Genk recht snel de rug: "Zij namen meteen het woord"

door
Genk recht snel de rug:

KRC Genk heeft zondag een stevige tik gekregen in de titelstrijd, eigenlijk pas voor de eerste keer dit seizoen. Het ging met 1-0 onderuit op het veld van Club Brugge, waardoor het zijn eerste achtervolger tot op één punt ziet naderen.

Vooral de manier waarop ze onderuitgingen, was voor de Limburgers een stevige ontgoocheling. Ze slikten in de 92ste minuut nog een tegendoelpunt na een strafschop die zeker niet volgens iedereen bij Genk gegeven had moeten worden.

LEES OOK: 'De Condé speelt open kaart: kassa rinkelt in Genk'

Kopjes Genk gingen naar beneden

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat na het laatste fluitsignaal de kopjes even naar beneden gingen. Maar lang duurde dat niet, zo blijkt uit de reacties van de Genk-spelers na de wedstrijd.

"Toen de ervaren spelers binnen kwamen, hebben zij het woord genomen", vertelde Zakaria El Ouahdi bijvoorbeeld aan Het Nieuwsblad. "En hebben ze iedereen er op gewezen dat we nog altijd de fiere leider zijn."

Fink en ervaren spelers nemen het woord

Matte Smets voegde eraan toe dat ook Thorsten Fink een speech gaf. "Hij doet dat wel vaker, vertelde deze keer dat we goed gespeeld hebben en we Club Brugge nog achter ons houden", aldus de verdediger. "Op mentaal vlak is hij heel sterk, hij blijft ons vertrouwen geven, dat is belangrijk."

Het vizier van Genk wordt dus meteen weer op volgende week gericht. Dan verdedigt het zijn leidersplaats in een thuiswedstrijd tegen Union, nog zo'n concurrent in de titelstrijd. De Brusselaars zijn nu immers ook tot op drie punten genaderd.

Zal Genk snel van deze klap herstellen?

Meest recent

Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

1
1
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

107
107
'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Manchester United heeft zich de laatste maanden herpakt en lijkt zich als derde in het klassement in ...

25
25
'Vanderhaeghe volgend seizoen coach bij deze club'

Yves Vanderhaeghe kende vorig seizoen een ultrakorte passage bij KV Kortrijk, waar hij na amper twee ...

42
42
Garcia wrijft zich in handen met De Bruyne-nieuws

Om 13u maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels bekend voor de stage in de Verenigde ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat op gang, dilemma De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

181
181
‘Diakhon hakt knoop door: sociale media verklappen’

Mamadou Diakhon is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Na een twijfelachtig begin greep ...

112
112
Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

Bondscoach Rudi Garcia maakt vrijdag om 13u de selectie van de Rode Duivels bekend voor de ...

118
118
Scherpe KRC Genk-reacties na dure fout Matte Smets

KRC Genk ligt uit Europa. Ondanks de goede uitgangspositie na de heenwedstrijd in de Cegeka Arena ...

207
207
Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

66
66
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

178
178
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

23
23
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

211
211
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

317
317
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

74
74
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

219
219
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

215
215
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

182
182
De Cat op weg naar Duivels? Grote verrassing lonkt

Het is D-Day voor de Rode Duivels. Om 13u maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de stage in de ...

354
354
Ambities STVV onthult: "Dan zullen we over titel spreken"

Komend weekend kent de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zijn ontknoping. Daarna is het ...

115
115
‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

286
286
'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

114
114
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

172
172
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

39
39
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

113
113

Meer sportnieuws