Mechele: "De twee beste ploegen van België"

door
Mechele:

Club Brugge won verdiend met 1-0 van Racing Genk. Brandon Mechele & co stonden achteraan pal en zorgden ervoor dat Simon Mignolet weinig werk had op te knappen. De late winnende treffer van Maxim De Cuyper zorgde voor een uitbarsting van vreugde in het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: 'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

Club Brugge en KRC Genk

"Ik vond dat de twee beste ploegen van België (zoals blijkt de afgelopen jaren, nvdr.) er een leuke wedstrijd van gemaakt hebben. De eerste helft was een beetje gelijkopgaand, met momenten wij, met momenten zij, maar de tweede helft hebben wij echt de bovenhand genomen en kwamen toch enkele keren dicht bij een doelpunt", aldus Mechele via de clubkanalen. 

"Jammer genoeg konden we er geen enkele verzilveren, maar desondanks denk ik dat de winst verdiend te noemen is. Ook op tactisch vlak wisten wij hoe Genk zou spelen, al kregen we in het openingskwartier weinig vat op hun manier van druk zetten, maar voor de rest waren wij niet echt verrast", zei de verdediger nog. 

Maxim De Cuyper

"We kennen hun kwaliteiten, en wisten op voorhand dat het op details zou aankomen en zo is het ook uitgekomen", ging hij nog verder. Club Brugge was stevig baas, maar het was zo lang wachten op die 1-0. De penalty zorgde toch voor stress bij de nochtans koele kikker die Mechele altijd lijkt te zijn.

"Ik durfde opnieuw niet kijken toen De Cuyper de penalty trapte, maar ik hoorde en zag onmiddellijk aan de supporters dat hij binnen was gegaan. Ja, dat was echt genieten en zeker als de 1-0 zo dicht bij het eindsignaal valt. We hebben gedaan wat we moesten doen en dat geeft vertrouwen voor de volgende wedstrijden", zei Mechele.

Club Brugge trekt volgende week naar Gent, waar het de Slag om Vlaanderen wint. Dat belooft weer een pittige strijd te worden, met Club Brugge als grote favoriet.

Zijn Club en Genk de twee beste teams in de JPL?

Meest recent

'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

12
12
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

2
2
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

24
24
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

89
89
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

90
90
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

92
92
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

52
52
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

44
44
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

94
94
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

61
61
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

319
319
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

317
317
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

273
273
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

23
23
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

98
98
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

219
219
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

102
102
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

74
74
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

247
247
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

369
369
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

90
90
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

322
322
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

303
303
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

349
349

Meer sportnieuws