Antwerp bidt voor Alderweireld: coach geeft eerste verdict

706 stemmen
Antwerp bidt voor Alderweireld: coach geeft eerste verdict

Antwerp FC wil na de interland-break gaan meestrijden voor minstens de vierde plaats in de Champions' Play-Offs. Maar de Great Old dreigt de nacompetitie te moeten gaan aanvatten met een flinke aderlating. Zo liep Toby Alderweireld zondag een blessure op.

De Antwerpenaren sloten de reguliere competitie af met een bezoek aan Standard. De ploeg van coach Andries Ulderink wou op Sclessin reageren na het povere optreden in de thuismatch tegen AA Gent. Maar dat lukte niet bepaald. Zo kwam de Great Old andermaal erg matig voor de dag.

Vooral in balbezit liet RAFC veel te weinig zien. Daarnaast had het weer een goede Senne Lammens nodig om een tegendoelpunt te voorkomen. Zo bleef het uiteindelijk bij 0-0 na een erg pover optreden. Niet bepaald de geruststellende prestatie waar men op hoopte richting de PO's.

LEES OOK: Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Blessure aan bovenbeen

En in de slotfase volgde nog een extra tegenvaller. Na een duel aan de zijlijn ging Alderweireld plots zitten. Vrijwel meteen werd duidelijk dat hij gewisseld moest worden. Er wordt gevreesd voor een spierblessure, al was er tijdens een close-up ook bloed op zijn bovenbeen te zien.

Vlak na de match werd Ulderink dan ook gepolst naar de situatie bij zijn aanvoerder. "Het is op dit moment lastig in te schatten. Toby heeft last aan het bovenbeen. Daar zullen we de komende dagen uitsluitsel over krijgen", werd de trainer geciteerd bij Gazet van Antwerpen.

Afscheidstournée in gevaar?

Een (zware) blessure voor Alderweireld zou wel heel ongunstig zijn. De voormalige Rode Duivel stopt na het seizoen immers als profvoetballer, de Play-Offs moeten dus zijn grote afscheidstournée worden. Daarnaast blijft de verdediger ook van goudwaarde voor zijn ploeg, zowel op als naast het veld. "Toby is heel belangrijk voor de ploeg, hopelijk is het niet te ernstig en is hij fit voor de Champions’ Play-offs", reageerde zijn maatje Zeno Van den Bosch.

🚀

Alderweireld is nog steeds de belangrijkste veldspeler bij RAFC ...

Meest recent

Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

2
2
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

16
16
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

25
25
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

26
26
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

29
29
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

247
247
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

302
302
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

122
122
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

51
51
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

527
527
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

104
104
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

120
120
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

151
151
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

143
143
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

67
67
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

435
435
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

139
139
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

166
166
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

168
168
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

203
203
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

604
604
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

170
170
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

174
174

Meer sportnieuws