Antwerp bidt voor Alderweireld: coach geeft eerste verdict

706 stemmen
Antwerp bidt voor Alderweireld: coach geeft eerste verdict

Antwerp FC wil na de interland-break gaan meestrijden voor minstens de vierde plaats in de Champions' Play-Offs. Maar de Great Old dreigt de nacompetitie te moeten gaan aanvatten met een flinke aderlating. Zo liep Toby Alderweireld zondag een blessure op.

De Antwerpenaren sloten de reguliere competitie af met een bezoek aan Standard. De ploeg van coach Andries Ulderink wou op Sclessin reageren na het povere optreden in de thuismatch tegen AA Gent. Maar dat lukte niet bepaald. Zo kwam de Great Old andermaal erg matig voor de dag.

Vooral in balbezit liet RAFC veel te weinig zien. Daarnaast had het weer een goede Senne Lammens nodig om een tegendoelpunt te voorkomen. Zo bleef het uiteindelijk bij 0-0 na een erg pover optreden. Niet bepaald de geruststellende prestatie waar men op hoopte richting de PO's.

LEES OOK: Toby Alderweireld roept grote schande na CL-finale

Blessure aan bovenbeen

En in de slotfase volgde nog een extra tegenvaller. Na een duel aan de zijlijn ging Alderweireld plots zitten. Vrijwel meteen werd duidelijk dat hij gewisseld moest worden. Er wordt gevreesd voor een spierblessure, al was er tijdens een close-up ook bloed op zijn bovenbeen te zien.

Vlak na de match werd Ulderink dan ook gepolst naar de situatie bij zijn aanvoerder. "Het is op dit moment lastig in te schatten. Toby heeft last aan het bovenbeen. Daar zullen we de komende dagen uitsluitsel over krijgen", werd de trainer geciteerd bij Gazet van Antwerpen.

Afscheidstournée in gevaar?

Een (zware) blessure voor Alderweireld zou wel heel ongunstig zijn. De voormalige Rode Duivel stopt na het seizoen immers als profvoetballer, de Play-Offs moeten dus zijn grote afscheidstournée worden. Daarnaast blijft de verdediger ook van goudwaarde voor zijn ploeg, zowel op als naast het veld. "Toby is heel belangrijk voor de ploeg, hopelijk is het niet te ernstig en is hij fit voor de Champions’ Play-offs", reageerde zijn maatje Zeno Van den Bosch.

Alderweireld is nog steeds de belangrijkste veldspeler bij RAFC ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Joma trapt na op Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

29
29
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

239
239
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

92
92
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

55
55
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

67
67
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

367
367
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

84
84
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

85
85
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

74
74
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

65
65
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

153
153
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

204
204
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

224
224
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

227
227
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

693
693
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

324
324
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

163
163
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

173
173
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

148
148
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

182
182
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

149
149
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

62
62
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

475
475
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

250
250

Meer sportnieuws