Zorgen om Talbi: bondscoach komt met reactie

door
Zorgen om Talbi: bondscoach komt met reactie

Binnen enkele dagen gaan de Champions' Play-Offs van start. De deelnemende clubs wachtten de voorbije dagen dan ook bang af of hun internationals geen extra blessures opliepen. Uiteindelijk viel de balans mee, al moet Club Brugge zich wel zorgen maken over Chemsdine Talbi.

Het 19-jarige jeugdproduct brak de voorbije maanden helemaal door bij Blauw-Zwart. Na het vertrek van Andreas Skov Olsen kreeg Talbi zijn kans als titularis en die greep hij met beide handen. Zelfs op Champions League-niveau kon hij indruk maken. Denk aan zijn dubbelklapper op Atalanta.

LEES OOK: Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

Eerste cap valt in het water

Die goede prestaties zadelden Talbi wel met een lastig dilemma op. Vroeger dan verwacht moest hij immers kiezen tussen de nationale ploegen van Marokko en die van België, waarmee hij in de jeugdreeksen aantrad. Ondanks een laat Belgisch charme-offensief, besloot hij toch voor het land van zijn roots te gaan.

Bijgevolg mocht Talbi zich vorig week een eerste keer melden bij de A-ploeg van Marokko. Daarmee zag hij naar eigen zeggen een jongensdroom in vervulling gaan. Al bleek dat toch wat voorbarig. Tijdens de gewonnen WK-kwalificatieduels tegen Niger (1-2) en Tanzania (2-0) kwam hij immers niet in actie.

Geen onverantwoorde risico's

Talbi, die tijdens de laatste partij van Club ook al aan de kant bleef, zat in beide duels zelfs niet op de bank. Opvallend, want in theorie blijft hij zo ook beschikbaar voor België. Na de wedstrijd werd bondscoach Walid Regragui dan ook gepolst waarom hij niet in actie kwam. "Hij was wel hier, maar is geblesseerd en wij nemen geen risico's", klonk het duidelijk.

De 19-jarige flankaanvaller blijkt dus met een fysiek probleem te kampen. Regragui benadrukte dat zijn situatie van dichtbij werd opgevolgd door de medische omkadering, maar dat het onverantwoordelijk zou zijn geweest om hem minuten te laten maken. Bij Club zou men er evenmin op gerust zijn geweest. Het valt dan ook af te wachten of hij wel klaar raakt voor de topper van zondag tegen RSC Anderlecht.

Club had in januari een directe vervanger voor Skov Olsen moeten halen ...

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

30
30
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

19
19
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

57
57
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

91
91
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

274
274
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

269
269
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

180
180
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

208
208
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

189
189
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

112
112
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

125
125
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

61
61
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

176
176
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

448
448
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

383
383
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

140
140
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

430
430
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

96
96
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

815
815
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

290
290
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

235
235
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

434
434
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

162
162

Meer sportnieuws