Genk recht snel de rug: "Zij namen meteen het woord"

door
Genk recht snel de rug:

KRC Genk heeft zondag een stevige tik gekregen in de titelstrijd, eigenlijk pas voor de eerste keer dit seizoen. Het ging met 1-0 onderuit op het veld van Club Brugge, waardoor het zijn eerste achtervolger tot op één punt ziet naderen.

Vooral de manier waarop ze onderuitgingen, was voor de Limburgers een stevige ontgoocheling. Ze slikten in de 92ste minuut nog een tegendoelpunt na een strafschop die zeker niet volgens iedereen bij Genk gegeven had moeten worden.

LEES OOK: Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Kopjes Genk gingen naar beneden

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat na het laatste fluitsignaal de kopjes even naar beneden gingen. Maar lang duurde dat niet, zo blijkt uit de reacties van de Genk-spelers na de wedstrijd.

"Toen de ervaren spelers binnen kwamen, hebben zij het woord genomen", vertelde Zakaria El Ouahdi bijvoorbeeld aan Het Nieuwsblad. "En hebben ze iedereen er op gewezen dat we nog altijd de fiere leider zijn."

Fink en ervaren spelers nemen het woord

Matte Smets voegde eraan toe dat ook Thorsten Fink een speech gaf. "Hij doet dat wel vaker, vertelde deze keer dat we goed gespeeld hebben en we Club Brugge nog achter ons houden", aldus de verdediger. "Op mentaal vlak is hij heel sterk, hij blijft ons vertrouwen geven, dat is belangrijk."

Het vizier van Genk wordt dus meteen weer op volgende week gericht. Dan verdedigt het zijn leidersplaats in een thuiswedstrijd tegen Union, nog zo'n concurrent in de titelstrijd. De Brusselaars zijn nu immers ook tot op drie punten genaderd.

Zal Genk snel van deze klap herstellen?

Meest recent

'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

87
87
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

117
117
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

123
123
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

121
121
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

20
20
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

263
263
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

277
277
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

65
65
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

163
163
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

37
37
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

74
74
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

288
288
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

712
712
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

338
338
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

825
825
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

95
95
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

271
271
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

443
443
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

60
60
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

266
266
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

51
51
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

342
342
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

25
25
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

274
274

Meer sportnieuws