Lukaku spreekt duidelijke taal over Vanaken

door
Lukaku spreekt duidelijke taal over Vanaken

Romelu Lukaku heeft zondag nogmaals zijn onmiskenbare waarde bewezen bij de nationale ploeg. Tegen Oekraïne had de spits het nochtans lange tijd knap lastig. Maar in de tweede helft kwam zijn killer-instinct weer bovendrijven: met twee goals trapte hij België naar een cruciale 3-0-zege.

De aanvalsleider van SSC Napoli blijft één van de belangrijkste krachten bij de Rode Duivels. Maar ook hij had het de laatste tijd lastig bij de nationale ploeg. Tijdens het EK viel Lukaku vooral op met onfortuinlijke missers. En in de daaropvolgende Nations League-campagne kwam de spits amper aan spelen toe.

LEES OOK: Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Drie cruciale goals

Inmiddels waait echter een nieuwe wind bij de Duivels. En daar wil ook Lukaku een belangrijke rol in spelen, hij beloofde alvast zijn toewijding minstens tot en met het WK 2026. In de eerste interland-break onder nieuwe bondscoach Rudi Garcia toonde het speerpunt meteen ook zijn waarde.

Als aanvoerder had hij donderdag al voor een cruciaal doelpunt getekend in de heenmatch tegen Oekraïne. En zondag deed hij er dus opnieuw twee goals bovenop. Daarmee verzekerde Lukaku zijn ploeg van het behoud in de A-divisie van de Nations League en bezorgde hij België hoop in aanloop naar de WK-cyclus.

Lof voor Vanaken

Daarbij viel opnieuw zijn connectie met Kevin De Bruyne op. De spelmaker gaf de assists bij twee van zijn drie goals tegen de Oekraïners. De derde assist kwam dan weer op naam van Hans Vanaken. Die maakte deze interland-periode zijn rentree na bijna twee jaar afwezigheid als international.

De spelmaker oogstte dan ook lof bij Lukaku. "Ik weet dat ik van Hans zulke passes tussendoor mag verwachten zoals bij die 3-0. Ik ben heel blij dat Vanaken terug is bij de nationale ploeg. Hij heeft kwaliteiten die perfect aansluiten bij de mijne. Hij en Kevin spelen ballen graag in één tijd", klonk het bij Het Nieuwsblad.

JPL-Duivels

Niet enkel Vanaken toonde zich, ook Maxim De Cuyper was belangrijk met een doelpunt. Daarnaast mochten Brandon Mechele en Bryan Heynen minuten maken in het voorbije tweeluik. De spelers uit de vaderlandse competitie konden zich dus tonen. En dat vindt Lukaku een goede evolutie. "Het is goed dat ook jongens uit de Jupiler Pro League ons blijven pushen. Dat geldt ook voor Bryan Heynen van Genk. De onderlinge concurrentie bij de Duivels moet omhoog."

Lukaku is de beste Belgische spits aller tijden ...

Meest recent

Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

30
30
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

125
125
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

90
90
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

40
40
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

202
202
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

255
255
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

295
295
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

72
72
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

391
391
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

326
326
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

422
422
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

203
203
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

96
96
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

200
200
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

75
75
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

400
400
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

606
606
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

90
90
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

303
303
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

252
252
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

538
538
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

466
466
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

745
745
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

608
608

Meer sportnieuws