De Ketelaere briest bij Rode Duivels: “Dat kan niet…”

901 stemmen
De Ketelaere briest bij Rode Duivels: “Dat kan niet…”

De Belgische nationale ploeg begon volle moed aan het nieuwe hoofdstuk onder bondscoach Rudi Garcia, maar tegen Oekraïne ging het meteen mis. In het Spaanse Murcia viel het kaartenhuis in de tweede helft naar beneden en uiteindelijk gingen de Rode Duivels met 3-1 onderuit.

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zorgden voor een voorsprong vlak voor rust, maar na de pauze ging het volledig mis. De Rode Duivels werden overrompeld door Oekraïne en gingen pijnlijk de boot in. Charles De Ketelaere mocht in de basis starten, maar kon ook zijn stempel niet drukken.

LEES OOK: 'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

Dat kan niet

De Ketelaere was na afloop eerlijk en de inzakking van de Rode Duivels kon volgens de smaakmaker van Atalanta niet door de beugel. "Er is wel enthousiasme. En ik denk dat we dat in de eerste helft ook uitstraalden. Iedereen had er zin in. Er was controle, er was druk. Maar na de rust stort het na dat eerste tegendoelpunt allemaal een beetje in. Dat moeten we bekijken. Als je wedstrijden wil winnen, kan dat niet."

Het ziet er naar uit dat nieuwbakken bondscoach Rudi Garcia nog veel werk voor de boeg heeft. "Of we echt van nul moeten beginnen met deze kern? Het is inderdaad een nieuwe fase die we ingaan. Maar het is belangrijk dat alle kopjes in dezelfde richting kijken, ook na deze nederlaag. Dat mag niets veranderen. Als je de eerste helft bekijkt, is het zeker realistisch dat we dit nog kunnen goedmaken”, citeert Sporza CDK.

Mentale kwestie?

Na afloop leken de spelers het eens met elkaar te zijn. De nederlaag tegen Oekraïne was een mentale kwestie. Zowel Romelu Lukaku als Zeno Debast én bondsocach Rudi Garcia spraken over een mentale inzinking van de Rode Duivels. Enkel Brandon Mechele ging daar uiteindelijk niet met akkoord. Het is alvast duidelijk dat het project van de Duivels onder Garcia op een valse noot zijn begonnen.

De inzinking van de Rode Duivels in de tweede helft kan niet door de beugel...

Meest recent

Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

97
97
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

32
32
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

9
9
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

70
70
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

140
140
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

195
195
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

224
224
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

45
45
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

44
44
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

89
89
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

98
98
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

82
82
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

48
48
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

177
177
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

66
66
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

280
280
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

114
114
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

265
265
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

344
344
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

202
202
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1025
1025
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1385
1385

Meer sportnieuws