Vanhaezebrouck reageert na kritiek Fink: terechte penalty Club?

door
Vanhaezebrouck reageert na kritiek Fink: terechte penalty Club?

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Jupiler Pro League zondagavond helemaal opengebroken. Blauw-Zwart naderde immers tot op één punt van de koppositie door met 1-0 te winnen van leider KRC Genk. Een verdiende zege, al werd het verschil pas gemaakt na een strafschop.

Aanvankelijk hadden de Bruggelingen het knap lastig met de Limburgers, die zeker in de eerste 20 minuten veruit de betere ploeg waren. Maar Club kon het evenwicht herstellen. Na de rust kon Blauw-Zwart de match zelfs helemaal naar zich toe trekken. Desondanks werd het verschil pas in de slotminuten gemaakt met dank aan een hulpende hand van de tegenstander.

Na een heet standje voor doel versierde Club immers een strafschop, die uiteindelijk met meeval werd omgezet door Maxim De Cuyper en de Bruggelingen een erg belangrijke zege opleverde. Op basis van de herhalingen leek de beslissing van de wedstrijdleiding om een penalty toe te kennen, ook correct. Al was men daar in het Genkse kamp niet helemaal mee eens.

LEES OOK: Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

Fink uit twijfels

Bij de bewuste fase werd Romeo Vermant eerst op de grond gewerkt voor Mujaid Sadick. Vervolgens ging Nikolas Sattlberger ook nog eens door op het been van Christos Tzolis. Uiteindelijk leek het die tweede fout waar scheidsrechter Nicolas Laforge voor floot. De VAR steunde hem daarin en inmiddels liet ook het Referee Department weten dat de beslissing correct was.

Genk-trainer Thorsten Fink had daar echter zijn bedenkingen bij. "Voor mij was dit geen honderd procent strafschop, ik zou hem niet hebben gefloten. Voor mij raakte Tzolis Sattlberger even fel. Dat is mijn mening, die ik geef met alle respect voor de scheidsrechter", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Het is jammer dat hij het anders zag en extra pijnlijk omdat dit al voor de tweede keer gebeurt in enkele maanden in Brugge. We werden ook uit de beker gekieperd met een betwistbare strafschop."

Onterechte kritiek

Analist Hein Vanhaezebrouck vindt die kritiek echter niet terecht. Volgens hem was het overduidelijk dat Club een strafschop verdiende. "Ik twijfelde helemaal niet", stelt Vanhaezebrouck in zijn wekelijkse analyse bij Het Nieuwsblad. "De manier waarop Sadick, nochtans een van de beteren, Vermant op de grond gooit, was al strafschop. Sattlberger steekt dan weer zijn hele been voor Tzolis, waardoor die – weliswaar overdreven – neergaat. Dat wettigt een strafschop. Als dat nu alleen de tip zou zijn geweest, zou ik niet fluiten. Maar het was een gans been"

Begrijpt u de kritiek van Fink?

Meest recent

‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

32
32
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

8
8
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

12
12
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

163
163
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

100
100
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

91
91
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

155
155
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

805
805
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

370
370
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

355
355
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

177
177
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

162
162
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

304
304
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

258
258
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

93
93
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

317
317
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

266
266
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

461
461
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

224
224
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

478
478
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

294
294
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

241
241
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

518
518
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

428
428

Meer sportnieuws