Razende transfermachine Club Brugge draait op volle toeren

1084 stemmen
Razende transfermachine Club Brugge draait op volle toeren

Club Brugge versterkte zich in januari met de 18-jarige Nigeriaan Vince Osuji van Kalmar FF voor een bedrag van 3 miljoen euro, dat kan oplopen tot 4 miljoen via bonussen. De transfer werd gedaan met het oog op het vertrek van Joel Ordonez. Osuji traint al mee met de A-kern van Club Brugge en wordt verwacht in juli klaar te zijn voor het eerste team. Osuji, bekend om zijn atletisch vermogen, sterke defensieve kwaliteiten en balcontrole, wordt beschouwd als een veelbelovende jonge speler voor de toekomst.

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Osuji moet er in juli staan

Director of Football Dévy Rigaux haalde in januari één winteraanwinst naar Club Brugge. Vince Osuji (18) kwam over van het Zweedse Kalmar FF, dat ruim 3 miljoen euro ontving voor deze transfer.

Dit bedrag kan in de toekomst via bonussen nog oplopen tot zelfs 4 miljoen. Rigaux anticipeerde met de komst van Osuji op het nakende vertrek van de gegeerde Joel Ordonez, en hij was hiermee onder meer Ajax, Stade Reims, Red Bull Salzburg, Slavia Praag, Anderlecht en AA Gent te snel af.

De jonge Nigeriaan werd gehaald met het oog op de toekomst, maar hij traint meteen mee met de A-kern van Club Brugge. De bedoeling is alvast dat de Nigeriaan zeker vanaf volgende zomer klaarstaat en dat zijn transfer er wel degelijk eentje is voor de A-ploeg van Club.

Het Laatste Nieuws meldt zelfs dat Osuji er na een inloopperiode van zes maanden in juli moet staan.

Blauw-Zwarte machine schiet in actie

Club Brugge kaapte met Vince Osuji een piepjonge speler al snel weg uit Scandinavië, waardoor zijn carrièrepad opvallend veel lijkt op dat van Odilon Kossounou, die in juli 2021 voor 28 miljoen plus bonussen werd verkocht aan Bayer Leverkusen.

Het Nieuwsblad omschrijft de komst van Osuji als een typische Club-transfer: piepjong inkopen, rustig laten rijpen en dan over enkele jaren cashen.

“Wanneer een jonge speler debuteert in een minder hoog aangeschreven competitie én steeds meer minuten maakt – pakweg in Zweden of Noorwegen – gaat er in het Belfius Basecamp automatisch een lampje branden,” schreef de krant.

Toen hij plots in de basis van Kalmar belandde, schoot de blauw-zwarte machine in actie. Mede daarom hadden andere concurrenten geen schijn van kans om Osuji’s handtekening te bemachtigen.

De entourage van Osuji had al eerder beslist dat een transfer naar ons land enkel voor Club zou zijn.

Osuji, onze enige wintertransfer, had ook betere financiële aanbiedingen. Maar wij zijn ervan overtuigd dat we hem het beste project kunnen voorschotelen,” zei Dévy Rigaux in februari aan Het Laatste Nieuws.

“189 cm aan potentieel: een jonge diamant, nauwelijks nog ruw”

Transferwatcher en journalist Gianluca Di Marzio loopt hoog op met Vince Osuji. "Hij lijkt echt iets bijzonders te hebben." Osuji laat zich in Zweden opmerken met zijn atletisch en technisch vermogen, waardoor hij op een ander niveau zit dan de meeste van zijn leeftijdsgenoten.

Osuji is puur defensief sterk en beschikt over het vermogen om zijn passes uitstekend te timen. De Nigeriaan heeft sprongkracht, snelheid en een goede balcontrole. "Honderdnegenentachtig centimeter aan potentieel om aan te werken; een jonge diamant, nauwelijks nog ruw," aldus Di Marzio.

Zijn sterke prestaties waren voldoende om de telefoons van het bestuur van Kalmar FF constant te laten rinkelen. Op puur voetballend vlak valt hij niet bijzonder op en weet de tiener zich niet meteen te onderscheiden.

Bij Kalmar wordt hij nauwelijks betrokken bij de opbouw van de ploeg en speelt hij weinig passes. Zijn passingstijl is risicoloos, zonder veel diepgang of passes die de lijnen doorbreken, en hij kiest bijna altijd voor veilige opties.

Osuji wordt een schot in de roos bij Club Brugge

Meest recent

'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

30
30
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

100
100
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

360
360
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

111
111
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

177
177
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

23
23
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

26
26
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

118
118
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

139
139
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

20
20
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

397
397
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

153
153
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

35
35
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

35
35
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

25
25
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

100
100
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

222
222
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

506
506
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

69
69
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

331
331
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

81
81
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

244
244
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

726
726
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

425
425
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

469
469

Meer sportnieuws