Lukaku spreekt duidelijke taal over Vanaken

3178
Lukaku spreekt duidelijke taal over Vanaken

Romelu Lukaku heeft zondag nogmaals zijn onmiskenbare waarde bewezen bij de nationale ploeg. Tegen Oekraïne had de spits het nochtans lange tijd knap lastig. Maar in de tweede helft kwam zijn killer-instinct weer bovendrijven: met twee goals trapte hij België naar een cruciale 3-0-zege.

De aanvalsleider van SSC Napoli blijft één van de belangrijkste krachten bij de Rode Duivels. Maar ook hij had het de laatste tijd lastig bij de nationale ploeg. Tijdens het EK viel Lukaku vooral op met onfortuinlijke missers. En in de daaropvolgende Nations League-campagne kwam de spits amper aan spelen toe.

LEES OOK: Van Bommel drukt stempel: grote naam bevestigt, megatalent op radar

Drie cruciale goals

Inmiddels waait echter een nieuwe wind bij de Duivels. En daar wil ook Lukaku een belangrijke rol in spelen, hij beloofde alvast zijn toewijding minstens tot en met het WK 2026. In de eerste interland-break onder nieuwe bondscoach Rudi Garcia toonde het speerpunt meteen ook zijn waarde.

Als aanvoerder had hij donderdag al voor een cruciaal doelpunt getekend in de heenmatch tegen Oekraïne. En zondag deed hij er dus opnieuw twee goals bovenop. Daarmee verzekerde Lukaku zijn ploeg van het behoud in de A-divisie van de Nations League en bezorgde hij België hoop in aanloop naar de WK-cyclus.

Lof voor Vanaken

Daarbij viel opnieuw zijn connectie met Kevin De Bruyne op. De spelmaker gaf de assists bij twee van zijn drie goals tegen de Oekraïners. De derde assist kwam dan weer op naam van Hans Vanaken. Die maakte deze interland-periode zijn rentree na bijna twee jaar afwezigheid als international.

De spelmaker oogstte dan ook lof bij Lukaku. "Ik weet dat ik van Hans zulke passes tussendoor mag verwachten zoals bij die 3-0. Ik ben heel blij dat Vanaken terug is bij de nationale ploeg. Hij heeft kwaliteiten die perfect aansluiten bij de mijne. Hij en Kevin spelen ballen graag in één tijd", klonk het bij Het Nieuwsblad.

JPL-Duivels

Niet enkel Vanaken toonde zich, ook Maxim De Cuyper was belangrijk met een doelpunt. Daarnaast mochten Brandon Mechele en Bryan Heynen minuten maken in het voorbije tweeluik. De spelers uit de vaderlandse competitie konden zich dus tonen. En dat vindt Lukaku een goede evolutie. "Het is goed dat ook jongens uit de Jupiler Pro League ons blijven pushen. Dat geldt ook voor Bryan Heynen van Genk. De onderlinge concurrentie bij de Duivels moet omhoog."

Lukaku is de beste Belgische spits aller tijden ...

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

42
42
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

122
122
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

435
435
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

34
34
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

136
136
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

502
502
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

92
92
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

452
452
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

327
327
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

727
727
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

366
366
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

756
756
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

855
855
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

178
178
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

73
73
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

409
409
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

192
192
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

460
460
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

512
512
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

799
799
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

218
218
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

91
91
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

551
551
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

597
597
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

328
328

Meer sportnieuws