HVH maakt brandhout van Garcia: “Maar jongens toch..."

door
HVH maakt brandhout van Garcia: “Maar jongens toch...

Rudi Garcia staat voor zijn vuurdoop bij de Belgische nationale ploeg. De Franse keuzeheer maakte zijn eerste selectie van de Rode Duivels bekend voor het tweeluik tegen Oekraïne. Degradatie naar Divisie-B staat op het spel tijdens de barragematchen van de Nations League.

Garcia koos voor enkele opvallende namen in zijn selectie. In de verdediging werden bijvoorbeeld Club Brugge-verdediger Brandon Mechele en Genoa-revelatie Koni De Winter opgeroepen terwijl vaste naam Matte Smets werd genegeerd. Ook na het uitvallen van Arthur Theate koos Garcia voor Ameen Al-Dakhil in plaats van het goudhaantje van KRC Genk.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

Onbegrijpelijk

Vanhaezebrouck snapt niets van de beslissing van Garcia om Smets niet op te roepen. “Ik snap trouwens niet dat Matte Smets niet is opgeroepen voor de nationale ploeg. Op zijn 21ste is hij de patron achterin bij de leider van de competitie, de man die de opbouw verzorgt, lange ballen speelt.”

Smets ging eerder bij de Rode Duivels in de fout. “Omdat hij tegen Israël eens een slechte pass speelde? Roep je hem daarom niet op? Maar jongens toch. Sorry, ik zie nog steeds spelers opgeroepen worden die minder inhoud, kwaliteit en vooral veel minder toekomst hebben dan Smets. Onbegrijpelijk is dat.”

Groot talent

Smets volgde Thorsten Fink en maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar KRC Genk. Die transfer verteerde de centrale verdediger enorm goed en bij de Genkies werd hij meteen een onbetwistbare basispion. Smets wordt gezien als een groot talent en onder Domenico Tedesco zat hij steevast in de selectie.

Heeft Hein Vanhaezebrouck hier gelijk?

Meest recent

'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

2
2
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

18
18
'Totale uitverkoop in Genk: recordzomer in aantocht'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

45
45
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

267
267
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

46
46
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

247
247
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

313
313
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

275
275
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

189
189
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

287
287
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

131
131
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

88
88
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

88
88
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

100
100
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

65
65
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

37
37
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

268
268
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

272
272
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

100
100
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

476
476
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

208
208
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

287
287
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

85
85
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

51
51

Meer sportnieuws