'Transfersom Karestas gemeld: Genk wil nationaal record'

853
'Transfersom Karestas gemeld: Genk wil nationaal record'

Uit tactische overwegingen begon Konstantinos Karetsas zondag ietwat verrassend op de bank bij KRC Genk. En ook als invaller kon hij een nipte nederlaag op Club Brugge niet voorkomen. Desondanks blijft het Griekse toptalent grof wild op de Europese markt.

Het goudhaantje van KRC Genk werd gevormd bij Belgische clubs en speelde in de jeugdselecties telkens voor de Belgische nationale ploegen. Maar de Griekse bond speelde de voorbije maanden veel korter op de bal. Uiteindelijk konden zijn Karetsas en zijn entourage ook overtuigen om voor hun te kiezen.

Dat dreigt het Belgische voetbal met een aanzienlijke kater op te zadelen. Het talent van de nog altijd maar 17-jarige spelmaker staat immers buiten kijf. Iets wat hij tijdens zijn Grieks debuut meteen onderstreepte. Bij zijn eerste basisplaats werd hij meteen de jongste doelpuntenmaker ooit in de Nations League en leidde hij zijn land naar promotie richting de A-divisie.

LEES OOK: Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Gegeerd bij Europese (top)clubs

Voor de Belgische voetbalfan zit er dus nog maar één ding op: zo lang mogelijk van Karetsas genieten nu hij nog op de Belgische velden te bewonderen valt. De vraag is evenwel hoe lang dat nog zal duren. Genk heeft alvast de intentie om hem minstens nog een jaartje te houden. Wat een goede zaak lijkt voor zijn ontwikkeling. Ondertussen neemt de interesse van buitenlandse ploegen wel zienderogen toe.

De voorbije weken en maanden zaten alvast een pak Europese scouts voor hem in de tribune. Topploegen als Liverpool FC, Manchester United, SSC Napoli, Manchester City, Bayern München, ... kwamen hem naar verluidt al van dichtbij bekijken. Met name de Duitsers zouden bijzonder gecharmeerd zijn, al is Karetsas momenteel geen prioriteit voor de club van coach Vincent Kompany. Nu duikt nog een andere gegadigde op.

Kapitaalkrachtig Newcastle op de loer

Zo meldt The Sun dat ook Newcastle United in de dans om Karetsas is gesprongen. De Magpies, momenteel knap vierde in de Premier League en dus op koers voor een Champions League-ticket, zijn bezig aan een ambitieus project. Bovendien kunnen ze dankzij de Saudische eigenaars rekenen op een pak financiële middelen.

Dat zullen ze wel nodig hebben om kans te maken. Zo raakte eerder al bekend dat Genk mikt op een recordsom voor het goudklompje. Het genoemde medium maakt gewag van zo'n 35 miljoen pond, een slordige 40 miljoen euro. Dat bedrag zou van Karetsas de duurste vertrekker ooit uit de Jupiler Pro League maken.

Karetsas blijft in de zomer bij KRC Genk ...

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

172
172
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

59
59
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

69
69
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

49
49
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

81
81
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

194
194
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

54
54
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

147
147
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

52
52
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

306
306
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

56
56
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

240
240
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

178
178
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

441
441
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

25
25
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

338
338
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

393
393
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

349
349
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

446
446
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

222
222
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

393
393
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

416
416
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

389
389
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

234
234
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

720
720

Meer sportnieuws