Gouden zege AA Gent: VAR en missersfestival nekken Antwerp

door
Gouden zege AA Gent: VAR en missersfestival nekken Antwerp

AA Gent heeft zondagmiddag zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs gepakt. De Buffalo's haalden het met 0-1 op het veld van Antwerp FC na een frommelgoal. De Great Old liet op zijn beurt een pak goede kansen liggen en zag ook een doelpunt afgekeurd worden op aangeven van de VAR.

Beide ploegen zaten voor de aftrap nog met lege handen in de Champions' Play-Offs en wilden daar zondag absoluut verandering in brengen. Dat gegeven leverde een erg aantrekkelijke openingsfase op. Vooral Antwerp ging op zoek naar een snelle openingstreffer. Het was dan ook de thuisploeg die de beste mogelijkheden had.

LEES OOK: Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Vandenberghe schittert

Bij de bezoekers was doelman Vandenberghe echter op de afspraak. De winteraanwinst kroonde zich tot dé uitblinker van de eerste helft met een handvol cruciale reddingen. Onder meer Chery, Odoi en Janssen beten hun tanden stuk op het Gentse sluitstuk. Die gemiste kansen kwamen de bezoekers halfweg de eerste helft bijzonder duur te staan.

De Antwerpse defensie, inclusief doelman Lammens, kreeg de bal maar niet weggewerkt. Hierdoor kon Fadiga de 0-1 van dichtbij binnen werken. Een koude douche voor de thuisploeg en na een halfuurtje volgde bijna nog eentje. Eerst trapte Vanzeir nipt naast doel, vervolgens mikte Fadiga op de paal. Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 0-1.

Gelijkmaker afgekeurd

Vlak na de pauze bleven de kansen volgen. Omgba liet het na om de Gentse voorsprong te verdubbelen, Chery dwong Vandenberghe tot een zoveelste goede redding. Kerk trapte op zijn beurt in het zijnet, Lammens moest aan de bak op de inzet van Lopes Da Silva en Vanzeir. Na zo'n 75 minuten viel dan toch een doelpunt. De ingevallen Bayo werkte de gelijkmaker over de lijn.

Dat dacht de thuisploeg tenminste. Want de VAR stak er een stokje voor wegens nipt buitenspel. Dat bleek meteen het laatste hoogtepunt. De slotfase werd immers vooral gekenmerkt door nervositeit en verschillende opstootjes. In ieder geval wordt de strijd om de vierde plaats door de Gentse zege nog wat spannender. Anderlecht en Gent tellen nu elk 26 punten, Antwerp heeft er drie minder. En tijdens de komende speeldagen volgt telkens een onderling duel.

Wie eindigt dit seizoen het hoogste in de Champions' Play-Offs?

Meest recent

Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

49
49
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

24
24
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

156
156
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

156
156
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

46
46
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

67
67
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

332
332
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

298
298
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

156
156
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

298
298
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

884
884
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

56
56
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

202
202
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

284
284
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

110
110
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

89
89
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

219
219
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

217
217
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

362
362
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

197
197
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

65
65
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

152
152
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

46
46
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

238
238
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

242
242

Meer sportnieuws