In de aanloop naar de wedstrijd RSC
Anderlecht-Standard maakt Guy Luzon de balans op van het seizoen tot dusver. De trainer van de
Rouches is tevreden over de start van zijn ploeg, vertelt hij aan
La Dernière Heure.
"We hebben behoorlijk veel gescoord en hebben weinig doelpunten geslikt. maar we kunnen nog op alle vlakken verbeteren: meer doelpunten maken, meer balbezit, een hoger spelniveau, constanter worden in onze prestaties, enzovoort."
Vooral op defensief vlak is de Israëlische coach tevreden. "Offensief moeten we nog veel beter kunnen. Maar het is moeilijk te voorspellen wanneer we het gewenste niveau zullen halen. Soms maak je snel progressie, soms wat trager."
Zondag trekken de Luikenaars naar Anderlecht. Volgens Luzon komt die wedstrijd op het perfecte moment. "We houden van uitdagingen en Anderlecht is een heel mooie uitdaging. Die wedstrijd is vergelijkbaar met FC Barcelona-Real Madrid of met PSG-Marseille."
"Het is een erg belangrijke match", trapt hij een open deur in. "Ik heb de wedstrijden van Anderlecht bekeken, en het is een ploeg van hoog niveau, die veel scoort."
Zijn de Brusselaars dan ook dé titelconcurrent voor Luzon?
Paars-Wit zelf spreekt immers liever over een overgangsjaar. "Dat zeiden ze bij de start van de competitie niet. Ze hebben hun discours aangepast in functie van hun seizoensbegin. Als ze tien punten meer zouden tellen, zouden ze niet spreken van een overgangsjaar."
LEES OOK:
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties