Lukaku spreekt duidelijke taal over Vanaken

3178 stemmen
Lukaku spreekt duidelijke taal over Vanaken

Romelu Lukaku heeft zondag nogmaals zijn onmiskenbare waarde bewezen bij de nationale ploeg. Tegen Oekraïne had de spits het nochtans lange tijd knap lastig. Maar in de tweede helft kwam zijn killer-instinct weer bovendrijven: met twee goals trapte hij België naar een cruciale 3-0-zege.

De aanvalsleider van SSC Napoli blijft één van de belangrijkste krachten bij de Rode Duivels. Maar ook hij had het de laatste tijd lastig bij de nationale ploeg. Tijdens het EK viel Lukaku vooral op met onfortuinlijke missers. En in de daaropvolgende Nations League-campagne kwam de spits amper aan spelen toe.

LEES OOK: Antwerp-fan Waes midden in drama: "België moet meer doen"

Drie cruciale goals

Inmiddels waait echter een nieuwe wind bij de Duivels. En daar wil ook Lukaku een belangrijke rol in spelen, hij beloofde alvast zijn toewijding minstens tot en met het WK 2026. In de eerste interland-break onder nieuwe bondscoach Rudi Garcia toonde het speerpunt meteen ook zijn waarde.

Als aanvoerder had hij donderdag al voor een cruciaal doelpunt getekend in de heenmatch tegen Oekraïne. En zondag deed hij er dus opnieuw twee goals bovenop. Daarmee verzekerde Lukaku zijn ploeg van het behoud in de A-divisie van de Nations League en bezorgde hij België hoop in aanloop naar de WK-cyclus.

Lof voor Vanaken

Daarbij viel opnieuw zijn connectie met Kevin De Bruyne op. De spelmaker gaf de assists bij twee van zijn drie goals tegen de Oekraïners. De derde assist kwam dan weer op naam van Hans Vanaken. Die maakte deze interland-periode zijn rentree na bijna twee jaar afwezigheid als international.

De spelmaker oogstte dan ook lof bij Lukaku. "Ik weet dat ik van Hans zulke passes tussendoor mag verwachten zoals bij die 3-0. Ik ben heel blij dat Vanaken terug is bij de nationale ploeg. Hij heeft kwaliteiten die perfect aansluiten bij de mijne. Hij en Kevin spelen ballen graag in één tijd", klonk het bij Het Nieuwsblad.

JPL-Duivels

Niet enkel Vanaken toonde zich, ook Maxim De Cuyper was belangrijk met een doelpunt. Daarnaast mochten Brandon Mechele en Bryan Heynen minuten maken in het voorbije tweeluik. De spelers uit de vaderlandse competitie konden zich dus tonen. En dat vindt Lukaku een goede evolutie. "Het is goed dat ook jongens uit de Jupiler Pro League ons blijven pushen. Dat geldt ook voor Bryan Heynen van Genk. De onderlinge concurrentie bij de Duivels moet omhoog."

Lukaku is de beste Belgische spits aller tijden ...

Meest recent

Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

0
0
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

155
155
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

34
34
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

174
174
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

264
264
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

326
326
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

198
198
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

260
260
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

151
151
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

143
143
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

295
295
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

284
284
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

118
118
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

43
43
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

93
93
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

605
605
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

208
208
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

451
451
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

549
549
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

188
188
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

102
102
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

247
247
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

161
161
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

95
95
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

344
344

Meer sportnieuws