
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

477
477
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

855
855
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

46
46
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

681
681
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

250
250
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

145
145
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

233
233
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

174
174

Meer sportnieuws