Hoe deze topclub al jaren dé uitdager is van Club Brugge

door
Hoe deze topclub al jaren dé uitdager is van Club Brugge

Club Brugge ontvangt KRC Genk. De Limburgers zijn de afgelopen jaren dé grote uitdager geworden van de Bruggelingen. Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht konden eens prikken, Union SG ook maar het beet niet. Racing Genk wel.

LEES OOK: Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk 4 keer titeluitdager in 6 jaar

Racing Genk is de tweede rijkste ploeg van het land na Club Brugge. Dat komt door een uitgekiend beleid, met veel stabiliteit, en een zeer goede scouting. Dat leverde Genk al héél veel geld op. Niemand doet buiten Club Brugge beter. Straf.

Racing Genk strijd in 2025 mee voor de landstitel en dat is al de vierde keer in amper zes jaar tijd. In 2019 won Racing Genk onder hoede van Philippe Clement de titel, ten koste van Club Brugge. In 2021 was Club Brugge de betere met een half punt meer, in 2023 kwam Genk ook een punt te kort tegen Antwerp. Het eindigde toen boven Club Brugge. Racing won in die periode ook een Beker van België. Genk is geen jojo meer, er valt nog wel eens een minder seizoen tussen, maar ze zijn veel constanter geworden.

Zo hopen dat de vierde keer goed is voor een tweede titel in zes jaar tijd. Union SG was ook een doorlopende uitdager van Club Brugge, maar zij waren vaak matig in de Play-Offs. Antwerp prikte eens ferm met een titel en beker, Anderlecht kwam vorig jaar eens piepen. Genk is echter dé ploeg van de afgelopen jaren die Club Brugge het leven het vaakst zuur maakte.

Club Brugge versus Genk

Ook nu hebben ze weer een steengoede kern. We maakten daarom eens een gemengd elftal van de twee teams. Ondergetekende zou deze ploegopstelling wel zien zitten als 'Best 11'

  • Simon Mignolet
  • Maxim De Cuyper - Joel Ordonez - Matte Smets - Zakaria El Ouahdi
  • Bryan Heynen - Hans Vanaken - Ardon Jashari
  • Christos Tzolis - Tolu Arokodare - Konstantinos Karetsas

Is Genk momenteel de nummer 2 in België?

Meest recent

Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

111
111
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

34
34
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

197
197
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

135
135
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

170
170
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

417
417
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

74
74
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

62
62
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

154
154
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

405
405
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

178
178
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

87
87
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

349
349
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

459
459
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

49
49
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

192
192
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

680
680
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

190
190
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

139
139
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

200
200
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

34
34
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

385
385
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

87
87
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

253
253
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

384
384

Meer sportnieuws