Joos verrast over penaltyfase Club-Genk: "Als ik VAR was ..."

door
Joos verrast over penaltyfase Club-Genk:

Club Brugge won zondagavond verdiend van KRC Genk na een late strafschopgoal van Maxim De Cuyper. Die penalty deed wel wat stof opwaaien. De beelden leken nochtans duidelijk, maar Genk-coach Thorsten Fink uitte toch zijn bedenkingen.

Blauw-Zwart wist zich na een moeilijke openingsfase te herpakken en was zeker in de tweede helft veruit de betere ploeg tegen Genk. Maar Club liet het afweten in de afwerking. Bovendien speelde Genk-sluitstuk Mike Penders een sterke match. In de slotminuten kon de thuisploeg echter toch toeslaan. De Cuyper trapte zijn team naar een cruciale zege met een penalty.

LEES OOK: Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

Bedenkingen in Genk-kamp

De linksback had weliswaar wat geluk, Penders zat immers in de goede hoek. Over de strafschopfout zelf leek dan weer weinig twijfel te bestaan. Bij de bewuste fase werd Romeo Vermant eerst op de grond gewerkt voor Mujaid Sadick. Vervolgens ging Nikolas Sattlberger ook nog eens door op het been van Christos Tzolis. Uiteindelijk leek het die tweede fout waar scheidsrechter Nicolas Laforge voor floot. De VAR steunde hem daarin en inmiddels liet ook het Referee Department weten dat de beslissing correct was.

Genk-trainer Thorsten Fink had daar echter zijn bedenkingen bij. "Voor mij was dit geen honderd procent strafschop, ik zou hem niet hebben gefloten. Voor mij raakte Tzolis Sattlberger even fel. Dat is mijn mening, die ik geef met alle respect voor de scheidsrechter", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Het is jammer dat hij het anders zag en extra pijnlijk omdat dit al voor de tweede keer gebeurt in enkele maanden in Brugge. We werden ook uit de beker gekieperd met een betwistbare strafschop."

Uitlokken van Tzolis?

Maandagavond kwam de penaltyfase ook ter sprake bij 'Extra Time'. En analist Filip Joos bleek toch ook met twijfels te zitten. "Live vond ik het 100% strafschop. Maar als je het opnieuw bekijkt, vind ik dat Tzolis zich naar de tackle gooit en niet naar de bal. Als ik VAR ben en de ref fluit niet, dan roep ik hem niet naar het scherm. Maar als hij het fluit, zal ik hem wel zeker niet terugroepen", opperde Joos.

De overtreding van Stattlberger blijft dus toch voor discussie zorgen. Desondanks was er weinig twijfel dat Club uiteindelijk een penalty moest krijgen. Zo waren de analisten het er over eens dat de overtreding van Sadick al voldoende was om de bal op de stip te leggen. "Bij die fase moet je als VAR zeker ingrijpen. Het is te duidelijk, te wild, een te belangrijk moment, ...", vond ook Joos het een strafschopwaardige fout van de Genkse verdediger.

De fout van Sattlberger was voldoende voor penalty ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
"Wat zat in zijn ontbijt?" - Vandenbempt walgt van fratsen Coosemans

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

96
96
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

39
39
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

146
146
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

197
197
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

151
151
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

163
163
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

33
33
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

71
71
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

166
166
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

125
125
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

44
44
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

101
101
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

165
165
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

121
121
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

169
169
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

232
232
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

233
233
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

774
774
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

178
178
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

97
97
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

149
149
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

60
60
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

366
366
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

468
468

Meer sportnieuws