Joos vindt deze Club Brugge-pion grof onderschat

door
Joos vindt deze Club Brugge-pion grof onderschat

Club Brugge is er vorig weekend in geslaagd om de titelstrijd weer helemaal open te gooien. Het klopte leider KRC Genk met 1-0 en naderde zo tot op één punt van de Limburgers. Daardoor heeft het zijn lot helemaal in eigen handen voor een tweede titel op rij.

Het kan zo een seizoen voor de geschiedenisboeken worden voor Club. Het speelt op 4 mei immers ook nog de bekerfinale tegen Anderlecht en kan de eerste dubbel sinds 1996 pakken. Bovendien schopte Blauw-Zwart het in de Champions League ook tot de achtste finales.

LEES OOK: 'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Joos vindt dat Hayen meer lof verdient

Dat zijn zeer straffe prestaties en Filip Joos vindt het dan ook vreemd dat één pion niet meer lof krijgt. Er was de voorbije maanden veel te doen over de ontwikkeling van spelers als Seys, Jashari, Tzolis en Talbi, terwijl Mechele en Vanaken ook een soort renaissance beleefden en terugkeerden bij de Rode Duivels.

Maar over het werk van trainer Nicky Hayen wordt er volgens Joos niet genoeg gesproken. "Die blijft zo onder de radar", verbaast hij zich in 90 Minutes. "Hoe hij die ploeg laat spelen... Als ik de infiltraties van Mechele zie: als dat bij Guardiola gebeurt, worden er thesissen over geschreven."

Hayen té bescheiden?

"Er mogen wel iets meer credits voor Nicky Hayen komen", vindt Joos dan ook. "Men zegt wel dat hij de beste ploeg heeft, maar ze doen echt wel iets heel goed, met De Cuyper ook. Het is echt meer dan gewoon elf man op het veld zetten."

Joos denkt dat het gebrek aan erkenning voor Hayen te maken heeft met zijn bescheiden carrière als speler, wat van hem niet meteen de meest flitsende naam maakt. Daarnaast zoekt Hayen de spotlights ook zelf niet op. "Dat is toch echt één van de meest bescheiden trainers die je hebt", besluit de commentator.

Verdient het werk van Hayen meer lof?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

192
192
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

168
168
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

98
98
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

47
47
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

150
150
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

278
278
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

264
264
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

104
104
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

40
40
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

111
111
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

224
224
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

261
261
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

546
546
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

360
360
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

445
445
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

137
137
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

78
78
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

636
636
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

637
637
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

423
423
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

439
439
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

301
301
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2247
2247
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

153
153

Meer sportnieuws