Club-ploegmaat doet mond Tzolis openvallen: "Zelden gezien"

450 stemmen
Club-ploegmaat doet mond Tzolis openvallen:

Club Brugge haalde vorige zomer enkele serieuze aanwinsten in huis. Zo ook Christos Tzolis, die al snel uitgroeide tot één van de smaakmakers. Hij raakte inmiddels zelf echter ook onder de indruk van enkele ploegmaats bij Blauw-Zwart.

De Griekse international stond al een ruime tijd op de Brugse verlanglijst. Maar hij maakte in de voorbije seizoenen telkens andere transferkeuzes. Zijn piste werd echter warm gehouden door Dévy Rigaux, sinds het voorjaar de 'director of football' en eindverantwoordelijke voor het transferbeleid bij Club.

LEES OOK: Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

Transfervoltreffer

De twee hielden jarenlang op regelmatige basis contact en zo bleef Tzolis in beeld bij de Belgische kampioen. Vorig seizoen ontplofte de Griekse aanvaller echter helemaal. Namens Fortuna Düsseldorf was hij goed voor 24 doelpunten en 10 assists in 37 wedstrijden.

Rigaux en co besloten dan ook om door te pakken. Zo werd een slordige 6 miljoen euro neergeteld om de international binnen te halen. Dat bleek vrijwel meteen echter een geslaagde investering. Zo groeide Tzolis in een mum van tijd uit tot één van de grote uitblinkers bij Blauw-Zwart.

Lof voor Mechele

Die knappe prestaties zijn niet enkel aan zijn eigen kwaliteiten toe te schrijven. Zo speelt de aanvaller nu in een kwalitatief erg sterke ploeg, met verschillende teammaats die zich inmiddels bewezen op Champions League-niveau. Eén van die ploegmaats krijgt volgens Tzolis echter niet de waardering die hij verdient.

In een uitgebreid gesprek met Het Nieuwsblad noemt hij namelijk Brandon Mechele als de speler die schromelijk onderschat wordt. "Hij mist nooit een match, nooit een training. Twee dagen na de vorige interland van België trainde hij hier alweer voluit mee. Niemand hier heeft een betere mindset. Dat is zelden gezien", aldus de Griek.

Truitje van Duivels

Tzolis steekt zijn waardering voor de verdediger dan ook niet weg. Toen Mechele in maart zijn rentree bij de nationale ploeg maakte, was het de 23-jarige aanvaller die met zijn truitje aan de haal ging. "Omdat ik zo blij was voor hem. Al in september verwachtte ik hem weer in de selectie. Het verrast me dat hij er nooit bij was. Daarom had ik vooraf zijn shirt gevraagd. Ik hoop wel dat hij er genoeg had, zodat hij er zelf ook kon houden."

Mechele krijgt te weinig erkenning in België ...

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

52
52
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

30
30
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

41
41
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

53
53
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

45
45
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

83
83
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

62
62
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

229
229
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

64
64
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

44
44
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

106
106
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

742
742
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

74
74
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

454
454
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

27
27
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

40
40
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

408
408
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

319
319
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

220
220
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

810
810
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

563
563
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

423
423
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

296
296
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

275
275

Meer sportnieuws