Gouden zege AA Gent: VAR en missersfestival nekken Antwerp

344 stemmen
Gouden zege AA Gent: VAR en missersfestival nekken Antwerp

AA Gent heeft zondagmiddag zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs gepakt. De Buffalo's haalden het met 0-1 op het veld van Antwerp FC na een frommelgoal. De Great Old liet op zijn beurt een pak goede kansen liggen en zag ook een doelpunt afgekeurd worden op aangeven van de VAR.

Beide ploegen zaten voor de aftrap nog met lege handen in de Champions' Play-Offs en wilden daar zondag absoluut verandering in brengen. Dat gegeven leverde een erg aantrekkelijke openingsfase op. Vooral Antwerp ging op zoek naar een snelle openingstreffer. Het was dan ook de thuisploeg die de beste mogelijkheden had.

LEES OOK: Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Vandenberghe schittert

Bij de bezoekers was doelman Vandenberghe echter op de afspraak. De winteraanwinst kroonde zich tot dé uitblinker van de eerste helft met een handvol cruciale reddingen. Onder meer Chery, Odoi en Janssen beten hun tanden stuk op het Gentse sluitstuk. Die gemiste kansen kwamen de bezoekers halfweg de eerste helft bijzonder duur te staan.

De Antwerpse defensie, inclusief doelman Lammens, kreeg de bal maar niet weggewerkt. Hierdoor kon Fadiga de 0-1 van dichtbij binnen werken. Een koude douche voor de thuisploeg en na een halfuurtje volgde bijna nog eentje. Eerst trapte Vanzeir nipt naast doel, vervolgens mikte Fadiga op de paal. Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 0-1.

Gelijkmaker afgekeurd

Vlak na de pauze bleven de kansen volgen. Omgba liet het na om de Gentse voorsprong te verdubbelen, Chery dwong Vandenberghe tot een zoveelste goede redding. Kerk trapte op zijn beurt in het zijnet, Lammens moest aan de bak op de inzet van Lopes Da Silva en Vanzeir. Na zo'n 75 minuten viel dan toch een doelpunt. De ingevallen Bayo werkte de gelijkmaker over de lijn.

Dat dacht de thuisploeg tenminste. Want de VAR stak er een stokje voor wegens nipt buitenspel. Dat bleek meteen het laatste hoogtepunt. De slotfase werd immers vooral gekenmerkt door nervositeit en verschillende opstootjes. In ieder geval wordt de strijd om de vierde plaats door de Gentse zege nog wat spannender. Anderlecht en Gent tellen nu elk 26 punten, Antwerp heeft er drie minder. En tijdens de komende speeldagen volgt telkens een onderling duel.

🚀

Wie eindigt dit seizoen het hoogste in de Champions' Play-Offs?

Meest recent

FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

6
6
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

31
31
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

104
104
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

87
87
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

69
69
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

52
52
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

115
115
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

337
337
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

68
68
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

418
418
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

95
95
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

276
276
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

474
474
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

348
348
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

441
441
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

522
522
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

888
888
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

211
211
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

375
375
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

124
124
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

266
266
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

511
511
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

61
61
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

495
495

Meer sportnieuws