Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

door
Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Club Brugge gaat vanaf komend weekend de strijd met KRC Genk en co aan voor de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis. In aanloop naar de start van de Play-Offs was het dan ook bang afwachten of de interlands geen extra blessures opleverden. Uiteindelijk staat achter slechts één naam nog een vraagteken.

Logischerwijs zag Blauw-Zwart dankzij zijn sterke seizoen de voorbije dagen heel wat internationals uitzwermen. En dan wist men Ardon Jashari nog in Brugge te houden. De middenvelder moest normaal gezien een oefenkamp afwerken met Zwitserland. In samenspraak met de Zwitserse bond werd echter besloten dat hij in België mocht blijven om te recupereren van enkele fysieke perikelen.

LEES OOK: Smaakmaker Club speelt zich in de kijker: "Hij verdient lof"

Cadeau voor Tzolis

Een aantal internationals waren na het weekend dan weer verlost van hun interland-opdrachten. Hans Vanaken, Maxim De Cuyper en Brandon Mechele verzekerden zich met België van het behoud in de A-divisie van de Nations League. Christos Tzolis promoveerde met Griekenland naar die A-divisie. Jorne Spileers en Romeo Vermant maakten minuten op stage met de Belgische U21.

De genoemde spelers meldden zich inmiddels al terug op het Basecamp te Westkappelle, waar de voorbereiding op de topper van zondag tegen RSC Anderlecht al op volle toeren draait. En de sfeer zit er blijkbaar goed in. Zo had Mechele zelfs een souvenirtje bij voor Tzolis. De verdediger voorzag zijn Griekse ploegmaat immers van zijn truitje bij de Rode Duivels. En dat kon de aanvaller zichtbaar appreciëren.

Ordoñez terug fit

Dinsdag(nacht) kwamen echter nog enkele Bruggelingen in actie. Daarbij was het vooral uitkijken naar Joel Ordoñez. Die was vrijdagnacht nog op een brancard afgevoerd bij de nationale ploeg van Ecuador. Maar van een ernstige blessure blijkt allerminst sprake. Tegen Chili (0-0) stond Ordoñez immers opnieuw in de basiself en dit keer kon hij de wedstrijd zonder schijnbaar grote problemen uitspelen.

Normaal gezien raakt Ordoñez dus speelklaar voor zondag, al hoopt Club dat de verre reis niet te veel in zijn kleren kruipt. Gustaf Nilsson bleef dinsdag dan weer aan de bank gekluisterd tijdens de oefenpot van Zweden tegen Noord-Ierland (5-1). De spits lijkt dus fit en uitgerust te kunnen terugkeren. Dat lijkt ook het geval voor Raphael Onyedika. Die moest bij Nigeria vrede nemen met een invalbeurt in het WK-kwalificatieduel tegen Zimbabwe (1-1).

Twijfels rond Talbi

De balans oogt dus positief, enkel achter Chemsdine Talbi staat nog een vraagteken. De revelatie mocht zich voor de eerste keer bij de selectie van Marokko melden voor de WK-kwalificatieduels op Niger (1-2) en tegen Tanzania (2-0). Maar Talbi zou zijn debuut niet maken. Dinsdag zat hij niet eens op de bank. Achteraf verklaarde bondscoach Walid Regragui dat de jongeling last had van een blessure en dat men dus geen risico wou nemen. Afwachten dus of Club hem wel tijdig opgelapt krijgt.

Club heeft voldoende alternatieven voor Talbi in de kern ...

Meest recent

Crisis United duurt voort: nieuwe slipper bij voorlaatste

Het ontslag van coach Ruben Amorim heeft voorlopig weinig zoden aan de dijk gebracht bij Manchester ...

2
2
'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

115
115
Man City blijft op de dool: Arsenal lacht tanden bloot

In de Engelse Premier League kan leider Arsenal FC, dat donderdag titelverdediger Livepool FC ...

17
17
Barça toont geen genade: met forfait-zege naar finale

De top van het Spaanse voetbal is momenteel verzameld in Saudi-Arabië, waar gestreden wordt om ...

30
30
'Renard aan de bak: Anderlecht vindt nieuwe flankaanvaller'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste officieuze match van 2026 verloren en ging woensdag met 1-2 ...

207
207
'Nieuwe trainer Lammens: United nadert verrassende doorbraak'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

170
170
Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

247
247
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

101
101
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

430
430
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

57
57
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

143
143
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

219
219
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

116
116
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

56
56
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

210
210
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

389
389
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

422
422
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

188
188
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

106
106
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

494
494
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

592
592
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

151
151
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

180
180
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

155
155
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

127
127

Meer sportnieuws