Gent op Europese koers: Milicevic noemt uitblinker bij naam

door
Gent op Europese koers: Milicevic noemt uitblinker bij naam

AA Gent heeft zijn eerste punten van de Champions' Play-Offs beet. De Buffalo's boekten zondagmiddag immers een belangrijke overwinning op het veld van directe concurrent Antwerp FC: 0-1. Al was daar wel een flinke portie meeval mee gemoeid.

Voor de Oost-Vlamingen viel de start van de nacompetitie zwaar tegen. Tijdens de eerste twee wedstrijden werd telkens verloren en slikten ze in totaal zeven tegengoals. Die negatieve reeks kwam op de Bosuil aan een einde. Gent wist namelijk te winnen én boekte een clean-sheet.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

Beresterke Vandenberghe

Met die clean-sheet was wel behoorlijk wat geluk gemoeid. Zo kreeg Antwerp een waslijst aan doelkansen, maar wrong het een pak mogelijkheden de nek om. Daarnaast speelde Gent-doelman Tom Vandenberghe ook een uitstekende wedstrijd. Zeker in de eerste helft was het sluitstuk outstanding.

Achteraf zwaaide coach Danijel Milicevic dan ook met lof naar zijn keeper. "Vandenberghe speelt hier voor de tweede keer een sterke wedstrijd. Hij heeft een aantal knappe reddingen gedaan, dat is goed voor zijn vertrouwen", werd de Gentse trainer geciteerd bij Sporza.

Cruciale overwinning

In ieder geval doet Gent met deze overwinning een gouden zaak. Het springt over Antwerp naar de vijfde plaats en telt nu evenveel punten als Anderlecht, dat weliswaar in het voordeel is vanwege de eindstand in de reguliere competitie. Maar de Buffalo's doen dus weer volop mee voor het Europese ticket.

Het werd dus een cruciale zege op de Bosuil. Eentje die volgens Milicevic tot stand kwam op basis van karakter. "De teamspirit was geweldig, de jongens hebben voor elkaar gevochten. Iedereen heeft alles gegeven en uiteindelijk zijn we daarvoor beloond met een belangrijke overwinning."

Gent pakt een Europees ticket dit seizoen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

108
108
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

3
3
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

139
139
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

215
215
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

64
64
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

82
82
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

61
61
'Club Brugge in nesten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

130
130
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

283
283
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

175
175
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

86
86
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

29
29
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

207
207
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

244
244
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

401
401
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

362
362
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

248
248
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

41
41
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

149
149
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

124
124
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

46
46
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

178
178
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

85
85
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

367
367
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

97
97
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

102
102

Meer sportnieuws