Gouden zege AA Gent: VAR en missersfestival nekken Antwerp

door
Gouden zege AA Gent: VAR en missersfestival nekken Antwerp

AA Gent heeft zondagmiddag zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs gepakt. De Buffalo's haalden het met 0-1 op het veld van Antwerp FC na een frommelgoal. De Great Old liet op zijn beurt een pak goede kansen liggen en zag ook een doelpunt afgekeurd worden op aangeven van de VAR.

Beide ploegen zaten voor de aftrap nog met lege handen in de Champions' Play-Offs en wilden daar zondag absoluut verandering in brengen. Dat gegeven leverde een erg aantrekkelijke openingsfase op. Vooral Antwerp ging op zoek naar een snelle openingstreffer. Het was dan ook de thuisploeg die de beste mogelijkheden had.

LEES OOK: Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

Vandenberghe schittert

Bij de bezoekers was doelman Vandenberghe echter op de afspraak. De winteraanwinst kroonde zich tot dé uitblinker van de eerste helft met een handvol cruciale reddingen. Onder meer Chery, Odoi en Janssen beten hun tanden stuk op het Gentse sluitstuk. Die gemiste kansen kwamen de bezoekers halfweg de eerste helft bijzonder duur te staan.

De Antwerpse defensie, inclusief doelman Lammens, kreeg de bal maar niet weggewerkt. Hierdoor kon Fadiga de 0-1 van dichtbij binnen werken. Een koude douche voor de thuisploeg en na een halfuurtje volgde bijna nog eentje. Eerst trapte Vanzeir nipt naast doel, vervolgens mikte Fadiga op de paal. Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 0-1.

Gelijkmaker afgekeurd

Vlak na de pauze bleven de kansen volgen. Omgba liet het na om de Gentse voorsprong te verdubbelen, Chery dwong Vandenberghe tot een zoveelste goede redding. Kerk trapte op zijn beurt in het zijnet, Lammens moest aan de bak op de inzet van Lopes Da Silva en Vanzeir. Na zo'n 75 minuten viel dan toch een doelpunt. De ingevallen Bayo werkte de gelijkmaker over de lijn.

Dat dacht de thuisploeg tenminste. Want de VAR stak er een stokje voor wegens nipt buitenspel. Dat bleek meteen het laatste hoogtepunt. De slotfase werd immers vooral gekenmerkt door nervositeit en verschillende opstootjes. In ieder geval wordt de strijd om de vierde plaats door de Gentse zege nog wat spannender. Anderlecht en Gent tellen nu elk 26 punten, Antwerp heeft er drie minder. En tijdens de komende speeldagen volgt telkens een onderling duel.

Wie eindigt dit seizoen het hoogste in de Champions' Play-Offs?

Meest recent

Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

18
18
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

20
20
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

18
18
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

83
83
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

156
156
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

36
36
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

19
19
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

99
99
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

256
256
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

249
249
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

193
193
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

219
219
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

66
66
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

186
186
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

262
262
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

335
335
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

85
85
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

123
123
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

340
340
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

691
691
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

115
115
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

147
147
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

517
517
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

29
29
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

476
476

Meer sportnieuws