Bijna failliet? Man Utd pakt uit met 'bizar' miljardenstadion

door
Bijna failliet? Man Utd pakt uit met 'bizar' miljardenstadion

Mede-eigenaar Jim Ratcliffe liet in een verschroeiend interview eerder verstaan dat Manchester United nog niet zo lang geleden bijna failliet was. Vandaag kwam de club met erg ambitieuze stadionplannen op de proppen. Het concept voor het project zorgde voor heel wat gefronste wenkbrauwen.

Man Utd spreekt over het ‘beste voetbalstadion ter wereld’ en het prijskaartje is ook niet mals: 2,4 miljard euro. Aanvankelijk wilde Ratcliffe Old Trafford renoveren, maar uiteindelijk wil de Engelse grootmacht uitpakken met een gloednieuwe voetbaltempel dat plaats biedt aan 100.000 supporters.

LEES OOK: 'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Bizar concept

Op sociale media wordt het concept onder de loep genomen. Het Laatste Nieuws spreekt van een ‘paraplu’-stadion. De naam van de nieuwe tempel is nog niet vrijgegeven. De ‘paraplu’ biedt overigens bescherming tegen regenwater en zo wordt er ook hernieuwbare energie opgeslagen. Een innovatief project.

Old Trafford heeft 74.000 zitjes en is daarmee het grootste stadion in Engeland, maar Man Utd wil aldus verbeteren. Zoals de naam al doet vermoeden is de staat van Old Trafford, net zoals het Jan Breydelstadion in Club Brugge, verouderd. Ook clubicoon Sir Alex Ferguson is een grote voorstander van het nieuwe stadionproject.

Nieuwe wind

Onder Ratcliffe waait er een nieuwe wind bij Man Utd. Dit seizoen blijven de sportieve resultaten echter tegenvallen. Ruben Amorim en consorten staan op een teleurstellende veertiende plek in de Premier League. Met het nieuwe stadion hoopt Ratcliffe ook op een schone lei. “Ons huidige stadion heeft ons gedurende 115 jaar fantastisch gediend, maar intussen kan het niet meer aanzien worden als een van de beste sportarena’s ter wereld.”

Architectenbureau Foster + Partners was eerder al verantwoordelijk voor het nieuwe Wembley en spreekt ambitieuze taal. “Vandaag start ons avontuur naar wat het beste voetbalstadion ter wereld moet worden, in het centrum van een opgewaardeerde Old Trafford-site. Het nieuwe stadion kan een sociaal-economische katalysator worden voor de hele buurt”, citeert Het Laatste Nieuws.

Vind jij het concept voor het nieuwe Man Utd-stadion geslaagd?

Meest recent

Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

13
13
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

13
13
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

137
137
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

86
86
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

322
322
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

135
135
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

165
165
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

387
387
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

640
640
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

279
279
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

611
611
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

118
118
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

354
354
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

547
547
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

505
505
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

60
60
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

255
255
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

403
403
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

551
551
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

147
147
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

320
320
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

331
331
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

192
192
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

408
408

Meer sportnieuws