Bataille geeft oorzaak voor catastrofale blunder

door
Bataille geeft oorzaak voor catastrofale blunder

Antwerp FC heeft zondagmiddag een overbodige nederlaag geleden tegen AA Gent (0-1). De Great Old had immers ruim voldoende kansen om minstens een punt uit de brand te slepen. Bovendien kwam de tegentreffer tot stand na defensie geklungel.

De Antwerpenaren wilden tegen Gent komaf maken aan een reeks zonder overwinningen die nu bijna een maand duurt. Bovendien konden ze mits een overwinning beslag leggen op de vierde plaats. De ploeg van Andries Ulderink ging dan ook voortvarend van start en speelden meteen de nodige doelkansen bij mekaar.

Maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout, terwijl Gent-sluitstuk Tom Vandenberghe een begenadigde middag beleefde. Die vele gemiste kansen kwamen de Antwerpenaren uiteindelijk bijzonder duur te staan. Halfweg de eerste helft liep het namelijk ook grondig fout in de achterhoede.

LEES OOK: "Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Defensief geschutter

Eerste werkte Zeno Van den Bosch een voorzet onvoldoende weg. Vervolgens loste Senne Lammens een houdbare bal. Maar vooral bij Jelle Bataille ging het licht uit. De bal van Lammens kwam immers in zijn voeten terecht en hij legde het leer zowaar klaar voor Dante Vanzeir, die Noah Fadiga per abuis de 0-1 aanbood. 

Een dure fout met verregaande gevolgen dus voor Bataille. Tegenover Gazet van Antwerpen kwam de rechtsback met meer uitleg over de bewuste fase. "Jammer van die ongelukkige tegengoal. Ik wilde die bal aan Senne Lammens laten, omdat hij dichtbij was. Maar ik had hem gewoon moeten wegtrappen", sakkerde hij.

Neerwaartse spiraal

En zo blijft Antwerp met lege handen achter in de Play-Offs. Nochtans had het tegen Gent voldoende kansen om de zege te pakken. "Onze laatste overwinning was tegen Kortrijk, dat is te lang geleden, zeker voor een ploeg als Antwerp. Volgend weekend moeten we hetzelfde spel trachten te brengen, met dezelfde intensiteit. We zitten in een neerwaartse spiraal. Het is moeilijk om daaruit te geraken. Net daarom is het zo jammer dat we onderuitgaan na een goede wedstrijd."

Antwerp eindigt opnieuw laatste in de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

0
0
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

2
2
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

67
67
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

149
149
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

65
65
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

37
37
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

121
121
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

90
90
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

37
37
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

118
118
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

15
15
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

379
379
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

143
143
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

45
45
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

46
46
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

110
110
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

243
243
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

339
339
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

609
609
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

265
265
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

248
248
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

216
216
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

161
161
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

517
517
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

301
301

Meer sportnieuws