Antwerp bidt voor Alderweireld: coach geeft eerste verdict

door
Antwerp bidt voor Alderweireld: coach geeft eerste verdict

Antwerp FC wil na de interland-break gaan meestrijden voor minstens de vierde plaats in de Champions' Play-Offs. Maar de Great Old dreigt de nacompetitie te moeten gaan aanvatten met een flinke aderlating. Zo liep Toby Alderweireld zondag een blessure op.

De Antwerpenaren sloten de reguliere competitie af met een bezoek aan Standard. De ploeg van coach Andries Ulderink wou op Sclessin reageren na het povere optreden in de thuismatch tegen AA Gent. Maar dat lukte niet bepaald. Zo kwam de Great Old andermaal erg matig voor de dag.

Vooral in balbezit liet RAFC veel te weinig zien. Daarnaast had het weer een goede Senne Lammens nodig om een tegendoelpunt te voorkomen. Zo bleef het uiteindelijk bij 0-0 na een erg pover optreden. Niet bepaald de geruststellende prestatie waar men op hoopte richting de PO's.

LEES OOK: 'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Blessure aan bovenbeen

En in de slotfase volgde nog een extra tegenvaller. Na een duel aan de zijlijn ging Alderweireld plots zitten. Vrijwel meteen werd duidelijk dat hij gewisseld moest worden. Er wordt gevreesd voor een spierblessure, al was er tijdens een close-up ook bloed op zijn bovenbeen te zien.

Vlak na de match werd Ulderink dan ook gepolst naar de situatie bij zijn aanvoerder. "Het is op dit moment lastig in te schatten. Toby heeft last aan het bovenbeen. Daar zullen we de komende dagen uitsluitsel over krijgen", werd de trainer geciteerd bij Gazet van Antwerpen.

Afscheidstournée in gevaar?

Een (zware) blessure voor Alderweireld zou wel heel ongunstig zijn. De voormalige Rode Duivel stopt na het seizoen immers als profvoetballer, de Play-Offs moeten dus zijn grote afscheidstournée worden. Daarnaast blijft de verdediger ook van goudwaarde voor zijn ploeg, zowel op als naast het veld. "Toby is heel belangrijk voor de ploeg, hopelijk is het niet te ernstig en is hij fit voor de Champions’ Play-offs", reageerde zijn maatje Zeno Van den Bosch.

Alderweireld is nog steeds de belangrijkste veldspeler bij RAFC ...

Meest recent

'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

21
21
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

87
87
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

144
144
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

83
83
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

227
227
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

163
163
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

607
607
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

89
89
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

134
134
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

210
210
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

81
81
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

153
153
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

87
87
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

161
161
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

62
62
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

40
40
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

285
285
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

100
100
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

384
384
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

362
362
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

104
104
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

207
207
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

402
402
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

189
189
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

412
412

Meer sportnieuws