Dortmund overleeft megablunder na lichte penaltyfout Meunier

door
Dortmund overleeft megablunder na lichte penaltyfout Meunier

Borussia Dortmund blijft voorlopig op koers om voor het tweede jaar op rij de finale van de Champions League te halen. De Duitsers flirtten woensdag nochtans met de uitschakeling tegen Lille OSC na een enorme blunder van doelman Gregor Kobel. Maar onder meer dankzij een lichte strafschopfout van Thomas Meunier werd de scheve situatie nog recht gezet: 1-2.

Dortmund is bezig aan een teleurstellend seizoen en staat momenteel op een pijnlijke 10de plaats in de Bundesliga. Een herhaling van de UCL-campagne van vorig seizoen zou echter veel goed maken. Maar dan moest het wel eerst Lille zien te wippen op weg naar de kwartfinales. De heenmatch eindigde alvast op 1-1.

LEES OOK: 'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

Zware flater Kobel

In Rijsel maakte Borussia het zichzelf wel knap lastig. Na amper vijf minuten devieerde David een flankvoorzet richting doel. Een schijnbaar onschuldige doelpoging, maar het licht ging uit bij doelman Kobel. De Zwitser liet de bal op pijnlijke wijze door de benen glippen. Lille dus meteen op voorsprong.

De thuisploeg kreeg vervolgens ook een goede kans om er 2-0 van te maken. Maar in de afwerking liep het fout, waarna Dortmund het roer overnam. Onder meer Brandt, Guirassy en Gross waagden hun kans zonder veel succes. Lille was aan de rust dus virtueel geplaatst voor de kwartfinale.

Strafschopfout Meunier

Daar kwam na de pauze echter verandering in. Meunier deelde een klein tikje uit aan Guirassy. Veel leek er niet aan de hand, maar de bal werd toch op de stip gelegd. Guirassy zette zijn kandidatuur als topschutter nog eens in de verf. En Dortmund ging er uiteindelijk ook over. Na een fraaie combinatie trapte Beier de 1-2 netjes tegen de touwen.

Met de moed der wanhoop probeerde Lille nog wel om alsnog verlenging uit de brand te slepen. Maar Dortmund was na de pauze gewoonweg de betere ploeg en hield uiteindelijk verdiend stand. De Duitsers mogen dus naar de kwartfinales, later op de avond worden de drie resterende tickets verdeeld.

Dortmund haalt dit seizoen opnieuw de finale ...

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

23
23
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

33
33
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

49
49
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

58
58
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

43
43
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

46
46
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

77
77
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

173
173
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

145
145
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

126
126
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

65
65
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

61
61
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

125
125
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

181
181
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

264
264
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

154
154
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

204
204
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

379
379
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

119
119
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

502
502
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

132
132
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws