Vanaken geeft oorzaak voor aftocht: "Deed ons echt dood"

door
Vanaken geeft oorzaak voor aftocht:

Club Brugge kan zich volledig gaan toeleggen op de prijzenjacht in eigen land. Blauw-Zwart sneuvelde woensdag immers in de Champions League tegen Aston Villa. Sowieso mag Club terugblikken op een geslaagde campagne, al smaakte de uitschakeling erg zuur.

Ondanks de 1-3-nederlaag in de heenmatch begon de Belgische kampioen voortvarend aan de partij in Villa Park. Club was zelfs de betere ploeg en had ook de eerste kansen om op voorsprong te komen. De thuisploeg hanteerde op zijn beurt een vrij behouden aanpak en speculeerde in de eerste helft vooral op de tegenaanval. Na een twintigtal minuten rendeerde dat optimaal.

Zo werd Marcus Rashford plots alleen op Simon Mignolet afgestuurd. Kyriani Sabbe, de vervangen van de geblesseerde Joaquin Seys, speelde vorige week nog een sterke partij tegen Rashford. Maar dit keer liet hij zich veel te makkelijk ringeloren en dus besloot de jongeling aan de noodrem te trekken. Dat leverde hem een onbetwistbare rode kaart op.

LEES OOK: Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Dodelijke uitsluiting

Met een mannetje minder haalde Club weliswaar nog het einde van de eerste helft zonder kleerscheuren. Maar na de pauze bleek dat numerieke ondertal toch van het goede te veel tegen Villa, dat enkele verse benen tussen de lijnen had gebracht. Onder impuls van invaller Marco Asensio, goed voor twee goals, haalden de Engelsen het uiteindelijk met 3-0.

Volgens Hans Vanaken speelde die rode kaart dan ook een sleutelrol in de ondergang van Club. "Het is jammer dat het op deze manier eindigt, want die rode kaart doet ons echt dood", werd de aanvoerder geciteerd bij Het Nieuwsblad. "We hadden met z’n tienen wel nog het balbezit, maar dan werd het erg moeilijk om kansen te creëren."

Straffe campagne

Vanaken, die zelf zijn 50ste wedstrijd in de Champions League afwerkte, wou echter niet te veel rouwen bij de uitschakeling. Daarvoor was de campagne gewoonweg te goed. "Over beide wedstrijden gezien waren we minstens even sterk en soms zelfs sterker. We verlaten de Champions League met opgeheven hoofd. Dit doet even pijn, maar we mogen fier zijn. Je wilt het hoogst haalbare als voetballer natuurlijk, dus is de uitschakeling jammer, maar dit was een prachtige campagne", voegde hij toe op de clubwebstek.

Zonder het rood voor Sabbe had Club niet verloren ...

Meest recent

'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

58
58
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

158
158
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

65
65
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

21
21
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

28
28
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

105
105
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

111
111
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

378
378
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

88
88
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

177
177
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

38
38
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

131
131
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

137
137
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

312
312
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

125
125
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

90
90
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

371
371
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

73
73
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

152
152
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

161
161
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

336
336
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

453
453
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

144
144
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

148
148

Meer sportnieuws