Gouden zege AA Gent: VAR en missersfestival nekken Antwerp

door
Gouden zege AA Gent: VAR en missersfestival nekken Antwerp

AA Gent heeft zondagmiddag zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs gepakt. De Buffalo's haalden het met 0-1 op het veld van Antwerp FC na een frommelgoal. De Great Old liet op zijn beurt een pak goede kansen liggen en zag ook een doelpunt afgekeurd worden op aangeven van de VAR.

Beide ploegen zaten voor de aftrap nog met lege handen in de Champions' Play-Offs en wilden daar zondag absoluut verandering in brengen. Dat gegeven leverde een erg aantrekkelijke openingsfase op. Vooral Antwerp ging op zoek naar een snelle openingstreffer. Het was dan ook de thuisploeg die de beste mogelijkheden had.

LEES OOK: Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

Vandenberghe schittert

Bij de bezoekers was doelman Vandenberghe echter op de afspraak. De winteraanwinst kroonde zich tot dé uitblinker van de eerste helft met een handvol cruciale reddingen. Onder meer Chery, Odoi en Janssen beten hun tanden stuk op het Gentse sluitstuk. Die gemiste kansen kwamen de bezoekers halfweg de eerste helft bijzonder duur te staan.

De Antwerpse defensie, inclusief doelman Lammens, kreeg de bal maar niet weggewerkt. Hierdoor kon Fadiga de 0-1 van dichtbij binnen werken. Een koude douche voor de thuisploeg en na een halfuurtje volgde bijna nog eentje. Eerst trapte Vanzeir nipt naast doel, vervolgens mikte Fadiga op de paal. Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 0-1.

Gelijkmaker afgekeurd

Vlak na de pauze bleven de kansen volgen. Omgba liet het na om de Gentse voorsprong te verdubbelen, Chery dwong Vandenberghe tot een zoveelste goede redding. Kerk trapte op zijn beurt in het zijnet, Lammens moest aan de bak op de inzet van Lopes Da Silva en Vanzeir. Na zo'n 75 minuten viel dan toch een doelpunt. De ingevallen Bayo werkte de gelijkmaker over de lijn.

Dat dacht de thuisploeg tenminste. Want de VAR stak er een stokje voor wegens nipt buitenspel. Dat bleek meteen het laatste hoogtepunt. De slotfase werd immers vooral gekenmerkt door nervositeit en verschillende opstootjes. In ieder geval wordt de strijd om de vierde plaats door de Gentse zege nog wat spannender. Anderlecht en Gent tellen nu elk 26 punten, Antwerp heeft er drie minder. En tijdens de komende speeldagen volgt telkens een onderling duel.

🚀

Wie eindigt dit seizoen het hoogste in de Champions' Play-Offs?

Meest recent

'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

17
17
DJ-oorlog barst los: Van Gucht in oog van helse storm

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

9
9
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

57
57
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

54
54
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

117
117
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

432
432
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

257
257
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

48
48
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

203
203
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

124
124
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

487
487
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

138
138
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

220
220
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

173
173
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

208
208
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

280
280
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

139
139
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

291
291
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

77
77
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

171
171
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

154
154
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

83
83
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

287
287
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

284
284
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

432
432

Meer sportnieuws