Beste vorm ooit? Romelu Lukaku onthult groot geheim

door
Beste vorm ooit? Romelu Lukaku onthult groot geheim

Romelu Lukaku verkeert in bloedvorm bij Napoli. Na een aarzelende start is hij uitgegroeid tot dé aanvalsleider van Antonio Conte en zijn formatie. Met het vertrek van Victor Osimhen (ex-Charleroi) had het jeugdproduct van Anderlecht ook grote schoenen te vullen.

Maar Lukaku doet dat met verve. Onder Conte heeft Big Rom zijn spel volledig aangepast aan de tactiek van de Italiaanse succescoach. De Rode Duivel heeft nog nooit zoveel assists gegeven in zijn carrière als dit seizoen. Napoli doet ook volop mee in de titelstrijd van de Serie A.

LEES OOK: Osimhen ontploft op Afrika Cup: zware ambras bij Nigeria

Transformatie

De 31-jarige Lukaku maakte de miljoenenoverstap van Chelsea naar Napoli en de goaltjesdief kwam niet in zijn beste fysieke vorm naar Napels. Een enorme transformatie heeft er echter voor gezorgd dat Lukaku weer de Italiaanse velden terroriseert met 10 doelpunten en 9 assists in 29 wedstrijden.

La Gazzetta dello Sport zag een niet-fitte Lukaku in het begin van het seizoen. “Hij kwam met een zeer slechte voorbereiding en was uit vorm. Gezien zijn postuur was het onrealistisch om te verwachten dat hij na een paar weken al zijn topvorm zou vinden.” Maar toch kwam de ommekeer er snel.

Groot geheim

Lukaku verloor maar liefst 9 kilogram. “Bij Inter woog ik 101 kilo, nu is dat 99 kilo. Maar mijn ideale gewicht is momenteel 102 kilo. Ik volg een strikt dieet en eet nooit ’s ochtends”, citeert Het Nieuwsblad de topscorer aller tijden van de Rode Duivels. Is de aanvaller naar zijn beste vorm ooit aan het groeien?

Vind jij Lukaku op dit moment één van de beste spitsen ter wereld?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

10
10
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

43
43
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

101
101
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

24
24
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

145
145
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

88
88
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

89
89
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

72
72
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

169
169
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

70
70
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

131
131
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1138
1138
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

64
64
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

75
75
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

500
500
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

228
228
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

121
121
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

149
149
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

136
136
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1044
1044
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

128
128
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

61
61
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

384
384
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

879
879

Meer sportnieuws