HVH maakt brandhout van Garcia: “Maar jongens toch..."

door
HVH maakt brandhout van Garcia: “Maar jongens toch...

Rudi Garcia staat voor zijn vuurdoop bij de Belgische nationale ploeg. De Franse keuzeheer maakte zijn eerste selectie van de Rode Duivels bekend voor het tweeluik tegen Oekraïne. Degradatie naar Divisie-B staat op het spel tijdens de barragematchen van de Nations League.

Garcia koos voor enkele opvallende namen in zijn selectie. In de verdediging werden bijvoorbeeld Club Brugge-verdediger Brandon Mechele en Genoa-revelatie Koni De Winter opgeroepen terwijl vaste naam Matte Smets werd genegeerd. Ook na het uitvallen van Arthur Theate koos Garcia voor Ameen Al-Dakhil in plaats van het goudhaantje van KRC Genk.

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Onbegrijpelijk

Vanhaezebrouck snapt niets van de beslissing van Garcia om Smets niet op te roepen. “Ik snap trouwens niet dat Matte Smets niet is opgeroepen voor de nationale ploeg. Op zijn 21ste is hij de patron achterin bij de leider van de competitie, de man die de opbouw verzorgt, lange ballen speelt.”

Smets ging eerder bij de Rode Duivels in de fout. “Omdat hij tegen Israël eens een slechte pass speelde? Roep je hem daarom niet op? Maar jongens toch. Sorry, ik zie nog steeds spelers opgeroepen worden die minder inhoud, kwaliteit en vooral veel minder toekomst hebben dan Smets. Onbegrijpelijk is dat.”

Groot talent

Smets volgde Thorsten Fink en maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar KRC Genk. Die transfer verteerde de centrale verdediger enorm goed en bij de Genkies werd hij meteen een onbetwistbare basispion. Smets wordt gezien als een groot talent en onder Domenico Tedesco zat hij steevast in de selectie.

Heeft Hein Vanhaezebrouck hier gelijk?

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

64
64
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

16
16
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

161
161
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

10
10
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

95
95
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

389
389
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

200
200
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

323
323
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

266
266
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

640
640
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

601
601
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

84
84
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

94
94
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

227
227
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

85
85
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

169
169
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

95
95
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

191
191
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

112
112
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

64
64
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

326
326
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

393
393

Meer sportnieuws