'Manchester United keihard: zestal moet oprotten'

341
'Manchester United keihard: zestal moet oprotten'

Manchester United boekte zondag een verdienstelijk punt tegen Arsenal FC, maar dat neemt niet weg dat de topclub andermaal bezig is aan een ondermaats seizoen. En dat blijft niet zonder gevolgen op de transfermarkt. Zo zouden minstens zes spelers moeten beschikken.

Met 20 landstitels op het palmares geldt United nog steeds als de recordkampioen van Engeland. Maar sinds het pensioen van de legendarische Sir Alex Ferguson is de topclub in vrije val. Verschillende (top)trainers probeerden United sindsdien weer te doen aanknopen met de successen van weleer. Telkens eindigde dat echter in een deceptie.

In de voorbije seizoenen was het Erik ten Hag die zijn kans kreeg. Maar ook hij faalde uiteindelijk en werd in het najaar bedankt voor bewezen diensten. Om hem op te volgen viel de keuze op Ruben Amorim. Die maakte de voorbije seizoen flink indruk bij Sporting CP en stond omschreven als één van de meest veelbelovende trainers in Europa.

LEES OOK: Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Financiële consequenties

Tot dusver is de aanstelling van de Portugees echter ook een teleurstelling. United liet in de Premier League dusdanig veel steken vallen dat het is weggezakt naar een pijnlijke 14de plaats. Daarnaast sneuvelde het in de League Cup en FA Cup. De degelijke prestaties in de Europa League zijn voorlopig slechts een doekje voor het bloeden.

Versterking is dan ook welgekomen naar komend seizoen toe. Maar de tegenvallende prestaties van de voorbije seizoenen hebben ook financiële consequenties. En de vele besparingen die de voorbije maanden werden doorgevoerd zijn niet voldoende om dat te counteren. Dus zal de club ook spelers van de hand moeten doen.

Uitverkoop in zomer

Volgens The Mirror zijn er alvast zes spelers die mogen/moeten beschikken in de zomer. Grootverdiener Casemiro is daar één van. Een verhuis naar Saudi-Arabië lijkt voor de hand te liggen. Het aflopende contract van Christian Eriksen zal dan weer niet verlengd worden, wat de club een serieuze salarispost uitspaart. De verhuurde Marcus Rashford (Aston Villa), Jadon Sancho (Chelsea), Tyrell Malacia (PSV) en Antony (Real Betis), moeten op hun beurt permanent verkocht worden.

United moet na het seizoen ook al een nieuwe coach aanwerven ...

Meest recent

Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

2
2
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

10
10
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

53
53
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

131
131
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

20
20
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

165
165
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

163
163
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

93
93
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

140
140
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

19
19
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

64
64
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

37
37
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

105
105
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

87
87
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

33
33
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

467
467
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

84
84
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

107
107
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

70
70
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

178
178
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

318
318

Meer sportnieuws