'Publiekslieveling keert kar over toekomst bij Anderlecht'

door
'Publiekslieveling keert kar over toekomst bij Anderlecht'

Zelfs indien Anderlecht de rug in de komende weken nog weet te rechten lijkt het Lotto Park komende zomer een duiventil te worden. Deels noodgedwongen dwingt er zich immers een grote kuis op in de kleedkamer, waar Olivier Renard wellicht de grove borstel zal bovenhalen. Al lijkt één schijnbaar overbodige pion toch aan boord te blijven.

De voorbije weken zag het er naar uit dat Théo Leoni bezig was aan zijn laatste weken bij de Brusselaars. Tenslotte weigerde het 24-jarig product van eigen kweek om zijn kribbel te zetten onder een nieuw contract. In tegenstelling tot Yari Verschaeren en Mats Rits, wiens verbintenis eveneens afloopt, kreeg hij nochtans wél nog een voorstel aangeboden.

LEES OOK: Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

Twijfels rond Leoni

Vermits er geen schot in de zaak kwam geraakte recent bekend dat die gesprekken voorlopig werden opgeschort, waarmee er weldra een einde leek te komen aan het huwelijk tussen Leoni en Paars-Wit. Al viel het in tegenstelling tot Mario Stroeykens, die ook slechts tot medio 2026 vastligt, naar verluidt niet uit te sluiten dat hij toch op post zou blijven.

Anders dan met Stroeykens, voor wie Renard een stevige som hoopt te vangen, zou Anderlecht namelijk het risico durven nemen om Leoni het jaar nadien gratis de deur te zien uitwandelen. Op die manier zou Renard tijd kopen om eventueel toch een overeenkomst te vinden met de linkspoot, wiens marktwaarde nochtans op vier miljoen wordt geschat.

Dilemma voor Renard

Mogelijk komt het niet eens zover, want nadat hij onder David Hubert helemaal uit beeld was verdwenen komt Leoni nu terug boven water. "De youngster kende nu twee degelijke invalbeurten onder Besnik Hasi. Als hij meer speelminuten krijgt, volgt die handtekening mogelijk", aldus Het Nieuwsblad. Voorlopig kijkt Leoni wel nog steeds de kat uit de boom.

Door hem alsnog te laten bijtekenen kan Renard voor enige stabiliteit zorgen op het middenveld, waar Cedric Hatenboer wel de rangen vervoegt maar behalve Rits, Stroeykens en Verschaeren wellicht ook Leander Dendoncker en Majeed Ashimeru vertrekken. Of verkiest hij toch om te cashen op de publiekslieveling en zo zijn budget wat op te krikken?

Denkt u dat Leoni zal bijtekenen bij RSCA?

Meest recent

Zetterberg over overlijden De Boeck: "Ben er niet goed van"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

22
22
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

49
49
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

45
45
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

72
72
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

128
128
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

55
55
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

251
251
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

390
390
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

103
103
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

220
220
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

185
185
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

316
316
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

354
354
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

75
75
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

778
778
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

396
396
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

569
569
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

156
156
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

554
554
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1276
1276
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

350
350

Meer sportnieuws