Joos verrast over penaltyfase Club-Genk: "Als ik VAR was ..."

2734
Joos verrast over penaltyfase Club-Genk:

Club Brugge won zondagavond verdiend van KRC Genk na een late strafschopgoal van Maxim De Cuyper. Die penalty deed wel wat stof opwaaien. De beelden leken nochtans duidelijk, maar Genk-coach Thorsten Fink uitte toch zijn bedenkingen.

Blauw-Zwart wist zich na een moeilijke openingsfase te herpakken en was zeker in de tweede helft veruit de betere ploeg tegen Genk. Maar Club liet het afweten in de afwerking. Bovendien speelde Genk-sluitstuk Mike Penders een sterke match. In de slotminuten kon de thuisploeg echter toch toeslaan. De Cuyper trapte zijn team naar een cruciale zege met een penalty.

LEES OOK: Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Bedenkingen in Genk-kamp

De linksback had weliswaar wat geluk, Penders zat immers in de goede hoek. Over de strafschopfout zelf leek dan weer weinig twijfel te bestaan. Bij de bewuste fase werd Romeo Vermant eerst op de grond gewerkt voor Mujaid Sadick. Vervolgens ging Nikolas Sattlberger ook nog eens door op het been van Christos Tzolis. Uiteindelijk leek het die tweede fout waar scheidsrechter Nicolas Laforge voor floot. De VAR steunde hem daarin en inmiddels liet ook het Referee Department weten dat de beslissing correct was.

Genk-trainer Thorsten Fink had daar echter zijn bedenkingen bij. "Voor mij was dit geen honderd procent strafschop, ik zou hem niet hebben gefloten. Voor mij raakte Tzolis Sattlberger even fel. Dat is mijn mening, die ik geef met alle respect voor de scheidsrechter", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Het is jammer dat hij het anders zag en extra pijnlijk omdat dit al voor de tweede keer gebeurt in enkele maanden in Brugge. We werden ook uit de beker gekieperd met een betwistbare strafschop."

Uitlokken van Tzolis?

Maandagavond kwam de penaltyfase ook ter sprake bij 'Extra Time'. En analist Filip Joos bleek toch ook met twijfels te zitten. "Live vond ik het 100% strafschop. Maar als je het opnieuw bekijkt, vind ik dat Tzolis zich naar de tackle gooit en niet naar de bal. Als ik VAR ben en de ref fluit niet, dan roep ik hem niet naar het scherm. Maar als hij het fluit, zal ik hem wel zeker niet terugroepen", opperde Joos.

De overtreding van Stattlberger blijft dus toch voor discussie zorgen. Desondanks was er weinig twijfel dat Club uiteindelijk een penalty moest krijgen. Zo waren de analisten het er over eens dat de overtreding van Sadick al voldoende was om de bal op de stip te leggen. "Bij die fase moet je als VAR zeker ingrijpen. Het is te duidelijk, te wild, een te belangrijk moment, ...", vond ook Joos het een strafschopwaardige fout van de Genkse verdediger.

De fout van Sattlberger was voldoende voor penalty ...

Meest recent

Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

7
7
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

9
9
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

67
67
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

32
32
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

56
56
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

96
96
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

17
17
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

314
314
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

198
198
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

19
19
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

117
117
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

80
80
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

211
211
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

213
213
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

287
287
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

204
204
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

337
337
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

260
260
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

206
206
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

44
44
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

71
71
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

147
147
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

306
306
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

50
50
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

144
144

Meer sportnieuws