HVH maakt brandhout van Garcia: “Maar jongens toch..."

2783 stemmen
HVH maakt brandhout van Garcia: “Maar jongens toch...

Rudi Garcia staat voor zijn vuurdoop bij de Belgische nationale ploeg. De Franse keuzeheer maakte zijn eerste selectie van de Rode Duivels bekend voor het tweeluik tegen Oekraïne. Degradatie naar Divisie-B staat op het spel tijdens de barragematchen van de Nations League.

Garcia koos voor enkele opvallende namen in zijn selectie. In de verdediging werden bijvoorbeeld Club Brugge-verdediger Brandon Mechele en Genoa-revelatie Koni De Winter opgeroepen terwijl vaste naam Matte Smets werd genegeerd. Ook na het uitvallen van Arthur Theate koos Garcia voor Ameen Al-Dakhil in plaats van het goudhaantje van KRC Genk.

LEES OOK: STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Onbegrijpelijk

Vanhaezebrouck snapt niets van de beslissing van Garcia om Smets niet op te roepen. “Ik snap trouwens niet dat Matte Smets niet is opgeroepen voor de nationale ploeg. Op zijn 21ste is hij de patron achterin bij de leider van de competitie, de man die de opbouw verzorgt, lange ballen speelt.”

Smets ging eerder bij de Rode Duivels in de fout. “Omdat hij tegen Israël eens een slechte pass speelde? Roep je hem daarom niet op? Maar jongens toch. Sorry, ik zie nog steeds spelers opgeroepen worden die minder inhoud, kwaliteit en vooral veel minder toekomst hebben dan Smets. Onbegrijpelijk is dat.”

Groot talent

Smets volgde Thorsten Fink en maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar KRC Genk. Die transfer verteerde de centrale verdediger enorm goed en bij de Genkies werd hij meteen een onbetwistbare basispion. Smets wordt gezien als een groot talent en onder Domenico Tedesco zat hij steevast in de selectie.

Heeft Hein Vanhaezebrouck hier gelijk?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

18
18
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

10
10
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

46
46
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

283
283
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

41
41
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

144
144
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

177
177
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

139
139
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

439
439
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

107
107
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

105
105
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

52
52
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

146
146
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

298
298
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

116
116
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

56
56
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

73
73
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

234
234
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

120
120
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

69
69
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

156
156
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

425
425
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

280
280
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

539
539
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

149
149

Meer sportnieuws