Brugse derby helemaal ontsierd: nieuwe incidenten bekend

door
Brugse derby helemaal ontsierd: nieuwe incidenten bekend

Club Brugge won zondagmiddag met 1-3 van stadsrivaal Cercle Brugge. Jammer genoeg werd die Brugse derby ontsierd door allerlei incidenten. Zo zou het na de wedstrijd ook tot aanvaringen zijn gekomen tussen aanhangers van beide ploegen.

Vlak na het laatste fluitsignaal gingen de poppetjes al een eerste keer aan het dansen.Toen Ardon Jashari na de wedstrijd een blauw-zwarte vlag wou platen op de middencirkel, kookten de potjes bij de Vereniging dan ook eventjes over. Er ontstond zelfs een heuse opstoot tussen beide ploegen.

De Cuyper bejegend

LEES OOK Harde keuze Hubert: opvallende afwezige in selectie RSCA

Doelman Maxime Delanghe zette zelfs een spurtje in om de vlagstok doormidden te trappen. In alle commotie ontstond vervolgens een heuse opstoot, waarbij het tot het nodige duw- en trekwerk kwam tot beide ploegen. Daarbij zou ook schade zijn toegebracht. Zo raakte een camera van één van de medewerkers aan de socials van Club beschadigd.

Inmiddels raakte bekend dat Delanghe een waarschuwing heeft gekregen voor zijn actie. Maar ook de supporters toonden zich van hun minste kant. Toen hij huiswaarts keerde zou Club-sterkhouder Maxim De Cuyper bejegend zijn. Enkele Cercle-aanhangers spuwden op hem en gooiden met bier richting de speler.

Incidenten aan Platse

Daar bleef het evenwel niet bij. Zo weet Het Laatste Nieuws dat het ook tot ongeregeldheden kwam op de Platse, het plein nabij het stadion waar de supporters van beide ploegen verzamelen. Enkele aanhangers van Club Brugge zouden er een supporterssjaal van Cercle in brand hebben gestoken.

LEES OOK Under Review: Lardot wijst Mazzu terecht, Kuyt mag klagen

Dat leidde dan weer tot een tegenreactie, waarbij uiteindelijk met drankbekers over en weer werd gegooid. De ordediensten moesten ingrijpen om te voorkomen dat de situatie helemaal escaleerde. Wel zou één persoon naar het ziekenhuis zijn afgevoerd met een wonde aan het hoofd.

POLL: Beide clubs moeten een sanctie krijgen ...

Meest recent

Under Review: Lardot wijst Mazzu terecht, Kuyt mag klagen

Op de laatste speeldag van de reguliere competitie stond er op diverse velden nog heel wat op het ...

48
48
'Antwerp hakt knoop door: nieuwkomer al richting exit'

Antwerp lijkt in de play-offs geen rol van betekenis te zullen spelen, en dus wordt de blik in ...

99
99
Club Brugge verschaft update over revalidatie Mignolet

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een thuiszege tegen Charleroi. Toch was er ...

157
157
KV Mechelen juicht: "Mijn beste seizoen ooit"

Hoe zou Besnik Hasi zich voelen? Na zijn vertrek won KV Mechelen twee keer en boekten ze dus een zes ...

109
109
Stunt in de Jupiler Pro League: "Dit is een mirakel"

FCV Dender werd voor het seizoen aanzien als dé degradatiekandidaat bij uitstek. Zij wisten ...

86
86
'Antwerp wil smaakmaker weghalen bij KV Mechelen'

KV Mechelen zal in de zomer wellicht een aantal spelers van de hand gaan doen. Opvallend genoeg gaan ...

230
230
Champions' Play-Offs begint met Club Brugge - Anderlecht

De eerste 30 speeldagen liggen achter de rug in de Jupiler Pro League. Binnenkort beginnen de ...

959
959
Westerlo ruikt bloed: "Waarom niet?"

KVC Westerlo won met 1-2 van Beerschot en kende zo een mooi einde van een zeer slopend seizoen in de ...

118
118
"Verrassende redder voor Anderlecht in play-offs"

Bij RSC Anderlecht waren ze tevreden met de zege, maar het spelniveau was erbarmelijk. Bij La ...

453
453
OHL-coach Coleman zet woeste Mazzu stevig op zijn plaats

De tirade van STVV-coach Felice Mazzu na de allesbeslissende wedstrijd op de slotspeeldag tegen OHL ...

240
240
Rode Kruis slaat keihard terug op kritiek van Mechele

De botsing van Simon Mignolet in de competitiewedstrijd tegen Sporting Charleroi zorgde even voor ...

618
618
Courtois-oorlog escaleert: “Hij zou beter zijn mond houden!”

Real Madrid en Atlético Madrid keken elkaar in de ogen in de Champions League. Uiteindelijk ...

213
213
Vanaken legt uit waarom hij nooit stopte bij Duivels

Maandag verzamelen de Rode Duivels in Tubeke om te beginnen aan de voorbereiding op de dubbele ...

110
110
Felle tirade Mazzu blijft niet zonder gevolgen

STVV werd zondag veroordeeld tot de play-downs na een 3-2-nederlaag tegen OH Leuven en dat deed ...

196
196
Volgende talent past voor Duivels: "Gebrek aan respect"

Er was de voorbije weken veel te doen over de vele jonge spelers met een dubbele nationaliteit, ...

361
361
Club Brugge komt met groot nieuws voor bekerfinale

Club Brugge kan tijdens de interlandbreak even uitblazen na een drukke periode, maar daarna is het ...

514
514
Ziet Garcia meteen sterkhouder afhaken bij Duivels?

Maandag verzamelen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke om te beginnen aan de voorbereiding op de ...

373
373
'Club Brugge krijgt goed nieuws uit ziekenboeg'

Club Brugge won zondag wel met 4-2 van Charleroi, maar trekt desondanks niet zonder zorgen de ...

434
434
Alles op het behoud: STVV doet opmerkelijke zet

STVV is er zondag niet meer in geslaagd de Relegation Play-Off te ontlopen. De Kanaries gingen op de ...

201
201
Leko zet puntjes op de i over vertrek bij Standard

Standard heeft de reguliere competitie afgesloten met een magere 5 op 21, nadat het ook zijn ...

223
223

Meer sportnieuws