Bataille geeft oorzaak voor catastrofale blunder

353 stemmen
Bataille geeft oorzaak voor catastrofale blunder

Antwerp FC heeft zondagmiddag een overbodige nederlaag geleden tegen AA Gent (0-1). De Great Old had immers ruim voldoende kansen om minstens een punt uit de brand te slepen. Bovendien kwam de tegentreffer tot stand na defensie geklungel.

De Antwerpenaren wilden tegen Gent komaf maken aan een reeks zonder overwinningen die nu bijna een maand duurt. Bovendien konden ze mits een overwinning beslag leggen op de vierde plaats. De ploeg van Andries Ulderink ging dan ook voortvarend van start en speelden meteen de nodige doelkansen bij mekaar.

Maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout, terwijl Gent-sluitstuk Tom Vandenberghe een begenadigde middag beleefde. Die vele gemiste kansen kwamen de Antwerpenaren uiteindelijk bijzonder duur te staan. Halfweg de eerste helft liep het namelijk ook grondig fout in de achterhoede.

LEES OOK: 'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Defensief geschutter

Eerste werkte Zeno Van den Bosch een voorzet onvoldoende weg. Vervolgens loste Senne Lammens een houdbare bal. Maar vooral bij Jelle Bataille ging het licht uit. De bal van Lammens kwam immers in zijn voeten terecht en hij legde het leer zowaar klaar voor Dante Vanzeir, die Noah Fadiga per abuis de 0-1 aanbood. 

Een dure fout met verregaande gevolgen dus voor Bataille. Tegenover Gazet van Antwerpen kwam de rechtsback met meer uitleg over de bewuste fase. "Jammer van die ongelukkige tegengoal. Ik wilde die bal aan Senne Lammens laten, omdat hij dichtbij was. Maar ik had hem gewoon moeten wegtrappen", sakkerde hij.

Neerwaartse spiraal

En zo blijft Antwerp met lege handen achter in de Play-Offs. Nochtans had het tegen Gent voldoende kansen om de zege te pakken. "Onze laatste overwinning was tegen Kortrijk, dat is te lang geleden, zeker voor een ploeg als Antwerp. Volgend weekend moeten we hetzelfde spel trachten te brengen, met dezelfde intensiteit. We zitten in een neerwaartse spiraal. Het is moeilijk om daaruit te geraken. Net daarom is het zo jammer dat we onderuitgaan na een goede wedstrijd."

Antwerp eindigt opnieuw laatste in de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

14
14
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

10
10
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

180
180
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

29
29
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

157
157
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

34
34
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

194
194
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

125
125
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

92
92
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

608
608
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

60
60
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

136
136
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

152
152
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

973
973
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

611
611
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

417
417
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

805
805
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

783
783
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

127
127
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

467
467
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

776
776
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

373
373
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

210
210
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

229
229

Meer sportnieuws