Genk recht snel de rug: "Zij namen meteen het woord"

door
Genk recht snel de rug:

KRC Genk heeft zondag een stevige tik gekregen in de titelstrijd, eigenlijk pas voor de eerste keer dit seizoen. Het ging met 1-0 onderuit op het veld van Club Brugge, waardoor het zijn eerste achtervolger tot op één punt ziet naderen.

Vooral de manier waarop ze onderuitgingen, was voor de Limburgers een stevige ontgoocheling. Ze slikten in de 92ste minuut nog een tegendoelpunt na een strafschop die zeker niet volgens iedereen bij Genk gegeven had moeten worden.

LEES OOK: Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

Kopjes Genk gingen naar beneden

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat na het laatste fluitsignaal de kopjes even naar beneden gingen. Maar lang duurde dat niet, zo blijkt uit de reacties van de Genk-spelers na de wedstrijd.

"Toen de ervaren spelers binnen kwamen, hebben zij het woord genomen", vertelde Zakaria El Ouahdi bijvoorbeeld aan Het Nieuwsblad. "En hebben ze iedereen er op gewezen dat we nog altijd de fiere leider zijn."

Fink en ervaren spelers nemen het woord

Matte Smets voegde eraan toe dat ook Thorsten Fink een speech gaf. "Hij doet dat wel vaker, vertelde deze keer dat we goed gespeeld hebben en we Club Brugge nog achter ons houden", aldus de verdediger. "Op mentaal vlak is hij heel sterk, hij blijft ons vertrouwen geven, dat is belangrijk."

Het vizier van Genk wordt dus meteen weer op volgende week gericht. Dan verdedigt het zijn leidersplaats in een thuiswedstrijd tegen Union, nog zo'n concurrent in de titelstrijd. De Brusselaars zijn nu immers ook tot op drie punten genaderd.

Zal Genk snel van deze klap herstellen?

Meest recent

Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

3
3
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

168
168
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

44
44
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

40
40
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

39
39
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

132
132
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

176
176
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

92
92
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

283
283
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

426
426
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

66
66
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

263
263
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

97
97
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

99
99
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1168
1168
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

376
376
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

350
350
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

158
158
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

121
121
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

554
554
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

167
167
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

205
205
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

585
585
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

39
39
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

66
66

Meer sportnieuws