Grote beloning Hayen? "Langdurig contract, topsalaris en privéjet"

door
Grote beloning Hayen?

Club Brugge heeft een uitstekende jaargang achter de rug tot dusver en maakte indruk op verschillende fronten. Goed werk dus van coach Nicky Hayen in zijn eerste volledige seizoen als T1 van Blauw-Zwart. Maar krijgt hij daar ook voldoende erkenning voor?

Hayen groeide tijdens zijn spelerscarrière uit tot boegbeeld bij STVV en speelde ook voor OH Leuven en het Nederlandse RBC. Vervolgens begon hij vanuit de lagere regionen een loopbaan als trainer uit te bouwen. Het leverde hem passages op bij onder meer STVV, Waasland-Beveren en het Welshe Haverfordwest. In 2022 kreeg hij echter de kans om bij de beloften van Club aan de slag te gaan.

Bij Club Nxt legde hij een behoorlijk parcours af, toch wist hij vorig seizoen niet of zijn contract er verlengd zou worden. Maar plots kreeg zijn carrière een totale wending. Toen Ronny Deila werd ontslagen, werd de Limburger tijdelijk aangeduid als T1 van de eerste ploeg. Dat leek slechts een noodoplossing in afwachting van een nieuwe trainer. Het bleek echter de start van een voorlopig ongelooflijk succes.

LEES OOK: The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Sprookjeshuwelijk

Onder het bewind van Hayen kroonde Club zich na een straffe remonte nog tot landskampioen. Ondertussen werd ook de halve finale van de Conference League bereikt. Het leverde de trainer logischerwijs een vaste benoeming op. Inmiddels ging Hayen ook met de 'Trofee Raymond Goethals' en prijs voor 'Trainer vh Jaar' aan de haal. En in het huidige seizoen blijft zijn ploeg maar bevestigen.

Zo doet Club weer volop mee voor de titel na een perfecte start van de Champions' Play-Offs. Het kwalificeerde zich ook voor de bekerfinale en legde een indrukwekkend parcours af in de vernieuwde Champions League. Volgens heel wat waarnemers heeft Blauw-Zwart dat vooral te danken aan de sterkte van de selectie en de structuur binnen de club. Maar ook het aandeel van Hayen mag niet onderschat worden.

Meer erkenning

Analist Filip Joos vindt dan ook dat de Brugse trainer meer krediet verdient. "Hij blijft zo onder de radar. Hoe hij die ploeg laat spelen... . Er mogen wel iets meer credits voor Hayen komen. Men zegt wel dat hij de beste ploeg heeft, maar ze doen wel iets heel goed mee. Het is echt meer dan gewoon elf man op het veld zetten", opperde Joos bij de podcast '90 Minutes'.

Jan Mulder is op zijn beurt van mening dat Club hem zelf van een gepaste beloning moet voorzien. "Hayen moet door voorzitter Bart Verhaeghe worden beloond met een gunfactor zo groot als diens eigen kasteel: een langdurig contract, een topsalaris en een privéjet die Nicky elke avond om vijf uur in een kwartier tijd van West-Vlaanderen naar Vera Duchateau (zijn vrouw, red.) in Sint-Truiden vliegt", aldus de Nederlander in zijn column bij HUMO.

Hayen krijgt te weinig erkenning voor zijn geleverde werk ...

Meest recent

Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

9
9
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

19
19
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

109
109
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

38
38
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

170
170
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

75
75
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

488
488
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

313
313
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

88
88
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

429
429
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

475
475
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

771
771
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

148
148
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

108
108
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

131
131
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

162
162
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

192
192
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

245
245
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

89
89
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

549
549
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

471
471
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

945
945
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

379
379

Meer sportnieuws