De vlam zit in de pijp: gedonder bij Club Brugge

door
De vlam zit in de pijp: gedonder bij Club Brugge

Bij Club Brugge rommelt het achter de schermen. De club weigerde afgelopen winter een bod van 8 miljoen euro op Ferran Jutglà, ondanks zijn mindere vorm en openlijke interesse van Sevilla. Intussen heeft de spits zich herpakt en speelt hij zich weer in de kijker. Maar de contractverlenging blijft uit en de speler zelf droomt luidop van een terugkeer naar Spanje. Terwijl Club Brugge alle opties openhoudt, tikt de klok richting een hete transferzomer.

Club Brugge weigerde 8 miljoen voor Jutglà

Ferran Jutglà was begin dit seizoen maandenlang uit vorm en scoorde moeilijk. Na een lastig vorig seizoen begon hij afgelopen zomer niet als eerste keuze in de spits bij Club Brugge. Gustaf Nilsson werd aangetrokken, en Jutglà moest zich opnieuw bewijzen.

Tijdens de wintermercato was een verkoop van Jutglà echter geen optie voor Club Brugge. De spits kon naar Spanje trekken — Sevilla toonde interesse — en Jutglà stond zelf ook open voor een transfer, maar voor de West-Vlamingen was een verkoop geen noodzaak.

Bovendien haakten de Andalusiërs om financiële redenen af: 8 miljoen euro bleek te duur. Club Brugge besloot Jutglà afgelopen winter niet te verkopen, ondanks de kritiek die de Spanjaard begin dit seizoen kreeg.

Werkmier Mechele en stylist Refaelov in één persoon

Ondertussen heeft Ferran Jutglà zich knap herpakt, onder meer door Club Brugge mee op weg te zetten naar de overwinning tegen Atalanta Bergamo met een knap doelpunt.

Jan Ceulemans noemde Jutglà, samen met Aron Jashari, Hans Vanaken, Chemsdine Talbi en Simon Mignolet, een van de uitblinkers in de huidige Europese campagne.

“Die jongen is zó veranderd tegenover enkele maanden geleden. Hij heeft altijd hard gewerkt, dat blijft hij doen, maar nu is hij ook sterk aan de bal,” stelde Hein Vanhaezebrouck vast in Het Nieuwsblad.

Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, omschreef Ferran Jutglà als de werkmier Brandon Mechele en de stylist Lior Refaelov in één persoon. Als spits, flankspeler of nummer tien: Jutglà is op elke positie in de pikorde gestegen.

Geen gesprekken over contractverlenging

Het contract van Ferran Jutglà loopt af in de zomer van 2026. Met andere woorden: Blauw-Zwart zal binnenkort een beslissing moeten nemen — zijn contract verlengen of hem verkopen.

Volgens Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, lopen er op dit moment geen gesprekken om zijn overeenkomst te verlengen. De entourage van de Spanjaard kijkt voorlopig de kat uit de boom, terwijl Club Brugge zelf alle opties openhoudt.

Volgens Tomas Taecke houdt Club wel degelijk rekening met een mogelijk vertrek van Jutglà en wordt de markt nu al voorzichtig afgetast op zoek naar een nieuwe nummer negen.

Jutglà wil terug naar Spanje

Vooral de wens van Ferran Jutglà zelf zal van groot belang zijn. In maart verklaarde de spits aan SER Catalunya dat het leven in België “erg koud en saai” is.

“Je weet nooit wat de toekomst brengt, maar ik zou graag terugkeren naar Spanje. Als er elders mooie dingen te beleven zijn, zou ik graag een andere omgeving willen ontdekken.”

Onder meer Sevilla, Villarreal, Real Sociedad en Girona worden genoemd als geïnteresseerde clubs. Volgens Van Avermaet zal Club Brugge hem alleszins niet zomaar laten gaan.

Jutglà is erg belangrijk voor Club Brugge, en vorige winter lag de vraagprijs nog op 8 miljoen euro. “Maar wat is hij vandaag waard, in zijn huidige vorm en met een aflopend contract?”

POLL: Club Brugge moet Jutgla's contract verlengen

Meest recent

Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

0
0
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

2
2
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

65
65
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

49
49
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

128
128
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

181
181
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

115
115
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

33
33
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1145
1145
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

100
100
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

373
373
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

127
127
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

220
220
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

66
66
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

91
91
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

68
68
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

89
89
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

146
146
Nieuwe spits Club Brugge? Hayen geeft duidelijke mening

Club Brugge moet donderdagnamiddag winnen van AA Gent als het nog kans wil blijven maken op de ...

313
313
Twee blunders Anderlecht: Kindermans doet boekje open

Donderdag gaat Anderlecht op bezoek bij Antwerp en dat is voor Jean Kindermans nog altijd een ...

566
566

Meer sportnieuws