Joos vindt deze Club Brugge-pion grof onderschat

918 stemmen
Joos vindt deze Club Brugge-pion grof onderschat

Club Brugge is er vorig weekend in geslaagd om de titelstrijd weer helemaal open te gooien. Het klopte leider KRC Genk met 1-0 en naderde zo tot op één punt van de Limburgers. Daardoor heeft het zijn lot helemaal in eigen handen voor een tweede titel op rij.

Het kan zo een seizoen voor de geschiedenisboeken worden voor Club. Het speelt op 4 mei immers ook nog de bekerfinale tegen Anderlecht en kan de eerste dubbel sinds 1996 pakken. Bovendien schopte Blauw-Zwart het in de Champions League ook tot de achtste finales.

LEES OOK: Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Joos vindt dat Hayen meer lof verdient

Dat zijn zeer straffe prestaties en Filip Joos vindt het dan ook vreemd dat één pion niet meer lof krijgt. Er was de voorbije maanden veel te doen over de ontwikkeling van spelers als Seys, Jashari, Tzolis en Talbi, terwijl Mechele en Vanaken ook een soort renaissance beleefden en terugkeerden bij de Rode Duivels.

Maar over het werk van trainer Nicky Hayen wordt er volgens Joos niet genoeg gesproken. "Die blijft zo onder de radar", verbaast hij zich in 90 Minutes. "Hoe hij die ploeg laat spelen... Als ik de infiltraties van Mechele zie: als dat bij Guardiola gebeurt, worden er thesissen over geschreven."

Hayen té bescheiden?

"Er mogen wel iets meer credits voor Nicky Hayen komen", vindt Joos dan ook. "Men zegt wel dat hij de beste ploeg heeft, maar ze doen echt wel iets heel goed, met De Cuyper ook. Het is echt meer dan gewoon elf man op het veld zetten."

Joos denkt dat het gebrek aan erkenning voor Hayen te maken heeft met zijn bescheiden carrière als speler, wat van hem niet meteen de meest flitsende naam maakt. Daarnaast zoekt Hayen de spotlights ook zelf niet op. "Dat is toch echt één van de meest bescheiden trainers die je hebt", besluit de commentator.

Verdient het werk van Hayen meer lof?

Meest recent

Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

72
72
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

50
50
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

56
56
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

42
42
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

323
323
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

190
190
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

315
315
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

550
550
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

67
67
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

586
586
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

780
780
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

122
122
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

322
322
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

534
534
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

223
223
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

475
475
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

185
185
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

105
105
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

551
551
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

323
323
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1587
1587
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

110
110
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

126
126
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

66
66
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

514
514

Meer sportnieuws