Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

door
Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Club Brugge gaat vanaf komend weekend de strijd met KRC Genk en co aan voor de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis. In aanloop naar de start van de Play-Offs was het dan ook bang afwachten of de interlands geen extra blessures opleverden. Uiteindelijk staat achter slechts één naam nog een vraagteken.

Logischerwijs zag Blauw-Zwart dankzij zijn sterke seizoen de voorbije dagen heel wat internationals uitzwermen. En dan wist men Ardon Jashari nog in Brugge te houden. De middenvelder moest normaal gezien een oefenkamp afwerken met Zwitserland. In samenspraak met de Zwitserse bond werd echter besloten dat hij in België mocht blijven om te recupereren van enkele fysieke perikelen.

LEES OOK: 'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Cadeau voor Tzolis

Een aantal internationals waren na het weekend dan weer verlost van hun interland-opdrachten. Hans Vanaken, Maxim De Cuyper en Brandon Mechele verzekerden zich met België van het behoud in de A-divisie van de Nations League. Christos Tzolis promoveerde met Griekenland naar die A-divisie. Jorne Spileers en Romeo Vermant maakten minuten op stage met de Belgische U21.

De genoemde spelers meldden zich inmiddels al terug op het Basecamp te Westkappelle, waar de voorbereiding op de topper van zondag tegen RSC Anderlecht al op volle toeren draait. En de sfeer zit er blijkbaar goed in. Zo had Mechele zelfs een souvenirtje bij voor Tzolis. De verdediger voorzag zijn Griekse ploegmaat immers van zijn truitje bij de Rode Duivels. En dat kon de aanvaller zichtbaar appreciëren.

Ordoñez terug fit

Dinsdag(nacht) kwamen echter nog enkele Bruggelingen in actie. Daarbij was het vooral uitkijken naar Joel Ordoñez. Die was vrijdagnacht nog op een brancard afgevoerd bij de nationale ploeg van Ecuador. Maar van een ernstige blessure blijkt allerminst sprake. Tegen Chili (0-0) stond Ordoñez immers opnieuw in de basiself en dit keer kon hij de wedstrijd zonder schijnbaar grote problemen uitspelen.

Normaal gezien raakt Ordoñez dus speelklaar voor zondag, al hoopt Club dat de verre reis niet te veel in zijn kleren kruipt. Gustaf Nilsson bleef dinsdag dan weer aan de bank gekluisterd tijdens de oefenpot van Zweden tegen Noord-Ierland (5-1). De spits lijkt dus fit en uitgerust te kunnen terugkeren. Dat lijkt ook het geval voor Raphael Onyedika. Die moest bij Nigeria vrede nemen met een invalbeurt in het WK-kwalificatieduel tegen Zimbabwe (1-1).

Twijfels rond Talbi

De balans oogt dus positief, enkel achter Chemsdine Talbi staat nog een vraagteken. De revelatie mocht zich voor de eerste keer bij de selectie van Marokko melden voor de WK-kwalificatieduels op Niger (1-2) en tegen Tanzania (2-0). Maar Talbi zou zijn debuut niet maken. Dinsdag zat hij niet eens op de bank. Achteraf verklaarde bondscoach Walid Regragui dat de jongeling last had van een blessure en dat men dus geen risico wou nemen. Afwachten dus of Club hem wel tijdig opgelapt krijgt.

Club heeft voldoende alternatieven voor Talbi in de kern ...

Meest recent

Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

4
4
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

45
45
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

49
49
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

28
28
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

74
74
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

98
98
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

58
58
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

98
98
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

331
331
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

103
103
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

96
96
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

87
87
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

168
168
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

130
130
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

212
212
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

90
90
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

663
663
Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

112
112
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

993
993
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

415
415
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

80
80
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

342
342
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

223
223
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

136
136
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

223
223

Meer sportnieuws