Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten reageren unaniem

door
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten reageren unaniem

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie zondagavond afgesloten met een ruime 3-0-overwinning tegen Cercle Brugge. Maar hoewel de uitslag anders doet vermoeden, speelde RSCA niet bepaald een grootse match. De meeste kenners vrezen dan ook voor de recordkampioen in de Play-Offs.

Paars-Wit kwam de voorbije weken al behoorlijk wisselvallig voor de dag, met de 2-0-nederlaag op het veld van Westerlo als pijnlijk dieptepunt. Zondag moest tegen degradatiekandidaat Cercle dan ook absoluut een gepaste reactie volgen. Die leek ook al snel in de maak. Zo kon Luis Vazquez zijn ploeg al na enkele minuten op voorsprong knikken.

Vervolgens nam Groen-Zwart echter het roer over. Er was zelfs een beresterke Colin Coosemans en VAR-interventie nodig om de Brugse gelijkmaker te voorkomen. Pas toen Cercle in de slotminuten alles op de aanval zette, kon Anderlecht met twee knappe doelpunten uitlopen tot een ruime 3-0-overwinning.

LEES OOK: Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

Harken samen met Antwerp

Die cijfers mogen echter niet verblinden. Voor hetzelfde geld had Paars-Wit andermaal averij opgelopen tegen een ploeg uit de onderste regionen van het klassement. En dat terwijl in de Play-Offs enkel toptegenstanders zullen volgen. Verschillende analisten vinden dan ook dat RSCA weinig hoop moet koesteren op een eventuele titel.

Marc Degryse bijvoorbeeld, ziet voor Paars-Wit louter een bijrolletje weggelegd. Net zoals voor Antwerp FC. "Voor Anderlecht blijft het harken. Hetzelfde kan gezegd van Antwerp. Ik verwacht daar eigenlijk weinig van in de play-offs", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Zelfs geen podium

Door de puntenhalvering is de achterstand nochtans beperkt. "Het schuift door de puntenhalvering weer allemaal in elkaar en Anderlecht loopt in op Union. Maar we zien Anderlecht met dit voetbal niet hoger reiken dan die vierde plaats", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Zelfs met een achterstand van maximum twee punten op de buren uit Sint-Gillis, zie ik Anderlecht niet op het podium eindigen", aldus Philippe Albert bij SudPresse.

Dit Anderlecht is een titelkandidaat ...

Meest recent

'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

52
52
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

5
5
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

83
83
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

66
66
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

272
272
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

132
132
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

129
129
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

361
361
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

127
127
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

141
141
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

30
30
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

248
248
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

239
239
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

306
306
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

128
128
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

179
179
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

111
111
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

266
266
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

42
42
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

181
181
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

121
121
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

338
338
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

206
206
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

99
99

Meer sportnieuws