Grote beloning Hayen? "Langdurig contract, topsalaris en privéjet"

1979 stemmen
Grote beloning Hayen?

Club Brugge heeft een uitstekende jaargang achter de rug tot dusver en maakte indruk op verschillende fronten. Goed werk dus van coach Nicky Hayen in zijn eerste volledige seizoen als T1 van Blauw-Zwart. Maar krijgt hij daar ook voldoende erkenning voor?

Hayen groeide tijdens zijn spelerscarrière uit tot boegbeeld bij STVV en speelde ook voor OH Leuven en het Nederlandse RBC. Vervolgens begon hij vanuit de lagere regionen een loopbaan als trainer uit te bouwen. Het leverde hem passages op bij onder meer STVV, Waasland-Beveren en het Welshe Haverfordwest. In 2022 kreeg hij echter de kans om bij de beloften van Club aan de slag te gaan.

Bij Club Nxt legde hij een behoorlijk parcours af, toch wist hij vorig seizoen niet of zijn contract er verlengd zou worden. Maar plots kreeg zijn carrière een totale wending. Toen Ronny Deila werd ontslagen, werd de Limburger tijdelijk aangeduid als T1 van de eerste ploeg. Dat leek slechts een noodoplossing in afwachting van een nieuwe trainer. Het bleek echter de start van een voorlopig ongelooflijk succes.

LEES OOK: Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

Sprookjeshuwelijk

Onder het bewind van Hayen kroonde Club zich na een straffe remonte nog tot landskampioen. Ondertussen werd ook de halve finale van de Conference League bereikt. Het leverde de trainer logischerwijs een vaste benoeming op. Inmiddels ging Hayen ook met de 'Trofee Raymond Goethals' en prijs voor 'Trainer vh Jaar' aan de haal. En in het huidige seizoen blijft zijn ploeg maar bevestigen.

Zo doet Club weer volop mee voor de titel na een perfecte start van de Champions' Play-Offs. Het kwalificeerde zich ook voor de bekerfinale en legde een indrukwekkend parcours af in de vernieuwde Champions League. Volgens heel wat waarnemers heeft Blauw-Zwart dat vooral te danken aan de sterkte van de selectie en de structuur binnen de club. Maar ook het aandeel van Hayen mag niet onderschat worden.

Meer erkenning

Analist Filip Joos vindt dan ook dat de Brugse trainer meer krediet verdient. "Hij blijft zo onder de radar. Hoe hij die ploeg laat spelen... . Er mogen wel iets meer credits voor Hayen komen. Men zegt wel dat hij de beste ploeg heeft, maar ze doen wel iets heel goed mee. Het is echt meer dan gewoon elf man op het veld zetten", opperde Joos bij de podcast '90 Minutes'.

Jan Mulder is op zijn beurt van mening dat Club hem zelf van een gepaste beloning moet voorzien. "Hayen moet door voorzitter Bart Verhaeghe worden beloond met een gunfactor zo groot als diens eigen kasteel: een langdurig contract, een topsalaris en een privéjet die Nicky elke avond om vijf uur in een kwartier tijd van West-Vlaanderen naar Vera Duchateau (zijn vrouw, red.) in Sint-Truiden vliegt", aldus de Nederlander in zijn column bij HUMO.

Hayen krijgt te weinig erkenning voor zijn geleverde werk ...

Meest recent

'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

9
9
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

117
117
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

40
40
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

143
143
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

298
298
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

430
430
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

232
232
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

209
209
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

318
318
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

43
43
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

122
122
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

59
59
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

122
122
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

310
310
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

271
271
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

61
61
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

230
230
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

192
192
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1295
1295
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

121
121
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

249
249
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

211
211
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

197
197
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

394
394
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

196
196

Meer sportnieuws