Mechele: "De twee beste ploegen van België"

252 stemmen
Mechele:

Club Brugge won verdiend met 1-0 van Racing Genk. Brandon Mechele & co stonden achteraan pal en zorgden ervoor dat Simon Mignolet weinig werk had op te knappen. De late winnende treffer van Maxim De Cuyper zorgde voor een uitbarsting van vreugde in het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: 'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

Club Brugge en KRC Genk

"Ik vond dat de twee beste ploegen van België (zoals blijkt de afgelopen jaren, nvdr.) er een leuke wedstrijd van gemaakt hebben. De eerste helft was een beetje gelijkopgaand, met momenten wij, met momenten zij, maar de tweede helft hebben wij echt de bovenhand genomen en kwamen toch enkele keren dicht bij een doelpunt", aldus Mechele via de clubkanalen. 

"Jammer genoeg konden we er geen enkele verzilveren, maar desondanks denk ik dat de winst verdiend te noemen is. Ook op tactisch vlak wisten wij hoe Genk zou spelen, al kregen we in het openingskwartier weinig vat op hun manier van druk zetten, maar voor de rest waren wij niet echt verrast", zei de verdediger nog. 

Maxim De Cuyper

"We kennen hun kwaliteiten, en wisten op voorhand dat het op details zou aankomen en zo is het ook uitgekomen", ging hij nog verder. Club Brugge was stevig baas, maar het was zo lang wachten op die 1-0. De penalty zorgde toch voor stress bij de nochtans koele kikker die Mechele altijd lijkt te zijn.

"Ik durfde opnieuw niet kijken toen De Cuyper de penalty trapte, maar ik hoorde en zag onmiddellijk aan de supporters dat hij binnen was gegaan. Ja, dat was echt genieten en zeker als de 1-0 zo dicht bij het eindsignaal valt. We hebben gedaan wat we moesten doen en dat geeft vertrouwen voor de volgende wedstrijden", zei Mechele.

Club Brugge trekt volgende week naar Gent, waar het de Slag om Vlaanderen wint. Dat belooft weer een pittige strijd te worden, met Club Brugge als grote favoriet.

Zijn Club en Genk de twee beste teams in de JPL?

Meest recent

Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

10
10
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

39
39
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

79
79
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

21
21
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

17
17
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

20
20
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

134
134
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

454
454
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

167
167
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

68
68
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

128
128
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

35
35
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

685
685
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

122
122
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

129
129
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

93
93
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

480
480
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

403
403
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

433
433
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

261
261
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

374
374
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

740
740
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

550
550
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

46
46
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

281
281

Meer sportnieuws