Zorgen om Talbi: bondscoach komt met reactie

door
Zorgen om Talbi: bondscoach komt met reactie

Binnen enkele dagen gaan de Champions' Play-Offs van start. De deelnemende clubs wachtten de voorbije dagen dan ook bang af of hun internationals geen extra blessures opliepen. Uiteindelijk viel de balans mee, al moet Club Brugge zich wel zorgen maken over Chemsdine Talbi.

Het 19-jarige jeugdproduct brak de voorbije maanden helemaal door bij Blauw-Zwart. Na het vertrek van Andreas Skov Olsen kreeg Talbi zijn kans als titularis en die greep hij met beide handen. Zelfs op Champions League-niveau kon hij indruk maken. Denk aan zijn dubbelklapper op Atalanta.

LEES OOK: Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Eerste cap valt in het water

Die goede prestaties zadelden Talbi wel met een lastig dilemma op. Vroeger dan verwacht moest hij immers kiezen tussen de nationale ploegen van Marokko en die van België, waarmee hij in de jeugdreeksen aantrad. Ondanks een laat Belgisch charme-offensief, besloot hij toch voor het land van zijn roots te gaan.

Bijgevolg mocht Talbi zich vorig week een eerste keer melden bij de A-ploeg van Marokko. Daarmee zag hij naar eigen zeggen een jongensdroom in vervulling gaan. Al bleek dat toch wat voorbarig. Tijdens de gewonnen WK-kwalificatieduels tegen Niger (1-2) en Tanzania (2-0) kwam hij immers niet in actie.

Geen onverantwoorde risico's

Talbi, die tijdens de laatste partij van Club ook al aan de kant bleef, zat in beide duels zelfs niet op de bank. Opvallend, want in theorie blijft hij zo ook beschikbaar voor België. Na de wedstrijd werd bondscoach Walid Regragui dan ook gepolst waarom hij niet in actie kwam. "Hij was wel hier, maar is geblesseerd en wij nemen geen risico's", klonk het duidelijk.

De 19-jarige flankaanvaller blijkt dus met een fysiek probleem te kampen. Regragui benadrukte dat zijn situatie van dichtbij werd opgevolgd door de medische omkadering, maar dat het onverantwoordelijk zou zijn geweest om hem minuten te laten maken. Bij Club zou men er evenmin op gerust zijn geweest. Het valt dan ook af te wachten of hij wel klaar raakt voor de topper van zondag tegen RSC Anderlecht.

Club had in januari een directe vervanger voor Skov Olsen moeten halen ...

Meest recent

Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

5
5
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

52
52
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

73
73
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

67
67
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

17
17
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

86
86
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

223
223
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

226
226
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

126
126
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

48
48
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

106
106
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

97
97
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

413
413
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

134
134
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

253
253
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

53
53
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

67
67
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

378
378
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

96
96
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

377
377
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

245
245
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

229
229
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

273
273
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

80
80

Meer sportnieuws