Mechele: "De twee beste ploegen van België"

door
Mechele:

Club Brugge won verdiend met 1-0 van Racing Genk. Brandon Mechele & co stonden achteraan pal en zorgden ervoor dat Simon Mignolet weinig werk had op te knappen. De late winnende treffer van Maxim De Cuyper zorgde voor een uitbarsting van vreugde in het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Club Brugge en KRC Genk

"Ik vond dat de twee beste ploegen van België (zoals blijkt de afgelopen jaren, nvdr.) er een leuke wedstrijd van gemaakt hebben. De eerste helft was een beetje gelijkopgaand, met momenten wij, met momenten zij, maar de tweede helft hebben wij echt de bovenhand genomen en kwamen toch enkele keren dicht bij een doelpunt", aldus Mechele via de clubkanalen. 

"Jammer genoeg konden we er geen enkele verzilveren, maar desondanks denk ik dat de winst verdiend te noemen is. Ook op tactisch vlak wisten wij hoe Genk zou spelen, al kregen we in het openingskwartier weinig vat op hun manier van druk zetten, maar voor de rest waren wij niet echt verrast", zei de verdediger nog. 

Maxim De Cuyper

"We kennen hun kwaliteiten, en wisten op voorhand dat het op details zou aankomen en zo is het ook uitgekomen", ging hij nog verder. Club Brugge was stevig baas, maar het was zo lang wachten op die 1-0. De penalty zorgde toch voor stress bij de nochtans koele kikker die Mechele altijd lijkt te zijn.

"Ik durfde opnieuw niet kijken toen De Cuyper de penalty trapte, maar ik hoorde en zag onmiddellijk aan de supporters dat hij binnen was gegaan. Ja, dat was echt genieten en zeker als de 1-0 zo dicht bij het eindsignaal valt. We hebben gedaan wat we moesten doen en dat geeft vertrouwen voor de volgende wedstrijden", zei Mechele.

Club Brugge trekt volgende week naar Gent, waar het de Slag om Vlaanderen wint. Dat belooft weer een pittige strijd te worden, met Club Brugge als grote favoriet.

Zijn Club en Genk de twee beste teams in de JPL?

Meest recent

David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

0
0
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

1
1
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

4
4
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

31
31
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

10
10
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

219
219
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

51
51
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

77
77
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

195
195
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

24
24
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

32
32
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

258
258
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

49
49
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

57
57
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

405
405
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

138
138
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

167
167
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

314
314
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

67
67
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

28
28
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

53
53
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

100
100
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

183
183
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

104
104

Meer sportnieuws