'Publiekslieveling keert kar over toekomst bij Anderlecht'

653 stemmen
'Publiekslieveling keert kar over toekomst bij Anderlecht'

Zelfs indien Anderlecht de rug in de komende weken nog weet te rechten lijkt het Lotto Park komende zomer een duiventil te worden. Deels noodgedwongen dwingt er zich immers een grote kuis op in de kleedkamer, waar Olivier Renard wellicht de grove borstel zal bovenhalen. Al lijkt één schijnbaar overbodige pion toch aan boord te blijven.

De voorbije weken zag het er naar uit dat Théo Leoni bezig was aan zijn laatste weken bij de Brusselaars. Tenslotte weigerde het 24-jarig product van eigen kweek om zijn kribbel te zetten onder een nieuw contract. In tegenstelling tot Yari Verschaeren en Mats Rits, wiens verbintenis eveneens afloopt, kreeg hij nochtans wél nog een voorstel aangeboden.

LEES OOK: Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Twijfels rond Leoni

Vermits er geen schot in de zaak kwam geraakte recent bekend dat die gesprekken voorlopig werden opgeschort, waarmee er weldra een einde leek te komen aan het huwelijk tussen Leoni en Paars-Wit. Al viel het in tegenstelling tot Mario Stroeykens, die ook slechts tot medio 2026 vastligt, naar verluidt niet uit te sluiten dat hij toch op post zou blijven.

Anders dan met Stroeykens, voor wie Renard een stevige som hoopt te vangen, zou Anderlecht namelijk het risico durven nemen om Leoni het jaar nadien gratis de deur te zien uitwandelen. Op die manier zou Renard tijd kopen om eventueel toch een overeenkomst te vinden met de linkspoot, wiens marktwaarde nochtans op vier miljoen wordt geschat.

Dilemma voor Renard

Mogelijk komt het niet eens zover, want nadat hij onder David Hubert helemaal uit beeld was verdwenen komt Leoni nu terug boven water. "De youngster kende nu twee degelijke invalbeurten onder Besnik Hasi. Als hij meer speelminuten krijgt, volgt die handtekening mogelijk", aldus Het Nieuwsblad. Voorlopig kijkt Leoni wel nog steeds de kat uit de boom.

Door hem alsnog te laten bijtekenen kan Renard voor enige stabiliteit zorgen op het middenveld, waar Cedric Hatenboer wel de rangen vervoegt maar behalve Rits, Stroeykens en Verschaeren wellicht ook Leander Dendoncker en Majeed Ashimeru vertrekken. Of verkiest hij toch om te cashen op de publiekslieveling en zo zijn budget wat op te krikken?

Denkt u dat Leoni zal bijtekenen bij RSCA?

Meest recent

Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

5
5
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

72
72
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

51
51
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

128
128
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

134
134
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

175
175
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

84
84
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

186
186
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

827
827
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

358
358
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

206
206
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

221
221
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

367
367
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

316
316
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

69
69
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

280
280
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

355
355
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

477
477
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

228
228
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

369
369
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

204
204
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

172
172
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

359
359
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

354
354
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

155
155

Meer sportnieuws