Mechele: "De twee beste ploegen van België"

252 stemmen
Mechele:

Club Brugge won verdiend met 1-0 van Racing Genk. Brandon Mechele & co stonden achteraan pal en zorgden ervoor dat Simon Mignolet weinig werk had op te knappen. De late winnende treffer van Maxim De Cuyper zorgde voor een uitbarsting van vreugde in het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Club Brugge en KRC Genk

"Ik vond dat de twee beste ploegen van België (zoals blijkt de afgelopen jaren, nvdr.) er een leuke wedstrijd van gemaakt hebben. De eerste helft was een beetje gelijkopgaand, met momenten wij, met momenten zij, maar de tweede helft hebben wij echt de bovenhand genomen en kwamen toch enkele keren dicht bij een doelpunt", aldus Mechele via de clubkanalen. 

"Jammer genoeg konden we er geen enkele verzilveren, maar desondanks denk ik dat de winst verdiend te noemen is. Ook op tactisch vlak wisten wij hoe Genk zou spelen, al kregen we in het openingskwartier weinig vat op hun manier van druk zetten, maar voor de rest waren wij niet echt verrast", zei de verdediger nog. 

Maxim De Cuyper

"We kennen hun kwaliteiten, en wisten op voorhand dat het op details zou aankomen en zo is het ook uitgekomen", ging hij nog verder. Club Brugge was stevig baas, maar het was zo lang wachten op die 1-0. De penalty zorgde toch voor stress bij de nochtans koele kikker die Mechele altijd lijkt te zijn.

"Ik durfde opnieuw niet kijken toen De Cuyper de penalty trapte, maar ik hoorde en zag onmiddellijk aan de supporters dat hij binnen was gegaan. Ja, dat was echt genieten en zeker als de 1-0 zo dicht bij het eindsignaal valt. We hebben gedaan wat we moesten doen en dat geeft vertrouwen voor de volgende wedstrijden", zei Mechele.

Club Brugge trekt volgende week naar Gent, waar het de Slag om Vlaanderen wint. Dat belooft weer een pittige strijd te worden, met Club Brugge als grote favoriet.

Zijn Club en Genk de twee beste teams in de JPL?

Meest recent

'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

0
0
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

18
18
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

26
26
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

102
102
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

88
88
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

18
18
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

102
102
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

205
205
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

272
272
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

264
264
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

51
51
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

52
52
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

101
101
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

104
104
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

85
85
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

49
49
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

182
182
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

67
67
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

291
291
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

117
117
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

286
286
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

359
359

Meer sportnieuws