Antwerp bidt voor Alderweireld: coach geeft eerste verdict

door
Antwerp bidt voor Alderweireld: coach geeft eerste verdict

Antwerp FC wil na de interland-break gaan meestrijden voor minstens de vierde plaats in de Champions' Play-Offs. Maar de Great Old dreigt de nacompetitie te moeten gaan aanvatten met een flinke aderlating. Zo liep Toby Alderweireld zondag een blessure op.

De Antwerpenaren sloten de reguliere competitie af met een bezoek aan Standard. De ploeg van coach Andries Ulderink wou op Sclessin reageren na het povere optreden in de thuismatch tegen AA Gent. Maar dat lukte niet bepaald. Zo kwam de Great Old andermaal erg matig voor de dag.

Vooral in balbezit liet RAFC veel te weinig zien. Daarnaast had het weer een goede Senne Lammens nodig om een tegendoelpunt te voorkomen. Zo bleef het uiteindelijk bij 0-0 na een erg pover optreden. Niet bepaald de geruststellende prestatie waar men op hoopte richting de PO's.

LEES OOK: "Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Blessure aan bovenbeen

En in de slotfase volgde nog een extra tegenvaller. Na een duel aan de zijlijn ging Alderweireld plots zitten. Vrijwel meteen werd duidelijk dat hij gewisseld moest worden. Er wordt gevreesd voor een spierblessure, al was er tijdens een close-up ook bloed op zijn bovenbeen te zien.

Vlak na de match werd Ulderink dan ook gepolst naar de situatie bij zijn aanvoerder. "Het is op dit moment lastig in te schatten. Toby heeft last aan het bovenbeen. Daar zullen we de komende dagen uitsluitsel over krijgen", werd de trainer geciteerd bij Gazet van Antwerpen.

Afscheidstournée in gevaar?

Een (zware) blessure voor Alderweireld zou wel heel ongunstig zijn. De voormalige Rode Duivel stopt na het seizoen immers als profvoetballer, de Play-Offs moeten dus zijn grote afscheidstournée worden. Daarnaast blijft de verdediger ook van goudwaarde voor zijn ploeg, zowel op als naast het veld. "Toby is heel belangrijk voor de ploeg, hopelijk is het niet te ernstig en is hij fit voor de Champions’ Play-offs", reageerde zijn maatje Zeno Van den Bosch.

Alderweireld is nog steeds de belangrijkste veldspeler bij RAFC ...

Meest recent

'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

2
2
'Anderlecht gaat vol voor oude bekende'

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

18
18
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

94
94
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

28
28
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

512
512
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

56
56
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

55
55
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

287
287
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

68
68
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

334
334
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

368
368
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

55
55
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

169
169
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

146
146
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

81
81
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

39
39
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

271
271
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

48
48
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

124
124
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

320
320
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

237
237
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

312
312
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

733
733

Meer sportnieuws