Joos vindt deze Club Brugge-pion grof onderschat

door
Joos vindt deze Club Brugge-pion grof onderschat

Club Brugge is er vorig weekend in geslaagd om de titelstrijd weer helemaal open te gooien. Het klopte leider KRC Genk met 1-0 en naderde zo tot op één punt van de Limburgers. Daardoor heeft het zijn lot helemaal in eigen handen voor een tweede titel op rij.

Het kan zo een seizoen voor de geschiedenisboeken worden voor Club. Het speelt op 4 mei immers ook nog de bekerfinale tegen Anderlecht en kan de eerste dubbel sinds 1996 pakken. Bovendien schopte Blauw-Zwart het in de Champions League ook tot de achtste finales.

LEES OOK: Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Joos vindt dat Hayen meer lof verdient

Dat zijn zeer straffe prestaties en Filip Joos vindt het dan ook vreemd dat één pion niet meer lof krijgt. Er was de voorbije maanden veel te doen over de ontwikkeling van spelers als Seys, Jashari, Tzolis en Talbi, terwijl Mechele en Vanaken ook een soort renaissance beleefden en terugkeerden bij de Rode Duivels.

Maar over het werk van trainer Nicky Hayen wordt er volgens Joos niet genoeg gesproken. "Die blijft zo onder de radar", verbaast hij zich in 90 Minutes. "Hoe hij die ploeg laat spelen... Als ik de infiltraties van Mechele zie: als dat bij Guardiola gebeurt, worden er thesissen over geschreven."

Hayen té bescheiden?

"Er mogen wel iets meer credits voor Nicky Hayen komen", vindt Joos dan ook. "Men zegt wel dat hij de beste ploeg heeft, maar ze doen echt wel iets heel goed, met De Cuyper ook. Het is echt meer dan gewoon elf man op het veld zetten."

Joos denkt dat het gebrek aan erkenning voor Hayen te maken heeft met zijn bescheiden carrière als speler, wat van hem niet meteen de meest flitsende naam maakt. Daarnaast zoekt Hayen de spotlights ook zelf niet op. "Dat is toch echt één van de meest bescheiden trainers die je hebt", besluit de commentator.

Verdient het werk van Hayen meer lof?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

75
75
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

65
65
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

74
74
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

65
65
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

300
300
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

61
61
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

97
97
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

65
65
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

43
43
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

125
125
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

383
383
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

217
217
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

653
653
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

92
92
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

430
430
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

620
620
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

255
255
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

861
861
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

172
172
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

268
268
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

300
300
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

216
216
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

644
644
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

262
262
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

157
157

Meer sportnieuws