Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten reageren unaniem

door
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten reageren unaniem

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie zondagavond afgesloten met een ruime 3-0-overwinning tegen Cercle Brugge. Maar hoewel de uitslag anders doet vermoeden, speelde RSCA niet bepaald een grootse match. De meeste kenners vrezen dan ook voor de recordkampioen in de Play-Offs.

Paars-Wit kwam de voorbije weken al behoorlijk wisselvallig voor de dag, met de 2-0-nederlaag op het veld van Westerlo als pijnlijk dieptepunt. Zondag moest tegen degradatiekandidaat Cercle dan ook absoluut een gepaste reactie volgen. Die leek ook al snel in de maak. Zo kon Luis Vazquez zijn ploeg al na enkele minuten op voorsprong knikken.

Vervolgens nam Groen-Zwart echter het roer over. Er was zelfs een beresterke Colin Coosemans en VAR-interventie nodig om de Brugse gelijkmaker te voorkomen. Pas toen Cercle in de slotminuten alles op de aanval zette, kon Anderlecht met twee knappe doelpunten uitlopen tot een ruime 3-0-overwinning.

LEES OOK: Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

Harken samen met Antwerp

Die cijfers mogen echter niet verblinden. Voor hetzelfde geld had Paars-Wit andermaal averij opgelopen tegen een ploeg uit de onderste regionen van het klassement. En dat terwijl in de Play-Offs enkel toptegenstanders zullen volgen. Verschillende analisten vinden dan ook dat RSCA weinig hoop moet koesteren op een eventuele titel.

Marc Degryse bijvoorbeeld, ziet voor Paars-Wit louter een bijrolletje weggelegd. Net zoals voor Antwerp FC. "Voor Anderlecht blijft het harken. Hetzelfde kan gezegd van Antwerp. Ik verwacht daar eigenlijk weinig van in de play-offs", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Zelfs geen podium

Door de puntenhalvering is de achterstand nochtans beperkt. "Het schuift door de puntenhalvering weer allemaal in elkaar en Anderlecht loopt in op Union. Maar we zien Anderlecht met dit voetbal niet hoger reiken dan die vierde plaats", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Zelfs met een achterstand van maximum twee punten op de buren uit Sint-Gillis, zie ik Anderlecht niet op het podium eindigen", aldus Philippe Albert bij SudPresse.

Dit Anderlecht is een titelkandidaat ...

Meest recent

Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

0
0
'Transfer weer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

13
13
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

231
231
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

60
60
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

64
64
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

16
16
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

294
294
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

380
380
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

306
306
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

367
367
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

109
109
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

213
213
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

273
273
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

304
304
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

230
230
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

136
136
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

479
479
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

341
341
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

114
114
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

544
544
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

259
259
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

128
128
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

394
394
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

361
361

Meer sportnieuws