Géén Chelsea of Genk voor Penders? “Goede tussenstap”

1564 stemmen
Géén Chelsea of Genk voor Penders? “Goede tussenstap”

Waar ligt de toekomst van Mike Penders (19)? Chelsea legde een slordige 20 miljoen euro op tafel voor de jonge doelman, maar dit seizoen staat hij nog onder de lat bij KRC Genk. Tijdens Extra Time waren ze lovend over de Belgische jeugdinternational en werd er druk gespeculeerd over zijn toekomstplannen voor volgend seizoen.

Bij Chelsea is er enorm veel concurrentie en het is dan ook maar de vraag of hij in Londen veel zal spelen. Een verlengd verblijf en nieuwe uitleenbeurt aan KRC Genk is ook een optie, maar mogelijk gaat hij een compleet nieuwe uitdaging aan. In Limburg heeft hij de concurrentiestrijd met Hendrik Van Crombrugge alvast definitief gewonnen.

LEES OOK: Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Maturiteit ten top

Na de verloren topper tegen Club Brugge gaf Penders een erg volwassen interview ondanks aangeslagen te zijn door de tegengoal via strafschop. Wesley Sonck haalde superlatieven boven. "Hij is een grote meneer. Niet alleen letterlijk. Ik ken hem natuurlijk al een tijdje en hij was mijn eerste vaste aanvoerder bij de nationale U19."

Ook op het veld toont Penders wekelijks zijn klasse. "Hij straalt alles uit en wat hij nu doet, is eigenlijk ongelooflijk. Vorige week (bij de 1-1 van Anderlecht, red) ging hij ook niet vrijuit, maar hij keept wel fantastisch. Dat je dan na een fase, waarvan je achteraf denkt dat je meer kon doen, komt uitleggen”, citeert Sporza.

Toekomstplannen

Er werd ook uitvoerig gepraat over de toekomstplannen van Penders. Franky Van der Elst en Filip Joos vinden dat Penders nog een jaartje bij KRC Genk moet rijpen. "Als hij nog een jaartje bij Genk kan blijven, moet hij dat wat mij betreft zeker doen. Zeker als er Champions League bijkomt."

Sam Kerkhofs is het daar echter niet mee eens en wijst naar Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois. "Jongens als De Bruyne en Courtois hebben na Genk goede tussenstappen gezet." Sonck had echter meteen een antwoord klaar. "Maar als je naar Duitsland gaat, ben je niet zeker van een plek. Bij Genk speelt hij wel sowieso, dat is het verschil."

Wat zou de beste volgende stap zijn voor Mike Penders?

Meest recent

'Club Brugge wil dubbelslag slaan bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

53
53
Vossen ziet Genk een gouden transferzaak doen

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

60
60
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

14
14
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

30
30
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

37
37
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

53
53
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

34
34
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

295
295
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

341
341
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

189
189
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

127
127
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

55
55
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

537
537
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

109
109
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

125
125
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

155
155
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

146
146
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

69
69
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

444
444
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

141
141
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

167
167
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

168
168
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

208
208
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

616
616

Meer sportnieuws