Club-ploegmaat doet mond Tzolis openvallen: "Zelden gezien"

450 stemmen
Club-ploegmaat doet mond Tzolis openvallen:

Club Brugge haalde vorige zomer enkele serieuze aanwinsten in huis. Zo ook Christos Tzolis, die al snel uitgroeide tot één van de smaakmakers. Hij raakte inmiddels zelf echter ook onder de indruk van enkele ploegmaats bij Blauw-Zwart.

De Griekse international stond al een ruime tijd op de Brugse verlanglijst. Maar hij maakte in de voorbije seizoenen telkens andere transferkeuzes. Zijn piste werd echter warm gehouden door Dévy Rigaux, sinds het voorjaar de 'director of football' en eindverantwoordelijke voor het transferbeleid bij Club.

LEES OOK: Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Transfervoltreffer

De twee hielden jarenlang op regelmatige basis contact en zo bleef Tzolis in beeld bij de Belgische kampioen. Vorig seizoen ontplofte de Griekse aanvaller echter helemaal. Namens Fortuna Düsseldorf was hij goed voor 24 doelpunten en 10 assists in 37 wedstrijden.

Rigaux en co besloten dan ook om door te pakken. Zo werd een slordige 6 miljoen euro neergeteld om de international binnen te halen. Dat bleek vrijwel meteen echter een geslaagde investering. Zo groeide Tzolis in een mum van tijd uit tot één van de grote uitblinkers bij Blauw-Zwart.

Lof voor Mechele

Die knappe prestaties zijn niet enkel aan zijn eigen kwaliteiten toe te schrijven. Zo speelt de aanvaller nu in een kwalitatief erg sterke ploeg, met verschillende teammaats die zich inmiddels bewezen op Champions League-niveau. Eén van die ploegmaats krijgt volgens Tzolis echter niet de waardering die hij verdient.

In een uitgebreid gesprek met Het Nieuwsblad noemt hij namelijk Brandon Mechele als de speler die schromelijk onderschat wordt. "Hij mist nooit een match, nooit een training. Twee dagen na de vorige interland van België trainde hij hier alweer voluit mee. Niemand hier heeft een betere mindset. Dat is zelden gezien", aldus de Griek.

Truitje van Duivels

Tzolis steekt zijn waardering voor de verdediger dan ook niet weg. Toen Mechele in maart zijn rentree bij de nationale ploeg maakte, was het de 23-jarige aanvaller die met zijn truitje aan de haal ging. "Omdat ik zo blij was voor hem. Al in september verwachtte ik hem weer in de selectie. Het verrast me dat hij er nooit bij was. Daarom had ik vooraf zijn shirt gevraagd. Ik hoop wel dat hij er genoeg had, zodat hij er zelf ook kon houden."

Mechele krijgt te weinig erkenning in België ...

Meest recent

KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer.

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

0
0
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

76
76
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

50
50
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

29
29
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

67
67
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

130
130
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

90
90
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

226
226
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

443
443
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

534
534
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

256
256
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

248
248
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

364
364
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

45
45
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

134
134
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

65
65
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

131
131
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

327
327
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

281
281
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

63
63
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

247
247
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

206
206
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1400
1400
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

126
126
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

255
255

Meer sportnieuws