Vanhaezebrouck reageert na kritiek Fink: terechte penalty Club?

655
Vanhaezebrouck reageert na kritiek Fink: terechte penalty Club?

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Jupiler Pro League zondagavond helemaal opengebroken. Blauw-Zwart naderde immers tot op één punt van de koppositie door met 1-0 te winnen van leider KRC Genk. Een verdiende zege, al werd het verschil pas gemaakt na een strafschop.

Aanvankelijk hadden de Bruggelingen het knap lastig met de Limburgers, die zeker in de eerste 20 minuten veruit de betere ploeg waren. Maar Club kon het evenwicht herstellen. Na de rust kon Blauw-Zwart de match zelfs helemaal naar zich toe trekken. Desondanks werd het verschil pas in de slotminuten gemaakt met dank aan een hulpende hand van de tegenstander.

Na een heet standje voor doel versierde Club immers een strafschop, die uiteindelijk met meeval werd omgezet door Maxim De Cuyper en de Bruggelingen een erg belangrijke zege opleverde. Op basis van de herhalingen leek de beslissing van de wedstrijdleiding om een penalty toe te kennen, ook correct. Al was men daar in het Genkse kamp niet helemaal mee eens.

LEES OOK: België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Fink uit twijfels

Bij de bewuste fase werd Romeo Vermant eerst op de grond gewerkt voor Mujaid Sadick. Vervolgens ging Nikolas Sattlberger ook nog eens door op het been van Christos Tzolis. Uiteindelijk leek het die tweede fout waar scheidsrechter Nicolas Laforge voor floot. De VAR steunde hem daarin en inmiddels liet ook het Referee Department weten dat de beslissing correct was.

Genk-trainer Thorsten Fink had daar echter zijn bedenkingen bij. "Voor mij was dit geen honderd procent strafschop, ik zou hem niet hebben gefloten. Voor mij raakte Tzolis Sattlberger even fel. Dat is mijn mening, die ik geef met alle respect voor de scheidsrechter", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Het is jammer dat hij het anders zag en extra pijnlijk omdat dit al voor de tweede keer gebeurt in enkele maanden in Brugge. We werden ook uit de beker gekieperd met een betwistbare strafschop."

Onterechte kritiek

Analist Hein Vanhaezebrouck vindt die kritiek echter niet terecht. Volgens hem was het overduidelijk dat Club een strafschop verdiende. "Ik twijfelde helemaal niet", stelt Vanhaezebrouck in zijn wekelijkse analyse bij Het Nieuwsblad. "De manier waarop Sadick, nochtans een van de beteren, Vermant op de grond gooit, was al strafschop. Sattlberger steekt dan weer zijn hele been voor Tzolis, waardoor die – weliswaar overdreven – neergaat. Dat wettigt een strafschop. Als dat nu alleen de tip zou zijn geweest, zou ik niet fluiten. Maar het was een gans been"

Begrijpt u de kritiek van Fink?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

39
39
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

11
11
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

37
37
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

9
9
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

90
90
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

19
19
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

44
44
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

163
163
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

258
258
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

634
634
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

240
240
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

76
76
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

71
71
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

188
188
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

300
300
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

518
518
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

356
356
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

321
321
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

828
828
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

735
735
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

15
15
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

89
89
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

323
323

Meer sportnieuws