Man Utd davert op zijn grondvesten: "Failliet door vijf spelers"

door
Man Utd davert op zijn grondvesten:

Het rommelt langs alle kanten bij Manchester United. Dit seizoen leunt de Engelse grootmacht tegen degradatiezorgen aan en ook onder nieuwbakken coach Ruben Amorim blijven de resultaten tegenvallen. In een gesprek met BBC liet eigenaar Jim Ratcliffe een bom ontploffen.

De baas van INEOS is mede-eigenaar bij Manchester United en de 72-jarige zakenman nam geen blad voor de mond in een verschroeiend interview. Ratcliffe gooide maar liefst vijf spelers onder de bus bij The Mancunians. De toptransfers van het verleden werden compleet afgemaakt. 

LEES OOK: Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Man Utd davert op grondvesten 

Ratcliffe was snoeihard voor vijf Man Utd-‘miskopen’. “Antony, Sancho, Hojlund, Casemiro, Onana. Dat zijn allemaal aankopen uit het verleden. Of we het nu leuk vinden of niet: we hebben hen geërfd uit het verleden, en moeten dat aanvaarden. Het zal tijd kosten om een selectie samen te stellen waar wíj de volledige verantwoordelijkheid over dragen. Maar zolang dat niet het geval is, zitten we in een transitie. Het zal tijd kosten om afstand te nemen van het verleden."

Met Antony (96 miljoen), Sancho (87 miljoen), Hojlund (85 miljoen), Casemiro (83 miljoen euro), Onana (55 miljoen) werden er al heel wat miljoenen overboord gegooid. Ratcliffe nam in februari van 2024 voor 1,5 miljard euro zo’n 29 procent van de aandelen van Man Utd over. The Mancunians beleven echter een rampseizoen en staan pas veertiende in de Premier League. Ook Amorim krijgt de motor maar niet aan de praat. Ratcliffe wijst aldus vooral naar de miskopen van het verleden.

Bijna faillissement grootmacht 

Ratcliffe onthulde ook dat Man Utd bijna geen geld meer had. De eigenaar verhoogde onder meer de ticketprijzen. “Ik weet dat het me niet populair maakt en die beslissingen onaangenaam en ongemakkelijk zijn. Maar het was nodig om United weer stabiel te maken. Dan ben ik maar een tijdje ongeliefd, daar kan ik best mee leven. Wetende dat wat ik doe het juiste is. Want Manchester United ís ontspoort", citeert Het Laatste Nieuws.

Bijna was de Engelse topclub zelfs failliet. “United zou eind 2025 door zijn geld heen hebben gezeten. Zelfs nadat ik er 300 miljoen dollar (277 miljoen euro) heb ingestoken. Het is dus simpel: onze club zou tegen Kerstmis geen centen meer hebben gehad als we die besparingen niet hadden doorgevoerd. Zeven seizoenen lang werd er meer uitgegeven dan dat er binnenkwam. Dan doemt die ondergang uiteraard op.”

@bbcsport Sir Jim Ratcliffe isn’t holding back when talking about Manchester United’s players 😬 Do you agree with the co-owner? #manchesterunited #football #premierleague ♬ original sound - BBC Sport

Is de glorie van Man Utd definitief uitgedoofd?

Meest recent

Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

8
8
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

39
39
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

182
182
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

190
190
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

220
220
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

272
272
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

51
51
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

233
233
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

174
174
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

244
244
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

178
178
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

424
424
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

363
363
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

106
106
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

298
298
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

192
192
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

556
556
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

719
719
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

425
425
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

347
347
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

174
174
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

654
654
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

620
620
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

391
391

Meer sportnieuws