Gent op Europese koers: Milicevic noemt uitblinker bij naam

546 stemmen
Gent op Europese koers: Milicevic noemt uitblinker bij naam

AA Gent heeft zijn eerste punten van de Champions' Play-Offs beet. De Buffalo's boekten zondagmiddag immers een belangrijke overwinning op het veld van directe concurrent Antwerp FC: 0-1. Al was daar wel een flinke portie meeval mee gemoeid.

Voor de Oost-Vlamingen viel de start van de nacompetitie zwaar tegen. Tijdens de eerste twee wedstrijden werd telkens verloren en slikten ze in totaal zeven tegengoals. Die negatieve reeks kwam op de Bosuil aan een einde. Gent wist namelijk te winnen én boekte een clean-sheet.

LEES OOK: 'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Beresterke Vandenberghe

Met die clean-sheet was wel behoorlijk wat geluk gemoeid. Zo kreeg Antwerp een waslijst aan doelkansen, maar wrong het een pak mogelijkheden de nek om. Daarnaast speelde Gent-doelman Tom Vandenberghe ook een uitstekende wedstrijd. Zeker in de eerste helft was het sluitstuk outstanding.

Achteraf zwaaide coach Danijel Milicevic dan ook met lof naar zijn keeper. "Vandenberghe speelt hier voor de tweede keer een sterke wedstrijd. Hij heeft een aantal knappe reddingen gedaan, dat is goed voor zijn vertrouwen", werd de Gentse trainer geciteerd bij Sporza.

Cruciale overwinning

In ieder geval doet Gent met deze overwinning een gouden zaak. Het springt over Antwerp naar de vijfde plaats en telt nu evenveel punten als Anderlecht, dat weliswaar in het voordeel is vanwege de eindstand in de reguliere competitie. Maar de Buffalo's doen dus weer volop mee voor het Europese ticket.

Het werd dus een cruciale zege op de Bosuil. Eentje die volgens Milicevic tot stand kwam op basis van karakter. "De teamspirit was geweldig, de jongens hebben voor elkaar gevochten. Iedereen heeft alles gegeven en uiteindelijk zijn we daarvoor beloond met een belangrijke overwinning."

Gent pakt een Europees ticket dit seizoen ...

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

12
12
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

116
116
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

23
23
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

18
18
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

46
46
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

82
82
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

169
169
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

669
669
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

120
120
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

211
211
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

167
167
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

153
153
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

265
265
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

41
41
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

46
46
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

176
176
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

513
513
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

253
253
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

237
237
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

473
473
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

345
345
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

152
152
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws