Bataille geeft oorzaak voor catastrofale blunder

door
Bataille geeft oorzaak voor catastrofale blunder

Antwerp FC heeft zondagmiddag een overbodige nederlaag geleden tegen AA Gent (0-1). De Great Old had immers ruim voldoende kansen om minstens een punt uit de brand te slepen. Bovendien kwam de tegentreffer tot stand na defensie geklungel.

De Antwerpenaren wilden tegen Gent komaf maken aan een reeks zonder overwinningen die nu bijna een maand duurt. Bovendien konden ze mits een overwinning beslag leggen op de vierde plaats. De ploeg van Andries Ulderink ging dan ook voortvarend van start en speelden meteen de nodige doelkansen bij mekaar.

Maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout, terwijl Gent-sluitstuk Tom Vandenberghe een begenadigde middag beleefde. Die vele gemiste kansen kwamen de Antwerpenaren uiteindelijk bijzonder duur te staan. Halfweg de eerste helft liep het namelijk ook grondig fout in de achterhoede.

LEES OOK: Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Defensief geschutter

Eerste werkte Zeno Van den Bosch een voorzet onvoldoende weg. Vervolgens loste Senne Lammens een houdbare bal. Maar vooral bij Jelle Bataille ging het licht uit. De bal van Lammens kwam immers in zijn voeten terecht en hij legde het leer zowaar klaar voor Dante Vanzeir, die Noah Fadiga per abuis de 0-1 aanbood. 

Een dure fout met verregaande gevolgen dus voor Bataille. Tegenover Gazet van Antwerpen kwam de rechtsback met meer uitleg over de bewuste fase. "Jammer van die ongelukkige tegengoal. Ik wilde die bal aan Senne Lammens laten, omdat hij dichtbij was. Maar ik had hem gewoon moeten wegtrappen", sakkerde hij.

Neerwaartse spiraal

En zo blijft Antwerp met lege handen achter in de Play-Offs. Nochtans had het tegen Gent voldoende kansen om de zege te pakken. "Onze laatste overwinning was tegen Kortrijk, dat is te lang geleden, zeker voor een ploeg als Antwerp. Volgend weekend moeten we hetzelfde spel trachten te brengen, met dezelfde intensiteit. We zitten in een neerwaartse spiraal. Het is moeilijk om daaruit te geraken. Net daarom is het zo jammer dat we onderuitgaan na een goede wedstrijd."

Antwerp eindigt opnieuw laatste in de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

108
108
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

0
0
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

77
77
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

203
203
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

52
52
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

73
73
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

60
60
'Club Brugge in nesten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

125
125
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

273
273
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

175
175
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

84
84
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

28
28
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

200
200
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

243
243
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

400
400
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

358
358
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

247
247
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

41
41
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

147
147
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

124
124
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

46
46
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

175
175
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

85
85
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

367
367
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

97
97
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

102
102

Meer sportnieuws