Zorgen om Talbi: bondscoach komt met reactie

door
Zorgen om Talbi: bondscoach komt met reactie

Binnen enkele dagen gaan de Champions' Play-Offs van start. De deelnemende clubs wachtten de voorbije dagen dan ook bang af of hun internationals geen extra blessures opliepen. Uiteindelijk viel de balans mee, al moet Club Brugge zich wel zorgen maken over Chemsdine Talbi.

Het 19-jarige jeugdproduct brak de voorbije maanden helemaal door bij Blauw-Zwart. Na het vertrek van Andreas Skov Olsen kreeg Talbi zijn kans als titularis en die greep hij met beide handen. Zelfs op Champions League-niveau kon hij indruk maken. Denk aan zijn dubbelklapper op Atalanta.

LEES OOK: 'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Eerste cap valt in het water

Die goede prestaties zadelden Talbi wel met een lastig dilemma op. Vroeger dan verwacht moest hij immers kiezen tussen de nationale ploegen van Marokko en die van België, waarmee hij in de jeugdreeksen aantrad. Ondanks een laat Belgisch charme-offensief, besloot hij toch voor het land van zijn roots te gaan.

Bijgevolg mocht Talbi zich vorig week een eerste keer melden bij de A-ploeg van Marokko. Daarmee zag hij naar eigen zeggen een jongensdroom in vervulling gaan. Al bleek dat toch wat voorbarig. Tijdens de gewonnen WK-kwalificatieduels tegen Niger (1-2) en Tanzania (2-0) kwam hij immers niet in actie.

Geen onverantwoorde risico's

Talbi, die tijdens de laatste partij van Club ook al aan de kant bleef, zat in beide duels zelfs niet op de bank. Opvallend, want in theorie blijft hij zo ook beschikbaar voor België. Na de wedstrijd werd bondscoach Walid Regragui dan ook gepolst waarom hij niet in actie kwam. "Hij was wel hier, maar is geblesseerd en wij nemen geen risico's", klonk het duidelijk.

De 19-jarige flankaanvaller blijkt dus met een fysiek probleem te kampen. Regragui benadrukte dat zijn situatie van dichtbij werd opgevolgd door de medische omkadering, maar dat het onverantwoordelijk zou zijn geweest om hem minuten te laten maken. Bij Club zou men er evenmin op gerust zijn geweest. Het valt dan ook af te wachten of hij wel klaar raakt voor de topper van zondag tegen RSC Anderlecht.

Club had in januari een directe vervanger voor Skov Olsen moeten halen ...

Meest recent

Frutos terug naar Anderlecht? De Argentijn reageert

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

33
33
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

12
12
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

50
50
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

78
78
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

142
142
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

59
59
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

356
356
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

90
90
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

188
188
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

124
124
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

194
194
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

323
323
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

169
169
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

187
187
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

40
40
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

144
144
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

83
83
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

179
179
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

96
96
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

160
160
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

242
242
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

95
95
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

47
47
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

38
38
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

193
193

Meer sportnieuws