Antwerp bidt voor Alderweireld: coach geeft eerste verdict

door
Antwerp bidt voor Alderweireld: coach geeft eerste verdict

Antwerp FC wil na de interland-break gaan meestrijden voor minstens de vierde plaats in de Champions' Play-Offs. Maar de Great Old dreigt de nacompetitie te moeten gaan aanvatten met een flinke aderlating. Zo liep Toby Alderweireld zondag een blessure op.

De Antwerpenaren sloten de reguliere competitie af met een bezoek aan Standard. De ploeg van coach Andries Ulderink wou op Sclessin reageren na het povere optreden in de thuismatch tegen AA Gent. Maar dat lukte niet bepaald. Zo kwam de Great Old andermaal erg matig voor de dag.

Vooral in balbezit liet RAFC veel te weinig zien. Daarnaast had het weer een goede Senne Lammens nodig om een tegendoelpunt te voorkomen. Zo bleef het uiteindelijk bij 0-0 na een erg pover optreden. Niet bepaald de geruststellende prestatie waar men op hoopte richting de PO's.

LEES OOK: Alderweireld ontroert iedereen met emotionele beelden

Blessure aan bovenbeen

En in de slotfase volgde nog een extra tegenvaller. Na een duel aan de zijlijn ging Alderweireld plots zitten. Vrijwel meteen werd duidelijk dat hij gewisseld moest worden. Er wordt gevreesd voor een spierblessure, al was er tijdens een close-up ook bloed op zijn bovenbeen te zien.

Vlak na de match werd Ulderink dan ook gepolst naar de situatie bij zijn aanvoerder. "Het is op dit moment lastig in te schatten. Toby heeft last aan het bovenbeen. Daar zullen we de komende dagen uitsluitsel over krijgen", werd de trainer geciteerd bij Gazet van Antwerpen.

Afscheidstournée in gevaar?

Een (zware) blessure voor Alderweireld zou wel heel ongunstig zijn. De voormalige Rode Duivel stopt na het seizoen immers als profvoetballer, de Play-Offs moeten dus zijn grote afscheidstournée worden. Daarnaast blijft de verdediger ook van goudwaarde voor zijn ploeg, zowel op als naast het veld. "Toby is heel belangrijk voor de ploeg, hopelijk is het niet te ernstig en is hij fit voor de Champions’ Play-offs", reageerde zijn maatje Zeno Van den Bosch.

Alderweireld is nog steeds de belangrijkste veldspeler bij RAFC ...

Meest recent

'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

5
5
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

21
21
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

164
164
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

70
70
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

273
273
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

57
57
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

26
26
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

97
97
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

452
452
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

61
61
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

172
172
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

188
188
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

115
115
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

303
303
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

115
115
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

200
200
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1122
1122
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

465
465
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

66
66
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

296
296
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

129
129
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

434
434
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

81
81
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

69
69

Meer sportnieuws