Joos verrast over penaltyfase Club-Genk: "Als ik VAR was ..."

door
Joos verrast over penaltyfase Club-Genk:

Club Brugge won zondagavond verdiend van KRC Genk na een late strafschopgoal van Maxim De Cuyper. Die penalty deed wel wat stof opwaaien. De beelden leken nochtans duidelijk, maar Genk-coach Thorsten Fink uitte toch zijn bedenkingen.

Blauw-Zwart wist zich na een moeilijke openingsfase te herpakken en was zeker in de tweede helft veruit de betere ploeg tegen Genk. Maar Club liet het afweten in de afwerking. Bovendien speelde Genk-sluitstuk Mike Penders een sterke match. In de slotminuten kon de thuisploeg echter toch toeslaan. De Cuyper trapte zijn team naar een cruciale zege met een penalty.

LEES OOK: Titelclash Union en Club: "Zij zijn de te kloppen ploeg"

Bedenkingen in Genk-kamp

De linksback had weliswaar wat geluk, Penders zat immers in de goede hoek. Over de strafschopfout zelf leek dan weer weinig twijfel te bestaan. Bij de bewuste fase werd Romeo Vermant eerst op de grond gewerkt voor Mujaid Sadick. Vervolgens ging Nikolas Sattlberger ook nog eens door op het been van Christos Tzolis. Uiteindelijk leek het die tweede fout waar scheidsrechter Nicolas Laforge voor floot. De VAR steunde hem daarin en inmiddels liet ook het Referee Department weten dat de beslissing correct was.

Genk-trainer Thorsten Fink had daar echter zijn bedenkingen bij. "Voor mij was dit geen honderd procent strafschop, ik zou hem niet hebben gefloten. Voor mij raakte Tzolis Sattlberger even fel. Dat is mijn mening, die ik geef met alle respect voor de scheidsrechter", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Het is jammer dat hij het anders zag en extra pijnlijk omdat dit al voor de tweede keer gebeurt in enkele maanden in Brugge. We werden ook uit de beker gekieperd met een betwistbare strafschop."

Uitlokken van Tzolis?

Maandagavond kwam de penaltyfase ook ter sprake bij 'Extra Time'. En analist Filip Joos bleek toch ook met twijfels te zitten. "Live vond ik het 100% strafschop. Maar als je het opnieuw bekijkt, vind ik dat Tzolis zich naar de tackle gooit en niet naar de bal. Als ik VAR ben en de ref fluit niet, dan roep ik hem niet naar het scherm. Maar als hij het fluit, zal ik hem wel zeker niet terugroepen", opperde Joos.

De overtreding van Stattlberger blijft dus toch voor discussie zorgen. Desondanks was er weinig twijfel dat Club uiteindelijk een penalty moest krijgen. Zo waren de analisten het er over eens dat de overtreding van Sadick al voldoende was om de bal op de stip te leggen. "Bij die fase moet je als VAR zeker ingrijpen. Het is te duidelijk, te wild, een te belangrijk moment, ...", vond ook Joos het een strafschopwaardige fout van de Genkse verdediger.

De fout van Sattlberger was voldoende voor penalty ...

Meest recent

JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

7
7
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

20
20
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

20
20
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

64
64
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

104
104
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

297
297
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

214
214
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

212
212
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

174
174
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

155
155
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

134
134
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

85
85
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

270
270
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

427
427
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

174
174
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

211
211
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

288
288
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

474
474
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

277
277
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

92
92
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

886
886
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

244
244
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

277
277
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

246
246
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

113
113

Meer sportnieuws