Hoe deze topclub al jaren dé uitdager is van Club Brugge

door
Hoe deze topclub al jaren dé uitdager is van Club Brugge

Club Brugge ontvangt KRC Genk. De Limburgers zijn de afgelopen jaren dé grote uitdager geworden van de Bruggelingen. Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht konden eens prikken, Union SG ook maar het beet niet. Racing Genk wel.

LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

KRC Genk 4 keer titeluitdager in 6 jaar

Racing Genk is de tweede rijkste ploeg van het land na Club Brugge. Dat komt door een uitgekiend beleid, met veel stabiliteit, en een zeer goede scouting. Dat leverde Genk al héél veel geld op. Niemand doet buiten Club Brugge beter. Straf.

Racing Genk strijd in 2025 mee voor de landstitel en dat is al de vierde keer in amper zes jaar tijd. In 2019 won Racing Genk onder hoede van Philippe Clement de titel, ten koste van Club Brugge. In 2021 was Club Brugge de betere met een half punt meer, in 2023 kwam Genk ook een punt te kort tegen Antwerp. Het eindigde toen boven Club Brugge. Racing won in die periode ook een Beker van België. Genk is geen jojo meer, er valt nog wel eens een minder seizoen tussen, maar ze zijn veel constanter geworden.

Zo hopen dat de vierde keer goed is voor een tweede titel in zes jaar tijd. Union SG was ook een doorlopende uitdager van Club Brugge, maar zij waren vaak matig in de Play-Offs. Antwerp prikte eens ferm met een titel en beker, Anderlecht kwam vorig jaar eens piepen. Genk is echter dé ploeg van de afgelopen jaren die Club Brugge het leven het vaakst zuur maakte.

Club Brugge versus Genk

Ook nu hebben ze weer een steengoede kern. We maakten daarom eens een gemengd elftal van de twee teams. Ondergetekende zou deze ploegopstelling wel zien zitten als 'Best 11'

  • Simon Mignolet
  • Maxim De Cuyper - Joel Ordonez - Matte Smets - Zakaria El Ouahdi
  • Bryan Heynen - Hans Vanaken - Ardon Jashari
  • Christos Tzolis - Tolu Arokodare - Konstantinos Karetsas

Is Genk momenteel de nummer 2 in België?

Meest recent

De Cat doet Vanhaezebrouck schrikken: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

1
1
Straffe beelden: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

401
401
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

28
28
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

109
109
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

465
465
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

46
46
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

108
108
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

180
180
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

70
70
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

157
157
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

480
480
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

68
68
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

32
32
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

29
29
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

194
194
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

250
250
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

511
511
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

194
194
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

166
166
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

148
148
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

94
94
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

78
78
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

393
393
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

62
62
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

100
100

Meer sportnieuws