Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

door
Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Club Brugge gaat vanaf komend weekend de strijd met KRC Genk en co aan voor de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis. In aanloop naar de start van de Play-Offs was het dan ook bang afwachten of de interlands geen extra blessures opleverden. Uiteindelijk staat achter slechts één naam nog een vraagteken.

Logischerwijs zag Blauw-Zwart dankzij zijn sterke seizoen de voorbije dagen heel wat internationals uitzwermen. En dan wist men Ardon Jashari nog in Brugge te houden. De middenvelder moest normaal gezien een oefenkamp afwerken met Zwitserland. In samenspraak met de Zwitserse bond werd echter besloten dat hij in België mocht blijven om te recupereren van enkele fysieke perikelen.

LEES OOK: Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Cadeau voor Tzolis

Een aantal internationals waren na het weekend dan weer verlost van hun interland-opdrachten. Hans Vanaken, Maxim De Cuyper en Brandon Mechele verzekerden zich met België van het behoud in de A-divisie van de Nations League. Christos Tzolis promoveerde met Griekenland naar die A-divisie. Jorne Spileers en Romeo Vermant maakten minuten op stage met de Belgische U21.

De genoemde spelers meldden zich inmiddels al terug op het Basecamp te Westkappelle, waar de voorbereiding op de topper van zondag tegen RSC Anderlecht al op volle toeren draait. En de sfeer zit er blijkbaar goed in. Zo had Mechele zelfs een souvenirtje bij voor Tzolis. De verdediger voorzag zijn Griekse ploegmaat immers van zijn truitje bij de Rode Duivels. En dat kon de aanvaller zichtbaar appreciëren.

Ordoñez terug fit

Dinsdag(nacht) kwamen echter nog enkele Bruggelingen in actie. Daarbij was het vooral uitkijken naar Joel Ordoñez. Die was vrijdagnacht nog op een brancard afgevoerd bij de nationale ploeg van Ecuador. Maar van een ernstige blessure blijkt allerminst sprake. Tegen Chili (0-0) stond Ordoñez immers opnieuw in de basiself en dit keer kon hij de wedstrijd zonder schijnbaar grote problemen uitspelen.

Normaal gezien raakt Ordoñez dus speelklaar voor zondag, al hoopt Club dat de verre reis niet te veel in zijn kleren kruipt. Gustaf Nilsson bleef dinsdag dan weer aan de bank gekluisterd tijdens de oefenpot van Zweden tegen Noord-Ierland (5-1). De spits lijkt dus fit en uitgerust te kunnen terugkeren. Dat lijkt ook het geval voor Raphael Onyedika. Die moest bij Nigeria vrede nemen met een invalbeurt in het WK-kwalificatieduel tegen Zimbabwe (1-1).

Twijfels rond Talbi

De balans oogt dus positief, enkel achter Chemsdine Talbi staat nog een vraagteken. De revelatie mocht zich voor de eerste keer bij de selectie van Marokko melden voor de WK-kwalificatieduels op Niger (1-2) en tegen Tanzania (2-0). Maar Talbi zou zijn debuut niet maken. Dinsdag zat hij niet eens op de bank. Achteraf verklaarde bondscoach Walid Regragui dat de jongeling last had van een blessure en dat men dus geen risico wou nemen. Afwachten dus of Club hem wel tijdig opgelapt krijgt.

Club heeft voldoende alternatieven voor Talbi in de kern ...

Meest recent

Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

35
35
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

10
10
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal raakt iedereen diep

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

21
21
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

171
171
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

129
129
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

58
58
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

246
246
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

180
180
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

182
182
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

230
230
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

65
65
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

490
490
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

667
667
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

211
211
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

260
260
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

293
293
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

480
480
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

683
683
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

402
402
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

401
401
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

269
269
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

157
157
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

262
262
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

92
92
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

65
65

Meer sportnieuws