Man Utd davert op zijn grondvesten: "Failliet door vijf spelers"

door
Man Utd davert op zijn grondvesten:

Het rommelt langs alle kanten bij Manchester United. Dit seizoen leunt de Engelse grootmacht tegen degradatiezorgen aan en ook onder nieuwbakken coach Ruben Amorim blijven de resultaten tegenvallen. In een gesprek met BBC liet eigenaar Jim Ratcliffe een bom ontploffen.

De baas van INEOS is mede-eigenaar bij Manchester United en de 72-jarige zakenman nam geen blad voor de mond in een verschroeiend interview. Ratcliffe gooide maar liefst vijf spelers onder de bus bij The Mancunians. De toptransfers van het verleden werden compleet afgemaakt. 

LEES OOK: Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

Man Utd davert op grondvesten 

Ratcliffe was snoeihard voor vijf Man Utd-‘miskopen’. “Antony, Sancho, Hojlund, Casemiro, Onana. Dat zijn allemaal aankopen uit het verleden. Of we het nu leuk vinden of niet: we hebben hen geërfd uit het verleden, en moeten dat aanvaarden. Het zal tijd kosten om een selectie samen te stellen waar wíj de volledige verantwoordelijkheid over dragen. Maar zolang dat niet het geval is, zitten we in een transitie. Het zal tijd kosten om afstand te nemen van het verleden."

Met Antony (96 miljoen), Sancho (87 miljoen), Hojlund (85 miljoen), Casemiro (83 miljoen euro), Onana (55 miljoen) werden er al heel wat miljoenen overboord gegooid. Ratcliffe nam in februari van 2024 voor 1,5 miljard euro zo’n 29 procent van de aandelen van Man Utd over. The Mancunians beleven echter een rampseizoen en staan pas veertiende in de Premier League. Ook Amorim krijgt de motor maar niet aan de praat. Ratcliffe wijst aldus vooral naar de miskopen van het verleden.

Bijna faillissement grootmacht 

Ratcliffe onthulde ook dat Man Utd bijna geen geld meer had. De eigenaar verhoogde onder meer de ticketprijzen. “Ik weet dat het me niet populair maakt en die beslissingen onaangenaam en ongemakkelijk zijn. Maar het was nodig om United weer stabiel te maken. Dan ben ik maar een tijdje ongeliefd, daar kan ik best mee leven. Wetende dat wat ik doe het juiste is. Want Manchester United ís ontspoort", citeert Het Laatste Nieuws.

Bijna was de Engelse topclub zelfs failliet. “United zou eind 2025 door zijn geld heen hebben gezeten. Zelfs nadat ik er 300 miljoen dollar (277 miljoen euro) heb ingestoken. Het is dus simpel: onze club zou tegen Kerstmis geen centen meer hebben gehad als we die besparingen niet hadden doorgevoerd. Zeven seizoenen lang werd er meer uitgegeven dan dat er binnenkwam. Dan doemt die ondergang uiteraard op.”

@bbcsport Sir Jim Ratcliffe isn’t holding back when talking about Manchester United’s players 😬 Do you agree with the co-owner? #manchesterunited #football #premierleague ♬ original sound - BBC Sport

Is de glorie van Man Utd definitief uitgedoofd?

Meest recent

STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

4
4
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

58
58
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

71
71
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

108
108
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

105
105
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

71
71
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

135
135
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

564
564
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

75
75
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

43
43
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

112
112
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

480
480
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

215
215
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

533
533
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

175
175
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

229
229
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

40
40
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

52
52
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

669
669
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

821
821
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

149
149
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

314
314
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

401
401
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

468
468
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

425
425

Meer sportnieuws