Vanhaezebrouck reageert na kritiek Fink: terechte penalty Club?

655
Vanhaezebrouck reageert na kritiek Fink: terechte penalty Club?

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Jupiler Pro League zondagavond helemaal opengebroken. Blauw-Zwart naderde immers tot op één punt van de koppositie door met 1-0 te winnen van leider KRC Genk. Een verdiende zege, al werd het verschil pas gemaakt na een strafschop.

Aanvankelijk hadden de Bruggelingen het knap lastig met de Limburgers, die zeker in de eerste 20 minuten veruit de betere ploeg waren. Maar Club kon het evenwicht herstellen. Na de rust kon Blauw-Zwart de match zelfs helemaal naar zich toe trekken. Desondanks werd het verschil pas in de slotminuten gemaakt met dank aan een hulpende hand van de tegenstander.

Na een heet standje voor doel versierde Club immers een strafschop, die uiteindelijk met meeval werd omgezet door Maxim De Cuyper en de Bruggelingen een erg belangrijke zege opleverde. Op basis van de herhalingen leek de beslissing van de wedstrijdleiding om een penalty toe te kennen, ook correct. Al was men daar in het Genkse kamp niet helemaal mee eens.

LEES OOK: Genk heeft middenvelder beet, volgende aanwinst op komst

Fink uit twijfels

Bij de bewuste fase werd Romeo Vermant eerst op de grond gewerkt voor Mujaid Sadick. Vervolgens ging Nikolas Sattlberger ook nog eens door op het been van Christos Tzolis. Uiteindelijk leek het die tweede fout waar scheidsrechter Nicolas Laforge voor floot. De VAR steunde hem daarin en inmiddels liet ook het Referee Department weten dat de beslissing correct was.

Genk-trainer Thorsten Fink had daar echter zijn bedenkingen bij. "Voor mij was dit geen honderd procent strafschop, ik zou hem niet hebben gefloten. Voor mij raakte Tzolis Sattlberger even fel. Dat is mijn mening, die ik geef met alle respect voor de scheidsrechter", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Het is jammer dat hij het anders zag en extra pijnlijk omdat dit al voor de tweede keer gebeurt in enkele maanden in Brugge. We werden ook uit de beker gekieperd met een betwistbare strafschop."

Onterechte kritiek

Analist Hein Vanhaezebrouck vindt die kritiek echter niet terecht. Volgens hem was het overduidelijk dat Club een strafschop verdiende. "Ik twijfelde helemaal niet", stelt Vanhaezebrouck in zijn wekelijkse analyse bij Het Nieuwsblad. "De manier waarop Sadick, nochtans een van de beteren, Vermant op de grond gooit, was al strafschop. Sattlberger steekt dan weer zijn hele been voor Tzolis, waardoor die – weliswaar overdreven – neergaat. Dat wettigt een strafschop. Als dat nu alleen de tip zou zijn geweest, zou ik niet fluiten. Maar het was een gans been"

Begrijpt u de kritiek van Fink?

Meest recent

Van der Brempt rondt transfer binnen Serie A af

De carrière van Ignace Van der Brempt kende al een zeer opvallend verloop. De rechtsachter ...

14
14
'Deze som vangt Anderlecht nog voor Hatenboer'

Bij Anderlecht beweegt er ook nog behoorlijk wat in het slot van de mercato. Paars-Witt hoopt onder ...

113
113
Tresoldi doet opvallende bekentenis na moeilijke match

Nicolo Tresoldi was de laatste weken misschien wel dé blikvanger bij Club Brugge. De Duitse ...

209
209
'KVM wil bij PSV shoppen, STVV haalt nog verdediger'

Volgende donderdag sluit de transfermarkt voor Belgische clubs zijn deuren en dus zijn alle clubs ...

27
27
'Anderlecht rondt knaltransfer af, exit Hatenboer'

De pijnlijke 3-0 op het veld van Union maakte duidelijk dat Anderlecht ondanks de kwalificatie voor ...

