Kop van Jut bij Club Brugge: kranten delen dikke buis uit

1210 stemmen
Kop van Jut bij Club Brugge: kranten delen dikke buis uit

Na een knappe campagne heeft Club Brugge woensdagavond de Champions League moeten uitzwaaien. Ondanks een degelijke start van de partij werd immers met stevige 3-0-cijfers verloren op Aston Villa. Bij Blauw-Zwart bleven dan ook verschillende spelers ondermaats.

Ondanks de 1-3-nederlaag in de heenmatch geloofde Club wel degelijk nog in de kwalificatie voor de kwarftinales. En in de eerste helft kwam de Belgische kampioen ook meer dan verdienstelijk voor de dag op Villa Park. Zelfs na de rode kaart voor Kyriani Sabbe hield Blauw-Zwart meer dan goed stand.

Dat had echter ook met de aanpak van Villa te maken. Zo kwam de thuisploeg voor rust wel heel behouden voor dag. Met de inbreng van onder meer Marco Asensio kwam daar na rust echter drastisch verandering in. Na amper een uur spelen stonden de Engelsen plots op een ruime 3-0-voorsprong.

LEES OOK: Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Sterkhouders niet op afspraak

En zo zag Blauw-Zwart een einde komen aan een mooie Europese campagne. In de tweede helft was het klasseverschil met de nummer 8 uit de Premier League gewoonweg te groot. Bovendien slaagden niet alle spelers van Club Brugge erin om hun beste niveau te halen in Birmingham.

De o zo bejubelde Ardon Jashari speelde bijvoorbeeld een opvallend slordige match. Voorin konden Ferran Jutgla, Christos Tzolis en Chemsdine Talbi dan weer veel te weinig voor concreet doelgevaar zorgen. Maar vooral Sabbe was de gebeten hond na zijn dure, en misschien wel overbodige, rode kaart.

Onherstelbare fout

De beoordelingen op de krantenwebsites zijn dan ook scherp aan zijn adres. "De kop van Jut na zijn vroege uitsluiting. Bracht de doorgebroken Rashford ten val en kon gaan douchen. Een onoplettendheid met grote gevolgen", verklaart Het Laatste Nieuws zijn 4 op 10. "Verrast door de lange bal van Martinez en snelheid van Rashford, maakte hij een onherstelbare fout. Daarmee verpestte hij de kansen van Club", stelt La Dernière Heure.

Ook Het Nieuwsblad houdt het bij een 4 op 10. "Werd niet geholpen door de omstandigheden, want stond nog maar een fractie van een seconde terug in positie toen de lepe Emiliano Martinez uittrapte richting Rashford. Maar Sabbe had van de Brit moeten blijven", wordt de jonge back op de vingers getikt. "Sabbe's uitsluiting maakte al snel een einde aan de Brugse hoop", kopt men dan weer bij SudPresse.

Club moet naar volgend seizoen toe een meer ervaren back halen ...

Meest recent

Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots doorprikt bubbel

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

0
0
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

51
51
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

49
49
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

173
173
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

54
54
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

42
42
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

31
31
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

408
408
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

65
65
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

221
221
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

47
47
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

235
235
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

171
171
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

115
115
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

700
700
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

178
178
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

172
172
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1089
1089
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

68
68
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

701
701
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

464
464
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

857
857
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

861
861
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

141
141

Meer sportnieuws