"Druk bij Club Brugge, anders speler extra verkopen"

door

Club Brugge moet aan de Play-Offs beginnen met een match tegen RSC Anderlecht. Winnen is een must. Blauw-Zwart heeft veruit de duurste kern en alle druk ligt dus bij hen. Dat laat de Waalse analist Alexandre Teklak weten aan La Dernière Heure.

LEES OOK: Teklak ziet onrustwekkende evolutie bij Anderlecht

Club heeft Champions League nodig

"De druk ligt bij Club Brugge in de play-offs. Zij hebben de verplichting om de Champions League te halen, want de lonen zijn er zeer hoog. Als ze het kampioenenbal niet halen, zullen ze een speler extra moeten verkopen", laat hij weten aan de krant.

Club Brugge kan een jaar zonder Champions League echter wel overleven. Dit seizoen incasseerde het 60 miljoen euro via de Europese campagne en het verkocht in januari ook nog eens Andreas Skov Olsen voor 14 miljoen euro. Daarnaast zullen in de zomer spelers als Joel Ordonez, Maxim De Cuyper en Raphael Onyedika héél veel geld opleveren.

Het begint wellicht pas bij het missen van twee campagnes achter elkaar dat Club Brugge financieel zal moeten gaan terugschakelen. Er zou dan heel veel druk komen te staan op het volgende seizoen. Maar dat is dus nog voorbarig.

Genk de favoriet?

Club Brugge begint de play-offs met 4,5 punten achterstand op KRC Genk. Thomas Chatelle ziet zijn voormalige club de titel wel grijpen. Hij geeft ook aan waarom.

"Genk heeft een betere bank dan Club Brugge. De Bruggelingen hebben daardoor soms wel wat moeite aan het einde van een wedstrijd", liet hij verstaan. Het beloven alvast tien spannende speeldagen te worden in de Jupiler Pro League.

Wie gaat de titel pakken?

Meest recent

Heymans: "Daarom is dit een héél belangrijke zege"

KRC Genk recht de rug. Ze wonnen met 0-1 op het veld van KVC Westerlo, al was het zeker geen ...

12
12
‘Oplossing in chaos bij Anderlecht: Hasi vindt sleutel’

RSC Anderlecht lag de afgelopen weken zwaar onder vuur. Ook coach Besnik Hasi kreeg de wind van ...

68
68
Bayern meldt recordwinst: “Kompany brengt iets speciaals”

Bayern München was afgelopen zomermercato erg stil op de transfermarkt. De Duitse grootmacht ...

37
37
Thriller in Kuipje: Genk ontsnapt na Westerlo’s doelhoutpech

Racing Genk trok deze namiddag nipt aan het langste eind tegen een strijdvaardig Westerlo in Het ...

29
29
OHL vecht tegen vorm, Leko voert wissels door bij KAA Gent

Oud-Heverlee Leuven neemt het op tegen KAA Gent namens de 13e speeldag van de Jupiler Pro League. ...

43
43
Uppercut Anderlecht: KV Mechelen duidt grote oorzaak aan

RSC Anderlecht heeft KV Mechelen een regelrechte uppercut verkocht. Beide clubs staan op een zucht ...

100
100
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

41
41
Hasi reageert erg verrassend op uitbarsting Bertaccini

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen in de Jupiler Pro League. Voor een Besnik Hasi onder druk ...

88
88
Van Dijk haalt ferm uit bij Liverpool: “Ronduit belachelijk”

Liverpool werd afgelopen seizoen landskampioen onder Arne Slot, maar dit seizoen loopt het voor geen ...

28
28
Ontslag Wils bij Antwerp? ‘De Roeck beslist mee over lot’

Stef Wils staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old staat in de Jupiler Pro League ...

212
212
“Kippenvel” – stadion ontploft laatste keer voor Mertens

Dries Mertens nam vorig seizoen afscheid van Galatasaray, maar de 38-jarige voormalige Rode Duivel ...

127
127
Kana trekt aan alarmbel: Anderlecht-spelers grijpen in

RSC Anderlecht kon in de competitie nog eens overtuigend winnen. KV Mechelen werd met 3-1 opzijgezet ...

261
261
Westerlo wil deceptie doorspoelen, Fink hakt knopen door

Westerlo ging in de Croky Cup als enige eersteklasser onderuit. De Kemphanen verloren van ...

22
22
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

130
130
Benito Raman snoeihard voor ploegmakker

KV Mechelen ging onderuit tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. In het Lotto Park werd het ...

172
172
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht stunt, Club Brugge pakt weer cash’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

312
312
‘Naar Belgische top? Will Still op zucht van ontslag’

Will Still was in het verleden actief in België bij Standard, STVV, Lierse en Beerschot. Nu ...

171
171
Vanderbiest vloekt op KV Mechelen na Anderlecht

KV Mechelen ging met 3-1 onderuit in het Lotto Park tegen RSC Anderlecht. Malinwa kon Paars-Wit een ...

196
196
Antwerp blaast te hoog van de toren: “Héél straf”

Royal Antwerp FC won een aantal jaren geleden nog de dubbel, maar dit seizoen loopt het voor geen ...

295
295
Hasi jubelt: nieuw Anderlecht-goudhaantje breekt los

RSC Anderlecht deed een goede zaak in de Jupiler Pro League. Tegen rechtstreekse concurrent KV ...

375
375
‘Griezmann midden in pedofiliezaak terechtgekomen’

Antoine Griezmann werd verhoord voor een pedofiliezaak tegen zijn voormalige mentor Eric Olhats. De ...

35
35
Lamine Yamal in shock: 'Pijnlijke breuk en overspel-gerucht'

Een nieuwe wending in het glamoureuze leven van Lamine Yamal (18). De supertalentvolle flankspeler ...

111
111
Onyedika roept duidelijke boodschap naar Hayen en Club

Club Brugge won zuinig van Dender en wacht nu op FC Barcelona in de Champions League. Nicky Hayen ...

313
313
Hasi looft pion: "Hij is een topspeler"

RSC Anderlecht won verdiend met 3-1 van KV Mechelen. Paars-Wit had nog meer kunnen en moeten scoren. ...

288
288
'Kompany schoffeert: Bayern-ster pakt zijn koffers'

Onder Vincent Kompany ligt er in München een strak plan: Bayern gaat knopen doorhakken. Leon ...

212
212

Meer sportnieuws