Hoe deze topclub al jaren dé uitdager is van Club Brugge

door
Hoe deze topclub al jaren dé uitdager is van Club Brugge

Club Brugge ontvangt KRC Genk. De Limburgers zijn de afgelopen jaren dé grote uitdager geworden van de Bruggelingen. Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht konden eens prikken, Union SG ook maar het beet niet. Racing Genk wel.

LEES OOK: Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk 4 keer titeluitdager in 6 jaar

Racing Genk is de tweede rijkste ploeg van het land na Club Brugge. Dat komt door een uitgekiend beleid, met veel stabiliteit, en een zeer goede scouting. Dat leverde Genk al héél veel geld op. Niemand doet buiten Club Brugge beter. Straf.

Racing Genk strijd in 2025 mee voor de landstitel en dat is al de vierde keer in amper zes jaar tijd. In 2019 won Racing Genk onder hoede van Philippe Clement de titel, ten koste van Club Brugge. In 2021 was Club Brugge de betere met een half punt meer, in 2023 kwam Genk ook een punt te kort tegen Antwerp. Het eindigde toen boven Club Brugge. Racing won in die periode ook een Beker van België. Genk is geen jojo meer, er valt nog wel eens een minder seizoen tussen, maar ze zijn veel constanter geworden.

Zo hopen dat de vierde keer goed is voor een tweede titel in zes jaar tijd. Union SG was ook een doorlopende uitdager van Club Brugge, maar zij waren vaak matig in de Play-Offs. Antwerp prikte eens ferm met een titel en beker, Anderlecht kwam vorig jaar eens piepen. Genk is echter dé ploeg van de afgelopen jaren die Club Brugge het leven het vaakst zuur maakte.

Club Brugge versus Genk

Ook nu hebben ze weer een steengoede kern. We maakten daarom eens een gemengd elftal van de twee teams. Ondergetekende zou deze ploegopstelling wel zien zitten als 'Best 11'

  • Simon Mignolet
  • Maxim De Cuyper - Joel Ordonez - Matte Smets - Zakaria El Ouahdi
  • Bryan Heynen - Hans Vanaken - Ardon Jashari
  • Christos Tzolis - Tolu Arokodare - Konstantinos Karetsas

Is Genk momenteel de nummer 2 in België?

Meest recent

'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

19
19
Eddy Snelders getuigt in rechtbank: woorden zinderen na

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

2
2
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

60
60
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

248
248
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

493
493
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

276
276
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

42
42
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

178
178
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

59
59
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

36
36
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

176
176
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

181
181
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

115
115
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

493
493
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

249
249
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

381
381
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

109
109
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

504
504
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

351
351
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

88
88
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

183
183
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

92
92
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

247
247
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

477
477

Meer sportnieuws