Grote beloning Hayen? "Langdurig contract, topsalaris en privéjet"

1980 stemmen
Grote beloning Hayen?

Club Brugge heeft een uitstekende jaargang achter de rug tot dusver en maakte indruk op verschillende fronten. Goed werk dus van coach Nicky Hayen in zijn eerste volledige seizoen als T1 van Blauw-Zwart. Maar krijgt hij daar ook voldoende erkenning voor?

Hayen groeide tijdens zijn spelerscarrière uit tot boegbeeld bij STVV en speelde ook voor OH Leuven en het Nederlandse RBC. Vervolgens begon hij vanuit de lagere regionen een loopbaan als trainer uit te bouwen. Het leverde hem passages op bij onder meer STVV, Waasland-Beveren en het Welshe Haverfordwest. In 2022 kreeg hij echter de kans om bij de beloften van Club aan de slag te gaan.

Bij Club Nxt legde hij een behoorlijk parcours af, toch wist hij vorig seizoen niet of zijn contract er verlengd zou worden. Maar plots kreeg zijn carrière een totale wending. Toen Ronny Deila werd ontslagen, werd de Limburger tijdelijk aangeduid als T1 van de eerste ploeg. Dat leek slechts een noodoplossing in afwachting van een nieuwe trainer. Het bleek echter de start van een voorlopig ongelooflijk succes.

LEES OOK: Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Sprookjeshuwelijk

Onder het bewind van Hayen kroonde Club zich na een straffe remonte nog tot landskampioen. Ondertussen werd ook de halve finale van de Conference League bereikt. Het leverde de trainer logischerwijs een vaste benoeming op. Inmiddels ging Hayen ook met de 'Trofee Raymond Goethals' en prijs voor 'Trainer vh Jaar' aan de haal. En in het huidige seizoen blijft zijn ploeg maar bevestigen.

Zo doet Club weer volop mee voor de titel na een perfecte start van de Champions' Play-Offs. Het kwalificeerde zich ook voor de bekerfinale en legde een indrukwekkend parcours af in de vernieuwde Champions League. Volgens heel wat waarnemers heeft Blauw-Zwart dat vooral te danken aan de sterkte van de selectie en de structuur binnen de club. Maar ook het aandeel van Hayen mag niet onderschat worden.

Meer erkenning

Analist Filip Joos vindt dan ook dat de Brugse trainer meer krediet verdient. "Hij blijft zo onder de radar. Hoe hij die ploeg laat spelen... . Er mogen wel iets meer credits voor Hayen komen. Men zegt wel dat hij de beste ploeg heeft, maar ze doen wel iets heel goed mee. Het is echt meer dan gewoon elf man op het veld zetten", opperde Joos bij de podcast '90 Minutes'.

Jan Mulder is op zijn beurt van mening dat Club hem zelf van een gepaste beloning moet voorzien. "Hayen moet door voorzitter Bart Verhaeghe worden beloond met een gunfactor zo groot als diens eigen kasteel: een langdurig contract, een topsalaris en een privéjet die Nicky elke avond om vijf uur in een kwartier tijd van West-Vlaanderen naar Vera Duchateau (zijn vrouw, red.) in Sint-Truiden vliegt", aldus de Nederlander in zijn column bij HUMO.

Hayen krijgt te weinig erkenning voor zijn geleverde werk ...

Meest recent

'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

2
2
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

3
3
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

15
15
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

4
4
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

123
123
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

259
259
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

380
380
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

248
248
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

65
65
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

162
162
‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Malick Fofana maakte de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon en in Frankrijk werd de ...

132
132
Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

947
947
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

556
556
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

335
335
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

56
56
'Verrassende transfer voor Arne Engels'

Vorig seizoen wist Arne Engels op de valreep nog de Schotse dubbel te pakken met Celtic. Onze ...

112
112
'Charleroi vindt akkoord en wacht in spanning af'

Bij Charleroi maken ze zich een week voor de start van het nieuwe seizoen nog op voor hun grootste ...

21
21
'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

170
170
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

441
441
'Club Brugge maakt zeer straf transferstatement'

Voor Club Brugge begint het nieuwe seizoen vrijdagavond al met de Supercup. Tegen Union zal Ivan ...

922
922
Voetbalwereld in shock: legende van Milan en Italië overleden

De internationale voetbalwereld in het algemeen en de Italiaanse in het bijzonder is vrijdagochtend ...

0
0
'Union troeft prestigieuze club af voor nieuwste aanwinst'

Het Belgische voetbalseizoen begint om 20u30 met de Supercup tussen Club Brugge en Union. Daarbij ...

151
151
‘Lukaku verraadt Napoli voor de meest gehate vijand’

Romelu Lukaku kan Napoli deze zomer verlaten voor de meest gehate vijand. Een Italiaanse topclub ...

559
559
Roef zorgt voor straffe beelden en geeft verklaring

Het Europese avontuur van AA Gent gaat verder, al heeft het donderdag toch weinig gescheeld. Bijna ...

183
183
Maamar spreekt duidelijke taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft donderdagavond een nieuwe stap richting de league phase van de Europa League gezet, ...

1042
1042

Meer sportnieuws