'Publiekslieveling keert kar over toekomst bij Anderlecht'

door
'Publiekslieveling keert kar over toekomst bij Anderlecht'

Zelfs indien Anderlecht de rug in de komende weken nog weet te rechten lijkt het Lotto Park komende zomer een duiventil te worden. Deels noodgedwongen dwingt er zich immers een grote kuis op in de kleedkamer, waar Olivier Renard wellicht de grove borstel zal bovenhalen. Al lijkt één schijnbaar overbodige pion toch aan boord te blijven.

De voorbije weken zag het er naar uit dat Théo Leoni bezig was aan zijn laatste weken bij de Brusselaars. Tenslotte weigerde het 24-jarig product van eigen kweek om zijn kribbel te zetten onder een nieuw contract. In tegenstelling tot Yari Verschaeren en Mats Rits, wiens verbintenis eveneens afloopt, kreeg hij nochtans wél nog een voorstel aangeboden.

LEES OOK: ‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Twijfels rond Leoni

Vermits er geen schot in de zaak kwam geraakte recent bekend dat die gesprekken voorlopig werden opgeschort, waarmee er weldra een einde leek te komen aan het huwelijk tussen Leoni en Paars-Wit. Al viel het in tegenstelling tot Mario Stroeykens, die ook slechts tot medio 2026 vastligt, naar verluidt niet uit te sluiten dat hij toch op post zou blijven.

Anders dan met Stroeykens, voor wie Renard een stevige som hoopt te vangen, zou Anderlecht namelijk het risico durven nemen om Leoni het jaar nadien gratis de deur te zien uitwandelen. Op die manier zou Renard tijd kopen om eventueel toch een overeenkomst te vinden met de linkspoot, wiens marktwaarde nochtans op vier miljoen wordt geschat.

Dilemma voor Renard

Mogelijk komt het niet eens zover, want nadat hij onder David Hubert helemaal uit beeld was verdwenen komt Leoni nu terug boven water. "De youngster kende nu twee degelijke invalbeurten onder Besnik Hasi. Als hij meer speelminuten krijgt, volgt die handtekening mogelijk", aldus Het Nieuwsblad. Voorlopig kijkt Leoni wel nog steeds de kat uit de boom.

Door hem alsnog te laten bijtekenen kan Renard voor enige stabiliteit zorgen op het middenveld, waar Cedric Hatenboer wel de rangen vervoegt maar behalve Rits, Stroeykens en Verschaeren wellicht ook Leander Dendoncker en Majeed Ashimeru vertrekken. Of verkiest hij toch om te cashen op de publiekslieveling en zo zijn budget wat op te krikken?

Denkt u dat Leoni zal bijtekenen bij RSCA?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

11
11
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

39
39
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

372
372
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

318
318
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

198
198
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

247
247
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

73
73
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

602
602
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

219
219
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

408
408
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

636
636
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

212
212
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

399
399
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

183
183
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

172
172
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

166
166
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

76
76
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

261
261
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

79
79
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

337
337
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

229
229
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

240
240
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

449
449
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

530
530
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

84
84

Meer sportnieuws