Man Utd davert op zijn grondvesten: "Failliet door vijf spelers"

597 stemmen
Man Utd davert op zijn grondvesten:

Het rommelt langs alle kanten bij Manchester United. Dit seizoen leunt de Engelse grootmacht tegen degradatiezorgen aan en ook onder nieuwbakken coach Ruben Amorim blijven de resultaten tegenvallen. In een gesprek met BBC liet eigenaar Jim Ratcliffe een bom ontploffen.

De baas van INEOS is mede-eigenaar bij Manchester United en de 72-jarige zakenman nam geen blad voor de mond in een verschroeiend interview. Ratcliffe gooide maar liefst vijf spelers onder de bus bij The Mancunians. De toptransfers van het verleden werden compleet afgemaakt. 

LEES OOK: 'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Man Utd davert op grondvesten 

Ratcliffe was snoeihard voor vijf Man Utd-‘miskopen’. “Antony, Sancho, Hojlund, Casemiro, Onana. Dat zijn allemaal aankopen uit het verleden. Of we het nu leuk vinden of niet: we hebben hen geërfd uit het verleden, en moeten dat aanvaarden. Het zal tijd kosten om een selectie samen te stellen waar wíj de volledige verantwoordelijkheid over dragen. Maar zolang dat niet het geval is, zitten we in een transitie. Het zal tijd kosten om afstand te nemen van het verleden."

Met Antony (96 miljoen), Sancho (87 miljoen), Hojlund (85 miljoen), Casemiro (83 miljoen euro), Onana (55 miljoen) werden er al heel wat miljoenen overboord gegooid. Ratcliffe nam in februari van 2024 voor 1,5 miljard euro zo’n 29 procent van de aandelen van Man Utd over. The Mancunians beleven echter een rampseizoen en staan pas veertiende in de Premier League. Ook Amorim krijgt de motor maar niet aan de praat. Ratcliffe wijst aldus vooral naar de miskopen van het verleden.

Bijna faillissement grootmacht 

Ratcliffe onthulde ook dat Man Utd bijna geen geld meer had. De eigenaar verhoogde onder meer de ticketprijzen. “Ik weet dat het me niet populair maakt en die beslissingen onaangenaam en ongemakkelijk zijn. Maar het was nodig om United weer stabiel te maken. Dan ben ik maar een tijdje ongeliefd, daar kan ik best mee leven. Wetende dat wat ik doe het juiste is. Want Manchester United ís ontspoort", citeert Het Laatste Nieuws.

Bijna was de Engelse topclub zelfs failliet. “United zou eind 2025 door zijn geld heen hebben gezeten. Zelfs nadat ik er 300 miljoen dollar (277 miljoen euro) heb ingestoken. Het is dus simpel: onze club zou tegen Kerstmis geen centen meer hebben gehad als we die besparingen niet hadden doorgevoerd. Zeven seizoenen lang werd er meer uitgegeven dan dat er binnenkwam. Dan doemt die ondergang uiteraard op.”

@bbcsport Sir Jim Ratcliffe isn’t holding back when talking about Manchester United’s players 😬 Do you agree with the co-owner? #manchesterunited #football #premierleague ♬ original sound - BBC Sport

Is de glorie van Man Utd definitief uitgedoofd?

Meest recent

'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

21
21
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

81
81
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

140
140
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

197
197
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

296
296
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

64
64
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

541
541
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

610
610
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

322
322
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

435
435
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

70
70
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

213
213
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

70
70
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

120
120
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

553
553
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

719
719
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

227
227
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

171
171
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

192
192
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

444
444
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

114
114
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

125
125
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

197
197
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

634
634
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

90
90

Meer sportnieuws