'Manchester United keihard: zestal moet oprotten'

341
'Manchester United keihard: zestal moet oprotten'

Manchester United boekte zondag een verdienstelijk punt tegen Arsenal FC, maar dat neemt niet weg dat de topclub andermaal bezig is aan een ondermaats seizoen. En dat blijft niet zonder gevolgen op de transfermarkt. Zo zouden minstens zes spelers moeten beschikken.

Met 20 landstitels op het palmares geldt United nog steeds als de recordkampioen van Engeland. Maar sinds het pensioen van de legendarische Sir Alex Ferguson is de topclub in vrije val. Verschillende (top)trainers probeerden United sindsdien weer te doen aanknopen met de successen van weleer. Telkens eindigde dat echter in een deceptie.

In de voorbije seizoenen was het Erik ten Hag die zijn kans kreeg. Maar ook hij faalde uiteindelijk en werd in het najaar bedankt voor bewezen diensten. Om hem op te volgen viel de keuze op Ruben Amorim. Die maakte de voorbije seizoen flink indruk bij Sporting CP en stond omschreven als één van de meest veelbelovende trainers in Europa.

LEES OOK: Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Financiële consequenties

Tot dusver is de aanstelling van de Portugees echter ook een teleurstelling. United liet in de Premier League dusdanig veel steken vallen dat het is weggezakt naar een pijnlijke 14de plaats. Daarnaast sneuvelde het in de League Cup en FA Cup. De degelijke prestaties in de Europa League zijn voorlopig slechts een doekje voor het bloeden.

Versterking is dan ook welgekomen naar komend seizoen toe. Maar de tegenvallende prestaties van de voorbije seizoenen hebben ook financiële consequenties. En de vele besparingen die de voorbije maanden werden doorgevoerd zijn niet voldoende om dat te counteren. Dus zal de club ook spelers van de hand moeten doen.

Uitverkoop in zomer

Volgens The Mirror zijn er alvast zes spelers die mogen/moeten beschikken in de zomer. Grootverdiener Casemiro is daar één van. Een verhuis naar Saudi-Arabië lijkt voor de hand te liggen. Het aflopende contract van Christian Eriksen zal dan weer niet verlengd worden, wat de club een serieuze salarispost uitspaart. De verhuurde Marcus Rashford (Aston Villa), Jadon Sancho (Chelsea), Tyrell Malacia (PSV) en Antony (Real Betis), moeten op hun beurt permanent verkocht worden.

United moet na het seizoen ook al een nieuwe coach aanwerven ...

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

29
29
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

31
31
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

390
390
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

130
130
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

125
125
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

148
148
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

50
50
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

140
140
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

157
157
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

74
74
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

58
58
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

26
26
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

97
97
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

254
254
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

182
182
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

409
409
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

336
336
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

135
135
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

150
150
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

247
247
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

221
221
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

289
289
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

333
333
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

244
244
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

235
235

Meer sportnieuws