Gouden zege AA Gent: VAR en missersfestival nekken Antwerp

door
Gouden zege AA Gent: VAR en missersfestival nekken Antwerp

AA Gent heeft zondagmiddag zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs gepakt. De Buffalo's haalden het met 0-1 op het veld van Antwerp FC na een frommelgoal. De Great Old liet op zijn beurt een pak goede kansen liggen en zag ook een doelpunt afgekeurd worden op aangeven van de VAR.

Beide ploegen zaten voor de aftrap nog met lege handen in de Champions' Play-Offs en wilden daar zondag absoluut verandering in brengen. Dat gegeven leverde een erg aantrekkelijke openingsfase op. Vooral Antwerp ging op zoek naar een snelle openingstreffer. Het was dan ook de thuisploeg die de beste mogelijkheden had.

LEES OOK: Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

Vandenberghe schittert

Bij de bezoekers was doelman Vandenberghe echter op de afspraak. De winteraanwinst kroonde zich tot dé uitblinker van de eerste helft met een handvol cruciale reddingen. Onder meer Chery, Odoi en Janssen beten hun tanden stuk op het Gentse sluitstuk. Die gemiste kansen kwamen de bezoekers halfweg de eerste helft bijzonder duur te staan.

De Antwerpse defensie, inclusief doelman Lammens, kreeg de bal maar niet weggewerkt. Hierdoor kon Fadiga de 0-1 van dichtbij binnen werken. Een koude douche voor de thuisploeg en na een halfuurtje volgde bijna nog eentje. Eerst trapte Vanzeir nipt naast doel, vervolgens mikte Fadiga op de paal. Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 0-1.

Gelijkmaker afgekeurd

Vlak na de pauze bleven de kansen volgen. Omgba liet het na om de Gentse voorsprong te verdubbelen, Chery dwong Vandenberghe tot een zoveelste goede redding. Kerk trapte op zijn beurt in het zijnet, Lammens moest aan de bak op de inzet van Lopes Da Silva en Vanzeir. Na zo'n 75 minuten viel dan toch een doelpunt. De ingevallen Bayo werkte de gelijkmaker over de lijn.

Dat dacht de thuisploeg tenminste. Want de VAR stak er een stokje voor wegens nipt buitenspel. Dat bleek meteen het laatste hoogtepunt. De slotfase werd immers vooral gekenmerkt door nervositeit en verschillende opstootjes. In ieder geval wordt de strijd om de vierde plaats door de Gentse zege nog wat spannender. Anderlecht en Gent tellen nu elk 26 punten, Antwerp heeft er drie minder. En tijdens de komende speeldagen volgt telkens een onderling duel.

Wie eindigt dit seizoen het hoogste in de Champions' Play-Offs?

Meest recent

AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

5
5
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

14
14
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

11
11
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

96
96
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

100
100
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

109
109
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

281
281
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

378
378
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

51
51
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

102
102
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

282
282
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

123
123
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

192
192
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

213
213
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

385
385
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

396
396
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

256
256
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

195
195
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

74
74
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

74
74
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

656
656
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

226
226
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

334
334
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

271
271
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

419
419

Meer sportnieuws