Brugse derby helemaal ontsierd: nieuwe incidenten bekend

door
Brugse derby helemaal ontsierd: nieuwe incidenten bekend

Club Brugge won zondagmiddag met 1-3 van stadsrivaal Cercle Brugge. Jammer genoeg werd die Brugse derby ontsierd door allerlei incidenten. Zo zou het na de wedstrijd ook tot aanvaringen zijn gekomen tussen aanhangers van beide ploegen.

Vlak na het laatste fluitsignaal gingen de poppetjes al een eerste keer aan het dansen.Toen Ardon Jashari na de wedstrijd een blauw-zwarte vlag wou platen op de middencirkel, kookten de potjes bij de Vereniging dan ook eventjes over. Er ontstond zelfs een heuse opstoot tussen beide ploegen.

LEES OOK: Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

De Cuyper bejegend

Doelman Maxime Delanghe zette zelfs een spurtje in om de vlagstok doormidden te trappen. In alle commotie ontstond vervolgens een heuse opstoot, waarbij het tot het nodige duw- en trekwerk kwam tot beide ploegen. Daarbij zou ook schade zijn toegebracht. Zo raakte een camera van één van de medewerkers aan de socials van Club beschadigd.

Inmiddels raakte bekend dat Delanghe een waarschuwing heeft gekregen voor zijn actie. Maar ook de supporters toonden zich van hun minste kant. Toen hij huiswaarts keerde zou Club-sterkhouder Maxim De Cuyper bejegend zijn. Enkele Cercle-aanhangers spuwden op hem en gooiden met bier richting de speler.

Incidenten aan Platse

Daar bleef het evenwel niet bij. Zo weet Het Laatste Nieuws dat het ook tot ongeregeldheden kwam op de Platse, het plein nabij het stadion waar de supporters van beide ploegen verzamelen. Enkele aanhangers van Club Brugge zouden er een supporterssjaal van Cercle in brand hebben gestoken.

Dat leidde dan weer tot een tegenreactie, waarbij uiteindelijk met drankbekers over en weer werd gegooid. De ordediensten moesten ingrijpen om te voorkomen dat de situatie helemaal escaleerde. Wel zou één persoon naar het ziekenhuis zijn afgevoerd met een wonde aan het hoofd.

Beide clubs moeten een sanctie krijgen ...

Meest recent

‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

11
11
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

3
3
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

35
35
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

86
86
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

121
121
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

230
230
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

46
46
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

99
99
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

265
265
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

31
31
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

132
132
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

43
43
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

283
283
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

22
22
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

245
245
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

59
59
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

127
127
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

30
30
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

64
64
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

120
120
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

68
68
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

48
48
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

23
23
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

93
93
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

44
44

Meer sportnieuws