'Transfersom Karestas gemeld: Genk wil nationaal record'

853
'Transfersom Karestas gemeld: Genk wil nationaal record'

Uit tactische overwegingen begon Konstantinos Karetsas zondag ietwat verrassend op de bank bij KRC Genk. En ook als invaller kon hij een nipte nederlaag op Club Brugge niet voorkomen. Desondanks blijft het Griekse toptalent grof wild op de Europese markt.

Het goudhaantje van KRC Genk werd gevormd bij Belgische clubs en speelde in de jeugdselecties telkens voor de Belgische nationale ploegen. Maar de Griekse bond speelde de voorbije maanden veel korter op de bal. Uiteindelijk konden zijn Karetsas en zijn entourage ook overtuigen om voor hun te kiezen.

Dat dreigt het Belgische voetbal met een aanzienlijke kater op te zadelen. Het talent van de nog altijd maar 17-jarige spelmaker staat immers buiten kijf. Iets wat hij tijdens zijn Grieks debuut meteen onderstreepte. Bij zijn eerste basisplaats werd hij meteen de jongste doelpuntenmaker ooit in de Nations League en leidde hij zijn land naar promotie richting de A-divisie.

LEES OOK: De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Gegeerd bij Europese (top)clubs

Voor de Belgische voetbalfan zit er dus nog maar één ding op: zo lang mogelijk van Karetsas genieten nu hij nog op de Belgische velden te bewonderen valt. De vraag is evenwel hoe lang dat nog zal duren. Genk heeft alvast de intentie om hem minstens nog een jaartje te houden. Wat een goede zaak lijkt voor zijn ontwikkeling. Ondertussen neemt de interesse van buitenlandse ploegen wel zienderogen toe.

De voorbije weken en maanden zaten alvast een pak Europese scouts voor hem in de tribune. Topploegen als Liverpool FC, Manchester United, SSC Napoli, Manchester City, Bayern München, ... kwamen hem naar verluidt al van dichtbij bekijken. Met name de Duitsers zouden bijzonder gecharmeerd zijn, al is Karetsas momenteel geen prioriteit voor de club van coach Vincent Kompany. Nu duikt nog een andere gegadigde op.

Kapitaalkrachtig Newcastle op de loer

Zo meldt The Sun dat ook Newcastle United in de dans om Karetsas is gesprongen. De Magpies, momenteel knap vierde in de Premier League en dus op koers voor een Champions League-ticket, zijn bezig aan een ambitieus project. Bovendien kunnen ze dankzij de Saudische eigenaars rekenen op een pak financiële middelen.

Dat zullen ze wel nodig hebben om kans te maken. Zo raakte eerder al bekend dat Genk mikt op een recordsom voor het goudklompje. Het genoemde medium maakt gewag van zo'n 35 miljoen pond, een slordige 40 miljoen euro. Dat bedrag zou van Karetsas de duurste vertrekker ooit uit de Jupiler Pro League maken.

🚀

Karetsas blijft in de zomer bij KRC Genk ...

Meest recent

'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

17
17
STVV en Merlen ruiken bloed: "Fans trots maken"

STVV moet vanavond aan de bak tegen Iberia. Een zege zou heel de club financieel en sportief deugd ...

7
7
Coach Dinamo Zagreb heeft opvallend oordeel over Anderlecht

Als RSC Anderlecht kans wil maken op de volgende ronde in de Europa League, dan moet het door de ...

48
48
'Anderlecht zoekt winger: Roemeense sensatie in beeld'

De eerste mercato van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht was meteen razend ...

31
31
'Inter slikt nieuwe domper na nederlaag tegen Club'

Inter likt zijn wonden na de verrassende nederlaag van dinsdagavond tegen Club Brugge. Bij de ...

40
40
Van den Bosch maakt indruk in Bundesliga: snel stap hogerop?

Antwerp zag in de zomer een pak spelers vertrekken, want door de precaire financiële situatie ...

25
25
Arnstad geeft de reden voor snelle exit bij Anderlecht

Donderdag krijgt AA Gent in de Conference League het bezoek van Aarhus en daarbij kijken ze ook een ...

65
65
Patro slikt weer domper: sterkhouder maandenlang out

Het is al een zeer woelig seizoensbegin geweest bij Patro Eisden. De Limburgers waren de voorbije ...

13
13
'Amuzu verbaast Anderlecht met transfer naar rivaal'

In de winter van 2025 maakte Francis Amuzu een zeer verrassende transfer, want hij verliet ...

165
165
Frey onthult hoe hij dé zomerverrassing werd bij Antwerp

Antwerp zag in de zomer een waslijst aan spelers vertrekken en moest daardoor een vrijwel volledig ...

44
44
Straf: 'Union troefde Celtic en Barça af voor zomertransfer'

Opnieuw zag Union in de zomer weer een pak sterkhouders vertrekken, maar opnieuw bleek dat voor de ...

34
34
Beerschot meldt flinke domper voor clash met Anderlecht

Komend weekend wordt er opnieuw niet gevoetbald in de Jupiler Pro League of Challenger Pro League. ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Megasom voor Tresoldi, Club aast op Noor'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236
Coucke in lastig parket: ruzie escaleert aan Belgische kust

Marc Coucke staat opnieuw in het oog van de storm. De ondernemer krijgt af te rekenen met boze ...

81
81
Sven Kums bij KAA Gent: opvallende toekomstplannen bloot

Sven Kums is een icoon van KAA Gent en zit nog steeds bij de Buffalo’s. Ook na zijn ...

103
103
Bondsvoorzitter Van Damme vol in de aanval tegen Infantino

Het afgelopen WK en de hetze rond Gianni Infantino blijft nog nazinderen. Vandaag vindt in het ...

141
141
Smaakmaker Union overtreft zijn stoutste dromen

Het transferbeleid van Union is stilaan legendarisch. Keer op keer slagen ze erin om parels op te ...

35
35
Vitor Bruno verdedigt aanwinst met opvallende uitspraak

Om 21u gaat Anderlecht op zoek naar zijn eerste punten van dit seizoen in de Europa League. Daarvoor ...

141
141
Hattrickheld Tresoldi dingt naar volgende bekroning

Club Brugge geniet nog altijd na van zijn nieuwste stunt in de Champions League, waarin het zijn ...

113
113
'Geheim lekt uit: daarom stond Dendoncker lang aan de kant'

Donderdagavond komen maar liefst vier Belgische teams in actie in de Europa League en Conference ...

64
64
CEO STVV voert druk op coach en spelers op

STVV staat straks voor een hoogtepunt in zijn geschiedenis, want om 21u maakt het zijn debuut in een ...

43
43
Lukaku krijgt ervan langs: harde woorden na Fenerbahçe-drama

Het is woensdag voor veel Belgen in de Champions League alweer geen fijne avond geworden. De ...

347
347
'Sancho vindt eindelijk onderdak bij verbazende club'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro voor hem op tafel en leek hij op weg om ...

53
53
Jan Boskamp beleefde pure waanzin: "Ik wist niet wat ik zag"

STVV komt vanavond in de Conference League in actie tegen FC Iberia 1999 uit Georgië. Een ploeg ...

113
113
De Coninck ziet extra troef voor nieuwe recorddeal Club

Club Brugge verstevigde deze week zijn reputatie op het Europese toneel nog wat meer met een zeer ...

233
233

Meer sportnieuws