Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten reageren unaniem

door
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten reageren unaniem

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie zondagavond afgesloten met een ruime 3-0-overwinning tegen Cercle Brugge. Maar hoewel de uitslag anders doet vermoeden, speelde RSCA niet bepaald een grootse match. De meeste kenners vrezen dan ook voor de recordkampioen in de Play-Offs.

Paars-Wit kwam de voorbije weken al behoorlijk wisselvallig voor de dag, met de 2-0-nederlaag op het veld van Westerlo als pijnlijk dieptepunt. Zondag moest tegen degradatiekandidaat Cercle dan ook absoluut een gepaste reactie volgen. Die leek ook al snel in de maak. Zo kon Luis Vazquez zijn ploeg al na enkele minuten op voorsprong knikken.

Vervolgens nam Groen-Zwart echter het roer over. Er was zelfs een beresterke Colin Coosemans en VAR-interventie nodig om de Brugse gelijkmaker te voorkomen. Pas toen Cercle in de slotminuten alles op de aanval zette, kon Anderlecht met twee knappe doelpunten uitlopen tot een ruime 3-0-overwinning.

LEES OOK: Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Harken samen met Antwerp

Die cijfers mogen echter niet verblinden. Voor hetzelfde geld had Paars-Wit andermaal averij opgelopen tegen een ploeg uit de onderste regionen van het klassement. En dat terwijl in de Play-Offs enkel toptegenstanders zullen volgen. Verschillende analisten vinden dan ook dat RSCA weinig hoop moet koesteren op een eventuele titel.

Marc Degryse bijvoorbeeld, ziet voor Paars-Wit louter een bijrolletje weggelegd. Net zoals voor Antwerp FC. "Voor Anderlecht blijft het harken. Hetzelfde kan gezegd van Antwerp. Ik verwacht daar eigenlijk weinig van in de play-offs", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Zelfs geen podium

Door de puntenhalvering is de achterstand nochtans beperkt. "Het schuift door de puntenhalvering weer allemaal in elkaar en Anderlecht loopt in op Union. Maar we zien Anderlecht met dit voetbal niet hoger reiken dan die vierde plaats", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Zelfs met een achterstand van maximum twee punten op de buren uit Sint-Gillis, zie ik Anderlecht niet op het podium eindigen", aldus Philippe Albert bij SudPresse.

Dit Anderlecht is een titelkandidaat ...

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

141
141
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

68
68
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

464
464
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

61
61
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

314
314
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

369
369
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

171
171
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

48
48
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

411
411
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

176
176
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

95
95
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

297
297
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

165
165
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

388
388
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

230
230
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

452
452
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

397
397
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

51
51
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

300
300
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

119
119
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

458
458
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

107
107
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

248
248
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

259
259

Meer sportnieuws