Droom spat uiteen: Asensio begraaft tienkoppig Club in UCL

door
Droom spat uiteen: Asensio begraaft tienkoppig Club in UCL

Club Brugge heeft de Champions League zoals verwacht moeten verlaten. Blauw-Zwart begon nochtans goed aan de return tegen Aston Villa, maar de kansen op een comeback werden al snel gefnuikt na een rode kaart voor Kyriani Sabbe. In de tweede helft werd Club dan weer op een hoopje gespeeld onder impuls van invaller Marco Asensio: 3-0-eindstand.

Een dikke week geleden had Club een verdienstelijke heenmatch gespeeld tegen de huidige nummer 8 in de Premier League. Maar door een penalty en eigen doelpunt in de slotfase, verloor het toen met 1-3. Desondanks heerste nog voldoende geloof in een comeback. Coach Hayen bracht dan ook zijn best mogelijke ploeg tussen de lijnen.

En in de eerste helft bracht Blauw-Zwart het er ook meer dan behoorlijk vanaf. Dat had deels te maken met de opvallend behouden aanpak van Villa. Maar de Bruggelingen speelden zelf een meer dan verdienstelijke eerste helft en kreeg ook enkele kansjes om de score te openen. Tot na een twintigtal minuten een mokerslag volgde.

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Dure rode kaart Sabbe

Na een uittrap van Martinez kon Rashford immers alleen op Mignolet af stevenen. Sabbe, de vervangen van de geblesseerde Seys, speelde vorige week nog een sterke partij tegen Rashford. Maar dit keer liet hij zich veel te makkelijk ringeloren en dus besloot de jongeling aan de noodrem te trekken. Dat leverde hem een onbetwistbare rode kaart op.

Met een mannetje minder bleef Club desondanks goed stand houden. Daar kwam na de pauze verandering in. Bij Villa werd onder meer Asensio in de strijd gegooid. Die was hoogst onzeker, maar werd in extremis toch klaar gestoomd. Al snel bleek waarom. Na amper vijf minuten zorgde de Spanjaard al voor de 1-0.

Aston Villa oppermachtig

Daarna ging het plots snel. Via een afgeweken bal op Mechele wist Malen de voorsprong te verdubbelen. Voor Hayen was dat het signaal om de focus op de competitie te weerleggen. Zo gaf hij enkele sterkhouders extra rust met een viervoudige wissel. Maar ook tegenover die verse krachten ging Villa door op zijn elan.

Na een uurtje spelen duwde Asensio het mes nog wat dieper in de wonde met de 3-0. De thuisploeg kon het zich zelfs permitteren om de kansen om een ruimere voorsprong te missen. En zo eindigde het UCL-avontuur van Club in mineur. Al mag het nog steeds met heel wat trots terugblikken op de campagne.

Club heeft het onderste uit zijn Europese campagne gehaald ...

Meest recent

Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

0
0
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

47
47
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

138
138
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

61
61
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

95
95
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

370
370
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

104
104
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

74
74
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

165
165
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

365
365
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

163
163
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

57
57
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

243
243
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

27
27
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

233
233
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

210
210
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

69
69
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

165
165
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

495
495
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

80
80
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

149
149
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

102
102
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

122
122
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

383
383
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

122
122

Meer sportnieuws