Lukaku spreekt duidelijke taal over Vanaken

3178 stemmen
Lukaku spreekt duidelijke taal over Vanaken

Romelu Lukaku heeft zondag nogmaals zijn onmiskenbare waarde bewezen bij de nationale ploeg. Tegen Oekraïne had de spits het nochtans lange tijd knap lastig. Maar in de tweede helft kwam zijn killer-instinct weer bovendrijven: met twee goals trapte hij België naar een cruciale 3-0-zege.

De aanvalsleider van SSC Napoli blijft één van de belangrijkste krachten bij de Rode Duivels. Maar ook hij had het de laatste tijd lastig bij de nationale ploeg. Tijdens het EK viel Lukaku vooral op met onfortuinlijke missers. En in de daaropvolgende Nations League-campagne kwam de spits amper aan spelen toe.

LEES OOK: Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Drie cruciale goals

Inmiddels waait echter een nieuwe wind bij de Duivels. En daar wil ook Lukaku een belangrijke rol in spelen, hij beloofde alvast zijn toewijding minstens tot en met het WK 2026. In de eerste interland-break onder nieuwe bondscoach Rudi Garcia toonde het speerpunt meteen ook zijn waarde.

Als aanvoerder had hij donderdag al voor een cruciaal doelpunt getekend in de heenmatch tegen Oekraïne. En zondag deed hij er dus opnieuw twee goals bovenop. Daarmee verzekerde Lukaku zijn ploeg van het behoud in de A-divisie van de Nations League en bezorgde hij België hoop in aanloop naar de WK-cyclus.

Lof voor Vanaken

Daarbij viel opnieuw zijn connectie met Kevin De Bruyne op. De spelmaker gaf de assists bij twee van zijn drie goals tegen de Oekraïners. De derde assist kwam dan weer op naam van Hans Vanaken. Die maakte deze interland-periode zijn rentree na bijna twee jaar afwezigheid als international.

De spelmaker oogstte dan ook lof bij Lukaku. "Ik weet dat ik van Hans zulke passes tussendoor mag verwachten zoals bij die 3-0. Ik ben heel blij dat Vanaken terug is bij de nationale ploeg. Hij heeft kwaliteiten die perfect aansluiten bij de mijne. Hij en Kevin spelen ballen graag in één tijd", klonk het bij Het Nieuwsblad.

JPL-Duivels

Niet enkel Vanaken toonde zich, ook Maxim De Cuyper was belangrijk met een doelpunt. Daarnaast mochten Brandon Mechele en Bryan Heynen minuten maken in het voorbije tweeluik. De spelers uit de vaderlandse competitie konden zich dus tonen. En dat vindt Lukaku een goede evolutie. "Het is goed dat ook jongens uit de Jupiler Pro League ons blijven pushen. Dat geldt ook voor Bryan Heynen van Genk. De onderlinge concurrentie bij de Duivels moet omhoog."

Lukaku is de beste Belgische spits aller tijden ...

Meest recent

Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

8
8
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

12
12
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

8
8
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

81
81
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

87
87
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

198
198
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

115
115
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

39
39
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

198
198
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

124
124
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

77
77
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

114
114
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

142
142
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

125
125
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

321
321
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

592
592
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

641
641
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

275
275
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

316
316
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

420
420
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

47
47
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

151
151
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

73
73
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

150
150
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

366
366

Meer sportnieuws