'Transfersom Karestas gemeld: Genk wil nationaal record'

door
'Transfersom Karestas gemeld: Genk wil nationaal record'

Uit tactische overwegingen begon Konstantinos Karetsas zondag ietwat verrassend op de bank bij KRC Genk. En ook als invaller kon hij een nipte nederlaag op Club Brugge niet voorkomen. Desondanks blijft het Griekse toptalent grof wild op de Europese markt.

Het goudhaantje van KRC Genk werd gevormd bij Belgische clubs en speelde in de jeugdselecties telkens voor de Belgische nationale ploegen. Maar de Griekse bond speelde de voorbije maanden veel korter op de bal. Uiteindelijk konden zijn Karetsas en zijn entourage ook overtuigen om voor hun te kiezen.

Dat dreigt het Belgische voetbal met een aanzienlijke kater op te zadelen. Het talent van de nog altijd maar 17-jarige spelmaker staat immers buiten kijf. Iets wat hij tijdens zijn Grieks debuut meteen onderstreepte. Bij zijn eerste basisplaats werd hij meteen de jongste doelpuntenmaker ooit in de Nations League en leidde hij zijn land naar promotie richting de A-divisie.

LEES OOK: 'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Gegeerd bij Europese (top)clubs

Voor de Belgische voetbalfan zit er dus nog maar één ding op: zo lang mogelijk van Karetsas genieten nu hij nog op de Belgische velden te bewonderen valt. De vraag is evenwel hoe lang dat nog zal duren. Genk heeft alvast de intentie om hem minstens nog een jaartje te houden. Wat een goede zaak lijkt voor zijn ontwikkeling. Ondertussen neemt de interesse van buitenlandse ploegen wel zienderogen toe.

De voorbije weken en maanden zaten alvast een pak Europese scouts voor hem in de tribune. Topploegen als Liverpool FC, Manchester United, SSC Napoli, Manchester City, Bayern München, ... kwamen hem naar verluidt al van dichtbij bekijken. Met name de Duitsers zouden bijzonder gecharmeerd zijn, al is Karetsas momenteel geen prioriteit voor de club van coach Vincent Kompany. Nu duikt nog een andere gegadigde op.

Kapitaalkrachtig Newcastle op de loer

Zo meldt The Sun dat ook Newcastle United in de dans om Karetsas is gesprongen. De Magpies, momenteel knap vierde in de Premier League en dus op koers voor een Champions League-ticket, zijn bezig aan een ambitieus project. Bovendien kunnen ze dankzij de Saudische eigenaars rekenen op een pak financiële middelen.

Dat zullen ze wel nodig hebben om kans te maken. Zo raakte eerder al bekend dat Genk mikt op een recordsom voor het goudklompje. Het genoemde medium maakt gewag van zo'n 35 miljoen pond, een slordige 40 miljoen euro. Dat bedrag zou van Karetsas de duurste vertrekker ooit uit de Jupiler Pro League maken.

Karetsas blijft in de zomer bij KRC Genk ...

Meest recent

'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

67
67
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

132
132
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

488
488
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

50
50
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

486
486
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

363
363
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

115
115
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

785
785
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

36
36
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

330
330
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

759
759
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

725
725
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

298
298
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

489
489
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

198
198
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

358
358
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

805
805
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

524
524
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

550
550
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

220
220
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

911
911
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

137
137
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

600
600
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

410
410
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

507
507

Meer sportnieuws