351
351
Vitor Bruno wijst verantwoordelijke aan na pandoering

Anderlecht deed deze week een uitstekende zaak door zich te kwalificeren voor de league phase van de ...

200
200
Genk heeft middenvelder beet, volgende aanwinst op komst

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer bewogen slot van de zomermercato. Zowel aan inkomende als ...

137
137
Lierse sleept met tien nog punt uit de brand in Seraing

In de Challenger Pro League stond zondagavond ook nog de slotmatch van de derde speeldag op het ...

27
27
Westerlo veegt eindelijk nul weg met punt tegen Essevee

Na een pijnlijke nul op negen is Westerlo er zondagavond eindelijk in geslaagd om zijn eerste punt ...

37
37
'Steuckers verlaat Genk: oplossing in zicht'

Jarne Steuckers (24) staat voor een belangrijke keuze in zijn carrière. De flankaanvaller van ...

735
735
Union SG geeft Anderlecht wéér pak voor de broek

Om 18u30 stond in het Dudenpark de Brusselse derby tussen Union SG en Anderlecht op het programma. ...

196
196
‘Vermant krijgt vernietigend verdict van Club Brugge’

Club Brugge hield Romeo Vermant deze zomer koste wat kost aan boord. Alleen dreigt die beslissing ...

386
386
Rik Verheye doet huiveringwekkend relaas: "Kon niets meer"

Rik Verheye heeft de voorbije jaren een stevige metamorfose doorgemaakt, maar de acteur en ...

36
36
Vanaken verklaart waar het misliep bij Club Brugge

Een matig Club Brugge, net als vorige week tegen Cercle Brugge, ging deze keer onderuit tegen AA ...

356
356
Manchester United dankt beresterke Fernandes in vlotte zege

In de Premier League had Manchester United wel wat recht te zetten na het debacle tegen Hull City. ...

39
39
Anderlecht wéér achter tegen Union: fans viseren duo

Union SG en RSC Anderlecht zijn momenteel bezig aan de Brusselse derby. De eerste 45 minuten liggen ...

359
359
Clean-sheet Courtois in ruime zege; Ajax haalt stevig uit

Real Madrid is uitstekend begonnen aan het tweede José Mourinho-tijdperk. De Koniklijke legde ...

46
46
'Transferbom in Genk: Liverpool klopt aan voor steunpilaar'

KRC Genk staat op punt om afscheid te nemen van Zakaria El Ouahdi. Maar vlak voor de ...

340
340
Leko maakt eigen speler met grond gelijk: "Ben zéér boos"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

303
303
Yves Vanderhaeghe bezorgt Bouchez en co mooie start in CPL

In de Challenger Pro League lijkt alles dit seizoen enorm dicht bij mekaar te liggen. Voor deze ...

47
47
Energieke Kanaries zadelen Antwerp op met ferme kater

STVV had een zware Europese wedstrijd achter de rug, maar bleek toch enorm energiek op de Bosuil. De ...

92
92
Hubert wisselt vijf keer; groot slachtoffer bij Anderlecht

Zondagavond staat de eerste Brusselse derby van het Jupiler Pro League-seizoen op het programma. Kan ...

168
168
Club Brugge benadeeld? Analisten fileren rode kaart Forbs

Club Brugge heeft zijn eerste nederlaag in de Jupiler Pro League beet. De regerende kampioen ging ...

1352
1352
Scorende Lavia helpt Alonso aan droomstart, PSV haalt sloophamer uit

Chelsea FC is sterk aan het seizoen begonnen onder Xabi Alonso. De Blues legden zondagnamiddag ook ...

54
54
Leko keihard: Club-spelers krijgen draai om de oren

Waar een week geleden nog werd gevreesd voor een eentonige titelstrijd, heeft de grote favoriet nu ...

414
414

Meer sportnieuws