Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten reageren unaniem

1140 stemmen
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten reageren unaniem

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie zondagavond afgesloten met een ruime 3-0-overwinning tegen Cercle Brugge. Maar hoewel de uitslag anders doet vermoeden, speelde RSCA niet bepaald een grootse match. De meeste kenners vrezen dan ook voor de recordkampioen in de Play-Offs.

Paars-Wit kwam de voorbije weken al behoorlijk wisselvallig voor de dag, met de 2-0-nederlaag op het veld van Westerlo als pijnlijk dieptepunt. Zondag moest tegen degradatiekandidaat Cercle dan ook absoluut een gepaste reactie volgen. Die leek ook al snel in de maak. Zo kon Luis Vazquez zijn ploeg al na enkele minuten op voorsprong knikken.

Vervolgens nam Groen-Zwart echter het roer over. Er was zelfs een beresterke Colin Coosemans en VAR-interventie nodig om de Brugse gelijkmaker te voorkomen. Pas toen Cercle in de slotminuten alles op de aanval zette, kon Anderlecht met twee knappe doelpunten uitlopen tot een ruime 3-0-overwinning.

LEES OOK: Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Harken samen met Antwerp

Die cijfers mogen echter niet verblinden. Voor hetzelfde geld had Paars-Wit andermaal averij opgelopen tegen een ploeg uit de onderste regionen van het klassement. En dat terwijl in de Play-Offs enkel toptegenstanders zullen volgen. Verschillende analisten vinden dan ook dat RSCA weinig hoop moet koesteren op een eventuele titel.

Marc Degryse bijvoorbeeld, ziet voor Paars-Wit louter een bijrolletje weggelegd. Net zoals voor Antwerp FC. "Voor Anderlecht blijft het harken. Hetzelfde kan gezegd van Antwerp. Ik verwacht daar eigenlijk weinig van in de play-offs", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Zelfs geen podium

Door de puntenhalvering is de achterstand nochtans beperkt. "Het schuift door de puntenhalvering weer allemaal in elkaar en Anderlecht loopt in op Union. Maar we zien Anderlecht met dit voetbal niet hoger reiken dan die vierde plaats", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Zelfs met een achterstand van maximum twee punten op de buren uit Sint-Gillis, zie ik Anderlecht niet op het podium eindigen", aldus Philippe Albert bij SudPresse.

Dit Anderlecht is een titelkandidaat ...

Meest recent

Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

6
6
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

3
3
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

6
6
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

33
33
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

162
162
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

32
32
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

128
128
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

168
168
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

57
57
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

117
117
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

225
225
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

138
138
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

122
122
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

332
332
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

203
203
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

186
186
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

227
227
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

367
367
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

249
249
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

175
175
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

516
516
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

269
269
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

109
109
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

489
489

Meer sportnieuws