Club-ploegmaat doet mond Tzolis openvallen: "Zelden gezien"

door
Club-ploegmaat doet mond Tzolis openvallen:

Club Brugge haalde vorige zomer enkele serieuze aanwinsten in huis. Zo ook Christos Tzolis, die al snel uitgroeide tot één van de smaakmakers. Hij raakte inmiddels zelf echter ook onder de indruk van enkele ploegmaats bij Blauw-Zwart.

De Griekse international stond al een ruime tijd op de Brugse verlanglijst. Maar hij maakte in de voorbije seizoenen telkens andere transferkeuzes. Zijn piste werd echter warm gehouden door Dévy Rigaux, sinds het voorjaar de 'director of football' en eindverantwoordelijke voor het transferbeleid bij Club.

LEES OOK: 'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Transfervoltreffer

De twee hielden jarenlang op regelmatige basis contact en zo bleef Tzolis in beeld bij de Belgische kampioen. Vorig seizoen ontplofte de Griekse aanvaller echter helemaal. Namens Fortuna Düsseldorf was hij goed voor 24 doelpunten en 10 assists in 37 wedstrijden.

Rigaux en co besloten dan ook om door te pakken. Zo werd een slordige 6 miljoen euro neergeteld om de international binnen te halen. Dat bleek vrijwel meteen echter een geslaagde investering. Zo groeide Tzolis in een mum van tijd uit tot één van de grote uitblinkers bij Blauw-Zwart.

Lof voor Mechele

Die knappe prestaties zijn niet enkel aan zijn eigen kwaliteiten toe te schrijven. Zo speelt de aanvaller nu in een kwalitatief erg sterke ploeg, met verschillende teammaats die zich inmiddels bewezen op Champions League-niveau. Eén van die ploegmaats krijgt volgens Tzolis echter niet de waardering die hij verdient.

In een uitgebreid gesprek met Het Nieuwsblad noemt hij namelijk Brandon Mechele als de speler die schromelijk onderschat wordt. "Hij mist nooit een match, nooit een training. Twee dagen na de vorige interland van België trainde hij hier alweer voluit mee. Niemand hier heeft een betere mindset. Dat is zelden gezien", aldus de Griek.

Truitje van Duivels

Tzolis steekt zijn waardering voor de verdediger dan ook niet weg. Toen Mechele in maart zijn rentree bij de nationale ploeg maakte, was het de 23-jarige aanvaller die met zijn truitje aan de haal ging. "Omdat ik zo blij was voor hem. Al in september verwachtte ik hem weer in de selectie. Het verrast me dat hij er nooit bij was. Daarom had ik vooraf zijn shirt gevraagd. Ik hoop wel dat hij er genoeg had, zodat hij er zelf ook kon houden."

Mechele krijgt te weinig erkenning in België ...

Meest recent

Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

3
3
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

3
3
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

26
26
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

81
81
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

11
11
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

360
360
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

40
40
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

104
104
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

79
79
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

209
209
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

363
363
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

171
171
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

115
115
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

146
146
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

106
106
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

279
279
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

58
58
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

49
49
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

785
785
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

486
486
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

248
248
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

422
422
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

247
247
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

200
200

Meer sportnieuws