Zorgen om Talbi: bondscoach komt met reactie

door
Zorgen om Talbi: bondscoach komt met reactie

Binnen enkele dagen gaan de Champions' Play-Offs van start. De deelnemende clubs wachtten de voorbije dagen dan ook bang af of hun internationals geen extra blessures opliepen. Uiteindelijk viel de balans mee, al moet Club Brugge zich wel zorgen maken over Chemsdine Talbi.

Het 19-jarige jeugdproduct brak de voorbije maanden helemaal door bij Blauw-Zwart. Na het vertrek van Andreas Skov Olsen kreeg Talbi zijn kans als titularis en die greep hij met beide handen. Zelfs op Champions League-niveau kon hij indruk maken. Denk aan zijn dubbelklapper op Atalanta.

LEES OOK: Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Eerste cap valt in het water

Die goede prestaties zadelden Talbi wel met een lastig dilemma op. Vroeger dan verwacht moest hij immers kiezen tussen de nationale ploegen van Marokko en die van België, waarmee hij in de jeugdreeksen aantrad. Ondanks een laat Belgisch charme-offensief, besloot hij toch voor het land van zijn roots te gaan.

Bijgevolg mocht Talbi zich vorig week een eerste keer melden bij de A-ploeg van Marokko. Daarmee zag hij naar eigen zeggen een jongensdroom in vervulling gaan. Al bleek dat toch wat voorbarig. Tijdens de gewonnen WK-kwalificatieduels tegen Niger (1-2) en Tanzania (2-0) kwam hij immers niet in actie.

Geen onverantwoorde risico's

Talbi, die tijdens de laatste partij van Club ook al aan de kant bleef, zat in beide duels zelfs niet op de bank. Opvallend, want in theorie blijft hij zo ook beschikbaar voor België. Na de wedstrijd werd bondscoach Walid Regragui dan ook gepolst waarom hij niet in actie kwam. "Hij was wel hier, maar is geblesseerd en wij nemen geen risico's", klonk het duidelijk.

De 19-jarige flankaanvaller blijkt dus met een fysiek probleem te kampen. Regragui benadrukte dat zijn situatie van dichtbij werd opgevolgd door de medische omkadering, maar dat het onverantwoordelijk zou zijn geweest om hem minuten te laten maken. Bij Club zou men er evenmin op gerust zijn geweest. Het valt dan ook af te wachten of hij wel klaar raakt voor de topper van zondag tegen RSC Anderlecht.

Club had in januari een directe vervanger voor Skov Olsen moeten halen ...

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

39
39
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

84
84
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

243
243
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

30
30
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

83
83
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

776
776
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

419
419
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

590
590
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

17
17
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

207
207
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

350
350
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

312
312
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

276
276
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

219
219
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

259
259
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

106
106
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

588
588
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

546
546
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

124
124
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

530
530
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

619
619
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

285
285
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

318
318
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

541
541

Meer sportnieuws