Bijna failliet? Man Utd pakt uit met 'bizar' miljardenstadion

151 stemmen
Bijna failliet? Man Utd pakt uit met 'bizar' miljardenstadion

Mede-eigenaar Jim Ratcliffe liet in een verschroeiend interview eerder verstaan dat Manchester United nog niet zo lang geleden bijna failliet was. Vandaag kwam de club met erg ambitieuze stadionplannen op de proppen. Het concept voor het project zorgde voor heel wat gefronste wenkbrauwen.

Man Utd spreekt over het ‘beste voetbalstadion ter wereld’ en het prijskaartje is ook niet mals: 2,4 miljard euro. Aanvankelijk wilde Ratcliffe Old Trafford renoveren, maar uiteindelijk wil de Engelse grootmacht uitpakken met een gloednieuwe voetbaltempel dat plaats biedt aan 100.000 supporters.

LEES OOK: 'AC Milan neemt beslissing over transfer Karetsas'

Bizar concept

Op sociale media wordt het concept onder de loep genomen. Het Laatste Nieuws spreekt van een ‘paraplu’-stadion. De naam van de nieuwe tempel is nog niet vrijgegeven. De ‘paraplu’ biedt overigens bescherming tegen regenwater en zo wordt er ook hernieuwbare energie opgeslagen. Een innovatief project.

Old Trafford heeft 74.000 zitjes en is daarmee het grootste stadion in Engeland, maar Man Utd wil aldus verbeteren. Zoals de naam al doet vermoeden is de staat van Old Trafford, net zoals het Jan Breydelstadion in Club Brugge, verouderd. Ook clubicoon Sir Alex Ferguson is een grote voorstander van het nieuwe stadionproject.

Nieuwe wind

Onder Ratcliffe waait er een nieuwe wind bij Man Utd. Dit seizoen blijven de sportieve resultaten echter tegenvallen. Ruben Amorim en consorten staan op een teleurstellende veertiende plek in de Premier League. Met het nieuwe stadion hoopt Ratcliffe ook op een schone lei. “Ons huidige stadion heeft ons gedurende 115 jaar fantastisch gediend, maar intussen kan het niet meer aanzien worden als een van de beste sportarena’s ter wereld.”

Architectenbureau Foster + Partners was eerder al verantwoordelijk voor het nieuwe Wembley en spreekt ambitieuze taal. “Vandaag start ons avontuur naar wat het beste voetbalstadion ter wereld moet worden, in het centrum van een opgewaardeerde Old Trafford-site. Het nieuwe stadion kan een sociaal-economische katalysator worden voor de hele buurt”, citeert Het Laatste Nieuws.

Vind jij het concept voor het nieuwe Man Utd-stadion geslaagd?

Meest recent

'Duivels zien staflid meteen naar Premier League trekken'

De Rode Duivels zijn vorig weekend naar België teruggekeerd na hun uitschakeling op het WK, ...

8
8
'Openda verrast iedereen met keuze voor nieuwe club'

Loïs Openda moest de wereldbeker vanuit zijn zetel volgen, want de spits werd door Rudi Garcia ...

57
57
'Club weigert Tresoldi-bod, Italianen met voetjes op grond'

Nu het WK in zijn eindfase beland is, lijkt de mercato van Club Brugge helemaal op gang te komen. ...

234
234
'Genk heeft oplossing beet voor floptransfer'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KRC Genk. De Limburgers hopen na het vertrek van Nicky ...

129
129
'Knaltransfer Tielemans: alle details over overgang bekend'

Het was al een tijdje duidelijk dat de uitschakeling tegen Spanje in de kwartfinales van het WK zou ...

277
277
'Cruijff jaagt Bounida naar de uitgang bij Ajax'

Vorig seizoen betekende eindelijk de grote doorbraak van Rayane Bounida. Op zijn 20ste wist het ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Transfervuurwerk bij Club, Genk breekt record'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

182
182
'Fabrizio Romano meldt droomtransfer voor Youri Tielemans'

Youri Tielemans heeft een sterk WK achter de rug. De middenvelder van Aston Villa staat voor een ...

256
256
Yamal zet halve finale op scherp: Frankrijk slaat hard terug

De Rode Duivels gingen in de kwartfinale onderuit tegen Spanje. In de halve finale neemt La Roja het ...

84
84
Kiki Vanrafelghem zorgt voor heel wat emoties naast het veld

Voor Kiki Vanrafelghem was het allesbehalve een gewone oefenwedstrijd. De middenvelder van KV ...

131
131
‘Club zwiert met miljoenen: groot slachtoffer wil plots weg'

Club Brugge is druk in de weer op de zomermercato. Blauw-Zwart gaat vooral hard op de Zwitserse ...

673
673
Neville ziet WK-sensatie: "Hij is dé superster"

Engeland staat in de halve finale van het WK. De Engelsen rekenen op onder meer Jude Bellingham om ...

83
83
Garcia nog bondscoach? Boskamp geeft zijn oordeel

Rudi Garcia leverde sinds hij bondscoach werd van België uitstekend werk. Een coach die alle ...

267
267
'Drama voor Union SG: monstersom valt plots weg'

Een klein voetbaldrama voor Union SG en Anan Khalaili. De rechterflankspeler leek op weg naar een ...

197
197
Patro Eisden flikt het weer: alweer 'onbekende' topdeal?

Patro Eisden kende al een zeer drukke mercato. De Limburgse tweedeklasser is zeker nog niet klaar op ...

55
55
Antwerp rekent op toptransfer: "RAFC is een grote club"

Bij Royal Antwerp FC is er nood aan duidelijkheid in het bestuur, want er is héél veel ...

519
519
Baouf op weg naar absolute knaltransfer?

Bij RSC Anderlecht kunnen ze nog wel een goede centrale verdediger gebruiken. De Brusselaars hadden ...

193
193
'Dossier Adedeji-Sternberg: Club Brugge neemt standpunt in'

KRC Genk werkte afgelopen weekend een oefenduel tegen Fortuna Sittard af (2-1-nederlaag). Daarbij ...

1160
1160
Messi clasht met ref: liplezers onthullen harde woorden

Argentinië is nog steeds in de running om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. De ...

293
293
'Nieuwe transferwending: Tzolis maakt helder statement'

Christos Tzolis traint opnieuw mee bij Club Brugge en maakte afgelopen weekend zelfs een mooie goal ...

360
360
Infantino flikt het weer: grandioze WK-verandering op tafel

Het wereldkampioenschap 2026 zit er bijna op. Komende zondag wordt de finale in New York alweer ...

439
439
Thomas Meunier deelt hartverscheurend bericht na WK

Enkele dagen na de pijnlijke uitschakeling op het WK heeft Thomas Meunier voor het eerst van zich ...

609
609
Alles slaat om voor Lammens: meteen grote gevolgen

Senne Lammens kreeg tegen Spanje negentien minuten die alles konden veranderen. Het werd geen ...

388
388
'Recordaanwinst van 10 mil zorgt voor extra vertrekker Genk'

KRC Genk toonde zich voorlopig redelijk rustig op de zomerse transfermarkt. Maar daar zou wel eens ...

410
410
'Vuurwerk bij Club: Sommer binnen, drie knaltransfers in pijplijn'

Club Brugge beleefde een vrij kalme zomermercatot tot dusver, maar begint nu toch onder stoom te ...

915
915

Meer sportnieuws