Gent op Europese koers: Milicevic noemt uitblinker bij naam

door
Gent op Europese koers: Milicevic noemt uitblinker bij naam

AA Gent heeft zijn eerste punten van de Champions' Play-Offs beet. De Buffalo's boekten zondagmiddag immers een belangrijke overwinning op het veld van directe concurrent Antwerp FC: 0-1. Al was daar wel een flinke portie meeval mee gemoeid.

Voor de Oost-Vlamingen viel de start van de nacompetitie zwaar tegen. Tijdens de eerste twee wedstrijden werd telkens verloren en slikten ze in totaal zeven tegengoals. Die negatieve reeks kwam op de Bosuil aan een einde. Gent wist namelijk te winnen én boekte een clean-sheet.

LEES OOK: Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Beresterke Vandenberghe

Met die clean-sheet was wel behoorlijk wat geluk gemoeid. Zo kreeg Antwerp een waslijst aan doelkansen, maar wrong het een pak mogelijkheden de nek om. Daarnaast speelde Gent-doelman Tom Vandenberghe ook een uitstekende wedstrijd. Zeker in de eerste helft was het sluitstuk outstanding.

Achteraf zwaaide coach Danijel Milicevic dan ook met lof naar zijn keeper. "Vandenberghe speelt hier voor de tweede keer een sterke wedstrijd. Hij heeft een aantal knappe reddingen gedaan, dat is goed voor zijn vertrouwen", werd de Gentse trainer geciteerd bij Sporza.

Cruciale overwinning

In ieder geval doet Gent met deze overwinning een gouden zaak. Het springt over Antwerp naar de vijfde plaats en telt nu evenveel punten als Anderlecht, dat weliswaar in het voordeel is vanwege de eindstand in de reguliere competitie. Maar de Buffalo's doen dus weer volop mee voor het Europese ticket.

Het werd dus een cruciale zege op de Bosuil. Eentje die volgens Milicevic tot stand kwam op basis van karakter. "De teamspirit was geweldig, de jongens hebben voor elkaar gevochten. Iedereen heeft alles gegeven en uiteindelijk zijn we daarvoor beloond met een belangrijke overwinning."

Gent pakt een Europees ticket dit seizoen ...

Meest recent

Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

19
19
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

29
29
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

39
39
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

204
204
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

25
25
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

12
12
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

343
343
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

362
362
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

71
71
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

281
281
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

239
239
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

177
177
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

36
36
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

284
284
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

137
137
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

355
355
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

250
250
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

286
286
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

261
261
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

407
407
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

68
68
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

187
187
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

159
159

Meer sportnieuws