Man Utd davert op zijn grondvesten: "Failliet door vijf spelers"

door
Man Utd davert op zijn grondvesten:

Het rommelt langs alle kanten bij Manchester United. Dit seizoen leunt de Engelse grootmacht tegen degradatiezorgen aan en ook onder nieuwbakken coach Ruben Amorim blijven de resultaten tegenvallen. In een gesprek met BBC liet eigenaar Jim Ratcliffe een bom ontploffen.

De baas van INEOS is mede-eigenaar bij Manchester United en de 72-jarige zakenman nam geen blad voor de mond in een verschroeiend interview. Ratcliffe gooide maar liefst vijf spelers onder de bus bij The Mancunians. De toptransfers van het verleden werden compleet afgemaakt. 

LEES OOK: Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Man Utd davert op grondvesten 

Ratcliffe was snoeihard voor vijf Man Utd-‘miskopen’. “Antony, Sancho, Hojlund, Casemiro, Onana. Dat zijn allemaal aankopen uit het verleden. Of we het nu leuk vinden of niet: we hebben hen geërfd uit het verleden, en moeten dat aanvaarden. Het zal tijd kosten om een selectie samen te stellen waar wíj de volledige verantwoordelijkheid over dragen. Maar zolang dat niet het geval is, zitten we in een transitie. Het zal tijd kosten om afstand te nemen van het verleden."

Met Antony (96 miljoen), Sancho (87 miljoen), Hojlund (85 miljoen), Casemiro (83 miljoen euro), Onana (55 miljoen) werden er al heel wat miljoenen overboord gegooid. Ratcliffe nam in februari van 2024 voor 1,5 miljard euro zo’n 29 procent van de aandelen van Man Utd over. The Mancunians beleven echter een rampseizoen en staan pas veertiende in de Premier League. Ook Amorim krijgt de motor maar niet aan de praat. Ratcliffe wijst aldus vooral naar de miskopen van het verleden.

Bijna faillissement grootmacht 

Ratcliffe onthulde ook dat Man Utd bijna geen geld meer had. De eigenaar verhoogde onder meer de ticketprijzen. “Ik weet dat het me niet populair maakt en die beslissingen onaangenaam en ongemakkelijk zijn. Maar het was nodig om United weer stabiel te maken. Dan ben ik maar een tijdje ongeliefd, daar kan ik best mee leven. Wetende dat wat ik doe het juiste is. Want Manchester United ís ontspoort", citeert Het Laatste Nieuws.

Bijna was de Engelse topclub zelfs failliet. “United zou eind 2025 door zijn geld heen hebben gezeten. Zelfs nadat ik er 300 miljoen dollar (277 miljoen euro) heb ingestoken. Het is dus simpel: onze club zou tegen Kerstmis geen centen meer hebben gehad als we die besparingen niet hadden doorgevoerd. Zeven seizoenen lang werd er meer uitgegeven dan dat er binnenkwam. Dan doemt die ondergang uiteraard op.”

@bbcsport Sir Jim Ratcliffe isn’t holding back when talking about Manchester United’s players 😬 Do you agree with the co-owner? #manchesterunited #football #premierleague ♬ original sound - BBC Sport

Is de glorie van Man Utd definitief uitgedoofd?

Meest recent

'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

7
7
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

49
49
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

15
15
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

27
27
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

70
70
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

73
73
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

117
117
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

278
278
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

74
74
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

88
88
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

51
51
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

212
212
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

53
53
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

43
43
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

72
72
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

107
107
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

320
320
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

144
144
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

202
202
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

157
157
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

108
108
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

677
677
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

100
100
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

19
19
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

49
49

Meer sportnieuws