Grote beloning Hayen? "Langdurig contract, topsalaris en privéjet"

1980
Grote beloning Hayen?

Club Brugge heeft een uitstekende jaargang achter de rug tot dusver en maakte indruk op verschillende fronten. Goed werk dus van coach Nicky Hayen in zijn eerste volledige seizoen als T1 van Blauw-Zwart. Maar krijgt hij daar ook voldoende erkenning voor?

Hayen groeide tijdens zijn spelerscarrière uit tot boegbeeld bij STVV en speelde ook voor OH Leuven en het Nederlandse RBC. Vervolgens begon hij vanuit de lagere regionen een loopbaan als trainer uit te bouwen. Het leverde hem passages op bij onder meer STVV, Waasland-Beveren en het Welshe Haverfordwest. In 2022 kreeg hij echter de kans om bij de beloften van Club aan de slag te gaan.

Bij Club Nxt legde hij een behoorlijk parcours af, toch wist hij vorig seizoen niet of zijn contract er verlengd zou worden. Maar plots kreeg zijn carrière een totale wending. Toen Ronny Deila werd ontslagen, werd de Limburger tijdelijk aangeduid als T1 van de eerste ploeg. Dat leek slechts een noodoplossing in afwachting van een nieuwe trainer. Het bleek echter de start van een voorlopig ongelooflijk succes.

LEES OOK: Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

Sprookjeshuwelijk

Onder het bewind van Hayen kroonde Club zich na een straffe remonte nog tot landskampioen. Ondertussen werd ook de halve finale van de Conference League bereikt. Het leverde de trainer logischerwijs een vaste benoeming op. Inmiddels ging Hayen ook met de 'Trofee Raymond Goethals' en prijs voor 'Trainer vh Jaar' aan de haal. En in het huidige seizoen blijft zijn ploeg maar bevestigen.

Zo doet Club weer volop mee voor de titel na een perfecte start van de Champions' Play-Offs. Het kwalificeerde zich ook voor de bekerfinale en legde een indrukwekkend parcours af in de vernieuwde Champions League. Volgens heel wat waarnemers heeft Blauw-Zwart dat vooral te danken aan de sterkte van de selectie en de structuur binnen de club. Maar ook het aandeel van Hayen mag niet onderschat worden.

Meer erkenning

Analist Filip Joos vindt dan ook dat de Brugse trainer meer krediet verdient. "Hij blijft zo onder de radar. Hoe hij die ploeg laat spelen... . Er mogen wel iets meer credits voor Hayen komen. Men zegt wel dat hij de beste ploeg heeft, maar ze doen wel iets heel goed mee. Het is echt meer dan gewoon elf man op het veld zetten", opperde Joos bij de podcast '90 Minutes'.

Jan Mulder is op zijn beurt van mening dat Club hem zelf van een gepaste beloning moet voorzien. "Hayen moet door voorzitter Bart Verhaeghe worden beloond met een gunfactor zo groot als diens eigen kasteel: een langdurig contract, een topsalaris en een privéjet die Nicky elke avond om vijf uur in een kwartier tijd van West-Vlaanderen naar Vera Duchateau (zijn vrouw, red.) in Sint-Truiden vliegt", aldus de Nederlander in zijn column bij HUMO.

Hayen krijgt te weinig erkenning voor zijn geleverde werk ...

Meest recent

Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

6
6
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

23
23
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

12
12
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

33
33
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

84
84
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

149
149
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

126
126
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

109
109
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

752
752
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

202
202
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

131
131
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

381
381
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

209
209
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

147
147
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

359
359
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

673
673
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

27
27
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

110
110
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

214
214
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

156
156
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

804
804
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

273
273
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

516
516
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

1060
1060
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

225
225

Meer sportnieuws