'Kompany keihard: man van 51 miljoen moet oprotten'

door
'Kompany keihard: man van 51 miljoen moet oprotten'

Om door te stoten naar de halve finales van de Champions League, moet Bayern München woensdag een 1-2-achterstand ophalen op het veld van Internazionale. In aanloop naar die cruciale match worden echter ook al plannen gemaakt voor komend seizoen. Zo zou één van de zomeraanwinsten alweer moeten beschikken.

Sinds afgelopen zomer staat zowaar een Belgische trainer aan het roer bij de Duitse recordkampioen. Zo verraste Bayern met de aanstelling van Vincent Kompany als opvolger van Thomas Tuchel. Een risico, want de oud-Rode Duivel had tot dan geen ervaring als coach bij een Europese grootmacht. Maar tot dusver pakte zijn aanstelling behoorlijk goed uit.

Na twee seizoenen van mindere dominantie staat Der Rekordmeister weer ruim aan de leiding in de Bundesliga. Bovendien brengt de ploeg van Kompany dominant en aanvallend voetbal waar men, ondanks een gebrek aan balans in bepaalde matchen, doorgaans van smult in München. Er blijft echter ook ruimte voor beterschap.

LEES OOK: Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Transferplannen gemaakt

Op defensief vlak laat Bayern het nog wel eens afweten, daarnaast gaat het vaak onvoldoende efficiënt om met zijn kansen. Dat zorgde vorige week nog voor een dure 1-2-nederlaag in de Champions League tegen Internazionale. En eerder dit seizoen sneuvelde het zo ook al in de Duitse beker tegen Bayer Leverkusen.

Desondanks heeft het er alle schijn van dat Kompany komend seizoen aan boord zal blijven. De coach zou zelfs al betrokken worden bij de transferplannen. Maar voor één speler betekent dat niet zo'n goed nieuws. Zo meldt Bayern-insider Christian Falk dat Joao Palhinha al na amper één seizoen mag beschikken in de Allianz Arena.

Kompany geen fan

Bayern betaalde afgelopen zomer zo'n 51 miljoen euro om de Portugees over te nemen van Fulham FC, waar hij al een tijdje hoge toppen scheerde. Die transfer werd echter geen succes. Zo moet Palhinha vrede nemen met een beperkte bijrol. Bovengenoemd bron beweert dan ook dat Kompany geen fan is van de middenvelder en vindt dat hij niet past binnen zijn systeem. Daar zou de clubleiding hem in volgen. Bovendien heeft Leon Goretzka zich weer in de gratie van Kompany gespeeld en krijgt die de voorkeur. Men zou Palhinha dan ook alweer willen verpatsen tijdens de zomermercato.

Kompany blijft de juiste man voor dit Bayern ...

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

65
65
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

23
23
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

116
116
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

29
29
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

36
36
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

115
115
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

39
39
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

114
114
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

319
319
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

46
46
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

477
477
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

96
96
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

221
221
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

100
100
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

477
477
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

168
168
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

69
69
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

335
335
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

307
307
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

160
160
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

199
199
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

24
24
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

428
428

Meer sportnieuws