'Transfersom Karestas gemeld: Genk wil nationaal record'

853
'Transfersom Karestas gemeld: Genk wil nationaal record'

Uit tactische overwegingen begon Konstantinos Karetsas zondag ietwat verrassend op de bank bij KRC Genk. En ook als invaller kon hij een nipte nederlaag op Club Brugge niet voorkomen. Desondanks blijft het Griekse toptalent grof wild op de Europese markt.

Het goudhaantje van KRC Genk werd gevormd bij Belgische clubs en speelde in de jeugdselecties telkens voor de Belgische nationale ploegen. Maar de Griekse bond speelde de voorbije maanden veel korter op de bal. Uiteindelijk konden zijn Karetsas en zijn entourage ook overtuigen om voor hun te kiezen.

Dat dreigt het Belgische voetbal met een aanzienlijke kater op te zadelen. Het talent van de nog altijd maar 17-jarige spelmaker staat immers buiten kijf. Iets wat hij tijdens zijn Grieks debuut meteen onderstreepte. Bij zijn eerste basisplaats werd hij meteen de jongste doelpuntenmaker ooit in de Nations League en leidde hij zijn land naar promotie richting de A-divisie.

LEES OOK: Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Gegeerd bij Europese (top)clubs

Voor de Belgische voetbalfan zit er dus nog maar één ding op: zo lang mogelijk van Karetsas genieten nu hij nog op de Belgische velden te bewonderen valt. De vraag is evenwel hoe lang dat nog zal duren. Genk heeft alvast de intentie om hem minstens nog een jaartje te houden. Wat een goede zaak lijkt voor zijn ontwikkeling. Ondertussen neemt de interesse van buitenlandse ploegen wel zienderogen toe.

De voorbije weken en maanden zaten alvast een pak Europese scouts voor hem in de tribune. Topploegen als Liverpool FC, Manchester United, SSC Napoli, Manchester City, Bayern München, ... kwamen hem naar verluidt al van dichtbij bekijken. Met name de Duitsers zouden bijzonder gecharmeerd zijn, al is Karetsas momenteel geen prioriteit voor de club van coach Vincent Kompany. Nu duikt nog een andere gegadigde op.

Kapitaalkrachtig Newcastle op de loer

Zo meldt The Sun dat ook Newcastle United in de dans om Karetsas is gesprongen. De Magpies, momenteel knap vierde in de Premier League en dus op koers voor een Champions League-ticket, zijn bezig aan een ambitieus project. Bovendien kunnen ze dankzij de Saudische eigenaars rekenen op een pak financiële middelen.

Dat zullen ze wel nodig hebben om kans te maken. Zo raakte eerder al bekend dat Genk mikt op een recordsom voor het goudklompje. Het genoemde medium maakt gewag van zo'n 35 miljoen pond, een slordige 40 miljoen euro. Dat bedrag zou van Karetsas de duurste vertrekker ooit uit de Jupiler Pro League maken.

Karetsas blijft in de zomer bij KRC Genk ...

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

40
40
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

11
11
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

37
37
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

9
9
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

91
91
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

19
19
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

44
44
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

164
164
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

260
260
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

636
636
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

240
240
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

76
76
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

71
71
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

189
189
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

302
302
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

519
519
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

356
356
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

323
323
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

828
828
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

736
736
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

15
15
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

324
324

Meer sportnieuws