Lukaku spreekt duidelijke taal over Vanaken

door
Lukaku spreekt duidelijke taal over Vanaken

Romelu Lukaku heeft zondag nogmaals zijn onmiskenbare waarde bewezen bij de nationale ploeg. Tegen Oekraïne had de spits het nochtans lange tijd knap lastig. Maar in de tweede helft kwam zijn killer-instinct weer bovendrijven: met twee goals trapte hij België naar een cruciale 3-0-zege.

De aanvalsleider van SSC Napoli blijft één van de belangrijkste krachten bij de Rode Duivels. Maar ook hij had het de laatste tijd lastig bij de nationale ploeg. Tijdens het EK viel Lukaku vooral op met onfortuinlijke missers. En in de daaropvolgende Nations League-campagne kwam de spits amper aan spelen toe.

LEES OOK: Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Drie cruciale goals

Inmiddels waait echter een nieuwe wind bij de Duivels. En daar wil ook Lukaku een belangrijke rol in spelen, hij beloofde alvast zijn toewijding minstens tot en met het WK 2026. In de eerste interland-break onder nieuwe bondscoach Rudi Garcia toonde het speerpunt meteen ook zijn waarde.

Als aanvoerder had hij donderdag al voor een cruciaal doelpunt getekend in de heenmatch tegen Oekraïne. En zondag deed hij er dus opnieuw twee goals bovenop. Daarmee verzekerde Lukaku zijn ploeg van het behoud in de A-divisie van de Nations League en bezorgde hij België hoop in aanloop naar de WK-cyclus.

Lof voor Vanaken

Daarbij viel opnieuw zijn connectie met Kevin De Bruyne op. De spelmaker gaf de assists bij twee van zijn drie goals tegen de Oekraïners. De derde assist kwam dan weer op naam van Hans Vanaken. Die maakte deze interland-periode zijn rentree na bijna twee jaar afwezigheid als international.

De spelmaker oogstte dan ook lof bij Lukaku. "Ik weet dat ik van Hans zulke passes tussendoor mag verwachten zoals bij die 3-0. Ik ben heel blij dat Vanaken terug is bij de nationale ploeg. Hij heeft kwaliteiten die perfect aansluiten bij de mijne. Hij en Kevin spelen ballen graag in één tijd", klonk het bij Het Nieuwsblad.

JPL-Duivels

Niet enkel Vanaken toonde zich, ook Maxim De Cuyper was belangrijk met een doelpunt. Daarnaast mochten Brandon Mechele en Bryan Heynen minuten maken in het voorbije tweeluik. De spelers uit de vaderlandse competitie konden zich dus tonen. En dat vindt Lukaku een goede evolutie. "Het is goed dat ook jongens uit de Jupiler Pro League ons blijven pushen. Dat geldt ook voor Bryan Heynen van Genk. De onderlinge concurrentie bij de Duivels moet omhoog."

Lukaku is de beste Belgische spits aller tijden ...

Meest recent

Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

112
112
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

14
14
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

47
47
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

58
58
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

39
39
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

165
165
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

166
166
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

329
329
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

45
45
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

150
150
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

79
79
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

75
75
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

232
232
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

122
122
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

454
454
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

182
182
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

86
86
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

424
424
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

18
18
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

178
178
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

703
703
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

68
68
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

92
92
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

321
321
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

282
282

Meer sportnieuws