Meesterlijke assist Tielemans, Monaco wint na gigantische misser

25
Meesterlijke assist Tielemans, Monaco wint na gigantische misser

In de Premier League blijft Aston Villa de goede resultaten opstapelen. De club uit Birmingham haalde het zaterdag ook met 0-3 van Southampton, na onder meer een geweldige assist van Youri Tielemans. In Frankrijk won AS Monaco dan weer de topper van Olympique Marseille.

LEES OOK: Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Premier League

Na de 3-1-nederlaag van woensdagavond op PSG, ligt Aston Villa met anderhalf been uit de Champions League. Maar is nog volop in de running voor een UCL-ticket voor volgend seizoen. Zaterdag kon het zelfs naar een voorlopige vijfde plaats springen. Dan moest de ploeg van coach Emery wel winnen van het inmiddels gedegradeerde Southampton. En dat lukte ook.

Het duurde wel tot halfweg de tweede helft alvorens de score werd geopend. Maar toen pakte Tielemans plots uit met een geweldige lange bal, die in één tijd werd binnen gewerkt door Watkins. Enkele minuten nadat heerlijke doelpunt wist ook Malen te scoren en in de extra tijd maakte McGinn er nog 0-3 van. Villa wordt zo vijfde op slechts één punt van Manchester City, al kan Chelsea zondag nog over het duo springen.

Overigens is ook de derde plaats nog niet buiten schot voor de drie genoemde ploegen. Het verrassende Nottingham Forrest liet immers dure steken vallen en verloor met 1-0 van Everton FC. Sels en co blijven wel derde, maar voelen de hete adem van de achtervolgers in hun nek. Tot slot hielden Brighton en Leicester City, dat eveneens zeker is van degradatie, het op een 2-2-gelijkspel.

Ligue 1

Het ongenaakbare Paris Saint-Germain verzekerde zich inmiddels van de Franse titel, de strijd om de tweede plaats in de Ligue 1 woedt nog volop. Zaterdag stond die tweede plaats zelfs op het spel tijdens de clash tussen AS Monaco en Olympique Marseille. De Monegasken waren voor rust op voorsprong gekomen. Vervolgens kreeg L'OM een enorme kans op de gelijkmaker, Henrique miste echter op pijnlijke wijze.

Na die misser trok ASM het laken definitief naar zich toe. Embolo verdubbelde de voorsprong en in de slotminuten maakte Zakaria er vanaf de penaltystip nog 3-0 van. Door deze zege spring Monaco over Marseille naar de derde plaats, al blijft het verschil slechts één puntje bedragen.

Een fitte Tielemans moet altijd starten bij de Rode Duivels ...

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

18
18
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

35
35
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

130
130
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

38
38
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

93
93
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

180
180
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

173
173
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

911
911
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

159
159
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

883
883
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

297
297
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws