Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

door
Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Club Brugge gaat vanaf komend weekend de strijd met KRC Genk en co aan voor de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis. In aanloop naar de start van de Play-Offs was het dan ook bang afwachten of de interlands geen extra blessures opleverden. Uiteindelijk staat achter slechts één naam nog een vraagteken.

Logischerwijs zag Blauw-Zwart dankzij zijn sterke seizoen de voorbije dagen heel wat internationals uitzwermen. En dan wist men Ardon Jashari nog in Brugge te houden. De middenvelder moest normaal gezien een oefenkamp afwerken met Zwitserland. In samenspraak met de Zwitserse bond werd echter besloten dat hij in België mocht blijven om te recupereren van enkele fysieke perikelen.

LEES OOK: Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

Cadeau voor Tzolis

Een aantal internationals waren na het weekend dan weer verlost van hun interland-opdrachten. Hans Vanaken, Maxim De Cuyper en Brandon Mechele verzekerden zich met België van het behoud in de A-divisie van de Nations League. Christos Tzolis promoveerde met Griekenland naar die A-divisie. Jorne Spileers en Romeo Vermant maakten minuten op stage met de Belgische U21.

De genoemde spelers meldden zich inmiddels al terug op het Basecamp te Westkappelle, waar de voorbereiding op de topper van zondag tegen RSC Anderlecht al op volle toeren draait. En de sfeer zit er blijkbaar goed in. Zo had Mechele zelfs een souvenirtje bij voor Tzolis. De verdediger voorzag zijn Griekse ploegmaat immers van zijn truitje bij de Rode Duivels. En dat kon de aanvaller zichtbaar appreciëren.

Ordoñez terug fit

Dinsdag(nacht) kwamen echter nog enkele Bruggelingen in actie. Daarbij was het vooral uitkijken naar Joel Ordoñez. Die was vrijdagnacht nog op een brancard afgevoerd bij de nationale ploeg van Ecuador. Maar van een ernstige blessure blijkt allerminst sprake. Tegen Chili (0-0) stond Ordoñez immers opnieuw in de basiself en dit keer kon hij de wedstrijd zonder schijnbaar grote problemen uitspelen.

Normaal gezien raakt Ordoñez dus speelklaar voor zondag, al hoopt Club dat de verre reis niet te veel in zijn kleren kruipt. Gustaf Nilsson bleef dinsdag dan weer aan de bank gekluisterd tijdens de oefenpot van Zweden tegen Noord-Ierland (5-1). De spits lijkt dus fit en uitgerust te kunnen terugkeren. Dat lijkt ook het geval voor Raphael Onyedika. Die moest bij Nigeria vrede nemen met een invalbeurt in het WK-kwalificatieduel tegen Zimbabwe (1-1).

Twijfels rond Talbi

De balans oogt dus positief, enkel achter Chemsdine Talbi staat nog een vraagteken. De revelatie mocht zich voor de eerste keer bij de selectie van Marokko melden voor de WK-kwalificatieduels op Niger (1-2) en tegen Tanzania (2-0). Maar Talbi zou zijn debuut niet maken. Dinsdag zat hij niet eens op de bank. Achteraf verklaarde bondscoach Walid Regragui dat de jongeling last had van een blessure en dat men dus geen risico wou nemen. Afwachten dus of Club hem wel tijdig opgelapt krijgt.

Club heeft voldoende alternatieven voor Talbi in de kern ...

Meest recent

Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

63
63
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

22
22
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

94
94
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

318
318
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

39
39
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

79
79
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

39
39
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

182
182
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

128
128
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

51
51
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

78
78
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

178
178
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

113
113
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

103
103
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

362
362
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

88
88
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

95
95
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

688
688
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

224
224
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

270
270
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

73
73
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

116
116
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

63
63

Meer sportnieuws