Man Utd davert op zijn grondvesten: "Failliet door vijf spelers"

door
Man Utd davert op zijn grondvesten:

Het rommelt langs alle kanten bij Manchester United. Dit seizoen leunt de Engelse grootmacht tegen degradatiezorgen aan en ook onder nieuwbakken coach Ruben Amorim blijven de resultaten tegenvallen. In een gesprek met BBC liet eigenaar Jim Ratcliffe een bom ontploffen.

De baas van INEOS is mede-eigenaar bij Manchester United en de 72-jarige zakenman nam geen blad voor de mond in een verschroeiend interview. Ratcliffe gooide maar liefst vijf spelers onder de bus bij The Mancunians. De toptransfers van het verleden werden compleet afgemaakt. 

LEES OOK: Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Man Utd davert op grondvesten 

Ratcliffe was snoeihard voor vijf Man Utd-‘miskopen’. “Antony, Sancho, Hojlund, Casemiro, Onana. Dat zijn allemaal aankopen uit het verleden. Of we het nu leuk vinden of niet: we hebben hen geërfd uit het verleden, en moeten dat aanvaarden. Het zal tijd kosten om een selectie samen te stellen waar wíj de volledige verantwoordelijkheid over dragen. Maar zolang dat niet het geval is, zitten we in een transitie. Het zal tijd kosten om afstand te nemen van het verleden."

Met Antony (96 miljoen), Sancho (87 miljoen), Hojlund (85 miljoen), Casemiro (83 miljoen euro), Onana (55 miljoen) werden er al heel wat miljoenen overboord gegooid. Ratcliffe nam in februari van 2024 voor 1,5 miljard euro zo’n 29 procent van de aandelen van Man Utd over. The Mancunians beleven echter een rampseizoen en staan pas veertiende in de Premier League. Ook Amorim krijgt de motor maar niet aan de praat. Ratcliffe wijst aldus vooral naar de miskopen van het verleden.

Bijna faillissement grootmacht 

Ratcliffe onthulde ook dat Man Utd bijna geen geld meer had. De eigenaar verhoogde onder meer de ticketprijzen. “Ik weet dat het me niet populair maakt en die beslissingen onaangenaam en ongemakkelijk zijn. Maar het was nodig om United weer stabiel te maken. Dan ben ik maar een tijdje ongeliefd, daar kan ik best mee leven. Wetende dat wat ik doe het juiste is. Want Manchester United ís ontspoort", citeert Het Laatste Nieuws.

Bijna was de Engelse topclub zelfs failliet. “United zou eind 2025 door zijn geld heen hebben gezeten. Zelfs nadat ik er 300 miljoen dollar (277 miljoen euro) heb ingestoken. Het is dus simpel: onze club zou tegen Kerstmis geen centen meer hebben gehad als we die besparingen niet hadden doorgevoerd. Zeven seizoenen lang werd er meer uitgegeven dan dat er binnenkwam. Dan doemt die ondergang uiteraard op.”

@bbcsport Sir Jim Ratcliffe isn’t holding back when talking about Manchester United’s players 😬 Do you agree with the co-owner? #manchesterunited #football #premierleague ♬ original sound - BBC Sport

Is de glorie van Man Utd definitief uitgedoofd?

Meest recent

Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

6
6
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

48
48
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

111
111
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

68
68
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

46
46
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

137
137
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

352
352
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

278
278
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

101
101
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

302
302
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

325
325
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

94
94
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

23
23
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

85
85
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

82
82
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

116
116
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

180
180
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

176
176
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

185
185
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

93
93
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

112
112
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

417
417
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

110
110
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

71
71

Meer sportnieuws